Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλαιότερα το Jumbo έφτιαχνε καταπληκτικές διαφημίσεις. Μια πολύ καλή για τις απόκριες ήταν και αυτή εδώ :

 

Τώρα τα @$&:% όλα.

Link to comment
Share on other sites

Τον Ζιμπάμπουε εκείνο που εχει βάλει το mega,τον κολοκυθοκεφαλο τον μαύρο,για πολλές κατακεφαλιες μήπως και ισιωσει.ελεος με αυτή την διαφήμιση...συγνώμη για το ύφος του μηνύματος αλλα με εκνευριζει ο τύπος πολυ.η μαλλον η διαφήμιση,χωρις θεμα ρατσισμού. Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

11888 αυτο με του ινδιανους και τον χαζοχαρουμενο που εχει χασει το πορτοφολι του , ημαρτον δηλαδη ποσο πρεπει να μας μισουν οι διαφημιστες για να μας πλασάρουν τετοια σαβουρα?

Ειδικα οι διαφημισεις που περνανε το μηνυμα τραγουδιστα μου ερχετε να κανω εμετο ... Με αυτα τα διαφημιστοτραγουδακια καλυτερα να ακουμε Φοιβο μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μας τα'χει πρηξει ο ant1 με τις διαφημισεις του μαϊκ του φασολακη.Το διαφημιζουν συνεχεια σε καθε διαλυμα λες και ειναι κανενα υπερθεαμα.

Και δεν λένε να σταματήσουν...

 

Χμμ... Κανάλι με χάλια οικονομικά που προσπαθει να ξεφύγει απο την δύσκολη κατασταση βγάζοντας franchise για παιδιά, υποθέτωντας ότι αν την καραδιαφημίζει καθε μερα, θα πουλήσει τρελα και θα βγάλει χρήμα με τη σέσουλα. Που το έχω ξαναδεί αυτο; Α ναι, το Alter και τα ανοιγματα προς Modern Times και franchises τυπου Mazoo and the Zoo. Και ολοι ξερουμε πως τελειωσε αυτη η ιστορία :rolleyes:

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

με το Αλτερ του Μαζου και τους αλλους ηταν διαφορετικη , υπηρχε κομπινα απο πισω με τις τιμολογησεις...

 

οχι οτι δεν ηταν σπαστικο , οπως και εκεινο το παιδιακι που εβγαινε και τραγουδαγε (ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!) και μου ερχοταν να πηδηξω απο τον 4 οροφο ανετα

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές που λέτε είναι σπαστικές αλλά αυτό που μου τη σπάει περισσότερο είναι αυτές που κρατάνε κανένα 20λεπτο τύπου insect repeler και τον καφέ που αδυνατίζει.

 

Με εκείνον τον αταρο που κουνάει τα χέρια του και μας λέει διάφορα. Πωωωω όταν το βλέπω μου έρχεται να κλαψω. Και εννοείτε πως παίζει για 20 λεπτά επειδή πλέον οι διαφημίσεις είναι κοντά στα 40.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτή του 11888 με τον μπασίστα που έχει αργήσει πολύ..

Ήθελα να ξερα πληρώνονται κάποιοι γελοίοι για να βγάζουν τέτοιες διαφημίσεις, αλήθεια ρωτάω καθώς δεν αποκλείω να σκέφτονται στιχάκια μόνοι τους για να γλιτώσουν και τα λεφτά στους διαφημιστές.

Link to comment
Share on other sites

με το Αλτερ του Μαζου και τους αλλους ηταν διαφορετικη , υπηρχε κομπινα απο πισω με τις τιμολογησεις...

 

οχι οτι δεν ηταν σπαστικο , οπως και εκεινο το παιδιακι που εβγαινε και τραγουδαγε (ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!) και μου ερχοταν να πηδηξω απο τον 4 οροφο ανετα

 

Αυτο λες?http://www.youtube.com/watch?v=MJwn2-mW_yI

Τον θυμαμαι που εβγαινε κλασσικα καθε πασχα και τραγουδαγε τα εγκομια της Μ.Παρασκευης και καθε Χριστουγεννα,χριστουγεννιατικα τραγουδια.Εν το μεταξυ το αλτερ παντα μα παντα αρχιζε τα διαφημιστικα διαλυματα αποτομα με τραγουδια απο τα διαφορα cd που διαφημιζε κατα καιρους(π.χ. ζουζουνια,στρουμφακια,μαζου εντ δε ζου και κατι αλλα "εντεχνα" που εδινε με τον Επενδυτη και το TiVo) και ταυτοχρονα δυναμωνε και η ενταση με αποτελεσμα να σου κοβει την χολη καθε φορα που εκανε διαλυμα.Θυμαμαι οταν αραζα χαλαρα στον καναπε νυσταγμενος το βραδυ και εβλεπα αλτερ, οταν εκανε break πεταγομουν πανω.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

NetSurfer_g7 ναι , αυτον λεω Παναγια μου !!!! αυτη η φωνη με κανει να θελω να τρυπήσω τα τύμπανα τον αυτιών μου ...καλα αυτο με την ενταση το θυμαμαι και εγω , ειδικα εμενα που για να κοιμηθω θελω να παιζει η τηλεοραση , και πεταγομουνα τα βραδυα στον αερα απο την φωνη του , οπως και με τα ζουζουνια που ηταν στις κουνιες ....Θεε μου τι ειχαμε περασει με αυτο το καναλι .
Link to comment
Share on other sites

με το Αλτερ του Μαζου και τους αλλους ηταν διαφορετικη , υπηρχε κομπινα απο πισω με τις τιμολογησεις...

 

Καλα εγινε και αυτο, αλλα ο κυριος λογος που επεσε στο γκρεμο το alter (που ηδη ειχε αρχισει να παιρνει την κατιουσα απο οικονομικης αποψεως) ηταν επειδη εκανε πολλα ανοιγματα τετοιου ειδους (συγκροτηματα, τραγουδιστες, modern times κλπ) τα οποια δεν απεδωσαν και τους εβαλαν μεσα (αντιθετα η διοικηση του alter νομιζε οτι αν τα καραδιαφημισουν, οχι μονο δεν θα τους εβαζαν μεσα, αλλα θα εβγαζαν λεφτα με τη σεσουλα και θα ξεφευγαν απο τη δυσκολη κατασταση, οπως και τωρα ο ant1). Μετα αρχισαν οι κομπινες με τις υπερτιμολογησεις για να παρουν κι αλλα δανεικα και να κερδισουν χρονο. Αλλα η ζημια εγινε οταν το χρεος του καναλιου εγινε μη βιωσιμο λογω κακων ανοιγματων.

 

(ok, back on topic)

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Μια απορεια. Το 11880-11888-11666,κ.α φτιαχτικαν με σκοπο να μας λενε την ωρα και μονο? Υπαρχει ανθρωπος που το κανει αυτο? Κινητο δεν εχει? Φιλους γνωστους γειτονες δεν εχει? Τηλεοραση δεν εχει(Ακομα και το αγεννητο παιδι μου ξερει οτι οι ειδησεις στα μεγαλοκαναλα αρχιζουν παντα στις 8)?

 

Ποιους πελατες περιμενουν να τους τηλεφωνησουν, αυτο δεν καταλαβαινω!?..

Επισης σου λενε και την ωρα (αυτη τη χρονικη στιγμη πχ) στο λονδινο ή στην Κινα ή στην Κουβα και οπου θελουμε, η μονο στην Ελλαδα??

 

Ο Λιανος για μενα εχει ξεφτιλισει τον εαυτο του με τα κρυα αστεια απο τα σκερτσακια. Η κοπελα που τον συνοδευει ευχαριστιεσαι να την βλεπεις ομως..

Ο γκει νταλικερης βγαζει γελιο οσο και αν εξοργυζει τον συλλογο φορτυγατζιδων και ουτε τους προσβαλει ολους πιστευω. Ο φορτυγατζης δρακουλας μαλλον ειναι το εναλλακτικο σχεδιο της διαφημισης επειδη εξοργυσε τους φορτυγατζιδες αλλα ειναι μαπα διαφημιση.

Ο master sef του mega που διαφημιζει το τυρι μιλνερ εχει το πιο σπαστικο υποκριτικο γελιο που εχω δει στην ζωη μου.

Μη ξεχασεις τα μακαρονια να ναι μισκο διαφημιση> Που κολλανε τα μακαρονια με το γλυκο που αναφερεται στην διαφημιση δεν μπορω να καταλαβω..

Link to comment
Share on other sites

Ο γκει νταλικερης βγαζει γελιο οσο και αν εξοργυζει τον συλλογο φορτυγατζιδων και ουτε τους προσβαλει ολους πιστευω. Ο φορτυγατζης δρακουλας μαλλον ειναι το εναλλακτικο σχεδιο της διαφημισης επειδη εξοργυσε τους φορτυγατζιδες αλλα ειναι μαπα διαφημιση.

Συμφων,πολυ μαπα η καινουρια με τον δρακουλα.Η πρωτη με τον γκεϊ ηταν κορυφη,αλλα την απαγορευσαν νομιζω οι οπισθοδρομικοι γεροι του ΕΣΡ.

Μη ξεχασεις τα μακαρονια να ναι μισκο διαφημιση> Που κολλανε τα μακαρονια με το γλυκο που αναφερεται στην διαφημιση δεν μπορω να καταλαβω..

Δεν ενοει το γλυκο:lol:.Pasta=ζυμαρικα στα ιταλικα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες ελεος το jumbo εβγαλε και στην tv τη διαφήμιση με το λαικο άσμα (μπλιαχ)

Με την στανιση αχαχαχαχαχα κλαίω. ....αλήθεια!!!

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

αυτη με το φορτηγατζη προλαβανε και τη βγαλανε και καλα κανανε...

δε νομιζω οτι ηταν οπισθοδρομικοι αλλα προσβλητικοι προς αρκετο κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ αλλων,, ολον τον κοσμο του νομου Καβάλας?..

Καποιος ειπε οτι οποιος εχει την μυγα να την φερει πισω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες ελεος το jumbo εβγαλε και στην tv τη διαφήμιση με το λαικο άσμα (μπλιαχ)

Με την στανιση αχαχαχαχαχα κλαίω. ....αλήθεια!!!

 

Αρχίζει με κατι τυπους που αλιεφουν ενα αρνι στη σούβλα. Αν δειτε κατι τετοιο, αλλαξτε καναλι και επιστρεψτε μετα απο κανα λεπτό. Την είδαμε ο tpal και εγω για να σας πουμε πως θα την αποφυγετε, ωστε να μην χρειαστει να την δείτε και εσεις (θυσιαστήκαμε για την ομαδα).

 

Δεν εξηγείται αλλιως, αυτος του Jumbo έχει για κουμπάρο/γαμπρό/μπατζανάκη τον διαφμιστη, γιατι με τοσα λεφτα που εχουν χαλασει σε αυτες τις χαλια διαφημισεις θα μπορουσε να τον απολύσει και να πάρει κανα διαφημιστή της προκοπής οπως την spot JWT.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το κάνουν επίτηδες εκει στα Jumbo δεν εξηγείτε αλλιώς αυτό που τραβάμε ολοι μας με αυτες τις διαφημισεις, εκτος και αν πονταρουν στο αναποδο συναισθημα , δηλαδη του να τις κανουν τοσο χαλια που να μιλανε ολοι γι αυτες οποτε και να σου "μενει " στο μυαλο το μαγαζι .Παντως πριν λιγο καιρο ετυχε να τρωμε σε διπλανα τραπεζια σε ενα εστιατοριο με τον Κο Jumbo και ημουν στο τσακ να τον ρωτησω για τις διαφημισεις του και να μας λυπηθει λιγο ολους εμας που θελουμε να κοψουμε τις φλεβες μας οταν βλεπουμε ή ακουμε jumbo-διαφήμιση , δυστυχώς ηταν η παρεα μου να με κρατησει γιατι φοβηθηκαν οτι θα τους κανω ρεζιλι και θα γινουμε θεμα μεσα στο μαγαζι.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Ρουφαμε και τα λεμε. Λεμε. Ρουφαμε και τα λεμε! Χαχαχαχα

Χωρίς πλακα τωρα, το 14900 ηταν η τελευταια διαφημηση που μου χε σπασει τα νευρα! Ο παππους με τη γιαγια! Αθλια!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πλακα τωρα, το 14900 ηταν η τελευταια διαφημηση που μου χε σπασει τα νευρα! Ο παππους με τη γιαγια! Αθλια!

Ευτυχως του ΕΟΠΥΥ εχουν ψιλοσταματησει τωρα τελευταια.Εκεινο το ενα-τεσσερα-πεντε-πεντε-τεσσερα μου την εδινε πολυ στα νευρα.

Καλημέρα. Η διαφήμιση του insect repeler δεν την σπαει σε κανενα;

Ειναι και 20 λεπτά!

Και μονο που σκευτομαι οτι τωρα που καλοκαιριαζει θα την τρωμε στη μαπα για τουλαχιστον 4 μηνες....:eek:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το κάνουν επίτηδες εκει στα Jumbo δεν εξηγείτε αλλιώς αυτό που τραβάμε ολοι μας με αυτες τις διαφημισεις, εκτος και αν πονταρουν στο αναποδο συναισθημα , δηλαδη του να τις κανουν τοσο χαλια που να μιλανε ολοι γι αυτες οποτε και να σου "μενει " στο μυαλο το μαγαζι.

 

Συμφωνώ απόλυτα! Όλοι θυμόμαστε τις γελοίες διαφημίσεις που βλέπουμε κάθε μέρα. Παλιά, θυμάμαι πως μου άρεσαν οι διαφημίσεις του Jumbo που έλεγαν πόσες μέρες μένουν για τα Χριστούγεννα, αλλά τώρα κατάλαβα πως και αυτές ήταν άθλιες...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα! Όλοι θυμόμαστε τις γελοίες διαφημίσεις που βλέπουμε κάθε μέρα. Παλιά, θυμάμαι πως μου άρεσαν οι διαφημίσεις του Jumbo που έλεγαν πόσες μέρες μένουν για τα Χριστούγεννα, αλλά τώρα κατάλαβα πως και αυτές ήταν άθλιες...

 

Εντάξει εκει προσπαθούν να χτυπήσουν τον καταναλωτή μεσα απο τις επιθυμίες των παιδιών για τα Χριστούγεννα. Εγω δεν την κατηγορώ την συγκεκριμένη (ισως γιατι μου αρέσουν τα Χριστούγεννα:p)

Αλλα τωρα με την στανιση ήμαρτον.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εκει προσπαθούν να χτυπήσουν τον καταναλωτή μεσα απο τις επιθυμίες των παιδιών για τα Χριστούγεννα. Εγω δεν την κατηγορώ την συγκεκριμένη (ισως γιατι μου αρέσουν τα Χριστούγεννα:p)

Αλλα τωρα με την στανιση ήμαρτον.

 

Ναι...έλεος όντως! Απορώ πως δέχτηκε να πάρει μέρος η Στανίση αλλά και επίσης απορώ γιατί επέλεξαν αυτήν;! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι...έλεος όντως! Απορώ πως δέχτηκε να πάρει μέρος η Στανίση αλλά και επίσης απορώ γιατί επέλεξαν αυτήν;! :blink:

 

Το χρήμα είναι γλυκό κ μάλλον τα είχε πολύ ανάγκη..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...