Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια διαφήμιση δεν αντέχετε καθόλου? Ποια είναι αυτή που σας σπάει τα νεύρα? Ποια βαριόσαστε αλλά την ανέχεστε γιατί είναι ακόμα πιο βαρετό να πάρετε το κοντρολ για ν' αλλάξετε κανάλι? Ποια είναι τελείως χάλια, αλλά έχει εκπληκτική μουσική? :alien:

 

Υπάρχει ήδη το thread των διαφημίσεων αλλά εκεί μιλούν αποκλειστικά σχεδόν γι' αυτές που αρέσουν. Ας πούμε εμείς εδώ, για εκείνες που όταν τις βλέπουμε ανατριχιάζουμε (με την κακή έννοια) :p

Link to comment
Share on other sites

αυτές με το free to go μου την σπάνε

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΠΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΦΙΜΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ CAPILARINE (ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΛΕΝΕ).... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΦΙΜΗΣΗ!!! ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ!!! ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΑΛΑΖΩ ΚΑΝΑΛΙ ΑΜΕΣΩΣ!!!

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Στο ραδιόφωνο η ηλίθια διαφήμιση "Ακούς Χατζαντωνίου;" για την Electronet...
Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

αυτη της Vodafone με την δηθεν ξανθια καλονη :wacko:
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαφημιση με τις 4-5 χαζοβιολες στα bodyline(η σε καποιο αλλο "ινστιτουτο" δεν θυμαμαι...)μου'ρχεται να σπασω την tv μολις την βλεπω
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές η χαζομάρες με το "καπιλαρινε" και οποια άλλη διαφήμιση υπάρχει με αυτήν την απαίσια μαϊμού που νομίζει ότι μιλάει σε κουτούς...πράγματι είναι από τις χειρότερες!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

oles oi diafhmiseis ths TIM pou to paizoun Vodafone,eidika me ton tupo sto diskadiko pou leei mporw na exw ola ta cd se kalh timh h kati tetoio k tou leei OXI k ton koitazei ekato wres me to xazo vlemma.bliax...
http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτη της ULTREX με τον τυπο που βαραει με την ζωνη......τρελο γελιο στην αρχη αλλα μετα ξενερωνεις ρε παιδακι μου :down:
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (13 Νοέ. 2004 , 17:34)

 

αυτη της ULTREX με τον τυπο που βαραει με την ζωνη......τρελο γελιο στην αρχη αλλα μετα ξενερωνεις ρε παιδακι μου :down:

 

 

γιατι εσυ τι περιμενες να δειξει :p :D

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι είναι αυτή η διαφήμιση με το Καπιλαρίνε ή όπως το λένε; Δεν την έχω πετύχει πουθενά. Που παίζει;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μακραν οι πλεον αθλιες ειναι εκεινες της Αλλατινη, οι οποιες εχουν πιασει το νοημα της παρακμης...Για τα καλα...!!!

 

Φφφφφφαση χωρις Αλλατινη...?!?!?! Ημαρτον ρε νουμεραααααα!!! :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ακριβώς είναι θεικές Tifosi :p
Link to comment
Share on other sites

Αίσχος διαφήμιση είναι αυτή του κρουασάν "άπαιχτο" με τον ταρζάν που κάνει ααααααα στην αρχή και μετά μια φωνή του λέει "όχι α! άπαιχτο". Ουουουου :mad:
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Οι πιο κοινότυπες και βαρετές είναι αυτές των απορρυπαντικών και των οδοντόβουρτσων.

Οι πρώτες να ζουμάρουν στο λεκέ την ώρα που οι μπλε/πράσινοι κόκκοι τον εξαφανίζουν και οι άλλες να ζουμάρουν στο δόντι την ώρα για να μας δείξει τα δύσκολα σημεία που φτάνει η οδοντόβουρτσα.

Τόσα χρόνια καμία, μα καμία πρωτοτυπία... :zzz:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος menelia (13 Νοέ. 2004 , 11:52)

 

αυτές με το free to go μου την σπάνε

 

 

Kales einai autes se sxesh me tis alles tis Vodafone. Alla ama einai kollhmenos enas me kapoia etaireia ta vlepei ola ta alla :ninja: (kollhmenos me kleista ta matia)

Link to comment
Share on other sites

οι τραπεζικές,τα νεύρα μου :mad :

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ismini20 (13 Νοέ. 2004 , 18:37)

 

Αίσχος διαφήμιση είναι αυτή του κρουασάν "άπαιχτο" με τον ταρζάν που κάνει ααααααα στην αρχή και μετά μια φωνή του λέει "όχι α! άπαιχτο". Ουουουου :mad:

 

 

 

Δεν την εχω δει ποτε,παντως το απαιχτο ειναι απαιχτο!!Αν και πανακριβο :worry: Εμενα μου τη σπαει αυτη με τα Αλλατινη και ειδικα του Γιωργου!Σιγα ρε μεγαλεεεεεεεεεεεεεεεεε να πηγαινουμε τοιχο τοιχο οποτε σε βλεπουμε :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greek_aeras (13 Νοέ. 2004 , 20:58)

 

Kales einai autes se sxesh me tis alles tis Vodafone. Alla ama einai kollhmenos enas me kapoia etaireia ta vlepei ola ta alla :ninja: (kollhmenos me kleista ta matia)

 

lol ti allo tha dw ...pragmati eimai TOSO kollhmenh me thn vodafone pou de mou aresoun alles diafhmiseis. :blink: :lol:

ma kala,de vlepeis pws prwta h vodafone ebgale tetoies diafhmiseis kai meta h TIM akrivws idies?milaw san thletheaths oxi san uposthrixths ths vodafone!! :lol: :lol: :lol:

allh mia apaisia diafhmish einai nomizw ths Eurobank pou leei

mpa-mpamphs mpa mpa mpa mpa mpaaaaaa (daddy cool-mpamphs cool) :wacko:

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ολες ανεξαιρετως οι διαφημισεις των εταιριων κινητης τηλεφωνιας(με εξαιρεση ισως την Q)ειναι απαραδεκτες,γιατι,περα απ'το πανομοιοτυπο στυλακι του κανε-αυτο-που-σου-λεω-για-να-εισαι-trendy :whistle: :mad: παραπληροφορουν απιστευτα τον καταναλωτη,αφου οι χρεωσεις των "υπηρεσιων" :whistle: προβαλλονται με μικρα γραμματακια που περνουν με ταχυτητα φωτος στο κατω μερος της οθονης & γενικα σου δινουν την αισθηση οτι απευθυνονται σε χαζους,ζωα που τρεχουν σε κοπαδια & κανουν ο,τι τους λενε... :(
Link to comment
Share on other sites

Και το Ariel με τον Αρναουτογλου ειναι αρκετα κοινη και βαρετη.

Ωραια ειναι μια με κατι τσιχλες που ειναι και καλα ενας τυπος μεσα σε ενα aircondition.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...