Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσο για το παιδι της γκριν πις,την σωστη ιδεα που την ειδατε;σκοπος ειναι η διαφημιση να ειναι λιγο ρεαλιστικη

 

Ακριβώς όπως τα λέει το anarxaki... Γι'αυτό είπα κι εγώ ότι είναι καλή ιδέα. Επιτέλους πρέπει κάποιος να ξυπνήσει...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Μπα... δε φταίει (παραδόξως) το κανάλι. Ο οργανισμός φταίει, σου λέει τόσα σκάσαμε για τη διαφήμιση, μόνο 20 μέρες το χρόνο να τη δείχνουμε;

Το κανάλι δε μπορεί να κάνει τέτοιο λάθος γιατί δε θα πληρωθεί για τα 20" που έπαιξε η διαφήμιση :P

 

Εντάξει. Όμως ο αντικαρκινικός έρανος όπως και να το κάνουμε γίνεται μια φορά το χρόνο. Η εταιρεία αυτή μπορεί κάλλιστα να βγάλει άλλο σπότ για τον καρκίνο. Δεν είναι ανάγκη να κάνει ανακύκλωση σε τέτοιο βαθμό.

 

 

Οι διαφημίσεις αυτές είναι κοινωνικά μηνύματα, και το κανάλι δεν πληρώνεται για την προβολή τους. Αντίθετα, έχει υποχρέωση να τις προβάλλει... Γι'αυτό και το κάνει ακόμα και εκτός χρόνου... για να βγάλει την υποχρέωση! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις αυτές είναι κοινωνικά μηνύματα, και το κανάλι δεν πληρώνεται για την προβολή τους. Αντίθετα, έχει υποχρέωση να τις προβάλλει... Γι'αυτό και το κάνει ακόμα και εκτός χρόνου... για να βγάλει την υποχρέωση! :happy:

 

Στην ίδια κατηγορία βρίσκονται και οι διαφημίσεις για το περιβάλλον και τα σποτ με τον Κ.Ο.Κ.; Το είχα πάντα απορία γιατί τα δείχνουν εκείνη την ώρα ανάμεσα στις διαφημίσεις για ροζ γραμμές και "αξέχαστες στιγμές στο χώρο σας"...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οσο για το παιδι της γκριν πις,την σωστη ιδεα που την ειδατε;σκοπος ειναι η διαφημιση να ειναι λιγο ρεαλιστικη

 

Ακριβώς όπως τα λέει το anarxaki... Γι'αυτό είπα κι εγώ ότι είναι καλή ιδέα. Επιτέλους πρέπει κάποιος να ξυπνήσει...

 

 

Πράγματι κάποιος πρέπει να ξυπνήσει αλλά δεν μπορούσαν να βάλουν ένα άλλο παιδάκι που να μην δείχνει τόσο κ**οπαιδό ή δεν ξέρω εγώ τι?!?

 

Επίσης τώρα τελευταία με εκνευρίζουν οι διαφημίσεις για το "Πάμε Στοίχημα"...Εννοώ αυτές που στο τέλος λέει "λιγότερο άγχος περισσότερα κέρδη" και αναφέρομαι σε αυτήν με την κουκουβάγια και το παραμύθι, στον άλλον που από Κώστα Γλόμπο το κάνει Νίκο Γλόμπο, στον 3ο που προσπαθεί να πουλήσει ψυγείο-ντουλάπα στους Εσκιμώους και την τελευταία που πάει ο αλλος και παντρεύεται μια πλούσια ελαφρώς υπέρβαρη και τους δείχνει λίγο πριν την 1η νύχτα του γάμου τους...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Αυτές με το "αν χάσω να..." είναι όντως απαράδεκτες. Μπορεί να έχει πλάκα να βάζεις ένα τέτοιο στοίχημα (κάτι σαν τα ανέκδοτα με το άκρον άωτον που λέγαμε παλιά) αλλά δεν έχουν καθόλου πλάκα να τα γυρίζεις σε διαφημίσεις...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμηση της Coca Cola με το όποιος κάνει το τάδε ας σηκώσει το χέρι ψηλά και τα λοιπά.Όπως και η προηγούμενη που ήταν στο ίδιο στυλ αλλά έλεγε να χειροκροτήσουμε.Μόνοι τους τις σκέφτηκαν;
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμηση της Coca Cola με το όποιος κάνει το τάδε ας σηκώσει το χέρι ψηλά και τα λοιπά.Όπως και η προηγούμενη που ήταν στο ίδιο στυλ αλλά έλεγε να χειροκροτήσουμε.Μόνοι τους τις σκέφτηκαν;

 

 

+1

 

Από ηλίθιους για ηλίθιους.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει χειρότερη διαφήμιση από αυτή...

 

:lol::lol::lol: ... :tease::yahoo: ~ είναι τόσο αίσχος που είναι συλλεκτική!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει χειρότερη διαφήμιση από αυτή...

 

Πω πω... :eek: Υπήρχε αυτό τόσο καιρό και δεν το είχαμε πάρει χαμπάρι;

 

Αγαπημένα μου η μητέρα που ο γιος της "πέρασε πανεπιστήμιο σ'άλλη πόλη και θα της έλειπε πολύ", το σκηνικό με τα γενέθλια του Κωστάκη, αλλά και όλοι όσοι προσπαθούν (ανεπιτυχώς) να "απαγγείλουν" αυτά που τους έχουν γράψει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς διαφήμιση...

είναι infomercial :rotfl:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει χειρότερη διαφήμιση από αυτή...

 

 

"Χωράει παντού" λέει!!!:lol:"Μικρότερη και από ένα κραγιόν":lol::lol::lol:.

"Λειτουργεί με μια απλή μπαταρία","Σας αξίζει".

Καυτά στοιχεία...Φιλιά από δω και από κει.

Η πιο ηλίθια διαφήμιση ever.

Θα διατηρηθεί λέει σειρά προτεραιότητας...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη εταιρία!!!! :mad:

Τι σημαίνει "ο καθένας μπορεί να αγοράσει μόνο 2;" Εγώ θέλω να την κάνω δώρο σε γάμο (παντρεύονται 2 φίλες μου), επίσης έχω 2 ανηψάκια που με έχουν στο φτύσιμο και θέλω να τους την πάρω για να μου δώσουν τόσα φιλιά όσα ποτέ δεν είχα ματαδεί, για να μην πω ότι θέλω και μία για το αυτοκίνητο. Προχθές μιλούσα με την μπατζανάκισά μου και της έλεγα ότι το φανάρι έξω από το σταθμό είναι πάντα κόκκινο και αυτή δε με πίστεψε και δεν είχα την φανταστική μηχανή για να της δείξω ότι λέω αλήθεια.

 

:respect: σε όποιον την ανέβασε στο Youtube. Ξεπέρασε ακόμα και τις διαφημίσεις του "Καπιλαρίν"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη εταιρία!!!! :mad:

Τι σημαίνει "ο καθένας μπορεί να αγοράσει μόνο 2;" Εγώ θέλω να την κάνω δώρο σε γάμο (παντρεύονται 2 φίλες μου), επίσης έχω 2 ανηψάκια που με έχουν στο φτύσιμο και θέλω να τους την πάρω για να μου δώσουν τόσα φιλιά όσα ποτέ δεν είχα ματαδεί, για να μην πω ότι θέλω και μία για το αυτοκίνητο. Προχθές μιλούσα με την μπατζανάκισά μου και της έλεγα ότι το φανάρι έξω από το σταθμό είναι πάντα κόκκινο και αυτή δε με πίστεψε και δεν είχα την φανταστική μηχανή για να της δείξω ότι λέω αλήθεια.

 

:respect: σε όποιον την ανέβασε στο Youtube. Ξεπέρασε ακόμα και τις διαφημίσεις του "Καπιλαρίν"

Κινήσου γρήγορα τότε!

 

Το τηλεφωνικό κέντρο δεν σταματάει να χτυπάει. Όλες οι κοπέλες, στα 3 διαφορετικά δωμάτια του κέντρου, δέχονται διαρκώς παραγγελίες, ενώ ταυτόχρονα χτυπάει και μια επιπλέον γραμμή, ακριβώς την ώρα που γίνεται η σύνδεση με το τηλ. κέντρο, την οποία δε σηκώνει κανένας!

 

Τζαμάτο, τζαμάτο! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει χειρότερη διαφήμιση από αυτή...

 

Ούτε κι' εγώ!!!

Μου 'ρχεται να κλάψω απ' την συγκίνηση!!!

:cry:

 

Καιρό είχαν να δω κάτι τόσο ελεεινό!!!

 

Ειδικά αυτή που λέει για τα ταξίδια!

 

Ρε χταπόδι, αφού έχεις τόσο χρήμα ώστε να γυρνάς σε όλο τον κόσμο το φιλμ της μηχανής είναι αυτό που θα σε επιβαρύνει οικονομικά;

:mad:

 

Το ότι είναι μικρή και αθόρυβη εμένα με παραπέμπει σε παράνομες χρήσεις...

:shifty:

 

l'espion ή l'e spi-(oun)-on ή μπανιστιρι-όν

 

Κατάλαβε κανείς τι εννοούσε η παρουσιάστρια - τηλεπλασιέ στο τηλεφωνικό κέντρο όταν έλεγε ότι δεν πουλάμε πάνω από 2 για να αποφύγουμε τις περιπτώσεις χονδικής πώλησης;

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν την έχετε πετύχει εγώ πάντως μόνο μια φορά στον ΑΝΤ1.Ήταν μια διαφημιστική καμπάνια για το ποτό και την οδήγηση και ήταν μια κοπέλα που κρατούσε μια φωτογραφία με το πρόσωπό της μπροστά από το κεφάλι της και διηγούταν την ιστορία της, ότι πήγαινε κάπου με τους φίλους της και ένας μεθυσμένος οδηγός τους χτύπησε.Εκέινη τη στιγμή είδα ότι τα χέρια της ήταν κομμένα από τον καρπό και κάτω και τότε είπε ότι έτσι είναι τώρα μετά από 40 επεμβάσεις και βγάζει την φωτογραφία από μπροστά της και τότε παθαίνω σοκ!Η παραμόρφωση σε όλο της το μεγαλείο!Αυτό που είδα δεν θύμιζε άνθρωπο...Και πραγματικά την λυπήθηκα γιατί ήταν τοσο όμορφη...Αλλά τη θαύμασα κιόλας για το θάρρος που είχε για να κάνει αυτή τη διαφήμιση.Επίσης πιστεύω ότι τον στόχο της τον πέτυχε και ταρακούνησε έστω και λίγο τους ανθρώπους και περνάει μυνήματα σε παιδιά και άλλους ανθρώπους που έχουν παρόμοια προβλήματα.Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν η ώρα προβολής (23:24) και ενώ παιζόταν ο Γιαννάκης ο όμορφος ένα πρόγραμμα που ίσως το έβλεπαν και παιδιά επειδή πιστεύω ότι το θέαμα ήταν σοκαριστικό.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβε κανείς τι εννοούσε η παρουσιάστρια - τηλεπλασιέ στο τηλεφωνικό κέντρο όταν έλεγε ότι δεν πουλάμε πάνω από 2 για να αποφύγουμε τις περιπτώσεις χονδικής πώλησης;

:confused:

Είναι τόσο καταπληκτική αυτή η προσφορά και θα έχει ΣΙΓΟΥΡΑ τόσο μεγάλη ζήτηση, που πολλοί μάγκες Ελληνάρες θα θελήσουν να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι. Θα αγοράσουν την φανταστική φωτογραφική με μόνο 95 ευρώ και θα αρχίσουν να την πουλάνε 950 εις βάρος του Έλληνα φτωχού που θέλει σώνει και καλά να αποκτήσει αυτή τη μηχανή και όχι άλλη.

 

 

Δεν ξέρω αν την έχετε πετύχει εγώ πάντως μόνο μια φορά στον ΑΝΤ1.Ήταν μια διαφημιστική καμπάνια για το ποτό και την οδήγηση και ήταν μια κοπέλα που κρατούσε μια φωτογραφία με το πρόσωπό της μπροστά από το κεφάλι της και διηγούταν την ιστορία της, ότι πήγαινε κάπου με τους φίλους της και ένας μεθυσμένος οδηγός τους χτύπησε.Εκέινη τη στιγμή είδα ότι τα χέρια της ήταν κομμένα από τον καρπό και κάτω και τότε είπε ότι έτσι είναι τώρα μετά από 40 επεμβάσεις και βγάζει την φωτογραφία από μπροστά της και τότε παθαίνω σοκ!Η παραμόρφωση σε όλο της το μεγαλείο!Αυτό που είδα δεν θύμιζε άνθρωπο...Και πραγματικά την λυπήθηκα γιατί ήταν τοσο όμορφη...Αλλά τη θαύμασα κιόλας για το θάρρος που είχε για να κάνει αυτή τη διαφήμιση.Επίσης πιστεύω ότι τον στόχο της τον πέτυχε και ταρακούνησε έστω και λίγο τους ανθρώπους και περνάει μυνήματα σε παιδιά και άλλους ανθρώπους που έχουν παρόμοια προβλήματα.Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν η ώρα προβολής (23:24) και ενώ παιζόταν ο Γιαννάκης ο όμορφος ένα πρόγραμμα που ίσως το έβλεπαν και παιδιά επειδή πιστεύω ότι το θέαμα ήταν σοκαριστικό.

Κι όμως, αν υπάρχει μία πιθανότητα να πειστούν με διαφήμιση οι οδηγοί ότι τα πράγματα είναι άσχημα στο δρόμο, θα είναι με κάποιον τέτοιο τρόπο. Με ένα γερό ταρακούνημα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα κάτι διαφορετικό.Απλά είπα ότι ίσως η ώρα προβολής ήταν ακατάλληλη και στη μέση τέτοιου προγράμματος.Για το ταρακούνημα λέμε ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εγώ δεν το είπα σωστά. Το ταρακούνημα πρέπει να γίνεται όλες τις ώρες και προς όλες τις ηλικίες :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν την έχετε πετύχει εγώ πάντως μόνο μια φορά στον ΑΝΤ1.Ήταν μια διαφημιστική καμπάνια για το ποτό και την οδήγηση και ήταν μια κοπέλα που κρατούσε μια φωτογραφία με το πρόσωπό της μπροστά από το κεφάλι της και διηγούταν την ιστορία της, ότι πήγαινε κάπου με τους φίλους της και ένας μεθυσμένος οδηγός τους χτύπησε.Εκέινη τη στιγμή είδα ότι τα χέρια της ήταν κομμένα από τον καρπό και κάτω και τότε είπε ότι έτσι είναι τώρα μετά από 40 επεμβάσεις και βγάζει την φωτογραφία από μπροστά της και τότε παθαίνω σοκ!Η παραμόρφωση σε όλο της το μεγαλείο!Αυτό που είδα δεν θύμιζε άνθρωπο...Και πραγματικά την λυπήθηκα γιατί ήταν τοσο όμορφη...Αλλά τη θαύμασα κιόλας για το θάρρος που είχε για να κάνει αυτή τη διαφήμιση.Επίσης πιστεύω ότι τον στόχο της τον πέτυχε και ταρακούνησε έστω και λίγο τους ανθρώπους και περνάει μυνήματα σε παιδιά και άλλους ανθρώπους που έχουν παρόμοια προβλήματα.Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν η ώρα προβολής (23:24) και ενώ παιζόταν ο Γιαννάκης ο όμορφος ένα πρόγραμμα που ίσως το έβλεπαν και παιδιά επειδή πιστεύω ότι το θέαμα ήταν σοκαριστικό.

 

την ξαναεπαιξαν και μαλιστα προσφατα μεσα στον ιουλιο. μερα μεσημερι! την ειχα δει και οπως ειναι λογικο εμεινα...:shock:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@speed_fire08 Δεν πάνε καλά οι άνθρωποι....

 

@anarxaki Μπορεί να έχεις δίκιο αλλά ένα τέτοιο ταρακούνημα θα το άντεχε ένα μικρό παιδί;Αυτά δεν ξέρουν καν τι είναι το αλκοόλ!Μάλλον δεν την έχεις δει για αυτό μιλας...

Link to comment
Share on other sites

ρε εδω σοκαριστικα εγω οταν την ειδα! και ο αδερφος μου που τον περναω 4 χρονια ακομη περισοτερο! πιστυω πως το ταρακουνημα που οπωςδηποτε πρεπει ν γινει μπορει να επιτευχθει και με αλλους τροπους...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...