Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν την έχει ορατή από την αρχή (κάτω-κάτω στο μενού των Ρυθμίσεων την εμφανίζει - νομίζω "Επιλογές για Προγραμματιστές" ή κάτι τέτοιο, αν έχεις τη γλώσσα στα Ελληνικά), δοκίμασε να πας στο "About Phone" και ξεκίνα να κάνεις συνεχόμενα ταπ πάνω στο "Build number".

Λογικά θα ξεκινήσει να σου βγάζει μηνύματα ότι απέχεις τόσα ταπ από το να γίνεις developer (η ιδέα κάποιου περί χιούμορ...) και τελικά θα σου πει "You are now a Developer", οπότε και θα σου έχει εμφανίσει το σχετικό μενού κάτω από τις ρυθμίσεις.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ολα τα βηματα σωστα και περιμενω να ανοιξει στην καινουργια ρομ εδω και ενα 20λεπτο αργει τοσο η κολλησε?

 

για 20λεπτο δε ξέρω, αλλά ναι και εμένα την πρώτη φορά έκανε πολύ ώρα, Ίσως να ήταν και η πρώτη φορά που ανησύχησα μήπως το κόλλησα.

Έχουμε κάνα νεότερο;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ολα τα βηματα σωστα και περιμενω να ανοιξει στην καινουργια ρομ εδω και ενα 20λεπτο αργει τοσο η κολλησε?

Μεγάλο διάστημα για να ανοίξει... Δε ξέρω παίζει να έχει μπει σε bootloop.

Link to comment
Share on other sites

για 20λεπτο δε ξέρω, αλλά ναι και εμένα την πρώτη φορά έκανε πολύ ώρα, Ίσως να ήταν και η πρώτη φορά που ανησύχησα μήπως το κόλλησα.

Έχουμε κάνα νεότερο;

 

Τιποτα στο μισαωρο βαρεθηκα το εκλεισα και ξανα φλασαρα την rc5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το s3+ και αύριο θα αλλάξω ρομ.

 

1. Ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι η πιο σταθερή από όσες έχετε δοκιμάσει και το διαφορές έχουν οι ρομ για το δικό μου κινητό σε σχέση με το advance. Απο ότι κατάλαβα πρεπει απλά να βάλω το κατάλληλο αρχείο για τον επεξεργαστή μου; Εχει αλλάξει κάποιος ρομ στο + ;

 

2. Έχω παρατηρήσει ότι η οθόνη είναι υπερβολικά φωτεινή και δεν ξέρω αν φταίει η ρομ μου. Δλδ τέρμα χαμηλά η φωτεινότητα είναι όπως τα κοινά κινητά πανω απο τη μέση και επισης δεν μου δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Γράφω αυτό το μήνυμα για να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον conkara. Άνθρωπος με όλα τα γράμματα κεφαλαία και γνώστης. ΤΗΑΝΚS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Γράφω αυτό το μήνυμα για να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον conkara. Άνθρωπος με όλα τα γράμματα κεφαλαία και γνώστης. ΤΗΑΝΚS

 

ενα ΜΠΡΑΒΟ στον φιλο conkara..... και απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Εχω βοηθηθει κι εγω πολυ απο αυτο το φορουμ κι έτσι βοηθάω κι εγω οσο μπορω

(Και πιστεύω ότι είναι και ο μόνος τροπος για να σωθούμε και ως χώρα….

Link to comment
Share on other sites

Εχω βοηθηθει κι εγω πολυ απο αυτο το φορουμ κι έτσι βοηθάω κι εγω οσο μπορω

(Και πιστεύω ότι είναι και ο μόνος τροπος για να σωθούμε και ως χώρα….

Ακριβώς την ίδια άποψη έχω και εγώ φίλε. Προσπαθώ κ εγώ στον ελεύθερο χρόνο μου να βοηθήσω όποιον μπορώ. Εξάλλου αυτός είναι κ ο βασικός σκοπός του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσω και εγώ τα συγχαρητήριά μου στον conkara, για τη βοήθεια που έδωσε στον katsaros7 αλλά νομίζω ότι θα βοηθούσε και τους υπόλοιπους που διαβάζουν το νήμα αν μαθαίναμε πως διορθώθηκε το πρόβλημα της φόρτισης που είχε.
Link to comment
Share on other sites

Θα δώσω και εγώ τα συγχαρητήριά μου στον conkara, για τη βοήθεια που έδωσε στον katsaros7 αλλά νομίζω ότι θα βοηθούσε και τους υπόλοιπους που διαβάζουν το νήμα αν μαθαίναμε πως διορθώθηκε το πρόβλημα της φόρτισης που είχε.

 

Αλλαγη πλακέτας usb….

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι και η έννοια του φόρουμ η ανταλλαγή απόψεων και γνώσεων πάνω σε ένα θέμα...

 

Δυο χρονια που παρακολουθώ αυτο το φόρουμ υπάρχουν κάποιοι που βοηθάνε τους άλλους και με τον καιρό αυτοί που βοηθάνε περισσεύουν...

 

Συγχαρητήρια σε όλους αυτούς λοιπόν...

Edited by trelaunder
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να σας ρωτήσω κάτι...εχει βγάλει προβλημα σε κανέναν με τις 2 σιμ;; Γιατί εμένα ξαφνικα δεν μπορεί να βρει σιμα και στις δύο σιμ μαζί μόνο στην μία...ειχα Την official rom και έκανα τα πάντα αλλα Δεν δεν άλλαξε κάτι....επαναφορα.....αλλαγη ιμει....αλλαγη ρομ....αλλα το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει!!οποίος γνωρίζει ας στείλει καμία γνώμη Μήπως και το φτιάξω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να σας ρωτήσω κάτι...εχει βγάλει προβλημα σε κανέναν με τις 2 σιμ;; Γιατί εμένα ξαφνικα δεν μπορεί να βρει σιμα και στις δύο σιμ μαζί μόνο στην μία...ειχα Την official rom και έκανα τα πάντα αλλα Δεν δεν άλλαξε κάτι....επαναφορα.....αλλαγη ιμει....αλλαγη ρομ....αλλα το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει!!οποίος γνωρίζει ας στείλει καμία γνώμη Μήπως και το φτιάξω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Να υποθεσω αλλαγη ΙΜΕΙ εννοεις το αρχικο του. Δεν εβαλες αλλο πλην εκεινο που γραφει στο πισω μερος του τηλεφωνου;

Ποια ρομ εχεις;

Αποψη μου, η RC5 ειναι η πιο σταθερη απο ολες. Εχοντας την 7.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να σας ρωτήσω κάτι...εχει βγάλει προβλημα σε κανέναν με τις 2 σιμ;; Γιατί εμένα ξαφνικα δεν μπορεί να βρει σιμα και στις δύο σιμ μαζί μόνο στην μία...ειχα Την official rom και έκανα τα πάντα αλλα Δεν δεν άλλαξε κάτι....επαναφορα.....αλλαγη ιμει....αλλαγη ρομ....αλλα το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει!!οποίος γνωρίζει ας στείλει καμία γνώμη Μήπως και το φτιάξω

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

φιλε δεν μου εχει συμβει ποτε αλλα θελω να σε ρωτησω κατι οι καρτες ειναι τησ ιδιασ εταιριας?

θα σου ελεγα να πας σε rc5

Link to comment
Share on other sites

imei το κανονικο ειχε το αλλαξα γτ καπου ειχα δει οτι μπορει να φτιαξει αν το αλλαξεις αλλα τιποτα(αυτο ηταν το τελευταια μου εγχειρημα)..σιμ μια κοσμοτε μια βονταφον...δεν φταιει καποια απο τις slot καθως με μια καρτα κ οι δυο slot δουλευουν,τις εχω δοκιμασει....απο ρομ την rc5 εχω βαλει

πωπωωω τοση γκαντεμια πανω μου??ειχα το προβλημα αυτο μου χαλασε και το usb port μαλλον και θα το φτιαξω τωρα...να δω τι αλλο θα μου τυχει

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

imei το κανονικο ειχε το αλλαξα γτ καπου ειχα δει οτι μπορει να φτιαξει αν το αλλαξεις αλλα τιποτα(αυτο ηταν το τελευταια μου εγχειρημα)..σιμ μια κοσμοτε μια βονταφον...δεν φταιει καποια απο τις slot καθως με μια καρτα κ οι δυο slot δουλευουν,τις εχω δοκιμασει....απο ρομ την rc5 εχω βαλει

πωπωωω τοση γκαντεμια πανω μου??ειχα το προβλημα αυτο μου χαλασε και το usb port μαλλον και θα το φτιαξω τωρα...να δω τι αλλο θα μου τυχει

 

Nα μην το αλλαξεις και να το βαλεις οπως ηταν. Δοκιμασε σε μια απο τις δυο να κλεισεις το 4g και να εισαι με το 3G

Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναβαλει οπως ηταν αρχικα το ιμει και εχω δοκιμασει γενικα τις σιμ να δουλευουν απο 2g κ πανω ολες τις εκδοχες αλλα τιποτα
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

το εχω ξαναβαλει οπως ηταν αρχικα το ιμει και εχω δοκιμασει γενικα τις σιμ να δουλευουν απο 2g κ πανω ολες τις εκδοχες αλλα τιποτα

Έχεις το NVRAM αρχείο πουθενά backup να το επαναφέρεις μπας και;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εινα αυτο και δεν ξερω πως να το επαναφερω

Αν δεν βρεις άκρη θα σου έλεγα να πας στην official 4.4 μήπως και φτιάξει η δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...