Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει κανεις καταφερει να κανει μεταδοση οθονης με την tv;

Εχω SONY BRAVIA και ενω την δειχνει στην λιστα των συσκευων για συνδεση, δεν καταφερνω να συνδεθω.

Πρεπει να κατεβασω καποιο app η να πειραξω τιποτα;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καταφερει να κανει μεταδοση οθονης με την tv;

Εχω SONY BRAVIA και ενω την δειχνει στην λιστα των συσκευων για συνδεση, δεν καταφερνω να συνδεθω.

Πρεπει να κατεβασω καποιο app η να πειραξω τιποτα;

Ευχαριστω.

Λογικά για να παιξει πρεπει να είναι ενεργοποιημένη η ασυρματη μετάδοση οθόνης του τηλεφώνου (δεν έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο) και οι δυο συσκευές πρεπει να ειναι στο ίδιο δίκτυο.Εμένα έτσι ακριβως παιζει οποια συσκευή θέλω σε lg tv. Δεν έχω καμια εφαρμογή κατεβάσει. Για την sony δεν ξέρω αλλά μάλλον δεν χρειαζεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος έμπειρος αν μπορει ας βοηθήσει. Δεν δουλεύει το home button καθόλου. Τα άλλα 2 είναι μια χαρά. Πρέπει χωρίς να το θέλω να άλλαξα το device_id της συσκευής και κάποιες εφαρμογές δεν το αναγνωρίζουν πλέον.

 

Προσπάθησα να πειράξω μια database για το hotspot. Επανέφερα το αρχικό αλλά δεν διορθώθηκε το πρόβλημα. Το τιτάνιουμ μου λέει αν θέλω να μου επανεφέρει το παλιο device-id αλλά αυτό το κάνει μόνο στην pro εκδοση...

 

Καμιά ιδέα????

Μπορείς να το κανεις εύκολα pro με το lucky patcher.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καταφερει να κανει μεταδοση οθονης με την tv;.

 

για δοκίμασε να πειραματιστείς με το AllCast

Link to comment
Share on other sites

Wind δουλευει μια χαρα, σε οσα τηλεφωνα εχω δοκιμασει...

 

Αυτη τη στιγμη παιρνω internet απο το Lead 7 της γυναικας μου.

Εχει KitKat και ειναι στη Vodafone.

Το tethering δουλευει χωρις να πειραξω κατι...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος μπορεί να μου απαντήσει αν όλη η εσωτερική μνήμη είναι διαθέσιμη για apps ή υπάρχει partitioning όπως στα περισσότερα mediatek κινητά;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος μπορεί να μου απαντήσει αν όλη η εσωτερική μνήμη είναι διαθέσιμη για apps ή υπάρχει partitioning όπως στα περισσότερα mediatek κινητά;

Όλη διαθέσιμη - δεν έχει partitioning!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά για να παιξει πρεπει να είναι ενεργοποιημένη η ασυρματη μετάδοση οθόνης του τηλεφώνου (δεν έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο) και οι δυο συσκευές πρεπει να ειναι στο ίδιο δίκτυο.Εμένα έτσι ακριβως παιζει οποια συσκευή θέλω σε lg tv. Δεν έχω καμια εφαρμογή κατεβάσει. Για την sony δεν ξέρω αλλά μάλλον δεν χρειαζεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να το κανεις εύκολα pro με το lucky patcher.

 

Δεν το γνώριζα, είναι ασφαλές?? Τελικά το πρόβλημα έφυγε με reset από recovery

Link to comment
Share on other sites

Λογικά για να παιξει πρεπει να είναι ενεργοποιημένη η ασυρματη μετάδοση οθόνης του τηλεφώνου (δεν έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο) και οι δυο συσκευές πρεπει να ειναι στο ίδιο δίκτυο.Εμένα έτσι ακριβως παιζει οποια συσκευή θέλω σε lg tv. Δεν έχω καμια εφαρμογή κατεβάσει. Για την sony δεν ξέρω αλλά μάλλον δεν χρειαζεται.

 

Σιγουρα, το εχω παντα ανοιχτο το δικτυο της τηλεορασης μιας και εχει εφρμογες και καναλια πολλα. Και εγω επισης μπορω μεσω του s3 να βλεπω youtube στην tv. Αλλα μονο αυτο.

Συνδεω το κινητο μεσω wifi direct στην TV αλλα δεν πιανει το mirroring, δηλαδη ο κατοπτρισμος οθονης.Αποτυγχανει να συνδεθει για αυτο το σκοπο.

Μεσω του AllCast Premium καταφερνω να μεταφερω εικονες βιντεο και μουσικη.

Αλλα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μεταφερω το οτι βλεπω μεσω Browser.

Aρα αυτο που θελω να μαθω ειναι αν διαθετει το κινητο την τεχνολογια Miracast, ειδαλλως να αγορασω το chromecast λετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα το παραγγείλω απο vickmall λογικά. Ξέρει κανένας που θα βρω κανά coupon code μπας και καταφέρω να το ρίξω κάτω απο τα 200€;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα, είναι ασφαλές?? Τελικά το πρόβλημα έφυγε με reset από recovery

Ναι, ασφαλές. Εμένα μεχρι τώρα δεν μου έχει κάτσει στραβη. Αλλά και αν κάτι παει στραβά, κανεις uninstall το πρόγραμμα και το ξαναβαζεις. Απλως βάλε lucky patcher kαι να είσαι root όταν το χρησιμοποιείς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά για να παιξει πρεπει να είναι ενεργοποιημένη η ασυρματη μετάδοση οθόνης του τηλεφώνου (δεν έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο) και οι δυο συσκευές πρεπει να ειναι στο ίδιο δίκτυο.Εμένα έτσι ακριβως παιζει οποια συσκευή θέλω σε lg tv. Δεν έχω καμια εφαρμογή κατεβάσει. Για την sony δεν ξέρω αλλά μάλλον δεν χρειαζεται.

 

Σιγουρα, το εχω παντα ανοιχτο το δικτυο της τηλεορασης μιας και εχει εφρμογες και καναλια πολλα. Και εγω επισης μπορω μεσω του s3 να βλεπω youtube στην tv. Αλλα μονο αυτο.

Συνδεω το κινητο μεσω wifi direct στην TV αλλα δεν πιανει το mirroring, δηλαδη ο κατοπτρισμος οθονης.Αποτυγχανει να συνδεθει για αυτο το σκοπο.

Μεσω του AllCast Premium καταφερνω να μεταφερω εικονες βιντεο και μουσικη.

Αλλα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μεταφερω το οτι βλεπω μεσω Browser.

Aρα αυτο που θελω να μαθω ειναι αν διαθετει το κινητο την τεχνολογια Miracast, ειδαλλως να αγορασω το chromecast λετε;

Για δες αν στο μενού προβολή/οθόνη υπάρχει ή επιλογή "μεταδοση οθονης". Αν δεν υπάρχει ίσως δεν έχει miracast ,πράγμα που δεν το νομιζω, και θα πρεπει να βρεις άλλο τροπο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για δες αν στο μενού προβολή/οθόνη υπάρχει ή επιλογή "μεταδοση οθονης". Αν δεν υπάρχει ίσως δεν έχει miracast ,πράγμα που δεν το νομιζω, και θα πρεπει να βρεις άλλο τροπο.

 

Ναι υπαρχει η "μεταδοση οθονης" στο μενου "Προβολη", βρισκει την tv, αλλα περιμενω αρκετη ωρα μεχρι να συνδεθει χωρις αποτελεσμα.:(

Η κοπελα μου εχει ενα sony xperia και καταφερνει να συνδεθει, αρα πιστευω ειναι θεμα κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εκτός από το UI που θα αλλάξει στο lollipop update θα επηρεαστεί και η ταχύτητα του τηλεφώνου? Όπως και στα windows λογικά δεν πρέπει να βγουν εφαρμογές 64bit ώστε να αξιοποιούν τον επεξεργαστή 100%?
Link to comment
Share on other sites

Mου ήρθε μήνυμα ενημέρωση συστήματος :

Μία Νέα έκδοση είναι διαθέσιμη !

Σκέφτομαι να το ενημερώσω, τι λέτε;

Φυσικά να το κανεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες εκτός από το UI που θα αλλάξει στο lollipop update θα επηρεαστεί και η ταχύτητα του τηλεφώνου? Όπως και στα windows λογικά δεν πρέπει να βγουν εφαρμογές 64bit ώστε να αξιοποιούν τον επεξεργαστή 100%?

Φυσικά θα επήρεαστει και φυσικά και θα βγουν εφαρμογές 64bit. Aργα αλλά σταθερά. Για παράδειγμα στο play store θα βρεις το clean master σε εκδοση για intel cpu οι οποίοι είναι 64 bit.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

"Note that this only works with root access on Android 4.0.3 or later." Δηλαδη κανει για το δικο μας? :)

http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πήρε από Pandawill το 2GB, του ήρθε σε 17 μέρες, έχει play store, gmail κλπ και δεν του βγάζει κανένα πρόβλημα! Όλα δουλεύουν ρολόι ...μέχρι τώρα :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα το παραγγείλω απο vickmall λογικά. Ξέρει κανένας που θα βρω κανά coupon code μπας και καταφέρω να το ρίξω κάτω απο τα 200€;

 

Στα $183,99 αλλα το Gearbest, με κουπονι JYS3GB

http://www.mobilescoupons.com/coupons-deals/march-07th-2015

Link to comment
Share on other sites

Μολις αναβαθμισα τη μαμα ρομ. Δεν μπορω βεβαια να καταλαβω καποια διαφορα. Εχω μια υπονοια οτι μπορει να κολλαει λογακι αλλα θα το κανω και ενα reboot να δω...
Link to comment
Share on other sites

Εχθές ήρθε η παραγγελία μου

http://www.minideal.net/jiayu-s3-4g-fdd-lte-mtk6752-64-bit-octa-core-smartphone-android-4-4-5-5-inch-1080p-ips-fhd-screen-13mp-camera-3000mah-2gb-16gb.html

Έκανα όμως το λάθος και δεν ζήτησα να μου εγκαταστήσουν το google play store . Έχω δύο μέρες που παλεύω να το εγκαταστήσω αλλά δεν γίνεται τίποτε.

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός εγκατάστασης ;

Δοκίμασα και τον παρακάτω οδηγό αλλά όταν πάω να ανοίξω το αρχείο “Fastcard Google Play Installer“ , μου λέει ότι είναι αδύνατο να ανοιχθεί

http://www.allmytech.pk/blog/how-to-install-google-play-services-on-jiayu-s3/

Με το aptoide το εγκατέστησα ( το store ) αλλά δεν ανοίγει με τίποτε .

 

Τελικά έγινε εγκατάσταση του JiayuS3_PureAOSP_4.4.4 και όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλά . Κάποια μικροπροβληματάκια υπάρχουν βεβαίως , αλλά όχι τόσο σοβαρά . Ένα από αυτά είναι ότι δεν λειτουργεί πλέον ο μαγνητικός σένσορας και έτσι δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο app compass . Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί αυτό το πρόβλημα ;

Επίσης αν και οι δύο κάρτες λειτουργούν κανονικά και μπορώ να καλέσω η να δεχθώ τηλεφωνήματα , όμως στην καρτέλα των επαφών μου βγάζει πρόβλημα και δεν μπορώ να κάνω καμία τροποποίηση.

Γενικά το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Όμορφο , σε λεπτή γραμμή , πάρα πολύ γρήγορο στην λειτουργεία του

Πρίν γίνει η αλλαγή του λειτουργικού του είχε κατανάλωση μνήμης γύρω στο 1 Gb και χωρίς καμία εφαρμογή ανοιχτή . Τώρα η κατανάλωση μνήμης είναι λιγότερη απο 400 Mb με 17 εφαρμογές ανοιχτές ( Viber , Facebook , Messenger , Skype , TeamViewer , etc .... }

Η σύνδεση με την τηλεόραση ( Samsung ) γίνεται με ασύρματο αντάπτορα miracast - ezcast . Με τα προηγούμενα κινητά η σύνδεση γινόταν με πάρα πολύ αργούς ρυθμούς , έως άκρως εκνευριστικούς . Είχα την εντύπωση ότι έφταιγε ο αντάπτορας . Τώρα όμως με το S3 η σύνδεση γίνεται πάρα πολύ γρήγορα . Ειναι σαν να βλέπω την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση χωρίς καμία καθυστέρηση .

Δεν έχω δουλέψει κινητά των 600 η 800 ευρώ αλλά εχω την εντύπωση ότι οι κάτοχοί τους θα ζήλευαν το Jiayu S3

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ενυμερωση συστηματος, προς το παρον δεν βλεπω διαφορα.

Μπορει να μου πει καποιος πως κανουμε επεξεργασια επαφης;

Link to comment
Share on other sites

Μολις αναβαθμισα τη μαμα ρομ. Δεν μπορω βεβαια να καταλαβω καποια διαφορα. Εχω μια υπονοια οτι μπορει να κολλαει λογακι αλλα θα το κανω και ενα reboot να δω...

Μολις εκανα ενυμερωση συστηματος, προς το παρον δεν βλεπω διαφορα.

Μπορει να μου πει καποιος πως κανουμε επεξεργασια επαφης;

Για πείτε παιδιά σε ποιά έκδοση σας έχει πάει τώρα!

Η τελευταία που ξέραμε ήταν η 20150205-141543

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ενυμερωση συστηματος, προς το παρον δεν βλεπω διαφορα.

Μπορει να μου πει καποιος πως κανουμε επεξεργασια επαφης;

με τις επαφες δεν τα παει καλα,εγω εβαλα με επιτυχια ολα τα google services κλπ, αλλα με τις επαφες δεν εκανε συγχρονισμο ουτε γι αστειο, γενικα ειχε αναγουλες!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα το update και πηγε στην S3 20150319-073039 αλλά δεν είδα κάποια διαφορά.

Να ρωτήσω η μαμα rom έχει root μια εφαρμογη που είναι μονο στα κινέζικα,το εικονίδιο

είναι μία μπλε ασπίδα με ένα λιοντάρι την οποια δεν μπορώ να κάνω απεγκατάσταση.Πως

μπορω να την σβήσω και να βάλω μια αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...