Jump to content

Moto G 4G/LTE (έκδοση 2015)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι.

 

-LTE

-Εχει 8gb χωρο αποθηκευσης

-Εχει 2390mah μπαταρια

 

Και ΔΕΝ ειναι dual sim

 

Απ' οσο εψαξα/ρωτησα/επικοινωνησα (με Μοτορολα και τρια διαφορετικα Αμαζον), 16+dual ΔΕΝ υπαρχει. Οχι τωρα τουλαχιστον και σιγουρα οχι στην Ευρωπη. Αν εμφανιστει καποια αλλη στιγμη αργοτερα, οκ... blame it on Motorola :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία ακόμα και με 8gb μικρό το κακό καθώς παίρνει micro sd.

Η αύξηση της μπαταρίας είναι καλοδεχούμενη αλλαγή όπως και το 4g βέβαια μια ή άλλη είναι καθώς το 4g την τρώει πιο γρήγορα αλλά μπορεί κάποιος να το γυρίσει σε 3g μόνο και έτσι να εκμεταλλευτεί καλύτερα την μεγαλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Eχουμε καμια ενημερωση αν και ποτε θα φτασει στα ''μεγαλα'' καταστηματα;

 

Νομιζω το εχει το γνωστο "κιτρινο" ηλεκτρονικο μαγαζι στα 229€...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Στο Moto G 2nd gen ήθελα 2-3 πράγματα παραπάνω. Τα 4G/LTE δίκτυα προστέθηκαν..

 

Αφού από 1st gen σε 2nd gen δεν είχαμε μεγάλες διαφορές, στη νέα αυτή έκδοση η Motorola θα μπορούσε να βάλει Snapdragon 410 με Cortex-A53 και υποστήριξη video recording 1080p@30fps. Τότε τα 250€ δε θα μου κακοφαινόντουσαν!

Link to comment
Share on other sites

Το Crazy Sundays του e-shop το δίνει στα 195 ευρώ (με περιορισμένο stock).
η μπαταρια του λεει ''Mπαταρία Li-Ion 2070mAh (μη αποσπώμενη).'' είναι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

"Είναι σχεδόν το ίδιο κινητό με το Moto G 5 ιντσών (έκδοση 2014) αλλά έχει επιπλέον:

 

" LTE

16GB εσωτερικό χώρο αντί 8GB (και έχει και SD card όπως το μοντέλο του 2014)

Μεγαλύτερη μπαταρία (2390 mAh έναντι 2070 mAh)" συμφωνα με αυτα που γραφονται στην πρωτη σελιδα μαλλον αλλο μοντελο εχει το eshop"H συσκευή διατίθεται με Ελληνική και Αγγλική Γλώσσα μενού, Micro-SIM, Υποστήριξη A-GPS & GLONASS, Camera (Οπίσθια: 8MP/autofocus/LED flash/720p@30fps/panorama/HDR. Εμπρόσθια: 2MP/720p@30fps), Υποδοχή 3.5mm jack, Υποδοχή microUSB v2.0, Δεν περιλαμβάνεται φορτιστής ρεύματος - η φόρτιση πραγματοποιείται μέσω usb, Mπαταρία Li-Ion 2070mAh (μη αποσπώμενη)."

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Άρα δεν ήταν ιδέα μου ο,τι όντως είναι τσιμπημένη η τιμούλα του 4G μοντέλου.

50 ευρώ επιπλέον μόνο για μπαταρία (2390mΑh) και 4G δεν λέει.

Siemens C10 - Νokia 3210 - Νokia 3330 WAP - Νokia 3510i - Sharp GX15 VF - SE V800 VF - SE K750i VF - SE X10 Mini pro - Moto G 1gen - Xiaomi Pocopocopocopoco F1 😮 - Huawei Y5 2018 :classic_wacko: - Nothing Phone 1:classic_love:

Link to comment
Share on other sites

10-20€ διαφορά έχουν αυτή τη στιγμή για μένα δεν αξίζει να πάρει κάποιος το 3G (εκτός και αν θέλει dual sim) είναι πολύ σημαντική αναβάθμιση η 2390mah μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σκέφτομαι για αγορά θεωρείτε ότι τα 8Gb είναι μεγάλο μειονέκτημα???

Να διευκρινίσω ότι δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια και οι πολλές φωτογραφίες κ βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

To έχω εδώ κι ένα μήνα. Τίμιο, ογκώδες, όχι ελαφρύ, λειτουργεί καλά.

Σε σχέση με το παλιό μου Samsung S2p υστερεί σε ποιότητα κατασκευής, φωτεινότητα φλας, ευκολίες σε πληκτρολόγιο, φωτομηχανή, εγγραφή βίντεο, ξυπνητήρι, δεν έχει file explorer ούτε notes και γενικά το android 5.02 που έρχεται μαμά μου τη δίνει κάπως. Επειδή με τα ηχεία πάνω κάτω είναι συμμετρικό ψάχνεις να δεις που είναι το πάνω κάτω για να το ανάψεις. Και προτιμώ τα εμπρός κουμπιά εκτός οθόνης, θα βοηθούσε.

Κάρτα του έβαλα 32G για μουσικές και φωτογραφίες και για ό,τι μπορεί να μεταφερθεί εκεί. Αλλά χωρίς ρούτ λίγα πράματα μπορείς να πας εκεί. Οπότε για τις ανάγκες μου το μεγάλο του μειονέκτημα για μένα είναι τα 8GB. Περιμένω πως και τι να βγει root που να επιτρέπει και OTA (δεν θέλω να χάσω τις αναβαθμίσεις) το CF-autoroot. Έχει βγει για το δίκαρτο (XT1068) αλλά όχι ακόμα για το 4G (XT1072). Θα μου επιτρέψει να χωρέσω τις εφαρμογές που θέλω, να κοπούν και οι διαφημίσεις και να τρέξω εφαρμογές που το θέλουν.

Επίσης έχω βάλει Nova launcher που με βολεύει πολύ, το είχα και πριν.

Το βααικό πλεονέκτημα η μπαταρία και το 4G (για future proofing περισσότερο όχι ότι μου χρειάζεται)

Edited by onyx
προσθήκη επιπλέον πηροφοριών
Samsung S2 plus GT-i9105P / Moto G 4G 2nd gen XT1072 / LG G3 D855
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω κάπου το SAR του κινητού!

Γνωρίζει κάποιος???

Ευχαριστώ!

 

Head 0.67 W/kg

Body 0.562 W/kg

 

(από εδώ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G 4G/LTE (έκδοση 2015)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...