Jump to content

Moto G 4G/LTE (έκδοση 2015)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει θέμα με τις κάρτες. Είχα μία ADATA 32GB Class 10 UHS-1 και μου έκανε τα ίδια. Αύριο περιμένω μία Sandisk Extreme Pro 32Gb Class 10 USH-3 να δοκιμάσω και θα σου πω.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειδα οτι πωλειται πλεον στα 99 ευρω σε μεγαλο επωνυμο καταστημα ηλεκτρικων ειδων σε black, 4g lte, 8gb, 1gb ram, 2390 mAh μπαταρια.

Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι το XT1072;

'Ερχεται ετοιμο σε 5.02 και μετα ακολουθει η 6.0;

Ή ξεκιναει με 4.4.4 και συνεχιζει σταδιακα με τις αναβαθμισεις;

Η τιμη ειναι ιδιαιτερα ελκυστικη για οσα προσφερονται και φαίνεται να είναι VFM.

Tι γνωμη εχετε;

Nα προχωρησω αραγε σε αγορα;

Edited by ilias63
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ,στον Κωτσόβολο έχουν μπλέξει τα μπούτια τους .

Έχουν τα χαρακτηριστικά του moto g2nd 4g και όλα τα άλλα σε βίντεο και φωτογραφίες είναι από το moto g3rd 4g.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι πωλειται πλεον στα 99 ευρω σε μεγαλο επωνυμο καταστημα ηλεκτρικων ειδων σε black, 4g lte, 8gb, 1gb ram, 2390 mAh μπαταρια.

Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι το XT1072;

'Ερχεται ετοιμο σε 5.02 και μετα ακολουθει η 6.0;

Ή ξεκιναει με 4.4.4 και συνεχιζει σταδιακα με τις αναβαθμισεις;

Η τιμη ειναι ιδιαιτερα ελκυστικη για οσα προσφερονται και φαίνεται να είναι VFM.

Tι γνωμη εχετε;

Nα προχωρησω αραγε σε αγορα;

 

Πιστεύω ότι είναι πολύ καλή προσφορά. Εγώ πάντως το πήρα. Από την ώρα που το λειτουργησα, έκανε 4 update με τελική έκδοση την 6.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το xt1072 είναι και γω το πήρα στα 103€ από κάιζερ. Απλά δεν είναι δικαρτο αλλά έχει 4g και μεγαλύτερη μπαταρία απο το xt1068(motog2). Τρελό value for money και με marshmallow.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι νάνε στον Κωτσόβολο.

Η προσφορά ήταν 99€ σε αρχική 129€ και τώρα το έχει 179€ .

Έχω ένα σε αναμονή παραλαβής από κατάστημα και το σκέφτομαι γιατί το xt1078 μου χάλασε η ανάγνωση

και στις δυο sim και στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σε αναμονή παραλαβής από κατάστημα και το σκέφτομαι γιατί το xt1078 μου χάλασε η ανάγνωση

και στις δυο sim και στην sd.

 

Πρόλαβες στην τιμή των 99,00 ;

Τελικά πόσο καιρό "έτρεχε" η προσφορά αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβες στην τιμή των 99,00 ;

Τελικά πόσο καιρό "έτρεχε" η προσφορά αυτή;

 

Προσφορά σαββατοκύριακου ήταν .

Δεν ξέρω αν αξίζει τελικά να το πάρω .Μέχρι το βράδυ πρέπει να αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μετατρεψω την κάρτα μνήμης σε εσωτερική μνήμη, τι πρέπει να προσεξω κατά την επιλογή της κάρτας sd;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μία κάρτα η οποία έχει υψηλή ταχύτητα 95mb/s read - 90mb/s write.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μόλις το αναβάθμισα σε android 6 και δημιουργήθηκε τρελή bugia .

όταν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο δεύτερο logo με το σηματάκι M απλά μένει εκεί και ας το αφήσω και 15 - 20 λεπτά για να προσπεράσει το λογότυπο πρέπει να το κλείσω και να ξανά ανοίξω το κινητό παρατεταμένα 10 δευτερόλεπτα το power off

ενώ πριν με 5.0.2 που έκανα reset το πολύ σε 4 - 5 λεπτά άνοιγε

στην αρχή νόμιζα απλά μπορεί να έτυχε το ξανά έκανα και 2 επαναφορά να δω και όμως στην επαναφορά - reset περίμενα πάλι κανένα 20 λεπτό και δεν προσπερνά το Logo παρά μόνο με τον τρόπο που γράφω ποιο πάνω

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όταν έχω ένα sms το οποίο δεν το έχω διαβάσει ή μία αναπάντητη κλήση, στα αντιστοιχα εικονιδια του launcher δεν εμφανίζεται ο αριθμός σε αντίθεση με προηγούμενα κινητά που χρησιμοποιουσα. Η μόνη ένδειξη για μη διαβασμένο sms ή χαμένη κλήση είναι πάνω στην κουρτίνα. Συμβαίνει και σε άλλους ή είναι bug;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα έτσι είναι. Στο καθαρό android δεν εμφανίζεται ο αριθμός των ειδοποιήσεων στο εικονίδιο της εφαρμογής. Αν το θέλεις αυτό, μόνο με αλλαγή launcher θα το πετύχεις.

 

Sent from my MotoE2(4G-LTE)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Πρόσφατα έγινα κάτοχος του εν λόγω κινητού. Όλα καλά και όλα ωραία, πήρε και Marshmallow, γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή του. Θέλω όμως να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με κάτι περίεργο... Έχω κάνει install κάποιες εφαρμογές από το Play store και τις έχω βάλει σε δυο ξεχωριστές σελίδες στην "επιφάνεια εργασίας". Όμως, μερικές φορές όταν κάνω reboot ή lock/unlock το κινητό, κάποια εικονίδια δεν εμφανίζονται... φυσικά παραμένουν εγκατεστημένα αλλά πρέπει να τα ξαναβάλω πάλι στη θέση τους. Να επισημάνω πως έχω μια 16άρα κάρτα μνήμης και έχω κάνει τον εσωτερικό χώρο και το χώρο της sd ένα ενιαίο χώρο. Η micro sd που έχω είναι μια 16άρα micro sd HC kingston κλάσης 10. Δεν το κάνει συχνά αλλά με έχει παραξενέψει ιδιαίτερα. Κάποια ιδέα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Samsung galaxy J5 2016 ->android 6

Samsung galaxy tab 2 7 -> cm 13

Lg nexus 4 -> cm 13

Sony ericsson neo v -> cm 11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Λοιπον καιρο ειχα προβλημα με το καλωδιο που χρησιμοποιουσα για να φορτιζει....ειχα την εντυπωση οτι εχει χαλασει το charging port γιατι οταν το κουνουσα ποτε φορτιζε ,ποτε οχι ωσπου καποια στιγμη δεν φορτιζε καν με αυτο το καλωδιο.Δοκιμασα απο διαφορους φιλους 5-6 καλωδια και με ενα απο αυτα φορτιζει λες και δεν υπαρχει κανενα προβλημα, με τα υπολοιπα ουτε καν.Τελευταιες μερες αγορασα καινουργιο κινητο και με τον νεο φορτιστη φορτιζε κανονικα.Απο χτες και επειτα, το βαζω στην πριζα δειχνει το σημαδακι οτι φορτιζει(τον κεραυνο στη μπαταρια) αλλα τιποτα....ισα ισα συμβαινει το αντιθετο ξεφορτιζει οσο το εχω στην πριζα. Καμια ιδέα? υποψιν του ειχα κανει factory reset πριν καμια βδομαδα και δεν υπηρχε κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G 4G/LTE (έκδοση 2015)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...