Jump to content

Jiayu F2


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα θα έχω και εγώ ένα F2 για να το φτιάξω. Αυτή η ρομ F2W-20150428-210425-TF δουλεύει. Είναι δοκιμασμένη;

Κανείς. Η κάποιος να μου πει ποια Ρομ δουλεύει καλά και έχει και λειτουργικά Gapps;

Ευχαριστώ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται root για αναβάθμιση.

 

Κανείς. Η κάποιος να μου πει ποια Ρομ δουλεύει καλά και έχει και λειτουργικά Gapps;

Ευχαριστώ.

Δεν είναι και πολλές που έχουν προταθεί, μάλλον πολύ λίγες τις λέει κανείς. Τόσο, που... δεν υπάρχει ουσιαστικά άλλη να δοκιμάσεις. :)

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

οντώς φίλε δεν χρειάστηκε root ,το δικό μου έχει την 20150210-150617 και είπα να περάσω την F2W-20150427-220620 , τρεις φορές την πέρασα αλλά τίποτα παρμένη η ίδια δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει,μάλλον κάτι δεν κάνω σωστά !!! αν έχει δει τα βήματα κανείς γραμμένα ας μου τα στείλει .ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Με SP Flash tools και δεν το κατάφερες; :confused:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Με SP Flash tools και δεν το κατάφερες; :confused:

 

Την ίδια προσπάθησα και εγώ να περάσω με sp flash tools αλλά σε μένα δεν κάνει τίποτα. Ενώ στα Windows βλέπω κανονικά το κινητό όταν είναι ανοιχτό, μόλις το κλείσω βγάλω την μπαταρία και το συνδέσω με έτοιμο το sp flash tools μια το βρίσκει μια το χάνει. Και το καταλαβαίνω γιατί ακούγεται ο ήχος των Windows σύνδεσης και αποσύνδεσης συσκευής συνέχεια. Υπάρχει πιθανότητα να φταίει που έχω Windows 10; Ποιοι drivers είναι αυτοί που προτείνονται;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απίθανο να φταίνε τα 10. Δοκίμασε ίσως να βρεις το νεότερο SP flash tools.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Με SP Flash tools και δεν το κατάφερες; :confused:

 

Οχι φίλε δεν δοκίμασα με SP Flash tools γιατί δεν ήξερα τι δουλεία κάνουν , τώρα που το ψάχνω μάλλον απο εκει μέσα πρέπει να περαστεί η καινούργια αναβάθμιση ,εγω την κατέβασα στο κινητο και προσπαθούσα κατευθείαν αλλα τίποτα απο οτι καταλαβαίνεις δεν έχω γνώσεις πάνω στο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικά τα αρχεία αναβάθμισης μέσω κάρτας και λίγο πιο σπάνια να τα βρεις.

Δοκίμασε μέσω του SP Flash tools και όλα θα πάνε καλά.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Τα zip αρχεία που είναι μέσα από την κάρτα στο τέλος γράφουν πάντα TF.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δυστυχώς δεν έχω κάνει αναβάθμιση ακόμα γιατί μου έχει χαλάσει το usb το κινητού (η ευθύνη είναι δικιά μου γιατί μια μέρα που το φόρτιζα το χτύπησα κατά λάθος ) και δεν μπορεί να συνδεθεί με τον υπολογιστή και επίσης δεν μπορώ να το φορτίσω, θέλει αλλαγή το usb το κόστος είναι 35 ευρώ μου είπαν σε ένα μαγαζί που ασχολείται με επισκευές κινητών,προς το παρόν το έχω αφήσει στην άκρη να δω τι θα κάνω!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά μήπως υπάρχει κάποιο βίντεο στο YouTube που δείχνει πως ανοίγει το κινητό για να το αλλάξεις μόνος σου και φαντάζομαι με λιγότερο από δέκα ευρώ θα βρεις το ανταλλακτικό ή στο eBay ή σε κάποιο κινέζικο μαγαζί.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παίδες καλημέρα,

μου έπεσε και έσπασε :cry::cry::cry: η οθόνη αφής από το jiayu F2 .. Υπάρχει κάπου το εμπρός τζάμι σαν ανταλλακτικό ή κάποιος να πουλάει μεταχερισμένο κινητό, ώστε να χρησιμοποιήσω την οθόνη αφής του, γιατί στο ιντερνετ δεν βρίσκω τπτ..

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάει πακέτο με την οθόνη, οπότε δεν θα έχει και πολύ καλή τιμή. Κάνε μια ερώτηση στο Vickmall.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...