Jump to content

Jiayu F2


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gizchina.com/2015/01/29/2gb-ram-jiayu-f2-official-release-soon-specs-photos/

 

αυτο ειναι το νεο low end της jiayu με αξιοσημειωτα τα 2 gb ram και την 3000

μπαταρια του ! κατα τα αλλα δε ξεχωριζει κατι αλλα με μια τιμη 100 ευρω μαξ αποτελει καλη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι low end. Το βγάζει ως συμπλήρωμα της σειράς F.

Το F1 θα παραμείνει το μικρότερό τους, μέχρι να κυκλοφορήσει η Mediatek το καινούριο διπύρινο επεξεργαστή της αργότερα μέσα στην χρονιά.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
όλα καλά, αλλά mali 400 !!!!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερον vfm

 

δικαρτο (δυο standard mini sim)

οθονη 5" ogs (720x1280)

4G (με εκδοση για ευρωπη)

android 4.4

2gb ram, 16gb rom, sd card slot

τετραπυρηνος επεξεργαστης 1.3 mt6582 (antutu 28000)

γραφικα mali 400 ή 450

καμερες 2 ή 5mp εμπρος & sony 8mp πισω (ελπιζω οχι interpolated)

μπαταρια 3000mah αφαιρουμενη

διαστασεις 69.8 x 143.5 x 8.9 mm

χρωματισμοι: λευκο, μαυρο, γκριζο, ροζ, γαλαζομπλε

 

υπο διευκρινιση:

- auto brightness

- notification led

- αριθμος σημειων αφης οθονης

- ραδιοφωνο

- ενοποιημενος χωρος rom (μαλλον οχι)

- τα κουμπια κατω μαλλον δε φωτιζονται

 

ιταλικο hands-on mini review

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο vfm,αλλα γιατι επαναφεραν το σχεδιασμο G3 με τα τεραστια bezels?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ο χωρος ειναι ενοποιημενος (ελευθερα 12gb).

τα 3 πληκτρα-κουμπια κατω δε φωτιζονται.

antutu 18000.

android 4.4.2

screen gestures (double tap to wake κτλ).

updates over the air (ota).

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω υπάρχει unboxing video στο coolicool

 

 

http://en1.data.coolicool.com/images/MHAJYF2/MHAJYF2_1/D1_MHAJYF2.jpg

 

- 5.0 Inch IPS OGS Gorilla Glass Screen, 1280*720 Pixels

- MTK6582+6290 1.3GHz Quad Core

- Band: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 900/2100MHz, FDD-LTE B3/B7/B20, TDD-LTE B38/B39/B40, Support 2G & 3G & 4G LTE Network

- 2GB RAM + 16GB ROM

- 8 MP Back Camera + 5 MP Front Camera

- Android 4.4 System

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανεις; το βλεπω με πολυ καλα χαρακτηριστικα και ακομη καλυτερη τιμη!

 

το θελω σαν αναβαθμιση απ το zte v967s που εχω. αξιζει; (το 4g δε με ενδιαφερει αλλα ειναι καλοδεχουμενο, η 2αρα ραμ ειναι συν, οπως και η μεγαλυτερη μπαταρια!!!)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αναβάθμιση F2-20150313-105203 στην σελίδα http://pan.baidu.com/s/1mgDW7Hm

Drivers και το πρόγραμμα αναβάθμισης βρίσκονται στο http://pan.baidu.com/s/1jGuxLUQ

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το έχει πάρει κανείς ρε παιδιά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει αναβάθμιση F2-20150313-105203 στην σελίδα http://pan.baidu.com/s/1mgDW7Hm

Drivers και το πρόγραμμα αναβάθμισης βρίσκονται στο http://pan.baidu.com/s/1jGuxLUQ

 

Φίλε μου χωρίς να ξέρω κιόλας καθώς μου βγαίνουν όλα κινέζικα αλλά το δεύτερο λίνκ που έχεις βάλει είναι για άλλο Κινητό. για το S3.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δίνει η JiaYu στο κινέζικο φόρουμ της όπου ανακοίνωσε την αναβάθμιση: http://bbs.ejiayu.com/thread-1252622-1-1.html

Η ονομασία του αρχείου αναφέρει το όνομα του S3, αλλά περιέχει το κοινό πρόγραμμα αναβάθμισης από την MediaTek (SP Flash Tool v5.1452.00.000) και τους drivers της Jiayu.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει καποιος που το εχει παρει να μας πει υπευθηνα αν εχει προβληματα με την μανησια ρομ και γενικοτερα τι παιζει με το συγκεκρημενο κινητο,μ ενδιαφερει να το αγορασω,στη αλλαγη σε ελληνικη γλωσσα εχει κινεζιες που μπορουν να αφερεθουν διχως να διαταραχθει η λειτουργια του,απο αυτονομια πως παει ;Ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει καποιος που το εχει παρει να μας πει υπευθηνα αν εχει προβληματα με την μανησια ρομ και γενικοτερα τι παιζει με το συγκεκρημενο κινητο,μ ενδιαφερει να το αγορασω,στη αλλαγη σε ελληνικη γλωσσα εχει κινεζιες που μπορουν να αφερεθουν διχως να διαταραχθει η λειτουργια του,απο αυτονομια πως παει ;Ευχαρηστω

 

Φιλε το εχω παρει αρκετα ωραιο αλλα εχει ερθει χωρις να ειναι ρουτ και δεν εχει ουτε πλει στορ. Οπως καταλαβαινεις επειδη ειμαι πολυ ασχετος δεν εχω ασχοληθει καθολου και το εχω και κάθεται.

Link to comment
Share on other sites

tiroulirous, δοκίμασες την αναβάθμιση;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά αγόρασα σήμερα το F2 (από Ελλάδα).

Το κινητό αρχικά ήταν μια χαρά, εγκατεστημένο google play, πρόσθεσα και τον λογαριασμό της google, κι όλα κομπλέ, αν και προσπαθούσα να βγάλω άκρη με τις ρυθμίσεις που έπρεπε να κάνω. Σε κάποια φάση μου εμφάνισε μήνυμα για ενημέρωση του συστήματος.

Ε, πάτησα ΟΚ, αν και ούτε καταλάβαινα τι έκανα γιατί εμφάνιζε κινέζικα!

 

Όμως από την ενημέρωση και μετά, το google play εξαφανίστηκε! Κι όχι μόνο αυτό, αλλά πηγαίνω στις Ρυθμίσεις-->Προσθήκη λογαριασμού για να προσθέσω τον λογαριασμό της google και δεν μου εμφανίζει καν αυτή την επιλογή! Οι μόνες επιλογές που μου εμφανίζει είναι IMAP, POP3 και Εταιρικός...!

 

Έκανα μετά factory reset μπας κι επανέρθει και τίποτα... άσε που γύρισε το κινητό στα κινέζικα και προσπαθούσα να αλλάξω τη γλώσσα.

 

Μετά προσπάθησα να εγκαταστήσω το Google play (βρήκα ένα apk για έκδοση 5.4.10). Η εγκατάσταση φάνηκε να έγινε, μου εμφανίζει πλέον και το εικονίδιο του Google play, αλλά όταν το πατάω, εμφανίζει για ούτε μισό δευτερόλεπτο μια λευκή οθόνη (σαν να προσπαθεί να το ανοίξει) και μετά τίποτα!

Και βέβαια το πρόβλημα με το ότι δεν μπορώ να προσθέσω τον λογαριασμό google παραμένει...

 

Δεν ξέρω τι να κάνω γμτ...

Το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι μπας και μπορέσω να εγκαταστήσω απ' την αρχή το Android αν γίνεται... (δεν ξέρω αν λέω κοτσάνα, είμαι και λίγο άσχετος).

 

 

υγ: Πληροφοριακά, η συσκευασία περιείχε (μάλλον) εγχειρίδιο στα κινέζικα, καλώδιο φόρτισης mini USB σε USB, και φορτιστή με βύσμα που δεν ταιριάζει στις πρίζες σούκο, όπως ακριβώς φαίνεται στο παρακάτω βίντεο.

Edited by valmergio
Link to comment
Share on other sites

Λογικά για να δουλέψει πρέπει να την βάλεις ως εφαρμογή συστήματος

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τελικά φαίνεται να βρήκα άκρη! έκανα αυτά που λέει εδώ

http://www.igadgetnews.com/2015/03/06/jiayu-s3-google-service-installation/

 

τώρα μπορώ να προσθέσω google Λογαριασμό και μου εμφανίζει και την εφαρμογή.

παρόλα αυτά δεν έπιασε με την πρώτη αλλά με την τρίτη, κι αφού κατάργησα την εφαρμογή που είχα εγκαταστήσει χθες...

Link to comment
Share on other sites

τελικά φαίνεται να βρήκα άκρη! έκανα αυτά που λέει εδώ

http://www.igadgetnews.com/2015/03/06/jiayu-s3-google-service-installation/

 

τώρα μπορώ να προσθέσω google Λογαριασμό και μου εμφανίζει και την εφαρμογή.

παρόλα αυτά δεν έπιασε με την πρώτη αλλά με την τρίτη, κι αφού κατάργησα την εφαρμογή που είχα εγκαταστήσει χθες...

 

Φίλε μου πολυ χαίρομαι που το κατάφερες αλλα θελω να σε ρωτησω αν το κινητο σου ηταν ρουταρισμενο πριν κανεις όλα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο

σκέφτομαι να το αγοράσω .κάτι αρνητικό έχεις παρατηρήσει;

σου είναι εύκολο να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία από κάμερα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...