Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalhmera se olous....

twra teleytai exw ena problhma me ton firefox..

einai h teleytaia ekdosh....

enw alla programmata a3iopoioun olh thn taxythta ths syndeshs (dsl), o firefox periorizeta kai sto browsing kai sto downloading gyrw sta 20kb/s..... 3erete giati to kaneia ayto kai pws mporw na to ftia3w giati einai apogohteytiko????

eyxaristw ek twn proterwn...

Μπορεί αυτό που συμβαίνει να είναι κάτι παροδικό. δηλαδή εκείνη την στιγμή που μπαίνεις εσύ στο internet να είναι ώρα εχμής(άσχετα που ο ΟΤΕ δεν το δέχεται και θεωρεί ότι δεν επιρεάζει την ταχύτητα) και για αυτό να μην έχεις την ταχύτητα που περίμενες.

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα και ειδικά το απόγευμα μέχρι τις 10 το βράδυ έτσι είναι.Απο εκεί και μετά κατεβάζει κανονικά με 48kb/s ασταμάτητα.

Από την άλλη επειδή στην τελευταία έκδοση έχουν βελτιώσει το security λόγο διαφορετικού κώδικα να αργεί λίγο για να σου προσφέρει την μεγαλύτερη ασφάλεια. Και σε συνδιασμό με κάποιο πρόγραμμα firewall και antivirus που μπορεί να έχεις να προξενεί αυτή την καθυστέρηση.

Εγω προσωπικά πιστεύω ότι ισχύει η πρώτη εκδοχή που σου είπα γιατί το παθαίνω και εγώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο firefox δεν μου φορτωνει μερικες σελιδες... απλα φορτωνει την μιση σελιδα και κολλαει χωρις να φορτωσει και τα υπολοιπα εικονιδια, εικονες κτλ.

Πρεπει να κανω στοπ και refresh για να την ξαναφορτωσει ολοκληρη αυτη την φορα.

Τι φταιει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω στον firefox (αγγλικός 1.5.0.5) να μου εμφανίζει στην κατω μπάρα κάπου νέα απο καιρό τα οποία να ανανεώνονται αυτόματα??

 

Πως μπορεί να γίνει η όλη διαδικασία?

 

Ευχαριστώ!

Για οτιδήποτε σχετικό με την φωτογραφία κάντε "κλίκ" στο www.dpgr.gr

 

Και αν έχεις seicento ή ciquecento.. www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω στον firefox (αγγλικός 1.5.0.5) να μου εμφανίζει στην κατω μπάρα κάπου νέα απο καιρό τα οποία να ανανεώνονται αυτόματα??

 

Πως μπορεί να γίνει η όλη διαδικασία?

 

Ευχαριστώ!

 

---> Forecastfox ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω στον firefox (αγγλικός 1.5.0.5) να μου εμφανίζει στην κατω μπάρα κάπου νέα απο καιρό τα οποία να ανανεώνονται αυτόματα??

 

Πως μπορεί να γίνει η όλη διαδικασία?

 

Ευχαριστώ!

 

Πήγαινε εδώ: https://addons.mozilla.org/firefox/1978/

 

και πάτα το Install Now :)

 

Μετά όταν θα ξανα-ανοίξεις τον firefox θα το βρεις κάτω δεξιά!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ: https://addons.mozilla.org/firefox/1978/

 

και πάτα το Install Now :)

 

Μετά όταν θα ξανα-ανοίξεις τον firefox θα το βρεις κάτω δεξιά!

 

Πολύ καλό! Ευχαριστώ!!

 

Μια ερώτηση μόνο... μπορώ να έχω πάνω απο μια πόλη?? Π.χ. πέρα απο Θεσ/κη να έχω και Αθήνα?

Για οτιδήποτε σχετικό με την φωτογραφία κάντε "κλίκ" στο www.dpgr.gr

 

Και αν έχεις seicento ή ciquecento.. www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! Ευχαριστώ!!

 

Μια ερώτηση μόνο... μπορώ να έχω πάνω απο μια πόλη?? Π.χ. πέρα απο Θεσ/κη να έχω και Αθήνα?

 

Πήγαινε στα options του και δημιούργησε ένα νέο profile (ή όσα θέλεις).

KCB
Link to comment
Share on other sites

νέα έκδοση Firefox 1.5.0.6

τα release notes δεν έχουν βγει ακόμα

link: http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/1.5.0.6/

μόλις κατέβασα και λειτουρηεία άψογα

Link to comment
Share on other sites

και λειτουρηεία άψογα

Μπα, δεν λειτουργει αψογα. Εχει καποια bugs στην πληκτρολογηση :lol: :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

What's New in Firefox 1.5.0.6

 

Firefox 1.5.0.6 is a stability update that is part of our ongoing program to provide a safe Internet experience for our customers. We recommend that all users upgrade to this latest version.

  • Fixed an issue with playing Windows Media content

Release Date: August 2, 2006

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω κάτι.

Έχω περάσει το entencion για να μπλοκάρω τα cookie.

Γνωρίζει κάποιος ποίες σελίδες από το yahoo.gr πρέπει να ελευθερώσω και να περνάνε ώστε να μην αναγκάζομαι κάθε φορά που θέλω να δω τα mail μου να μην κάνω "accept cookies glodaly".Γιατί ταυτόχρανα καταβαίνουν και άλλα πράγματα και να έχουμε και μια σχετική προστασία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο extension που να σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάζεις τα βίντεο από το youtube;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο extension που να σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάζεις τα βίντεο από το youtube;

 

Υπαρχουν καποια extension αλλα εγω προσωπικα χρησιμοποιω το keepvid που τα αποθηκευει σε .flv

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο extension που να σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάζεις τα βίντεο από το youtube;

Πηγαίνεις κατευθείαν στο http://www.youtubex.com , περνάς την διεύθυνση του λινκ από Youtube και το κατεβάζεις αμέσως σε μορφή .flv Μετά θέλεις είτε τον VLC Player είτε το FLV Player για να τα παίξεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο extension που να σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάζεις τα βίντεο από το youtube;

 

Υπάρχει και το VideoDownloader, που είναι extension του Firefox και σου δίνει τη δυνατότητα να κατεβάζεις βίντεο από Υoutube, Google, Putfile, Metacafe, κλπ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Thanx all of you!

Θα τα δοκιμάσω όλα κι ίδωμεν για το ποιο θα "επικρατήσει". :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έβαλα και εγώ τον ελληνικό mozilla firefox, αλλά παρατήρησα ότι έχω μερικά προβλήματα.

1. Σε μερικά site δεν μου εμφανίζει όλες τις εικόνες, μου εμφανίζει μερικές και τις υπόλοιπες όχι, υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για να μην έχω αυτό το πρόβλημα?

2. Εκανα εγκατάσταση το Adobe Flash Player 9,0,16,0 και δεν δουλεύει, με αποτέλεσμα να μην φαίνεται τίποτα σε κάποια site που χρειάζεται.

Αν κάποιος φίλος μπορεί να βοηθήσει.

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Χτες μου έκανε αναβάθμιση αυτόματα στην έκδοση 1.5.0.6.

Θέλω να ρω΄τησω πως μπορώ να μπλοκάρω τις αναβαθμίσεις και να με ειδοποιεί όποτε βρίσκει μια καινούργια αλλά να επιλέγω αν θέλω να την εγκαταστήσω ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα απο οτι ξέρω το firefox βγάζει ένα κόκκινο βελάκι πάνω δεξιά όταν βρίσκει νές αναβάθμιση έτσι είτε εσυ κατεβάζεις απτο site την νέα έκδοση ή κάνεις να αναβάθμιση απο το firefox μέσω ή απλα μπορεις να την παραλείψεις και να συνεχίσεις να surfaris
Link to comment
Share on other sites

μα απο οτι ξέρω το firefox βγάζει ένα κόκκινο βελάκι πάνω δεξιά όταν βρίσκει νές αναβάθμιση έτσι είτε εσυ κατεβάζεις απτο site την νέα έκδοση ή κάνεις να αναβάθμιση απο το firefox μέσω ή απλα μπορεις να την παραλείψεις και να συνεχίσεις να surfaris

το θέμα είναι ότι δεν με ρωτάει και απλά την καταβάζει την εγκαθιστά και εγώ το καταλαβαίνω από το τελικό μήνυμα που μου βγάζει ότι δηλαδή επανεκκινήστε τον firefox για να ενεργοποιηθεί η καινούργια έκδοση.

Αυτό θέλω να κόψω.Θέλω να με ρωτάει πριν κάνει οτιδήποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι να μου το κάνει αυτό αλλα βρήκα απο που μπορεις να το κατεργήσεις

tools,options, στην καρτέλα updates ρυθμίζεις αυτο που σε ταιριάζει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Χτες μου έκανε αναβάθμιση αυτόματα στην έκδοση 1.5.0.6.

Θέλω να ρω΄τησω πως μπορώ να μπλοκάρω τις αναβαθμίσεις και να με ειδοποιεί όποτε βρίσκει μια καινούργια αλλά να επιλέγω αν θέλω να την εγκαταστήσω ή όχι;

Tools > Options > tab "Advanced" > tab "Update" > "When updates to firefox are found" : "Ask me what to do"

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

tools,options, στην καρτέλα updates ρυθμίζεις αυτο που σε ταιριάζει

 

Tools > Options > tab "Advanced" > tab "Update" > "When updates to firefox are found" : "Ask me what to do"

 

που να μην το έγραφα...αλλα φένεται περνάω απαρατήρητος :mad: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...