Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι add on ομως. ή μηπως ειναι?:confused:

 

Eιναι .Μεσα απο τα addons το ειχα βαλει απο παλια.Μηπως αλλαξε κατι τελευταια γιατι δεν το βρισκω στα add ons .

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...εχω βαλει το add on google preview για να μου βγαζει εικονες στην αναζητηση...οταν μου εβγαινε χωρις εικονα η αναζητηση μου ειχε βγει η επιλογη για εικονα την ξαναεβαζα και μου εδιχνε εικονα...ομως μια φορα δεν εδειχνε εικονα και πηγα εγω να πατησω την επιλογη και ηταν τικαρισμενη δηλαδη υποτιθεται την ειχα επιλεξει...ξερετε τι παιζει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι ειχες add για να κανει προεπισκοπιση τα site απο τις αναζητησεις;

Πλεον αυτο γινεται αυτοματα σε ολους διχως προσθετο.

http://googleblog.blogspot.com/2010/11/beyond-instant-results-instant-previews.html

Link to comment
Share on other sites

ναι το παρατηρησα...μπορει να βγηκε για αυτο

ναι ειχα προσθετο για αυτη την λειτουργια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Οι δυο αυτες λειτουργίες ειναι ασχετες μεταξυ τους και λειτουργούν ταυτόχρονα χωρις κανενα πρόβλημα.

http://img152.imageshack.us/img152/5733/googlepw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται στον Mozilla Firefox να βάλω πολλαπλά emails ώστε να διαλέγει ο κάθε χρήστης να εισέρχεται αντί να πληκτρολογεί συνεχώς το email του;

 

Στον Internet Explorer γίνεται αλλά όσο κι αν έχω ψάξει για το Mozilla δε βρίσκω κάτι νατίστοιχο. Συγκεκριμένα, έχω τα emails το δικό μου, της αδερφής μου, της μητέρας μου κι ενός φίλου μου και όποτε θέλει να μπαίνει κάποιος, απλά επιλέγει το email του και πληκτρολογεί μόνο τον κωδικό του.

 

Αυτό που κατάφερα να βρω είναι ότι η εν λόγω λειτουργία λέγεται Βοηθός Εισόδου του Windows Live αλλά ενώ είναι εγκατεστημένη, λειτουργεί μόνο στο Internet Explorer κι όχι στο Mozilla Firefox.

Somebody? Any ideas? :what:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

WebMail Notifier

 

Με δεξί κλίκ πάνω στο εικονίδιο θα εμφανίζονται όλοι οι λογαριασμοί που θα του ορίσεις. Ξετίκαρε τα auto login κτλ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

κολαει σε κανεναν το mail.yahoo.com οταν συνδεεται?

κολαει και δεν μπορω να διαβασω τα email μου.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι ειχες add για να κανει προεπισκοπιση τα site απο τις αναζητησεις;

Πλεον αυτο γινεται αυτοματα σε ολους διχως προσθετο.

http://googleblog.blogspot.com/2010/11/beyond-instant-results-instant-previews.html

 

Μήπως ξερει κάποιος πως απενεργοποιείται αυτο το preview της google γιατί μου εχει σπάσει τα νεύρα.

 

Sorry για το off topic

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια υπαρχει τροπος να βλεπουμε τα email μας απο διαφορους λογαριασμους μεσα απο την αλεπου?ρωταω γιατι διαβασα οτι ο οπερα 11 θα εχει αυτη τη δυνατοτητα
Link to comment
Share on other sites

 

Μονο προσοχή με ποιες εφαρμογές διαχειρίζεστε τα εμαιλ σας.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε ποτε θα βγει ο firefox 4;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

δε γνωριζω παντως με τις beta εκδοσεις ο 4 "φυσαει"

 

O FF φυσάει σε όλες τις εκδόσεις. Πηγε το σερφαρισμα στο ιντερνετ 10χρ μπροστα:D

Link to comment
Share on other sites

δε γνωριζω παντως με τις beta εκδοσεις ο 4 "φυσαει"

 

O FF φυσάει σε όλες τις εκδόσεις. Πηγε το σερφαρισμα στο ιντερνετ 10χρ μπροστα:D

 

παροτι δεν τον αλλαζω με τιποτα και με τον 3 απο τις beta λεγαμε φυσαει αλλα δεν ειδαμε και τα τρελα πραγματα γιατι οταν βαζεις extensions οσο και να φυσαει αργει

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την 6.23 εκδοση της java αλλα στα extensions εχει την καινουργια αλλα και την 6.22 .κανω δεξι κλικ αλλα δεν εχει δυνατοτητα απεγκαταστασης του add on της 22!δηλαδη καθε αναβαθμιση της java θα εχουμε και νεο extension της παλιας?
Link to comment
Share on other sites

εγινε update στην ff4 beta 8 και κατι αλλαξε στην εμφανιση σε σχεση με την 7. μπορει να βοηθησει καποιος? κατι δε μουκ αθεται καλα στο ματι και δε μπορω να καταλαβω τι
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι, αφου η επίσημη εκδοση που δινει ο φφ ειναι η 3.5.13 εσείς γιατι το ζορίζετε το πράγμα με μετα παραπονιέστε, κερδίζετε τιποτα με τα χειροκίνητα updates?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο addon με το οποίο να μπορούμε να φορτώσουμε προφίλ της επιλογής μας στον firefox; Εξηγούμαι με παράδειγμα.

 

Ας υποθέσουμε ότι μπαίνω στο δίκτυο από τον υπολογιστή μου μέσω του κινητού μου (χρησιμοποιώντας το ως modem) και μέσω adsl σύνδεσης. Όταν μπαίνω από το κινητό μου δεν θέλω κάποια addon που χρησιμοποιούν το δίκτυο (webmail notifier, weather bug, xmarks) να φορτώνονται. Αντιθέτως όταν μπαίνω μέσω adsl δεν με πειράζει.

Υπάρχει κάτι;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο addon με το οποίο να μπορούμε να φορτώσουμε προφίλ της επιλογής μας στον firefox; Εξηγούμαι με παράδειγμα.

 

Ας υποθέσουμε ότι μπαίνω στο δίκτυο από τον υπολογιστή μου μέσω του κινητού μου (χρησιμοποιώντας το ως modem) και μέσω adsl σύνδεσης. Όταν μπαίνω από το κινητό μου δεν θέλω κάποια addon που χρησιμοποιούν το δίκτυο (webmail notifier, weather bug, xmarks) να φορτώνονται. Αντιθέτως όταν μπαίνω μέσω adsl δεν με πειράζει.

Υπάρχει κάτι;

 

Σαφώς και υπαρχει ( χωρις addon )

Μπορεις να φτιαξεις οσα προφίλ θελεις.

Η εντολή απο το Start->Run είναι "firefox -ProfileManager" την τρέχεις και μετα δημιουργείς οσα προφιλ θέλεις, στο καθε προφιλ φορτώνεις οτι θέλεις και στην συνέχεια ξεμαρκαρεις την επιλογή "Χωρις ερώτηση στην εκκίνηση".

Απο εκει και πέρα οποτε τρέχεις τον φφ θα σου ανοίγει ενα μικρο παράθυρο για να επιλέξεις πιο προφιλ θέλεις.

 

Καλή χρονιά

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν βρηκα καποιο τοπικ γιαυτο ποσταρω εδω την ερωτηση.χρησιμοποιω το add on flashgot με τον orbit download manager.κατεβασα την τελευταια εκδοση του orbit αλλα παρατηρησα οτι ενω εχω κλικαρισμενη την επιλογη load on system start up τελικα δεν φορτωνεται οταν ανοιγω τον υπολογιστη.ξερει κανενας καμμια λυση?

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και υπαρχει ( χωρις addon )

Μπορεις να φτιαξεις οσα προφίλ θελεις.

Η εντολή απο το Start->Run είναι "firefox -ProfileManager" την τρέχεις και μετα δημιουργείς οσα προφιλ θέλεις, στο καθε προφιλ φορτώνεις οτι θέλεις και στην συνέχεια ξεμαρκαρεις την επιλογή "Χωρις ερώτηση στην εκκίνηση".

Απο εκει και πέρα οποτε τρέχεις τον φφ θα σου ανοίγει ενα μικρο παράθυρο για να επιλέξεις πιο προφιλ θέλεις.

 

Καλή χρονιά

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν είναι ωστόσο αυτό που θέλω. Αν δημιουργήσω καινούριο προφιλ σημαίνει ότι ουσιαστικά θα πρέπει να ξανά στήσω τον firefox από την αρχή χωρίς απλά να εγκαταστήσω τα 3-4 addon που δεν θέλω να ξεκινάνε.

 

Εγώ ψάχνω κάτι που απλά θα κόβει το traffic σε όποια addon του ορίσω.

Και πάλι ευχαριστώ πάντως. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οτι ηχο και να προσπαθησω να ακουσω μεσω firefox δεν ακουγεται στα ηχεια... Δηλαδη στο youtube παιζει κανονικα το βιντεο και δν ακουω τιποταα... Αρχεια ηχου του υπολογιστη παιζουν κανονικα... Αλλα τα βιντεο στο youtube ή αλλος ηχος εφαρμογης παιχνιδιου στο ιντερνετ τιποτα...

 

Καμια ιδεα????

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...