Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αύριο 21 Ιανουαρίου η τελική έκδοση 3.6...:) (9:00PST)

 

Αντε και την περιμενουμε πως και πως!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε και την περιμενουμε πως και πως!!

 

βγήκε και πάει πραγματικά πολύ γρήγορα...:)

Link to comment
Share on other sites

βγήκε και πάει πραγματικά πολύ γρήγορα...:)

Το πέρασα και γω πριν λίγο. Σούπερ.:rotfl:

 

Και τα θεματάκια του είναι πολύ όμορφα.

Το start up μου φάνηκε γρηγορότερο!

Link to comment
Share on other sites

βγήκε και πάει πραγματικά πολύ γρήγορα...:)

 

Ηδη εκανα το update και το εχω διαπιστωσει!! Θα ηθελα παντως να τσεκαρω με τον καιρο και το security κατα ποσο το εχουν βελτιωσει!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ηδη εκανα το update και το εχω διαπιστωσει!! Θα ηθελα παντως να τσεκαρω με τον καιρο και το security κατα ποσο το εχουν βελτιωσει!! :)

 

Πως θα τσεκάρεις το security ??

Link to comment
Share on other sites

Πως θα τσεκάρεις το security ??

 

Σε γενικες γραμμες και καπως ευκολο ειναι, αν εχεις τη δυνατοτητα να διαχειριζεσαι καποιο δικτυο (και μπορεις να κανεις δοκιμες) τοτε μπορεις ριχνοντας στο παιχνιδι καποια κακοβουλη εφαρμογη (που σχετιζετε με το internet) να τσεκαρεις απο που ακριβως βρηκε την τρυπα και αρχισε η ζημια.

 

Και αν το πας και λιγο ποιο χοντρα, αμα δουλευεις με καποια διανομη του Linux (Fedora, Gentoo κλπ) και εχεις καποιες γνωσεις για να κανεις attacks σε αλλους υπολογιστες εκει βλεπεις φατσα καρτα τις αδυναμιες στο συστημα του αλλου. Αλλα ενταξει εδω ξεφυγαμε....

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες και καπως ευκολο ειναι, αν εχεις τη δυνατοτητα να διαχειριζεσαι καποιο δικτυο (και μπορεις να κανεις δοκιμες) τοτε μπορεις ριχνοντας στο παιχνιδι καποια κακοβουλη εφαρμογη (που σχετιζετε με το internet) να τσεκαρεις απο που ακριβως βρηκε την τρυπα και αρχισε η ζημια.

 

Και αν το πας και λιγο ποιο χοντρα, αμα δουλευεις με καποια διανομη του Linux (Fedora, Gentoo κλπ) και εχεις καποιες γνωσεις για να κανεις attacks σε αλλους υπολογιστες εκει βλεπεις φατσα καρτα τις αδυναμιες στο συστημα του αλλου. Αλλα ενταξει εδω ξεφυγαμε....

 

χαχαχααααα με κούφανες

Link to comment
Share on other sites

Όντως το Start up είναι αρκετά γρηγορότερο, όπως και η περιήγηση. Επίσης έχει και δυνατότητες αλλαγής εμφάνισης!

Αρκετά καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Όντως το Start up είναι αρκετά γρηγορότερο, όπως και η περιήγηση. Επίσης έχει και δυνατότητες αλλαγής εμφάνισης!

Αρκετά καλύτερο!

 

Μιλας για το Personas εε? Πραγματι πιασαρικο μεν, αλλα νομιζω πως μπερδευει το ματι στο θεμα focusing, οποτε προτιμω το κλασσικο στυλ. Τωρα βεβαια μπορει να φταινε και τα ματια μου!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλας για το Personas εε? Πραγματι πιασαρικο μεν, αλλα νομιζω πως μπερδευει το ματι στο θεμα focusing, οποτε προτιμω το κλασσικο στυλ. Τωρα βεβαια μπορει να φταινε και τα ματια μου!! :p

Eγώ έβαλα αυτό!

http://www.getpersonas.com/el/persona/7825

 

Τέλειο είναι και δεν μπερδεύει και το μάτι.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έβαλα αυτό!

http://www.getpersonas.com/el/persona/7825

 

Τέλειο είναι και δεν μπερδεύει και το μάτι.:wink:

 

Ακριβως αυτο δοκιμασα και εγω...για μενα ισως το πιο ωραιο. Αλλα δεν ξερω, μου βαραει εντονα στο ματι!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω την διαφήμιση για το personas. Αυτο το plug-in υπάρχει εδώ και πάρα πολύ καιρό στον firefox.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό γινόνταν και πριν. Δεν άλλαξε τίποτα. Απλά περνούσεσ τον κέρσορα πάνω απο την εικόνα του θέματος και στο έδειχνει χωρίς να το εγκαταστήσεις.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον 3.5 η δυνατότητα για διαφορετική εμφάνιση μέσω του "personas" γινόταν αν ο χρήστης εγκαθιστούσε το σχετικό extension. Τώρα η λειτουργία αυτή είναι ενσωματωμένη.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον 3.5 η δυνατότητα για διαφορετική εμφάνιση μέσω του "personas" γινόταν αν ο χρήστης εγκαθιστούσε το σχετικό extension. Τώρα η λειτουργία αυτή είναι ενσωματωμένη.

 

Με προλαβες... :)

 

Ασε που γενικα δεν ηταν και τοσο διαδεδομενο στο ευρη κοινο η εφαρμογη αυτη!! ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχετε δίκιο απλά εγώ δεν το είχα καταλάβει γιατί το είχα ήδη εγκατεστημένο το extension και δεν έβλεπα καμιά διαφορά. Τώρα που το έσβησα για να δω όντως μπορείς να περάσεις τα θέματα χωρίς το extension. Αλλά και πάλι χρειάζεται το extension για πιο γρήγορη πρόσβαση στα θέματα. ;)
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχετε δίκιο απλά εγώ δεν το είχα καταλάβει γιατί το είχα ήδη εγκατεστημένο το extension και δεν έβλεπα καμιά διαφορά. Τώρα που το έσβησα για να δω όντως μπορείς να περάσεις τα θέματα χωρίς το extension. Αλλά και πάλι χρειάζεται το extension για πιο γρήγορη πρόσβαση στα θέματα. ;)

 

..και πως το καταργείς τελείως αυτο το πρόσθετο? Δλδ να μην εχω κανένα θεμα στην εμφάνιση του firefox.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση είχατε προβλήματα με τα addons; Στον σχετικό έλεγχο μου λεει ότι τρια από τα addons μου δεν είναι συμβατά με τον 3.6 και διστάζω να προχωρήσω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση είχατε προβλήματα με τα addons; Στον σχετικό έλεγχο μου λεει ότι τρια από τα addons μου δεν είναι συμβατά με τον 3.6 και διστάζω να προχωρήσω.

 

Χμμ, αν και δεν εχω παρα πολλα, με κανενα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει στις περισσότερες σημαντικές αναβαθμίσεις του Firefox. Κι εγώ έχω 2 που δεν είναι συμβατά, λογικά θα τα ανανεώσουν σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, μερικά από αυτά που μου έβγαλε ασύμβατα στον έλεγχο και μετά την εγκατάσταση, τα βρήκα από mozilla σε συμβατές καινούργιες εκδόσεις! Π.χ. TabMixPlus...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...