Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα εντελώς ξαφνικά χάθηκαν όλες οι "μνήμες" που υπήρχαν στην παρακάτω μπάρα, μπορούν να επανέλθουν;

 

http://i13.tinypic.com/4q5s56b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω όλα τα plug in, extentions, bookmarks κλπ απο το σταθερό(xpSP2) στο laptop (xpSP2);

 

MozBackup.

Εδώ.

Link to comment
Share on other sites

kalispera!pws ginete i grammi dieuthinsewn na exei panw panw tis pio prosfates dieuthinsis?

ennow oti otan p.x. mpw to vradi telutaia selida sto myphone tin alli mera to myphone na einai prwto.!:wacko:

deikste katanoisi.....ASXETOS!:O

Link to comment
Share on other sites

Στην γραμμή διευθύνσεων απ' ότι ξέρω όχι. Αλλά μπορείς να επιλέξεις να ανοίγει κάθε φορά την τελευταία σελίδα που άνοιξες.

Εργαλεία/Επιλογές/Στην εκκίνηση του Firefox/Προβολή των παραθύρων και καρτελών που υπήρχαν την τελευταία φορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα τον firefox ανοιχτό. Άλλαξα την ανάλυση της οθόνης. Την ξαναγύρισα σε αυτή που είχα. Έκλεισα τον firefox και έκανα reset τον υπολογιστή από το κουμπί για να επανέλθουν τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας στις προηγούμενες θέσεις τους. Φωρτώνουν τα windows. Ανοίγω τον firefox.

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ BOOKMARKS ΜΟΥ?

 

Το profile είναι το ίδιο με πριν. Όλα τα plugins είναι φωρτομένα. Τα πάντα στις ρυθμίσεις τους. Μόνο τα bookmarks λείπουν

Link to comment
Share on other sites

Είχα τον firefox ανοιχτό. Άλλαξα την ανάλυση της οθόνης. Την ξαναγύρισα σε αυτή που είχα. Έκλεισα τον firefox και έκανα reset τον υπολογιστή από το κουμπί για να επανέλθουν τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας στις προηγούμενες θέσεις τους. Φωρτώνουν τα windows. Ανοίγω τον firefox.

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ BOOKMARKS ΜΟΥ?

 

Το profile είναι το ίδιο με πριν. Όλα τα plugins είναι φωρτομένα. Τα πάντα στις ρυθμίσεις τους. Μόνο τα bookmarks λείπουν

Έλυσα το πρόβλημα. Βρήκα στο net πως ο firefox αποθηκεύει τακτικά backup των bookmarks στο \Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\ στον φάκελο bookmarkbackups. Έκανα import από το πιο πρόσφατο backup και όλα στην θέση τους ξανά (:

Link to comment
Share on other sites

Έλυσα το πρόβλημα. Βρήκα στο net πως ο firefox αποθηκεύει τακτικά backup των bookmarks στο \Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\ στον φάκελο bookmarkbackups. Έκανα import από το πιο πρόσφατο backup και όλα στην θέση τους ξανά (:

 

To idio eixa pathei k egw prin kairo.....me ena magiko tropo xathikan ola.....ala ekana ayto pou ekanes k esy......:O

IBIS 5

"IBIS: just keep walking"

Link to comment
Share on other sites

Είχα τον firefox ανοιχτό. Άλλαξα την ανάλυση της οθόνης. Την ξαναγύρισα σε αυτή που είχα. Έκλεισα τον firefox και έκανα reset τον υπολογιστή από το κουμπί για να επανέλθουν τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας στις προηγούμενες θέσεις τους. Φωρτώνουν τα windows. Ανοίγω τον firefox.

 

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ BOOKMARKS ΜΟΥ?

 

Το profile είναι το ίδιο με πριν. Όλα τα plugins είναι φωρτομένα. Τα πάντα στις ρυθμίσεις τους. Μόνο τα bookmarks λείπουν

Kala ti vlakeies kaneis? Reset apo to koumpi leei...

Kai liga epathes...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Από τότε που έκανα update τον ff (2.0.0.6) δε μου δουλευουν τα addons. Ούτε τα extensions ούτε τα themes. Τι να κάνω? Plz help me! Δε την παλέυω με ie. Δοκίμασα να τον απεγκαταστησω και να βάλω την προηγούμενη έκδοση αλλά πάλι τα ιδια :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο φακελο Cache με τα Profiles του Firefox (C:\Documents and Settings\MpAmPhS\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\s9indrhq.default\Cache) μου βρηκε ενα trojan το avg αλλα δεν μπορει να το αφαιρεσει.Αν διεγραψω οτι περιεχει αυτος ο φακελος θα υπαρξει προβλημα στο firefox ???

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...

 

Οταν ανοιγεις ενα βιντεο απο καποιο site γιατι προσπαθει να κανει αναπαραγωγη σε νεο tab ? Υπαρχει καποια ρυθμιση που αλλαζει κατι ?

Στους opera και ie πεταει παραθυρο για αποθηκευση, στην αλεπου :worry: ...?

Link to comment
Share on other sites

Στο φακελο Cache με τα Profiles του Firefox (C:\Documents and Settings\MpAmPhS\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\s9indrhq.default\Cache) μου βρηκε ενα trojan το avg αλλα δεν μπορει να το αφαιρεσει.Αν διεγραψω οτι περιεχει αυτος ο φακελος θα υπαρξει προβλημα στο firefox ???

πεταξε τα όλα.

Link to comment
Share on other sites

πεταξε τα όλα.

Ωραια....απο περιεργεια τι αποθηκευει εκει η αλεπου ?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ωραια....απο περιεργεια τι αποθηκευει εκει η αλεπου ?

Αυτό ακριβώς που λέει ο φάκελος, την cache του. Δηλαδή την προσωρινή αποθήκευση των σελίδων που βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς που λέει ο φάκελος, την cache του. Δηλαδή την προσωρινή αποθήκευση των σελίδων που βλέπεις.

OK...thanks!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

Έχω το εξής πρόβλημα.

Χτες σήκωσα καινούργιο λειτουργικό στον υπολογιστή XP PRO Sp2.

Έχω περάσει τον firefox 2.0.0.6 αλλά έχω πρόβλημα με τα themes.Δεν μπορεί να μου τα εγκαταστήσει με τίποτα.Με τα extension δεν έχω κανένα πρόβλημα και αυτή τη στιγμή δεν έχω κανένα περασμένο στον υπολογιστή ώστε να προξενεί κάποιο confict.

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί η ερώτηση μου και sorry αν αυτό ισχύει αλλά έχω εκνευριστεί λιγάκι και ψάχνω μια απάντηση.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ίσως τα themes που προσπαθείς να βάλεις δεν είναι συμβατά ακόμα με την έκδοση 2.0.0.6...αν θες πες μας ποια είναι και στην τελική στα φτιάχνω και στα στέλνω..:)
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν έχω κάποιο υπόψη μου αλλά όσα έχω προσπαθήσει να εγκαταστήσω γράφουν ότι υποστηρίζουν μέχρι την έκδοση 2.0.0.* .

Αν γνωρίζεις κάποια λύση στο πρόβλημα ευχαρίστως να την ακούσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χχχμμμ...θα το πω όσο πιο απλά γίνεται...άνοιξε το .jar αρχείο με το winrar, το install.rdf που θα βρεις μέσα με το notepad και άλλαξε το maxversion του θέματος σε 2.0.0.6...έπειτα save το αρχείο από τις επιλογές του notepad και save again στο winrar που θα σε ρωτήσει όταν το κλείσεις...

good luck..:)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτή τη διαδικασία πρέπει να την κάνω αφού μου κατεβάσει το αρχείο του θέματος.Το πρόβλημα (και λάθος μου που δεν το ανέφερα) είναι ότι δεν μου το κατεβάζει καθόλου. Μετά από 1-2 λεπτά που το έχει στο download μου το κόβει. Αυτό το κάνει όμως μόνο με τα θέματα και με τίποτα άλλο. Αυτό είναι το παράξενο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...