Jump to content

JetsamEvent - iPad Air 2


nick_souvlaki
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.

 

Πριν 2 εβδομάδες αγόρασα ένα iPad Air 2, το έκανα jailbreak, και λειτουργεί πολύ καλά. Το θέμα μου είναι ότι στα διαγνωστικά εμφανίζονται κάθε μέρα JetsamEvents και μάλιστα σε ώρες που εγώ δεν κάνω χρήση του iPad.

Ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταιει και εάν είναι σημαντικό;

 

Ευχαριστώ.

 

*Το ίδιο μου συμβαίνει και στο iPad 2 αλλά εκεί νόμιζα ότι ήταν θέμα λόγο μικρής RAM.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Πριν 2 εβδομάδες αγόρασα ένα iPad Air 2, το έκανα jailbreak, και λειτουργεί πολύ καλά. Το θέμα μου είναι ότι στα διαγνωστικά εμφανίζονται κάθε μέρα JetsamEvents και μάλιστα σε ώρες που εγώ δεν κάνω χρήση του iPad.

Ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταιει και εάν είναι σημαντικό;

 

Ευχαριστώ.

 

*Το ίδιο μου συμβαίνει και στο iPad 2 αλλά εκεί νόμιζα ότι ήταν θέμα λόγο μικρής RAM.

 

Θα πρέπει να ελέγξεις ποιες εφαρμογές δουλεύουν στο background.. και καταναλώνουν μνήμη, όπως facebook, twitter, instagram ακόμη και της εφαρμογής της κάμερας, ώστε να απελευθερωθεί η απαραίτητη μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ή το Facebook ή το messenger έχουν σχέση γιατί έκλεισα την ανανέωση στο υπόβαθρο από χθες και δεν ξαναεμφανίστηκε. Παρόλα αυτά έχω έναν φίλο που έχει iPhone 5 και iPad mini 2 (χωρίς jailbreak) με ανοιχτά αυτά και δεν έχει το ίδιο jetsam στα διαγνωστικά.

Για αυτό λέω μήπως ξέρει κανένας εάν μπορεί να έχει σχέση με το jailbreak;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ή το Facebook ή το messenger έχουν σχέση γιατί έκλεισα την ανανέωση στο υπόβαθρο από χθες και δεν ξαναεμφανίστηκε. Παρόλα αυτά έχω έναν φίλο που έχει iPhone 5 και iPad mini 2 (χωρίς jailbreak) με ανοιχτά αυτά και δεν έχει το ίδιο jetsam στα διαγνωστικά.

Για αυτό λέω μήπως ξέρει κανένας εάν μπορεί να έχει σχέση με το jailbreak;

 

Πολύ πιθανό να έχει σχέση με το jailbreak και πως διαχειρίζεται τη μνήμη της συσκευής :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...