Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι και να λέμε εγώ ξέρω ότι είχα πάρει κάποτε το hd2 με Windows mobile και λαγκαρε από το κουτί του παρά το κορυφαίο για την εποχή του hw.. το βάλαμε android το 2.2 τότε αρχικά και είδαμε το φως μας!! Το βάλαμε μετα και Windows phone και ήταν άλλο κινητό πάλι! Αλλά τα σ...ε στην πορεία με τις εφαρμογές και την λογικη apple στα κλειδώματα.. σαφώς και η google κλειδώνει πράγματα κτλ αλλά το έκανε κυρίως από το android 5 και σταδιακά συνεχώς κλειδώνει σε κάθε έκδοση όχι μονοκοπανια όπως η ms που το παραμετροποιησιμο αλλά σερνομενο wm μας πήγε στο γρήγορο αλλά καρακλειδωμενο wp..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έμεινες πολύ πίσω τότε. Από τα 8 και μετά ήταν πιο παραμετροποιήσημα κι από iOS!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει τώρα. Ήταν μια παλιά εφαρμογή και πέρναγες απλά το mail και όσες εφαρμογές είχες από την Microsoft απλά έκανε συγχρονισμό χωρίς να κάνεις εσύ κάτι χειροκίνητα.

 

Σκωτσέζικο ντους, με πας...μια μου δίνεις ελπίδα, μια με τσακίζεις! :p

 

Σε άλλα νέα, ότι να΄ναι: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7919457#post7919457

 

Btw, η εκδίκηση είναι κρύο πιάτο, ως γνωστόν...έχω βάλει συγχρονισμό φωτό κλπ, και ότι άλλο μπορώ, με το OneDrive κι όχι με το gdrive...

Link to comment
Share on other sites

Έμεινες πολύ πίσω τότε. Από τα 8 και μετά ήταν πιο παραμετροποιήσημα κι από iOS!
Ναι μπορεί αλλά όσοι ήμασταν έτοιμοι να στηρίξουμε την ms ήδη είχαμε περάσει στο android και δεν θα αλλάζαμε σε κάτι άλλο. Και ο περισσότερος κόσμος που δεν είναι gadgetmaniac δεν έχει όρεξη ή τον απαιτούμενο χρόνο για να μαθει κάτι άλλο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκωτσέζικο ντους, με πας...μια μου δίνεις ελπίδα, μια με τσακίζεις! :p

 

Σε άλλα νέα, ότι να΄ναι: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7919457#post7919457

 

Btw, η εκδίκηση είναι κρύο πιάτο, ως γνωστόν...έχω βάλει συγχρονισμό φωτό κλπ, και ότι άλλο μπορώ, με το OneDrive κι όχι με το gdrive...

 

Εγώ τις φωτογραφίες τις συγχρονιζω με Google γιατί έχει απεριόριστο δωρεάν χώρο. Αυτό σου προτείνω Τα υπόλοιπα αρχεία με OneDrive.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις φωτογραφίες τις συγχρονιζω με Google γιατί έχει απεριόριστο δωρεάν χώρο. Αυτό σου προτείνω Τα υπόλοιπα αρχεία με OneDrive.

 

Απεριόριστο? Εμένα 15 γίγα μου βγάζει.

 

Περνάνε, btw, στην εφαρμογή "Φωτογραφίες" των win10 από το gdrive?

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστο? Εμένα 15 γίγα μου βγάζει.

 

Περνάνε, btw, στην εφαρμογή "Φωτογραφίες" των win10 από το gdrive?

 

15gb είναι το gdrive. Όμως στην εφαρμογή "φωτογραφίες" της Google είναι απεριόριστα (όταν ανεβαίνουν στο αρχικό τους μέγεθος).

Sorry για το off topic.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Btw, η εκδίκηση είναι κρύο πιάτο, ως γνωστόν...έχω βάλει συγχρονισμό φωτό κλπ, και ότι άλλο μπορώ, με το OneDrive κι όχι με το gdrive...

 

Και εγω μια τα ιδια....:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

οι εφραμογες office , one drive photo και οι υποληπες τηε microsoft θα λητουργουν ?

θα συχρονηζονται με το pc ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οι εφραμογες office , one drive photo και οι υποληπες τηε microsoft θα λητουργουν ?

θα συχρονηζονται με το pc ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το store κάθε φορά που θα το ανοίξω βγάζει σφάλμα, και ανοίγει με την δεύτερη. Δεν ξέρω αν χάλασε με το update ή σιγά σιγά ετοιμάζουν να το κλείσουν.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το store κάθε φορά που θα το ανοίξω βγάζει σφάλμα, και ανοίγει με την δεύτερη. Δεν ξέρω αν χάλασε με το update ή σιγά σιγά ετοιμάζουν να το κλείσουν.

 

Ναι και σε μένα το ίδιο και ο app finder πλέον βρίσκεται και λειτουργεί μόνο σε αυτή την πρώτη σελίδα που δείχνει σφάλμα.

Προχθές έγινε ενημέρωση, .597 για την εκδοση 1709 στο lumia 650, διορθώνει κάτι αυτό;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μένα το ίδιο και ο app finder πλέον βρίσκεται και λειτουργεί μόνο σε αυτή την πρώτη σελίδα που δείχνει σφάλμα.

Προχθές έγινε ενημέρωση, .597 για την εκδοση 1709 στο lumia 650, διορθώνει κάτι αυτό;

 

Σε 950 xl δε διορθώθηκε τίποτα με μεγαλύτερο πρόβλημα να είναι οι χάρτες όπου οποία οδό και να βάλω τη βγάζει άγνωστη.προσπαθησα και με ελληνικούς και με αγγλικούς χαρακτήρες,έχω βάλει και region US αλλα αρνείται πισματικα να βρει οδό!

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες δεν πρόκειται να διορθωθούν. Κάποιος πρέπει να ασχοληθεί μ' αυτούς. Αμφιβάλλω αν έχουν αφήσει έστω κι έναν μηχανικό λογισμικού στο "τμήμα χαρτών", λέω εγώ τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες δεν πρόκειται να διορθωθούν. Κάποιος πρέπει να ασχοληθεί μ' αυτούς. Αμφιβάλλω αν έχουν αφήσει έστω κι έναν μηχανικό λογισμικού στο "τμήμα χαρτών", λέω εγώ τώρα...

 

Πολύ φοβάμαι ότι έχεις δίκιο!

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες δεν πρόκειται να διορθωθούν. Κάποιος πρέπει να ασχοληθεί μ' αυτούς. Αμφιβάλλω αν έχουν αφήσει έστω κι έναν μηχανικό λογισμικού στο "τμήμα χαρτών", λέω εγώ τώρα...

 

Γιατί σε ποιο τμήμα άφησαν κόσμο για τα 10mobile; εγώ μόνο το office βλέπω να ενημερώνεται και τίποτα άλλο. Κι αυτές οι γενικές ενημερώσεις λογισμικού για φαντάσματα μου φαίνονται...

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρέθηκε ένα 640XL αχρησιμοποίητο στα χέρια μου. Μήπως κάνεις ενδιαφέρεται να το αγοράσει;

 

Δεν μπορώ να το αναβαθμίσω κιόλας στα 10. Μου έχει σπάσει τα νεύρα....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το store κάθε φορά που θα το ανοίξω βγάζει σφάλμα, και ανοίγει με την δεύτερη. Δεν ξέρω αν χάλασε με το update ή σιγά σιγά ετοιμάζουν να το κλείσουν.

Ναι. Χρειάζεται refresh. Δε νομίζω να το κλείσουν πριν το τέλος του '20. Λογικά θα υπήρχε ενημέρωση να σταματήσουμε να υποστηρίζουμε την έκδοση για τηλέφωνα. Συνήθως κανά εξάμηνο πριν υπάρχει τέτοια ενημέρωση και μετά από ένα χρόνο τερματίζεται και το store.

Γιατί σε ποιο τμήμα άφησαν κόσμο για τα 10mobile; εγώ μόνο το office βλέπω να ενημερώνεται και τίποτα άλλο. Κι αυτές οι γενικές ενημερώσεις λογισμικού για φαντάσματα μου φαίνονται...

Οι εφαρμογές -της MS και όχι μόνο- ενημερώνονται, αλλά οι περισσότερες έχουν ανέβει στην έκδοση 16299 ως ελάχιστη υποστηριζόμενη έκδοση. Είναι δύσκολο για τις εφαρμογές να κρατήσουν συμβατότητα με την έκδοση 15063 (15254 για τα WM10). Απαιτείται αρκετός χρόνος και σε αρκετές περιπτώσεις είναι αδύνατο.

Εκτός αυτού α) μεταγλώττιση εφαρμογών σε ARM64 επιτρέπεται από την 16299 και πάνω και β) το Visual Studio 2019 δεν υποστηρίζει τα WM10.

Ετοιμάζω τον τελευταίο μήνα νέα ενημέρωση (σχετικά μεγάλη) για την εφαρμογή μου που θα υποστηρίζει και τα WM10, αλλά κουράστηκα αρκετά για να βρίσκω αλχημείες, ενώ προς το παρόν δεν τη διαθέτω για ARM64. Αν δεν ήμουν χρήστης των WM10 δεν υπήρχε περίπτωση να σπαταλάω χρόνο για να κρατάω υποστήριξη για 20 χρήστες.

Σιγά σιγά δηλαδή, σχεδόν όλες οι εφαρμογές θα περάσουν στην επόμενη έκδοση. Δε θα ενημερώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρέθηκε ένα 640XL αχρησιμοποίητο στα χέρια μου. Μήπως κάνεις ενδιαφέρεται να το αγοράσει;

 

Δεν μπορώ να το αναβαθμίσω κιόλας στα 10. Μου έχει σπάσει τα νεύρα....

 

Και ποσο το δινεις....?...μηπως να το χαριζες σε καποιον που εχει αναγκη ενα κινητο με τα βασικα..;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από >μήνα με Android, θέλετε να ρίξω ένα rant ή να το αφήσω στην ησυχία του το θέμα?

 

Πείτε αν έχετε όρεξη.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από >μήνα με Android, θέλετε να ρίξω ένα rant ή να το αφήσω στην ησυχία του το θέμα?

 

Πείτε αν έχετε όρεξη.

 

Να το πάρει το ποτάμι....:D

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Για λέγε τι διαφορά έχει; εγώ πάντως ακόμα χρησιμοποιώ λούμια για βασικό τηλέφωνο και σερφάρισμα. Έχω και λαπτοπάκη για τις εφαρμογές φυσικά με δεκάρια :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...