Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσο υποστηρίζονται οι υπάρχουσες εφαρμογές και λειτουργεί το κινητό μου ναι. Αν θα αρχίσουν να εγκαταλείπουν το λειτουργικό τότε βλέπουμε. Και στο symbian ήμουν από τους τελευταίους. Ακόμα έχω το 603 και λειτουργεί!

Κι εγώ είχα το N8, μέχρι που έφυγε και το YouTube! :(

Τα Windows 10 μου αρέσουν πολύ. Αν σταματήσει να τα σηκώνει και το 950xl, αναγκαστικά θα πάω σε νεότερη συσκευή με τον S835 για να συνεχίσω!

:!: Να γυρίσουμε λίγο πίσω στο θέμα μας :!:

Μα στα Windows 10 αναφερόμαστε!

Τι άλλο να πούμε, εφόσον δεν μας ήρθε κάτι νέο το Φεβρουάριο! :(

....κι απ' ότι φαίνεται ούτε το Μάρτιο! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

άκουσα πως η microsoft θα βάλει όλες τις εφαρμογές για windows στο store.

αν το κάνει αυτό, τότε θα αναγκαστούν όλοι οι προγραμματιστές, να κάνουν υποχρεωτικά εφαρμογές συμβατές και στο winphone.

έχει ακούσει κάποιος κάτι σχετικό;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

άκουσα πως η microsoft θα βάλει όλες τις εφαρμογές για windows στο store.

αν το κάνει αυτό, τότε θα αναγκαστούν όλοι οι προγραμματιστές, να κάνουν υποχρεωτικά εφαρμογές συμβατές και στο winphone.

έχει ακούσει κάποιος κάτι σχετικό;

Η μεταφορά των desktop προγραμμάτων στο store δε συνεπάγεται με uwp apps!

Ήδη έχουν μεταφερθεί αρκετές desktop εφαρμογές στο store και είναι διαθέσιμες μονο σε windows 10 desktop.

Και δεν ισχύει αυτο με εφαρμογές μονο από το store στις desktop εκδόσεις του λογισμικού,παρα μονο για μια έξτρα έκδοση που λέγεται windows 10 cloud,που θα είναι ουσιαστικά ο διάδοχος των windows RT.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο is έχεις μεγάλη υποστήριξη evris.

 

Δεν πάω πουθενά! Εδώ μέχρι να παρατήσουν τα 10αρια εντελώς! ;)

 

εγώ εδώ και σχεδόν 3 μήνες είμαι με μήλο και μπορώ να πω πως είμαι μια χαρά. έχω ακόμα το lumia αλλά με την αξελίξη που έχει ηδικα στης εφαρμογές δεν το μετάνιωσα καθόλου που το έβαλα στο συρτάρι

Link to comment
Share on other sites

Windows fan από την εποχή του Omnia II και Pocket PC fan από την εποχή του AutoRoute, Lumia 520,630, και τώρα 640.

Εγώ θα πω πως έχω ένα Android στο συρτάρι και απλά... δεν το μπορώ [το Android] [και συνυπολογίζω έλλειψη εφαρμογών, αν και σ' αυτό το κομμάτι προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα].

Ακόμα κι αν δεν έχουμε πάρει κάποιο major update τώρα τελευταία, κακά τα ψέματα, η 693 δείχνει βράχος.

[Και, πιστέψτε με, είχα πολλά θεματάκια με πολλές προηγούμενες εκδόσεις.]

Update σε βασικές εφαρμογές γίνεται, ο Edge πετάει [αλλά δεν ελπίζω για Adblock] οπότε για μένα...

Windows στο κινητό μέχρι... να μην μπορούν να πάρουν τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ εδώ και σχεδόν 3 μήνες είμαι με μήλο και μπορώ να πω πως είμαι μια χαρά. έχω ακόμα το lumia αλλά με την αξελίξη που έχει ηδικα στης εφαρμογές δεν το μετάνιωσα καθόλου που το έβαλα στο συρτάρι

Εγώ το μόνο που έχω στο συρτάρι είναι το Nokia X6! ;)

Δεν βάζω καμία συσκευή σε συρτάρι που υποστηρίζεται από το λειτουργικό της! Έστω και με αυτόν τον ρυθμό της Microsoft!

Ούτε θα αλλάξω λειτουργικό αν δεν το παρατήσουν. Όπως έκανα αναγκαστικά και με το Symbian.

Windows στο κινητό μέχρι... να μην μπορούν να πάρουν τηλέφωνο.

Χάχα κι εγώ μαζί σου!!!! :)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που έχω στο συρτάρι είναι το Nokia X6! ;)

Δεν βάζω καμία συσκευή σε συρτάρι που υποστηρίζεται από το λειτουργικό της! Έστω και με αυτόν τον ρυθμό της Microsoft!

Ούτε θα αλλάξω λειτουργικό αν δεν το παρατήσουν. Όπως έκανα αναγκαστικά και με το Symbian.

 

Χάχα κι εγώ μαζί σου!!!! :)

 

καλά προς θεού ο κάθε ένας κάνει ότι θέλει με βάση την ανάγκη που έχει. εγώ προσωπικά δεν είδα καμία επανάσταση και μεγάλη επιστροφή του κόσμου στα windows. άλλα αντίθετα κάθε μέρα και λιγότεροι και πέρα του Instagram και του whats app δεν είδα καμία ενημέρωση για το Facebook/messenger και σε ακόμα αρκετές εφαρμογές. πολύ στάσιμα τα πράγματα.

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

εγώ εδώ και σχεδόν 3 μήνες είμαι με μήλο και μπορώ να πω πως είμαι μια χαρά. έχω ακόμα το lumia αλλά με την αξελίξη που έχει ηδικα στης εφαρμογές δεν το μετάνιωσα καθόλου που το έβαλα στο συρτάρι

 

Δυστυχώς αλλά το ios έχει τραγικές παραξενιές ΚΑΤΆ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. Πρώτη και καλύτερη η εξάρτηση από το iTunes. Θέλει η γυναίκα μου να αλλάξει ήχο κλήσης στο 6αρι της και ξεσκονιζω το PC.......

Τα 10ρια είναι απλά υπέροχα. Το store είναι ο μόνος λόγος που μπορεί να κρατήσει κάποιον μακριά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αλλά το ios έχει τραγικές παραξενιές ΚΑΤΆ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. Πρώτη και καλύτερη η εξάρτηση από το iTunes. Θέλει η γυναίκα μου να αλλάξει ήχο κλήσης στο 6αρι της και ξεσκονιζω το PC.......

Τα 10ρια είναι απλά υπέροχα. Το store είναι ο μόνος λόγος που μπορεί να κρατήσει κάποιον μακριά.

 

ναι έχεις δίκιο αλλά προσωπικά δεν με νοιάζει γιατί γενικά ασχολούμε με το PC και με το iTunes εδώ και χρόνια λόγω του iPod.

τώρα στο θέμα μας ναι το φτωχό store γονάτισε ολόκληρο win.mobiles. φαντάσου πως καλώς κακός σχεδόν όλοι έχουν ένα Facebook και δεν έχει κάνει ενημέρωση εδώ και μήνες και ούτε καν έχει δηνατότητα για τηλεφωνική κλήση το messenger.

αλλά αν κατάλαβα καλά και εσύ τσίμπησες το S7.... ε;

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

ναι έχεις δίκιο αλλά προσωπικά δεν με νοιάζει γιατί γενικά ασχολούμε με το PC και με το iTunes εδώ και χρόνια λόγω του iPod.

τώρα στο θέμα μας ναι το φτωχό store γονάτισε ολόκληρο win.mobiles. φαντάσου πως καλώς κακός σχεδόν όλοι έχουν ένα Facebook και δεν έχει κάνει ενημέρωση εδώ και μήνες και ούτε καν έχει δηνατότητα για τηλεφωνική κλήση το messenger.

αλλά αν κατάλαβα καλά και εσύ τσίμπησες το S7.... ε;

 

Ναι, το edge. Ήθελα μια αλλαγή. Δεν ενθουσιαστηκα όμως. Τα Windows mobile 10 είναι έρωτας.

Το Facebook αποδείχτηκε η καταστροφή της ms στο mobile κομμάτι. Και στο desktop/tablet είναι τραγικές οι εφαρμογές αλλά εκεί υπάρχει ο browser.

Όσο για την δυνατότητα κλήσης στο messenger, υπολείπεται κατά πολύ της ποιότητας του Skype αλλά εφόσον είναι η πιο διαδομένη εφαρμογή όλα πάνε περίπατο.....

Το πιο σημαντικό είναι πως υπάρχει ακόμη υποστήριξη, κάτι αδιανόητο για το ποσοστό τους.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το edge. Ήθελα μια αλλαγή. Δεν ενθουσιαστηκα όμως. Τα Windows mobile 10 είναι έρωτας.

Το Facebook αποδείχτηκε η καταστροφή της ms στο mobile κομμάτι. Και στο desktop/tablet είναι τραγικές οι εφαρμογές αλλά εκεί υπάρχει ο browser.

Όσο για την δυνατότητα κλήσης στο messenger, υπολείπεται κατά πολύ της ποιότητας του Skype αλλά εφόσον είναι η πιο διαδομένη εφαρμογή όλα πάνε περίπατο.....

Το πιο σημαντικό είναι πως υπάρχει ακόμη υποστήριξη, κάτι αδιανόητο για το ποσοστό τους.

προσωπικά πιστεύω ότι το redstone 2 θα κλείσει οριστικά την πόρτα στα τέλη του 18.

είναι φως φανάρι ότι χωρίς εφαρμογές δεν έχει μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά πιστεύω ότι το redstone 2 θα κλείσει οριστικά την πόρτα στα τέλη του 18.

είναι φως φανάρι ότι χωρίς εφαρμογές δεν έχει μέλλον.

 

Αμ δεν θα την κλείσει. Υπάρχει και Redstone 3! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να πικάρω,αλλά μετά τον τερματισμό πολλών εφαρμογών η μία πίσω από την άλλη...και να βγει redstone 3 πόσο νόημα θα έχει για εμάς;

Λέγαμε(και εγώ μαζί)ότι σταματάνε τα apps τους για να τα κάνουν universal.

Προς το παρόν όμως,μόνο αυτό δεν βλέπουμε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να πικάρω,αλλά μετά τον τερματισμό πολλών εφαρμογών η μία πίσω από την άλλη...και να βγει redstone 3 πόσο νόημα θα έχει για εμάς;

Λέγαμε(και εγώ μαζί)ότι σταματάνε τα apps τους για να τα κάνουν universal.

Προς το παρόν όμως,μόνο αυτό δεν βλέπουμε.

 

Τα WM εχουν τελειωσει ουσιαστικα εδω και παρα πολυ καιρο chryss..απο αρχες του 2016 δεν ξερουν οι devs τι παιζει, δεν ξερουν οι καταναλωτες, δεν ξερουν οι fans. Και δεν προκειται να αλλαξει τιποτα το προσεχες διαστημα. Καμια σοβαρη κινηση απο MS εχεις ως αποτελεσμα την συνεχη αφαιρεση και μη υποστηριξη εφαρμογων απο το store ακομα και uwp apps οπως βλεπουμε..

Αν δεν φυγει ο Nadella το mobile ειναι μια χαμενη ιστορια...διοτι ουτε οι devs θα ξοδευτουν ουτε εμεις οταν διοικει καποιος που δημιουργησε τετοια απιστευτη σύγχυση. Ο τελευταιος ας κλεισει την πορτα μαγκες...

Link to comment
Share on other sites

Τα WM εχουν τελειωσει ουσιαστικα εδω και παρα πολυ καιρο chryss..απο αρχες του 2016 δεν ξερουν οι devs τι παιζει, δεν ξερουν οι καταναλωτες, δεν ξερουν οι fans. Και δεν προκειται να αλλαξει τιποτα το προσεχες διαστημα. Καμια σοβαρη κινηση απο MS εχεις ως αποτελεσμα την συνεχη αφαιρεση και μη υποστηριξη εφαρμογων απο το store ακομα και uwp apps οπως βλεπουμε..

Αν δεν φυγει ο Nadella το mobile ειναι μια χαμενη ιστορια...διοτι ουτε οι devs θα ξοδευτουν ουτε εμεις οταν διοικει καποιος που δημιουργησε τετοια απιστευτη σύγχυση. Ο τελευταιος ας κλεισει την πορτα μαγκες...

Να φύγει ο Nadella και να έρθει ποιος;... Ή αν έρθει άλλος θα αλλάξει κάτι; Κι αυτός που θα έρθει, αναγκαστικά στην ενοποίηση του λειτουργικού θα είναι η δουλειά του! Τι άλλο καλύτερο να κάνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με συγχωρείτε αν έχει αναφερθεί ξανά και έχει απαντηθεί, παραπέμψετε με αναλόγως αν συμβαίνει κάτι τέτοιο, απλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με την σύνδεση και επανασύνδεση σε ασύρματο( wifi) δίκτυο με το Νοκια lumia 930 μου με win10, ενώ τα γνωστά ασύρματα δίκτυα είναι αποθηκευμένα , το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα όπως τα υπόλοιπα αλλά αντ' αυτού χρειάζεται συνήθως να το κάνω επανεκκίνηση για να συνδεθεί και αυτό έχει καταντήσει ενοχλητικό.

Είχα την αίσθηση ότι φταίει η εξοικονόμηση ενέργειας που έχω αλλά κάτι τέτοιο είναι μάλλον παράλογο να συμβαίνει, ξέρετε κάτι πάνω σ' αυτό?

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο μιας και αφαιρεθηκε το σχολιο....

Evris απλα περιμενω καποιον με ουσιαστικη κατευθυνση στο mobile ας παει και λαθος...Οχι αυτη την αναισθησια που επικρατει απο τοτε που ανελαβε ο Nadella.

Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν θα την κλείσει. Υπάρχει και Redstone 3! ;)

 

βρε evris χωρίς παρεξήγηση άλλα το έχεις καταλάβει ότι πριν ένα χρόνο όταν ήρθαν τα 10 γεμάτα ελπίδα και υποσχέσεις το win mobiles είχε 1,5% από την παγκόσμια αγορά και τώρα πριν το redstone 2 έχει μόνο 00000,05%! δηλαδή όπως λέμε απλά το τίποτα εχουν! πραγματικά είναι γέλιο να μιλάμε για το redstone 3 όταν δεν μπορεί να δώσει έστω ενα facebook κανονικό στο κόσμο. ακόμα και αυτό το κουτσό που έχουν τώρα έχει 4μήνες να πάρει ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

βρε evris χωρίς παρεξήγηση άλλα το έχεις καταλάβει ότι πριν ένα χρόνο όταν ήρθαν τα 10 γεμάτα ελπίδα και υποσχέσεις το win mobiles είχε 1,5% από την παγκόσμια αγορά και τώρα πριν το redstone 2 έχει μόνο 00000,05%! δηλαδή όπως λέμε απλά το τίποτα εχουν! πραγματικά είναι γέλιο να μιλάμε για το redstone 3 όταν δεν μπορεί να δώσει έστω ενα facebook κανονικό στο κόσμο. ακόμα και αυτό το κουτσό που έχουν τώρα έχει 4μήνες να πάρει ενημέρωση.

Γιατί ξέρεις εσύ από τώρα τι θα φέρει η Redstone 2;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξέρεις εσύ από τώρα τι θα φέρει η Redstone 2;

 

Μα δε μπορεί να φέρει κάτι για να αλλάξει η κατάσταση.

 

Τα Windows 10 mobile έχουν πεθάνει στη σημερινή τους μορφή και απλα δε το ανακοινώνουν επίσημα για να μην φανε το κράξιμο της αρκούδας.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξέρεις εσύ από τώρα τι θα φέρει η Redstone 2;

 

Γιατί ξέρεις εσύ;

Η μήπως ξέρεις τι θα φέρει η Redstone 3 που με τόσο πάθος αναφέρεις;

Με μηδενικά νούμερα σε πωλήσεις τι σε κάνει να πιστεύεις πως δεν θα σε κρεμάσει και πάλι η ms?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξέρεις εσύ;

Η μήπως ξέρεις τι θα φέρει η Redstone 3 που με τόσο πάθος αναφέρεις;

Με μηδενικά νούμερα σε πωλήσεις τι σε κάνει να πιστεύεις πως δεν θα σε κρεμάσει και πάλι η ms?

Η διαφορά είναι ότι εσείς το έχετε 100% σίγουρο ότι θα αποτύχει! Εγώ λέω ότι είμαι αισιόδοξος ότι κάτι θα γίνει! Δεν μπορεί όλα στραβά να πηγαίνουν!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...