Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα τις τελευταίες μέρες το κάνει σχεδόν σε όλες τις κλήσεις και μόνο σε κλήσεις. Σε καμία άλλη περίπτωση ξεκλειδωματος. Επανεκκίνηση δεν κάνω κατά την διάρκεια της ημέρας μόνο το βράδυ πού το έχω κλειστό. Hard reset έκανα πρόσφατα αλλά δεν θυμάμαι αν ξεκίνησε μετά το reset. Έμαθα να ζω με τα προβλήματα και δεν τα δίνω τόσο βάση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμένα τις τελευταίες μέρες το κάνει σχεδόν σε όλες τις κλήσεις και μόνο σε κλήσεις. Σε καμία άλλη περίπτωση ξεκλειδωματος. Επανεκκίνηση δεν κάνω κατά την διάρκεια της ημέρας μόνο το βράδυ πού το έχω κλειστό. Hard reset έκανα πρόσφατα αλλά δεν θυμάμαι αν ξεκίνησε μετά το reset. Έμαθα να ζω με τα προβλήματα και δεν τα δίνω τόσο βάση

 

Εντάξει τι να πω, στον καθένα κάτι διαφορετικό.... Bag του λειτουργικού, αυτή είναι η δική μου άποψη και ελπίζω να διορθωθεί σε κάποιο από τα update που δίνονται συχνά.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα διορθωθεί και ελπίζω σύντομα. Όπως και όλα τα υπόλοιπα θέματα πού έχουν κάποιοι άλλοι.
Link to comment
Share on other sites

σε μένα το κάνει μόνο στις κλήσεις, με ή χωρίς ανοικτή ακρόαση, το κάνει πάντα.

έχω γυαλί στην οθόνη, όμως το έχω από πριν ενάμιση χρόνο που αγόρασα τη συσκευή, lumia 730.

το σίγουρο είναι πως με τα 8,1 δε παρουσίαζε αυτό το πρόβλημα.

επανεκκίνηση το κάνω κάθε 3-4 μέρες, διαφορά δεν έχω δεί.

θα δοκιμάσω και αυτό που έγραψε ένας φίλος επανεκκίνηση κάθε μέρα και θα δώ.

όπως και νάχει, έχω απογοητευτεί πολύ από τη microsoft και ψάχνομαι να δοκιμάσω την τύχη μου, για πρώτη φορά σε android.

έτσι κι αλλιώς είναι πολλά τα θέματα που δε λύθηκαν. και μάλλον δε θα λυθούν ποτέ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι σίγουρος ότι θα διορθωθεί και ελπίζω σύντομα. Όπως και όλα τα υπόλοιπα θέματα πού έχουν κάποιοι άλλοι.

 

σοβαρά τώρα;

το πιστεύεις αυτό που γράφεις;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

@@kakos

Όσο ζω ελπίζω δεν λένε, έτσι κι εμείς ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο από την μαμά Microsoft.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

@@kakos

Όσο ζω ελπίζω δεν λένε, έτσι κι εμείς ελπίζουμε σε κάτι καλύτερο από την μαμά Microsoft.

 

πράγματι, όπως ακριβώς έγινε και με το ράδιο.

όπως ακριβώς έγινε και με τα ακουστικά bluethooth που τα έχουμε στην άκρη και τρώμε την ακτινοβολία, για τη βλακεία της ms.

και ένα σωρό άλλα θέματα, που τα θάβουμε σιγά σιγά για να παρηγορηθούμε.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το πιστεύω και φυσικά και το θέλω γιατί δεν έχω καμία διάθεση να επιστρέψω εκεί που ήμουν πριν ένα χρόνο. Δεν είναι ρόδινα τα πράγματα εδώ αλλά πουθενά δεν είναι.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα και τη μαύρη οθόνη υπάρχει κάποιος που το αντιμετωπίζει χωρίς να έχει tempered glass; Αν ναι, τότε προφανώς δεν ευθύνεται το γυαλί και είναι bug. Αν όχι, μήπως θα πρέπει να δοκιμαστεί και αυτή η πιθανότητα όπως ανέφεραν 2-3 παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όλοι σας που έχετε πρόβλημα φορατε γυαλί. Μήπως δεν φταίει το λειτουργικό;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν το δει τεχνικός με κάποιο διαγνωστικό που διαβάζει την έξοδο του αισθητήρα θα βγει άκρη. Στο 930 και 535 δεν έχω συναντήσει ποτέ μαύρη οθόνη αλλά δεν τους έχω και γυαλί μπροστά. Για το Bluetooth δεν ξέρω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποιο ακουστικό, μόνο Bluetooth speaker (ένα creative muvo 2c) για μουσική και μερικές φορές για κλήσεις και δεν είδα κάποιο θέμα με αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα και τη μαύρη οθόνη υπάρχει κάποιος που το αντιμετωπίζει χωρίς να έχει tempered glass; Αν ναι, τότε προφανώς δεν ευθύνεται το γυαλί και είναι bug. Αν όχι, μήπως θα πρέπει να δοκιμαστεί και αυτή η πιθανότητα όπως ανέφεραν 2-3 παραπάνω;

 

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όλοι σας που έχετε πρόβλημα φορατε γυαλί. Μήπως δεν φταίει το λειτουργικό;

 

προφανώς ο συλλογισμός σας έχει βάση.

όμως το πρόβλημα δεν υπήρχε με τα 8,1.

για μένα το να αφαιρέσω το γυαλί αντιστοιχεί με σίγουρη ζημία στο κινητό.

εργάζομαι σε συνεργείο αυτοκινήτων.

αν κάποιος άλλος έχει τη δυνατότητα, ας το δοκιμάσει να μας φύγει και η περιέργεια.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Το μάτιασα σήμερα κι εγώ που μιλούσα με τον montoya_42, από το απόγευμα και μετά και αφού είχε περάσει μια εβδομάδα που άλλαξα για αυτό τον λόγο (μαύρισμα στην οθόνη) το tempered glass άρχισε να μου το κάνει ξανά. Αμέσως πέταξα το tempered για να δω μήπως φταίει αυτό, συνέχισε να το κάνει όμως και μετά, τώρα το έχω χωρίς καμία προστασία στην οθόνη. Έφτιαξε μόνο με επανεκκίνηση..... Τώρα θα το δουλέψω χωρίς tempered μέχρι να έρθουν τα άλλα που παράγγειλα, αλλά πιστεύω πως δεν φταίει η προστασία αλλά bag του λειτουργικού.

 

Οπότε θα το δουλέψω εγώ χωρίς tempered και θα ενημερώσω αν και πότε θα το κάνει ξανά, κρατήστε πως μου το έκανε σήμερα. Δεν θα το κάνω καμιά επανεκκίνηση και θα το δουλέψω όπως το δούλευα πριν.

Και μια ερώτηση, εσείς που έχετε τα 950-XL όταν είναι η οθόνη κλειδωμένη, στην οθόνη γρήγορης ματιάς, όταν περνάτε το χέρι σας από τον αισθητήρα και το κρατάτε εκεί η οθόνη σβήνει μέχρι να πάρετε το χέρι σας από εκεί και ανάβει ξανά μόνο τότε......

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το μάτιασα σήμερα κι εγώ που μιλούσα με τον montoya_42, από το απόγευμα και μετά και αφού είχε περάσει μια εβδομάδα που άλλαξα για αυτό τον λόγο (μαύρισμα στην οθόνη) το tempered glass άρχισε να μου το κάνει ξανά. Αμέσως πέταξα το tempered για να δω μήπως φταίει αυτό, συνέχισε να το κάνει όμως και μετά, τώρα το έχω χωρίς καμία προστασία στην οθόνη. Έφτιαξε μόνο με επανεκκίνηση..... Τώρα θα το δουλέψω χωρίς tempered μέχρι να έρθουν τα άλλα που παράγγειλα, αλλά πιστεύω πως δεν φταίει η προστασία αλλά bag του λειτουργικού.

 

Οπότε θα το δουλέψω εγώ χωρίς tempered και θα ενημερώσω αν και πότε θα το κάνει ξανά, κρατήστε πως μου το έκανε σήμερα. Δεν θα το κάνω καμιά επανεκκίνηση και θα το δουλέψω όπως το δούλευα πριν.

Και μια ερώτηση, εσείς που έχετε τα 950-XL όταν είναι η οθόνη κλειδωμένη, στην οθόνη γρήγορης ματιάς, όταν περνάτε το χέρι σας από τον αισθητήρα και το κρατάτε εκεί η οθόνη σβήνει μέχρι να πάρετε το χέρι σας από εκεί και ανάβει ξανά μόνο τότε......

Αυτό που είπες. Όσο είναι το χέρι από πάνω σβήνει. Μόλις το πάρω ανοίγει πάλι! ;) Στο δικό μου xl...

Το ίδιο και το 830!

Συγκρινεις διαφορετικές συσκευές.

Ναι. Για να δείξω ότι δεν είναι πρόβλημα λειτουργικού! Αν ήταν θα είχε και το 830 αυτό το προβλημα! Έτσι λέω....

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες. Όσο είναι το χέρι από πάνω σβήνει. Μόλις το πάρω ανοίγει πάλι! ;) Στο δικό μου xl...

Το ίδιο και το 830!

 

Ε τότε μια χαρά είναι ο αισθητήρας φωτεινότητας ο δικός μου, άρα το μόνο που μένει να φταίει είναι κάποιο bag στην δική μου συσκευή και σε κάποιες άλλες. Ίσως να μην έκατσε καλά κάποια αναβάθμιση ή η εγκατάσταση.... Τι να πω, ίδωμεν στη συνέχεια.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

bug bug bug

βαρεθηκα να τα λεω αλλα ειναι ετσι. Μου αρεσει που καποιοι δεν πιστευετε κιολας.

Λες και δεν ξαναπιασαμε τηλ στα χερια μας ξανα...

Οτι μπορουσε να πειραχτει στα τηλεφωνα που ειχα, το πειραζα.

Καποιοι ειμαστε απαιτητικοι χρηστες.

Ειρωνικος; Ισως. Και ζητω εκ των προτερων συγνωμη.

Τιποτα δεν εχει διορθωθει απο οτι με ενοχλουσε εξ αρχης στο 950 μου.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Εξ αποστάσεως είναι αδύνατο να πει κάποιος γνώμη. Αν ήταν σε δικιά μου συσκευή θα έκανα compile κάποια εργαλεία για να παρακολουθήσω τη συμπεριφορά του σένσορα

 

wp_ss_20170114_0001.png

Link to comment
Share on other sites

bug bug bug

βαρεθηκα να τα λεω αλλα ειναι ετσι. Μου αρεσει που καποιοι δεν πιστευετε κιολας.

Λες και δεν ξαναπιασαμε τηλ στα χερια μας ξανα...

Οτι μπορουσε να πειραχτει στα τηλεφωνα που ειχα, το πειραζα.

Καποιοι ειμαστε απαιτητικοι χρηστες.

Ειρωνικος; Ισως. Και ζητω εκ των προτερων συγνωμη.

Τιποτα δεν εχει διορθωθει απο οτι με ενοχλουσε εξ αρχης στο 950 μου.

 

Από την άλλη όμως δεν μπορεί να είναι bug από την στιγμή που όλοι οι κάτοχοι Windows 10 χωρις τζάμι δεν έχουμε πρόβλημα. Αν κάποιος χωρίς τζάμι έχει πρόβλημα να μας ενημερώσει.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εξ αποστάσεως είναι αδύνατο να πει κάποιος γνώμη. Αν ήταν σε δικιά μου συσκευή θα έκανα compile κάποια εργαλεία για να παρακολουθήσω τη συμπεριφορά του σένσορα

 

wp_ss_20170114_0001.png

 

Προτείνεις κάποια εφαρμογή; Και αν ναι ποια είναι αυτή να δοκιμάσω εγώ....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εξ αποστάσεως είναι αδύνατο να πει κάποιος γνώμη. Αν ήταν σε δικιά μου συσκευή θα έκανα compile κάποια εργαλεία για να παρακολουθήσω τη συμπεριφορά του σένσορα

 

wp_ss_20170114_0001.png

 

Μα δεν λέμε ότι είναι θέμα του σύνορα αλλά του γυαλιού που ΊΣΩΣ να τον επηρεάζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μάτιασα σήμερα κι εγώ που μιλούσα με τον montoya_42, από το απόγευμα και μετά και αφού είχε περάσει μια εβδομάδα που άλλαξα για αυτό τον λόγο (μαύρισμα στην οθόνη) το tempered glass άρχισε να μου το κάνει ξανά. Αμέσως πέταξα το tempered για να δω μήπως φταίει αυτό, συνέχισε να το κάνει όμως και μετά, τώρα το έχω χωρίς καμία προστασία στην οθόνη. Έφτιαξε μόνο με επανεκκίνηση..... Τώρα θα το δουλέψω χωρίς tempered μέχρι να έρθουν τα άλλα που παράγγειλα, αλλά πιστεύω πως δεν φταίει η προστασία αλλά bag του λειτουργικού.

 

Οπότε θα το δουλέψω εγώ χωρίς tempered και θα ενημερώσω αν και πότε θα το κάνει ξανά, κρατήστε πως μου το έκανε σήμερα. Δεν θα το κάνω καμιά επανεκκίνηση και θα το δουλέψω όπως το δούλευα πριν.

Και μια ερώτηση, εσείς που έχετε τα 950-XL όταν είναι η οθόνη κλειδωμένη, στην οθόνη γρήγορης ματιάς, όταν περνάτε το χέρι σας από τον αισθητήρα και το κρατάτε εκεί η οθόνη σβήνει μέχρι να πάρετε το χέρι σας από εκεί και ανάβει ξανά μόνο τότε......

 

Από την άλλη πως έφυγε το bug για μια εβδομάδα όταν άλλαξες tempered glass???

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μάτιασα σήμερα κι εγώ που μιλούσα με τον montoya_42, από το απόγευμα και μετά και αφού είχε περάσει μια εβδομάδα που άλλαξα για αυτό τον λόγο (μαύρισμα στην οθόνη) το tempered glass άρχισε να μου το κάνει ξανά. Αμέσως πέταξα το tempered για να δω μήπως φταίει αυτό, συνέχισε να το κάνει όμως και μετά, τώρα το έχω χωρίς καμία προστασία στην οθόνη. Έφτιαξε μόνο με επανεκκίνηση..... Τώρα θα το δουλέψω χωρίς tempered μέχρι να έρθουν τα άλλα που παράγγειλα, αλλά πιστεύω πως δεν φταίει η προστασία αλλά bag του λειτουργικού.

 

Οπότε θα το δουλέψω εγώ χωρίς tempered και θα ενημερώσω αν και πότε θα το κάνει ξανά, κρατήστε πως μου το έκανε σήμερα. Δεν θα το κάνω καμιά επανεκκίνηση και θα το δουλέψω όπως το δούλευα πριν.

Και μια ερώτηση, εσείς που έχετε τα 950-XL όταν είναι η οθόνη κλειδωμένη, στην οθόνη γρήγορης ματιάς, όταν περνάτε το χέρι σας από τον αισθητήρα και το κρατάτε εκεί η οθόνη σβήνει μέχρι να πάρετε το χέρι σας από εκεί και ανάβει ξανά μόνο τότε......

 

Από την άλλη πως έφυγε το bug για μια εβδομάδα όταν άλλαξες tempered glass???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προτείνεις κάποια εφαρμογή; Και αν ναι ποια είναι αυτή να δοκιμάσω εγώ....

 

Δεν έχω βρει κάποια στο store. Έχει δημοσιεύσει ένα παράδειγμα κώδικα στο GitHub η Microsoft για το πως μπορεί να διαβαστεί η κατάσταση του proximity sensor, το έκανα compile με το visual studio και το πέρασα στην συσκευή για να δω τι μετράει. Από μια γρήγορη ματιά που έριξα στο μενού μπορείς να δεις αν εκείνη την στιγμή είναι ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο το detect (αν υπάρχει δηλαδή εμπόδιο μπροστά στον αισθητήρα) ή να καταγράφει στο background πότε έγινε η τελευταία καταχώρηση αλλαγής της κατάστασης. Λογικά αν είναι κουκουρούκου ο αισθητήρας, όταν σου αρχίσει τα κουλά θα πρέπει να δείχνει detection events χωρίς να έχει πλησιάσει κάτι στην συσκευή. Αν θέλεις το ανεβάζω κάπου το εκτελέσιμο και να σου στειλω ένα pm το λινκ να πειραματιστείς αλλά με δικό σου ρίσκο μιας και πρέπει να το κάνεις sideload.

Link to comment
Share on other sites

bug bug bug

βαρεθηκα να τα λεω αλλα ειναι ετσι. Μου αρεσει που καποιοι δεν πιστευετε κιολας.

Λες και δεν ξαναπιασαμε τηλ στα χερια μας ξανα...

Οτι μπορουσε να πειραχτει στα τηλεφωνα που ειχα, το πειραζα.

Καποιοι ειμαστε απαιτητικοι χρηστες.

Ειρωνικος; Ισως. Και ζητω εκ των προτερων συγνωμη.

Τιποτα δεν εχει διορθωθει απο οτι με ενοχλουσε εξ αρχης στο 950 μου.

 

Φίλε natna, όπως έχω πει, έχει συμβεί σε φίλο μου που κι αυτός είχε 200 κινητά αλλά ούτε που φαινόταν να φταίει το τζαμακι. Δεν σε λέμε άσχετο. Επίσης διευκρινήσεις μετά πως δεν πιάνει καθόλου τον αισθητήρα οπότε Οκ.

Βέβαια αυτό που είπες ότι είσαι απαιτητικός χρήστης δεν το κατάλαβα. Εμείς δεν είμαστε??

Φιλικά πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο L535 με τζαμάκι εδώ και 1μιση χρόνο δεν κάνει τέτοιο πράγμα.
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με 950 και tempered glass πολύ σπάνια στο ξεκλείδωμα μένει μαύρη η οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα. Κατά την διάρκεια κλήσης ή κάπου αλλού δεν μου έχει τύχει.
Link to comment
Share on other sites

Να πω για όποιον δεν το πρόσεξε πως με την καινούργια αναβάθμιση στην οθόνη γρήγορης προεπισκόπησης έχει μπει η λειτουργία της οθόνης να μην κλείνει ποτέ στο κλείδωμα, και όχι μόνο στο 5λεπτο που ήταν πριν, αυτό για κάποιο παλικάρι που πριν λίγο καιρό ήθελε να υπάρχει αυτή η λειτουργία.

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΟΘΟΝΗ.

Λοιπόν παιδιά το έλυσα στο δικό μου 950XL το θέμα με την μαύρη οθόνη ....τελικά ήταν αυτό που είπα, και όσο απίστευτο κι αν φαίνεται ήταν λόγω χαμηλής μνήμης, για αυτό και όταν το έκανα επανεκκίνηση δούλευε μια χαρά... Τώρα πλέον δεν χρειάζεται επανεκκίνηση, μόλις μου το κάνει πατάω το βελάκι ανοίγω τις εφαρμογές και κλείνω δύο τρεις ή και όλες, αυτόματα σταματάει και το μαύρισμα στο ξεκλείδωμα αλλά και στις κλήσεις.

Θυμίστε μου που πάω για να δώσω δικαιώματα να δουλεύουν όχι 16 αλλά λιγότερες εφαρμογές στο παρασκήνιο.

 

Αυτό σημαίνει σοβαρό πρόβλημα στην διαχείριση της μνήμης με το λειτουργικό....

Αυτά ελπίζω να βοήθησα....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στο 640ds στα προσθετα-οθόνη γρηγορης ματιας,με το που πατάω να ανοίξει,δείχνει κάποιες παραμετρους και σε κλάσματα δευτερολέπτου εξαφανίζονται όλα και η οθόνη γίνετε μαύρη,δηλαδή γραφει 'οθονη γρήγορης ματιας' επανω και ειναι όλα μαύρα.Οταν βγω και ξανά μπω,πάλι δείχνει τις παραμετρους και πάλι εξαφανιζονται.Το έχει κάνεις άλλος αυτό;Έχω την τελευταία ενημερωση 693.
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...