Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με μπερδέψατε... Η .594 είναι επίσημη ή για insiders; :worry:

 

Για insider είναι, απλώς εδώ μέσα όπως βλέπεις κουβέντα να γίνεται....

Τουλάχιστον ένας φίλος τους έκραξε στα "σχόλια των windows" για το note και το διόρθωσαν όπως ανέφερε. Εδώ γίνεται κράψιμο για να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στα πρόσθετα θα πάει. Σύνολο χαρακτήρων SMS=Μειωμένο!

 

α γεια σου,αυτό.;)

επίσης ενημέρωση δεν έχουμε για stable.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε 640 και με stable εκδόσεις τα έχω τα παραπάνω.

 

Επομένως είναι υπαρκτά

 

Ναι φίλε μου. Είναι υπαρκτα για το 640. Αλλά τα 950 δουλεύουν πολύ καλύτερα. Παρόλα αυτά, εμείς που δεν ειχαμε/έχουμε θέματα θεωρείται ότι τα κουκουλωνουμε. Αυτή είναι η βάση συζήτησης που θέτουν κάποιοι.

Α ρε 950 που σας χρειάζεται...... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν πιστεύω ότι δεν αλλάζει κάτι. Δεν θα είχε άλλωστε νόημα να υπάρχει το Slow Release και θα πήγαινε κατευθείαν στο Official. Η λογική λέει ότι 'κάποια' από τα προβλήματα που υπάρχουν ακόμα και στην Slow διορθώνονται μέχρι την επίσημη. Τώρα, γιατί υπάρχουν άλλα τα οποία παραμένουν μήνες τώρα, άβυσσος η ψυχή της MS. Όπως είναι και άβυσσος ο λόγος για τον οποίο τα προβλήματα εμφανίζονται επιλεκτικά και όχι παντού.

 

Δεν κατάλαβες το ποστ. Τα προβλήματα εμφανίζονται σε όλους απλά κάποιοι τα κρύβουν......... :lol:

Κατά τα άλλα γιατί θα πρέπει να συζητάμε θέματα των insiders εδώ και να μπερδεύουμε τον evris δεν το κατάλαβα. Αρκεί να βρούμε κάτι αρνητικό να ποστάρουμε για να αυτοεπιβεβαιωθουμε και ότι να 'ναι....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε montoya, δεν έχει κουμπί Like το post σου να το πατήσω.......

 

Καλή χρονια και χρόνια πολλά.

Υγεία πάνω απ όλα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως! Την έβαλα να κατεβαίνει στο 650 της γυναίκας.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

<<Me too! It wakes really laggy and even Glance takes a while to show up>>

 

<<when i take a shot by my L950XL and press on it to show the pic, the screen goes black! that happens since the arrival of Anniversery update -_->>

 

<<Same on my sisters phone, not on mine. Weird bug. Do you also have zooming issues? Sometimes I can't zoom a photo.>>

<<I had zooming bug too..you cannot move the pic after zooming it..and sometimes you can't zoom at all..and sometimes, going back from a pic closes the photos app>>

 

πάντως αυτά τα έχω και εγώ. Το bug με τις φώτος στην gallery το έχω ξαναναφέρει. Μετά από κάποια updates στην εφαρμογή έστρωσε κάπως και μπορείς να κάνεις ζουμ και να μετακινήσεις την φώτο.

Τώρα τελευταία έχει αρχίσει και αυτό το bug με το wake up. Πατάω το on και κάνει 10 δεύτερα να ανοίξει. Από 1 δεύτερο delay σιγά σιγά φτάνει στα 10 δεύτερα. Σαν να υπερφορτώνει το κινήτο και να μπουκώνει. Πολλές φορές έχω κλήση και έχω μαύρη οθόνη και δεν μπορώ να απαντήσω. Όλο αυτό στρώνει μετά από ένα soft reset.

ααα και όλα αυτά χωρίς insider πάντα με τις τελευταίες stable εκδόσεις και με ενημερωμένες εφαρμογές. Δεν το χω παρατημένο δλδ το κινητό.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Λογικό... Μέχρι το rs2, εκεί θα δούμε τις νέες προσθήκες...

 

Πολύ γρήγορα δεν βγήκε η .693???

the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

για σας και καλή χρονιά , LUMIA 650 πριν την τελευταία αναβάθμιση και μετά σταμάτησε να λειτουργεί η εγραφη φωνής στην κλήση

 

Έκανες καμία επανεκκίνηση διότι εμένα μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου έδειχνε τις ενδείξεις σήματος, μπαταρίας κτλ πάνω στην οθόνη και έτσι επιλύθηκε. Αλλιώς κάνε κανένα soft reset.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έκανες καμία επανεκκίνηση διότι εμένα μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου έδειχνε τις ενδείξεις σήματος, μπαταρίας κτλ πάνω στην οθόνη και έτσι επιλύθηκε. Αλλιώς κάνε κανένα soft reset.

 

Ευχαριστώ,με επανεκκίνηση λύθηκε το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω μία ερώτηση; Στον outlook λογαριασμό, όταν συνδέομαι σε υπολογιστή, μπορώ να εντάξω και τον gmail λογαριασμό μου και έτσι να βλέπω όλα τα emails μου από το outlook. Στο 950Xl που έχω όμως, έχω βάλει και εκεί τον gmail account μου. Σε αυτή την περίπτωση, δηλαδή εάν βάλω πάλι το gmail στο outlook από υπολογιστή, υπάρχει περίπτωση στο lumia να μου δείχνει διπλά τα emails από τον gmail account; Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι το είχα δοκιμάσει στο παρελθόν και μου τα έδειχνε διπλά στο smartphone μου. Τότε νόμιζα ότι μήπως επειδή είχα βάλει τον outlook λογαριασμό μου μαζί με το gmail σε android συσκευή, έφταιγε αυτό που μου τα έδειχνε διπλά. Το έχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει τη γνώμη του;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση (? :p ) και δεν βλέπω να λύθηκε τίποτα.

Πάλι ζεσταίνεται σε wifi surfing. Η μπαταρία σε διάρκεια στα ίδια μέτρια.

Ούτε καινούριο bug μάλλον δεν είχα. Θα φανεί.

Έκανα μερικά soft resets και κλασσικά η κάμερα είναι χάλια στο WB.

Στο αυτόματο τα καταφέρνει καλύτερα στις λάμπες τη νύχτα, αλλά τη μέρα ακόμα και με ρύθμιση από μένα σε daylight πάλι υπερτονίζει τα κίτρινα. Βαριέμαι να κάνω πάλι hard reset. Η κάμερα θα επανέλθει μόνη της ελπίζω, όπως και την προηγούμενη φορά μετά από 2-3 μέρες.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση (? :p ) και δεν βλέπω να λύθηκε τίποτα.

Πάλι ζεσταίνεται σε wifi surfing. Η μπαταρία σε διάρκεια στα ίδια μέτρια.

Ούτε καινούριο bug μάλλον δεν είχα. Θα φανεί.

Έκανα μερικά soft resets και κλασσικά η κάμερα είναι χάλια στο WB.

Στο αυτόματο τα καταφέρνει καλύτερα στις λάμπες τη νύχτα, αλλά τη μέρα ακόμα και με ρύθμιση από μένα σε daylight πάλι υπερτονίζει τα κίτρινα. Βαριέμαι να κάνω πάλι hard reset. Η κάμερα θα επανέλθει μόνη της ελπίζω, όπως και την προηγούμενη φορά μετά από 2-3 μέρες.

 

Πάντως το δικό μου 950 ζεσταινοταν ΜΌΝΟ κατά την γρήγορη φόρτιση. Ποτέ στο browsing με WiFi κι ας χτυπούσα 2ωρα+ (συνεχόμενα)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να παίζει ρόλο και σε τι γίνεται πλοήγηση. Και στο δικό μου αναλόγως το τι θα κάνω, κάποιες φορές ζεσταίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε να βάζανε και ένα macro mode; Να ξέρει ότι θέλω κοντινή εστιαση. Κάθε φορά πρέπει να κάνω tap...
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε να βάζανε και ένα macro mode; Να ξέρει ότι θέλω κοντινή εστιαση. Κάθε φορά πρέπει να κάνω tap...

 

Το 1020 που είχε macro mode δεν τα καταφερνε. Πάλι με tap βγάζαμε.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια με την μαύρη οθόνη στο ξύπνημα.

Να μην αρχίσω τα υβριστικά hashtags που λέγαμε από παλιά στο χωριό μου :lol:

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια με την μαύρη οθόνη στο ξύπνημα.

Να μην αρχίσω τα υβριστικά hashtags που λέγαμε από παλιά στο χωριό μου :lol:

 

Είχε κι άλλος θέμα με την οθόνη (μαυριζε όταν ήθελε να ξεκλειδώσει με την ιριδα) και τελικά ήταν θέμα tempered glass. Κάτι ανάλογο είχε παλιά φίλος μου με το 820. Τσέκαρέ το

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχε κι άλλος θέμα με την οθόνη (μαυριζε όταν ήθελε να ξεκλειδώσει με την ιριδα) και τελικά ήταν θέμα tempered glass. Κάτι ανάλογο είχε παλιά φίλος μου με το 820. Τσέκαρέ το

 

Δεν χρησιμοποιώ ξεκλείδωμα ίριδας.

Ούτε double tap.

Όλοι οι αισθητήρες στο πάνω μέρος της οθόνης είναι εκτός tempered glass @!#%@$

Στο wincentral γίνεται χαμός με το εν λόγω bug.

Ότι προτείνεται ως λύση το έχω κάνει.

Κάθε 24 ή και λιγότερες ώρες επανέρχεται.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...