Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γυρνάω στα 8.1?

Μου έχει καταστρέψει την μπαταρία, με όλα κλειστά χωρίς συγχρονισμούς και πέφτει 20% σε 2 ώρες χωρίς να το ακουμπήσω:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως γυρνάω στα 8.1?

Μου έχει καταστρέψει την μπαταρία, με όλα κλειστά χωρίς συγχρονισμούς και πέφτει 20% σε 2 ώρες χωρίς να το ακουμπήσω:(

 

https://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Γιατί το 730 δεν πήρε τα 10ρια????

 

Νομιζω οτι πηρε τα 10ρια το 730. Μηπως ειναι κλειδωμενη απο τον παροχο η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πηρε τα 10ρια το 730. Μηπως ειναι κλειδωμενη απο τον παροχο η συσκευη?

 

Στη λίστα της ms δεν το βλέπω. Υπάρχει μόνο το 735. Ενδιαφέρεται φίλος μου να το πάρει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στη λίστα της ms δεν το βλέπω. Υπάρχει μόνο το 735. Ενδιαφέρεται φίλος μου να το πάρει.

 

https://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/product/lumia730-dual-sim/softwareupdate/

 

Εδω αναφερει ως τελευταια εκδοση λογισμικου τα windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στη λίστα της ms δεν το βλέπω. Υπάρχει μόνο το 735. Ενδιαφέρεται φίλος μου να το πάρει.

 

Σύμφωνα με το σίτε της Microsoft στο παρακάτω link θα πάρει τα 10, το 730 και 735 είναι το ίδιο κινητό απλός το ένα είναι single sim και το άλλο dual sim, χωρίς βέβαια να θέλω να πάρω εσένα ή τον φίλο σου στο λαιμό μου.

 

https://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/product/lumia730-dual-sim/softwareupdate/#

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@georgb Με πρόλαβες..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και ενα μηνα τα εχω επισημα σε 730 και πεταει.. Να το παρει γτ σ αυτην την τιμη που εχει τωρα ειναι λουκουμι..θα το καταευχαριστειθει. (Το επισημα εννοω μεσω upgrade advisor και ειναι ο κανονικος και επισημος τροπος αναβαθμισης) Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με μια συζήτηση που κάναμε με ένα παιδί μια από τις προηγούμενες ημέρες. Πέρασα τα Windows 10 Mobile, μέσω upgrade advisor σε ένα Lumia 640XL και μετά την αρχική .107, μου έβαλε την .218! Οπότε πάει κατευθείαν στην τελευταία..!
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με μια συζήτηση που κάναμε με ένα παιδί μια από τις προηγούμενες ημέρες. Πέρασα τα Windows 10 Mobile, μέσω upgrade advisor σε ένα Lumia 640XL και μετά την αρχική .107, μου έβαλε την .218! Οπότε πάει κατευθείαν στην τελευταία..!

 

Οπότε λογικά η RTM είναι η .107 και απλά μετά πηγαίνει στην τελευταία ενημέρωση. Μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σβήσω από τα μηνύματα αυτά που μου έχουν στείλει μέσω Skype. Τα διαγράφω από το τηλέφωνο, ξαναεμφανίζονται. Τα διαγράφω από τον υπολογιστή, ξαναεμφανίζονται. Μέσα από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων καταργώ το συγχρονισμό μεταξύ συσκευών, ξαναεμφανίζονται. Τι να κάνω; Πώς διαγράφονται αυτά τα μηνύματα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρατήρησα ένα bug χθες στην .218 (μεσω advisor και έχοντας κάνει hard reset όταν τη πέρασα). Το πρόβλημα αυτό το είχα ξανασυζητήσει σε κάποια πιο παλιά έκδοση της 10586, μπορεί να έχει και 2 μήνες και παραπάνω, λοιπόν κάθε φορά που ανοίγω το skype video "χαλάει" η κάμερα, ούτε σε αυτήν την εφαρμογή δουλεύει (skype video), αλλά και όταν ανοίξω την Microsoft camera ούτε εκεί δουλεύει, (σημ. ούτε με third party app λειτουργεί), τίποτα, βγάζει σφάλμα, μόνο με restart επανέρχεται.... (Lumia 535)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρατήρησα ένα bug χθες στην .218 (μεσω advisor και έχοντας κάνει hard reset όταν τη πέρασα). Το πρόβλημα αυτό το είχα ξανασυζητήσει σε κάποια πιο παλιά έκδοση της 10586, μπορεί να έχει και 2 μήνες και παραπάνω, λοιπόν κάθε φορά που ανοίγω το skype video "χαλάει" η κάμερα, ούτε σε αυτήν την εφαρμογή δουλεύει (skype video), αλλά και όταν ανοίξω την Microsoft camera ούτε εκεί δουλεύει, (σημ. ούτε με third party app λειτουργεί), τίποτα, βγάζει σφάλμα, μόνο με restart επανέρχεται.... (Lumia 535)

 

Αυτό δεν είναι bug. Κάτι παίζει με τη συσκευή σου ή κάποιο σφάλμα στην εγκατάσταση. Σε μένα δε συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιος πρόβλημα με το viber ? Ενώ είμαι online μόλις κλειδώσει η οθόνη η βγώ απο την εφαρμογή με δέίχνει οτι είμαι offline.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι bug. Κάτι παίζει με τη συσκευή σου ή κάποιο σφάλμα στην εγκατάσταση. Σε μένα δε συμβαίνει αυτό.

 

Αυτό φίλε όμως δεν συνέβαινε με τις 3-4 προηγούμενες build, ούτε και με την Redstone που είχα για κάνα 10ημερο... Και πιο παλιά που μου είχε συμβεί έκανα και 2 και 3 hard reset και τίποτα, δεν έχει κάτι η συσκευή σαν πρόβλημα hardware...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιος πρόβλημα με το viber ? Ενώ είμαι online μόλις κλειδώσει η οθόνη η βγώ απο την εφαρμογή με δέίχνει οτι είμαι offline.

 

έτσι λειτουργεί το viber στα wp προς το παρόν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε όμως δεν συνέβαινε με τις 3-4 προηγούμενες build, ούτε και με την Redstone που είχα για κάνα 10ημερο... Και πιο παλιά που μου είχε συμβεί έκανα και 2 και 3 hard reset και τίποτα, δεν έχει κάτι η συσκευή σαν πρόβλημα hardware...

 

Δεν έχει να κάνει με την 218 αυτό. Είναι πρόβλημα που δημιουργείτε στην μετάβαση αποθηκευμένων ρυθμίσεων από 8 σε 10 γι αυτό σου το ξανάβγαλε τώρα που αναγκάστηκες να γυρίσεις στα 8 από την redstone και ξαναπέρασες τα 10. Αν είσαι τυχερός θα λυθεί κλείνοντας την συσκευή και αφαιρώντας για μερικά δευτερόλεπτα την μπαταρία. Αλλιώς δυστυχώς hard reset χωρίς επαναφορά back up.

Link to comment
Share on other sites

για ποια προβλήματα μιλάς φίλε μου;

Εφαρμογή για cosmote ή vodafone δεν παίζει, το πρόβλημα που ανέφερα νωρίτερα με το viber και κάποια άλλα, για καποιον μπορει να μην ειναι σημαντικα για καποιον αλλο όμως είναι...

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για cosmote ή vodafone δεν παίζει, το πρόβλημα που ανέφερα νωρίτερα με το viber και κάποια άλλα, για καποιον μπορει να μην ειναι σημαντικα για καποιον αλλο όμως είναι...

 

Αυτά είναι προβλήματα των εφαρμογών όχι του λειτουργικού,μη τα μπερδεύεις.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για cosmote ή vodafone δεν παίζει, το πρόβλημα που ανέφερα νωρίτερα με το viber και κάποια άλλα, για καποιον μπορει να μην ειναι σημαντικα για καποιον αλλο όμως είναι...

 

Viber έχει ανακοινώσει με κάθε επισημότητα ότι έρχεται universal εφαρμογή, οπότε και θα λυθούν όλα τα προβλήματα.

Τώρα για COSMOTE και Vodafone... Δεν γνωρίζω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για cosmote ή vodafone δεν παίζει, το πρόβλημα που ανέφερα νωρίτερα με το viber και κάποια άλλα, για καποιον μπορει να μην ειναι σημαντικα για καποιον αλλο όμως είναι...

 

Για cosmote,Vodafone μπορείς μέσο edge (έτσι το κάνω και για my wind επίσης) και είναι καλυτέρα για εμένα.

Τώρα το Viber λίγο υπομονή αν και σε κλίσεις που κάνω εξωτερικό ακούγεται καλύτερα απο android που είχα γι' αυτό το λέω.

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ηθελα να ρωτησω ποση ωρα παιρνει η αναβαθμιση στα 10 αρια,

εμενα εδώ και δυο μιση ωρες φαινεται κολλημενο στο logo των windows

(εχει κανει ήδη το downloading και την προετοιμασία εγκατάστασης)

Βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...