Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@soulis και όμως ναι αναβαθμίσθηκε κανονικά από 8,1 σε επίσημου windows 10 έκδοση 107!

 

σε ολα τα κινητα lumia η μονο το 535? χωρις τα windows insider?

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε ολα τα κινητα lumia η μονο το 535? χωρις τα windows insider?

 

καταρχήν έχει 735 και το ξαναλέω είναι ιταλικό δεν ξέρω τι γίνεται σε 535. όχι καμία σχέση με insider δεν είχε βάλει ποτέ preview! ήταν κανονικά με 8,1 και του έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση.

και εγώ επίσης έχω το ίδιο κινητό αλλά πολωνέζικο και δεν μου έβγαλε τίποτα.

λογικά αφορά τα ιταλικά κινητά προς το παρόν.

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν έχει 735 και το ξαναλέω είναι ιταλικό δεν ξέρω τι γίνεται σε 535. όχι καμία σχέση με insider δεν είχε βάλει ποτέ preview! ήταν κανονικά με 8,1 και του έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση.

και εγώ επίσης έχω το ίδιο κινητό αλλά πολωνέζικο και δεν μου έβγαλε τίποτα.

λογικά αφορά τα ιταλικά κινητά προς το παρόν.

 

πως μπορω να δω αν ειναι ιταλικο η πολωνεζικο?

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω αν ειναι ιταλικο η πολωνεζικο?

 

ρυθμίσεις/σύστημα/πληροφορίες σε μένα το λέει orange pl. στο φίλο μου το λέει EE

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις/σύστημα/πληροφορίες σε μένα το λέει orange pl. στο φίλο μου το λέει EE

 

εχω τα windows 8.1 αλλα δεν γραφει πουθενα αυτα που μου ειπες?

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

εχω τα windows 8.1 αλλα δεν γραφει πουθενα αυτα που μου ειπες?

 

δηλαδή εσύ δεν έχεις ρύθμισης και πληροφορίες?

σου έβαλα φωτογραφία να δεις μέσα στης πράσινες γραμές πως το γραφή

[url=https://flic.kr/p/EkDJMe][img=https://farm2.staticflickr.com/1695/25163933663_e2d720126d.jpg][/url][url=https://flic.kr/p/EkDJMe]IMG-20160314-WA0002 (2)u[/url] by [url=https://www.flickr.com/photos/118667152@N02/]M.g gab[/url], on Flickr

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εσύ δεν έχεις ρύθμισης και πληροφορίες?

σου έβαλα φωτογραφία να δεις μέσα στης πράσινες γραμές πως το γραφή

[url=https://flic.kr/p/EkDJMe][img=https://farm2.staticflickr.com/1695/25163933663_e2d720126d.jpg][/url][url=https://flic.kr/p/EkDJMe]IMG-20160314-WA0002 (2)u[/url] by [url=https://www.flickr.com/photos/118667152@N02/]M.g gab[/url], on Flickr

 

παροχος κινητης τηλεφωνιας κοσμοτε λεει

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

παροχος κινητης τηλεφωνιας κοσμοτε λεει

 

ε.....βρε παιδί μου τη λέμε ιστορίες τόση ώρα και το ψαχνης αφού έχεις ελληνικό κινητό!!!

δεν ήξερες ότι το πήρες από ελληνικό μαγαζί? τα ξένα που λέμε είναι από σκρουτζ μόνο !

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

ε.....βρε παιδί μου τη λέμε ιστορίες τόση ώρα και το ψαχνης αφού έχεις ελληνικό κινητό!!!

δεν ήξερες ότι το πήρες από ελληνικό μαγαζί? τα ξένα που λέμε είναι από σκρουτζ μόνο !

 

αυτο να μου πεις να σε ρωτησω για τα ελληνικα ποτε θα βγουνε ξερεις?

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

αυτο να μου πεις να σε ρωτησω για τα ελληνικα ποτε θα βγουνε ξερεις?

 

κανεις δεν εχει ιδεα!

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Φλε sony 76ξερω ότι σε πριξαμε λίγο αλλά καταλαβαίνεις την αγωνία μας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν μπορεις θα ηθελα επισης να ρωτησω για τη φημη οτι θα ενεργοποιουνταν led ειδοποιησεων αν ερχοταν τα 10αρια...επισης για τις εφαρμογες αν μπηκαν αλλες η αν ανβαθμιστηκαν οι υπαρχουσες...εθχαριστω που μας απαντησες ολου!!:)

Link to comment
Share on other sites

Φλε sony 76ξερω ότι σε πριξαμε λίγο αλλά καταλαβαίνεις την αγωνία μας..

 

προς θεού δεν είναι πρήξιμο γιατί και εγώ το πέρασα αυτό αλλά έβαλα τα 10 preview και τώρα οπότε είναι να έρθουν ας έρθουν! τώρα στο θέμα μας από την Ιταλία είχαν βγάλει ανακοίνωση το windows 10 θα έρθει από 7με 13 Μαρτίου. ε. απλά κράτησαν το λόγο τους. με τα υπόλοιπα τι θα γίνει...άγνωστο! απλά αποτι ξέρω στο skroutz τα περισσότερα windows είναι από πολώνια και μετά ιταλικά και λιγα γερμανικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλε sony 76ξερω ότι σε πριξαμε λίγο αλλά καταλαβαίνεις την αγωνία μας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν μπορεις θα ηθελα επισης να ρωτησω για τη φημη οτι θα ενεργοποιουνταν led ειδοποιησεων αν ερχοταν τα 10αρια...επισης για τις εφαρμογες αν μπηκαν αλλες η αν ανβαθμιστηκαν οι υπαρχουσες...εθχαριστω που μας απαντησες ολου!!:)

 

Εμένα λέει CEE AREA SW VARIANT , από π είναι :P

 

@odysseasnik το δικό σου πρέπει να είναι από μεγάλη βρετανία

 

@peritos τώρα όσο αφορά το λεδ μάλλον ήταν μόνο μια φήμη που τσιμπισα και εγώ....κρίμα γιατί θα ήταν καλή φάση.

Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανα ένα λάθος σε ότι αφορά η προέλευση της συσκευής! απλά μετά που μπέικε το 10 το διευκρινίσαμε ότι δεν είναι από Ιταλία! αλλά Αγγλία!

το καταλάβαμε από την υποστήριξη της συσκευής που έχει λινκ (nokia.com/gb-en) και τηλέφωνο από Αγγλία.

Συγνώμη για το λάθος!

Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανα ένα λάθος σε ότι αφορά η προέλευση της συσκευής! απλά μετά που μπέικε το 10 το διευκρινίσαμε ότι δεν είναι από Ιταλία! αλλά Αγγλία!

το καταλάβαμε από την υποστήριξη της συσκευής που έχει λινκ (nokia.com/gb-en) και τηλέφωνο από Αγγλία.

Συγνώμη για το λάθος!

 

Το θέμα είναι ότι μπήκαν τα 10 οφισιαλ! Άντε κ στα δικά μας!από μπαγκς πως είναι;;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από 17 Μαρτίου Θα ξεκινήσει η αναβάθμιση μαζικά και global Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από 17 Μαρτίου Θα ξεκινήσει η αναβάθμιση μαζικά και global

Άντε επιτέλους να το δούμε κι αυτό!...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από 17 Μαρτίου Θα ξεκινήσει η αναβάθμιση μαζικά και global

 

Να δούμε επίσημο launch και να μην το πιστεύουμε! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

τελικά έκανα ένα λάθος σε ότι αφορά η προέλευση της συσκευής! απλά μετά που μπέικε το 10 το διευκρινίσαμε ότι δεν είναι από Ιταλία! αλλά Αγγλία!

το καταλάβαμε από την υποστήριξη της συσκευής που έχει λινκ (nokia.com/gb-en) και τηλέφωνο από Αγγλία.

Συγνώμη για το λάθος!

 

Μπορείς να δώσεις έκδοση λειτουργικού και firmware.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι οι εφαρμογές της HERE αποσύρονται από το Store των 10

και ότι ακόμα και οι εγκατεστημένες εφαρμογές HERE θα πάψουν να λειτουργούν μετά μερικούς μήνες.

 

Αντίστοιχη λειτουργικότητα των HERE apps δεν έχω βρει.

Αντίστοιχη εφαρμογή του HERE Transit δεν έχει.

Αντίστοιχη υποστήριξη σε πλοήγηση δεν μπορεί πλέον να είναι εγγυημένη στο απώτερο μέλλον.

 

Πολύ περισσότερο η offline πλοήγηση ήταν σπουδαίας αξίας για μένα.

Πολύ περισσότερο που η ελληνική γλώσσα πλοήγησης διατίθεται μόνο μέσω των HERE apps.

Η Microsoft βλέπετε δεν υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα στις φωνητικές εντολές.

 

Πια για μένα όλα αυτά είναι παραπάνω από τη σταγόνα που ξεχειλίζει,

είναι στοιχειώδη προαπαιτούμενα.

Κατόπιν αυτών, το Windows phone γίνεται μουσειακό είδος.

switching.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έτσι κι αλλιώς τα δεδομένα των Here τα έχει απορροφήσει η MS στους ενσωματωμένους χάρτες στα Windows 10... To γράφει και στις πληροφορίες ότι παρέχονται απο Here και Microsoft μαζί... Και μια χαρά υποστηρίζεται η Ελληνική φωνητική πλοήγηση στους ενσωματωμένους χάρτες....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αφού έτσι κι αλλιώς τα δεδομένα των Here τα έχει απορροφήσει η MS στους ενσωματωμένους χάρτες στα Windows 10... To γράφει και στις πληροφορίες ότι παρέχονται απο Here και Microsoft μαζί... Και μια χαρά υποστηρίζεται η Ελληνική φωνητική πλοήγηση στους ενσωματωμένους χάρτες....

 

H φωνητική πλοήγηση στα ελληνικά υποστηρίζεται εάν κατέβει πρώτα μέσω των HERE maps. ;)

Ελλείψει HERE maps, δε θα υπάρχει ελληνικό πακέτο φωνητικής πλοήγησης για να κατέβει σε περίπτωση hard reset.

 

Το ότι η HERE υποστηρίζει μόνο τα WP8,

επίσης δηλώνει για εμάς ότι το κάνει κι αυτό το ελάχιστο δεσμευόμενη από νομικές υποχρεώσεις και όχι από διάθεση υποστήριξης.

 

Συνεπώς μόλις λήξει το συμβόλαιο με τη MS για τα δεδομένα των χαρτών,

οι χρήστες θα είναι έρμαιο των προθέσεων της MS στο να ανανεώσει πληρώνοντας για το οικοσύστημα.

Και όπως γνωρίζουμε, η ίδια η MS ολοένα συρρικνώνει τους πόρους που διαθέτει για το λειτουργιοκό.

 

Τελευταίο, η ευχρηστία των HERE apps δεν υπάρχει στους ενσωματωμένους χάρτες.

Ειδικότερα δε, το HERE Transit δεν έχει με τους ενσωματωμένους χάρτες την αντίστοιχη λειτουργικότητα.

Link to comment
Share on other sites

H φωνητική πλοήγηση στα ελληνικά υποστηρίζεται εάν κατέβει πρώτα μέσω των HERE maps. ;)

Ελλείψει HERE maps, δε θα υπάρχει ελληνικό πακέτο φωνητικής πλοήγησης για να κατέβει σε περίπτωση hard reset.

 

Το ότι η HERE υποστηρίζει μόνο τα WP8,

επίσης δηλώνει για εμάς ότι το κάνει κι αυτό το ελάχιστο δεσμευόμενη από νομικές υποχρεώσεις και όχι από διάθεση υποστήριξης.

 

Συνεπώς μόλις λήξει το συμβόλαιο με τη MS για τα δεδομένα των χαρτών,

οι χρήστες θα είναι έρμαιο των προθέσεων της MS στο να ανανεώσει πληρώνοντας για το οικοσύστημα.

Και όπως γνωρίζουμε, η ίδια η MS ολοένα συρρικνώνει τους πόρους που διαθέτει για το λειτουργιοκό.

 

Τελευταίο, η ευχρηστία των HERE apps δεν υπάρχει στους ενσωματωμένους χάρτες.

Ειδικότερα δε, το HERE Transit δεν έχει με τους ενσωματωμένους χάρτες την αντίστοιχη λειτουργικότητα.

 

Η φωνητική πλοηγηση στα ελληνικά είναι διαθέσιμη μόνο αν η γλώσσα περιβάλλοντος στο κινητό είναι στα ελληνικά. Αν την γλώσσα του κινητού την βάλεις στα αγγλικά, η φων. πλοήγηση θα είναι στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...