Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό ακριβώς.

Δηλαδή θα πάρουν τα πιο παλιά και το 640 που είναι ένα απο τα test models στην απέξω στο πρώτο κύμα;δύσκολο.

Μήπως η σειρά αυτή ισχύει μονο για την Ιταλία;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ξέρεις ποιο είναι το πιο άσχημο από όλα στο post σου; Αυτό το "θα πρέπει να περιμένουμε".

:

Αν πω οτι διαφωνω με το σχολιο σου θα πω ψεμματα... Για εμενα προσωπικα νομιζω οτι πλεον αρχισε η αναζητηση για καποιο Android. Προσπαθω να κρατηθω στα WP αλλα δεν με βοηθαει και η MSFT. Απο την αλλη δεν θελω και Google με την καμια. Παιζοντας ομως με το google maps στο 6S της γυναικας μου, επαθα πλακα. Ταχυτατο, απιστευτες πληροφοριες για καταστηματα στον δρομο σου, αστικες συγκοινωνιες στην ιδια εφαρμογη κτλ.

Βλεπω συνεχεια οτι η MSFT δεν μπορει να παραδωσει κατι σωστο υστερα απο τοσους μηνες. Αυτο σημαινει ή οτι εχουν μειωσει πολυ το προσωπικο που ασχολειται με τα W10M γενικοτερα ή οτι ειναι τοσο κακογραμμενο το λειτουργικο που δεν μπορουν να το φερουν σε μια σωστη κατασταση. Θελω να πιστευω οτι ειναι το πρωτο, γιατι γενικα παιζουν καλα τα τελευται build των W10M. Αλλα αν ειναι ετσι και εχουν μειωσει τον κοσμο οποτε οι ανθρωποι τι να πρωτοπρολαβουν, με ανησυχει ισως περισσοτερο γιατι αυτο σημαινει οτι η MSFT το εχει πλεον σε 3η-4η προτεραιοτητα το mobile λειτουργικο και εχει δωσει το βαρος αλλου (δεν θελω να βαλω στην συναρτηση, ως μια ακομα πιθανη ενδειξη οτι το mobile κομματι ειναι στον παγκο, το γεγονος οτι κανενας μεγαλος κατασκευαστης δεν εχει καν δηλωσει ενδιαφερον για W10M συσκευη). Δεν νοειται ολοκληρη MSFT να μην μπορει να δωσει τα 10αρια με σωστη ποιοτητα στην ωρα τους. Εκτος και αν βιαστηκανε μερικους μηνες πριν να διαρρευσουν οτι Δεκεμβρη θα δινοτανε το update ενω κανονικα θα επρπε να πουμε καλοκαιρι 2016, για παραδειγμα.

Διαβαζα πριν οτι με το τελευταιο .122 TP build υπαρχει ΠΑΛΙ το προβλημα που δεν μπορει ο χρηστης να κατεβασει πληκτρολογια αλλων γλωσσων. Αυτο το bug παιδια ειναι απο περσι το καλοκαιρι και μια το εφτιαχναν και μια το χαλαγαν με το επομενο build που εδιναν. Πραγματικα ειναι για κλαματα αν ισχυει οτι ξανα το ιδιο bug υπαρχει στην .122.

 

Εγω ειμαι φαν των WP και τα συμπαθω παρα πολυ απο το 2012 που τα χρησιμοποιω ακαταπαυστα. Δεν μπορω ομως να εχω και παρωπιδες και να μην αναγνωριζω τα μελανα τους σημεια σε σχεση με τον ανταγωνισμο, τα οποια ειναι αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν είναι είδηση από την Vodafone Ιταλία, πλέον δεν μου λέει εντελώς τίποτα γιατί όπως το είπα και πριν το παραλίγο ξεκίνημα έχουμε από τον Νοέμβριο. ας γίνει πράξη να το πιστέψω!

μέχρι τότε για μένα είναι αλλη μια είδηση φούσκα!

 

Στην Ιταλία τα WP έχουν αρκετά καλά ποσοστά οπότε θεωρώ πως δεν θα έβγαζαν είδηση χωρίς λόγο.

Ίδωμεν

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κακα τα ψεμματα ειναι ξεκαθαρο οτι η MSFT τα εχει κανει θαλασσα με το update και οχι μονο φυσικα....

Συγκρινοντας, οπως εχω γραψει, τις επιδοσεις του 950 με ενα iphone 6s ειδα μεγαλες διαφορες. Στο μηλο ολα γινονται ακαριαια οπως η μεταβαση απο μια εφαρμογη σε αλλη. Οπως το surfing στο internet με τους μαμισιους browsers. Οπως οι εφαρμογες Ειδησεις και Αθλητικα της MSFT που στο μηλο πανε σφαιρα (ανοιγμα εφαρμογης, μπρος πισω στα αρθρα, διαμοιρασμος ενος αρθρου μεσω mail ή social κτλ) ενω στο 950 ζοριζεται λιγο και ειναι απλα λιγο πιο γρηγορο απο το 640. Ειναι λοιπον, για εμενα, ξεκαθαρο οτι η MSFT εχει πολυ δρομο ακομα μπροστα και μονο τυχαιο δεν ειναι το ποσοστο που τελικα εχει στην αγορα αφου ναι μεν δεν διαφημιζει τα κινητα της και το λειτουργικο της για κινητα αλλα απο την αλλη αν καποιος το δουλεψει ερχομενος π.χ. απο iOS βλεπει αυτα που περιγραφω.

 

Στο Android δεν ξερω τι γινεται αλλα φανταζομαι οτι θα πραγματα θα ειναι, σε flagship συσκευη, οπως στο 6s σε θεματα ταχυτητας.

Απο εκει και περα το UI κομματι τι αρεσει και τι οχι ειναι υποκειμενικο και θεμα συνηθειας.

Παρολαυτα εγω λογω συγκεκριμενων λειτουργιων δεν μπορω ευκολα ακομα να παω σε Android ή iOS (πιο δυσκολα εκει γιατι δεν εχουν FM radio τα μηλα που για εμενα ειναι απαραιτητο). Αυτες οι λειτουργιες που για εμενα ειναι κλειδι αυτη την στιγμη στην καθημερινοτητα μου ειναι:

1. Double tap στην οθονη για ξυπνημα. Εδω πελον το προσφερουν παρα πολλες Android συσκευες και περιεργως η MSFT το αφαιρεσε απο ολα τα νεα κινητα της ενω το λειτουργικο το υποστηριζει.....

2. Φαινονται στην οθονη κλειδωματος ειδοποιησεις για μηνυματα, κλησεις και email με αριθμο; δηλαδη 5 κλησεις, 3 μηνυματα και 10 email.

3. Στην notification bar εχει ομαδοποιημενες τις ειδοποιησεις ανα λογαριασμο email και τυπο. Δηλαδη ενα γκρουπ για κλησεις, ενα για μηνυματα, ενα για yahoo mail, ενα για εταιρικο Mail κτλ.

4. Η notification bar ειναι προσβασιμη απο την οθονη κλειδωματος χωρις να χρειαστει να ξεκλειδωσεις την συσκευη. Αυτο πλεον ειναι διαθεσιμο και στα αλλα δυο λειτουργικα.

5. Μπορω να εχω σεταρει και yahoo λογαριασμο και εναν exchange και να εχω tile στην οθονη μονο για ενα απο τους δυο. Αυτο δεν γινεται στο iOS με τιποτα. Στο Android δεν ξερω

6. Glance screen με ολες τις πληροφοριες που με ενδιαφερουν οπως το επομενο Meeting μου. Πλεον τα νεα Android (G5) εχουν το always on. Δεν ξερω ομως τι θα δειχνει.....αναμενω....

 

Νομιζω οτι μαλλον θα πρεπει να περιμενουμε την Redstone εκδοση για το W10M για να δουμε ισως κατι που πραγματικα θα μπορει να κοντραρει στα ισια iOS και Android.....

 

Δεν ξέρω για τα (ανέτοιμα) 10ρια τι ισχύει αλλά ο ie στο 1020 έχει πολύ καλύτερη αίσθηση και scrolling από τον safari του iPhone 6. Δοκίμασέ το και νομίζω π ς θα συμφωνήσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα τον wp για μένα είναι μόνο 1 η εφαρμογές που λείπουν η υπάρχουν ίσα για να υπάρχουν και αυτό δεν θα αλλάξει εύκολα άμα δεν αλλάξει το ποσοστό

Παράδειγμα το tapatalk και το Instagram είναι εκεί για να υπαρχουν

Το λογισμικό είναι ότι πιο ποιοτικό για μένα με μια αρμονία σε όλα τα app και τα μενού και αν σκεφτείτε την δήλωση που έκανε η Epic ότι σε αναγκάζει η Microsoft να βγάζεις uwp εφαρμογές σημαίνει ότι η δυνατότητες είναι απεριόριστες άρα το λειτουργικό είναι παραπάνω από καλό

Αλλά άμα το υποστηρίζω μόνο εγώ με ένα market deal και με ένα ΕΟΠΥΥ δεν γίνεται κάτι και να λείπει το Google maps

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τα win 10 ειναι τελεια,εναλ σελειδων αμεσες ,χρηση μπαταριας αρκετα καλη,μηνηματα,ειδοποιησεις κτλ lumia 650
Link to comment
Share on other sites

Αν πω οτι διαφωνω με το σχολιο σου θα πω ψεμματα... Για εμενα προσωπικα νομιζω οτι πλεον αρχισε η αναζητηση για καποιο Android. Προσπαθω να κρατηθω στα WP αλλα δεν με βοηθαει και η MSFT. Απο την αλλη δεν θελω και Google με την καμια. Παιζοντας ομως με το google maps στο 6S της γυναικας μου, επαθα πλακα. Ταχυτατο, απιστευτες πληροφοριες για καταστηματα στον δρομο σου, αστικες συγκοινωνιες στην ιδια εφαρμογη κτλ.

Βλεπω συνεχεια οτι η MSFT δεν μπορει να παραδωσει κατι σωστο υστερα απο τοσους μηνες. Αυτο σημαινει ή οτι εχουν μειωσει πολυ το προσωπικο που ασχολειται με τα W10M γενικοτερα ή οτι ειναι τοσο κακογραμμενο το λειτουργικο που δεν μπορουν να το φερουν σε μια σωστη κατασταση. Θελω να πιστευω οτι ειναι το πρωτο, γιατι γενικα παιζουν καλα τα τελευται build των W10M. Αλλα αν ειναι ετσι και εχουν μειωσει τον κοσμο οποτε οι ανθρωποι τι να πρωτοπρολαβουν, με ανησυχει ισως περισσοτερο γιατι αυτο σημαινει οτι η MSFT το εχει πλεον σε 3η-4η προτεραιοτητα το mobile λειτουργικο και εχει δωσει το βαρος αλλου (δεν θελω να βαλω στην συναρτηση, ως μια ακομα πιθανη ενδειξη οτι το mobile κομματι ειναι στον παγκο, το γεγονος οτι κανενας μεγαλος κατασκευαστης δεν εχει καν δηλωσει ενδιαφερον για W10M συσκευη). Δεν νοειται ολοκληρη MSFT να μην μπορει να δωσει τα 10αρια με σωστη ποιοτητα στην ωρα τους. Εκτος και αν βιαστηκανε μερικους μηνες πριν να διαρρευσουν οτι Δεκεμβρη θα δινοτανε το update ενω κανονικα θα επρπε να πουμε καλοκαιρι 2016, για παραδειγμα.

Διαβαζα πριν οτι με το τελευταιο .122 TP build υπαρχει ΠΑΛΙ το προβλημα που δεν μπορει ο χρηστης να κατεβασει πληκτρολογια αλλων γλωσσων. Αυτο το bug παιδια ειναι απο περσι το καλοκαιρι και μια το εφτιαχναν και μια το χαλαγαν με το επομενο build που εδιναν. Πραγματικα ειναι για κλαματα αν ισχυει οτι ξανα το ιδιο bug υπαρχει στην .122.

 

Εγω ειμαι φαν των WP και τα συμπαθω παρα πολυ απο το 2012 που τα χρησιμοποιω ακαταπαυστα. Δεν μπορω ομως να εχω και παρωπιδες και να μην αναγνωριζω τα μελανα τους σημεια σε σχεση με τον ανταγωνισμο, τα οποια ειναι αρκετα.

 

+1

 

Κι εγώ αυτό πιστεύω. Δεν είναι πλέον στο ίδιο ύψος προτεραιότητας τα WM, όπως μέχρι τα 8.1. Τώρα, αυτό με τις επιπλέον γλώσσες δεν το έχω αντιμετωπίσει. Έχω Ελληνικά και Αγγλικά από προηγούμενα builds και δεν έχω κατεβάσει άλλη.

 

Το πρόβλημα τον wp για μένα είναι μόνο 1 η εφαρμογές που λείπουν η υπάρχουν ίσα για να υπάρχουν και αυτό δεν θα αλλάξει εύκολα άμα δεν αλλάξει το ποσοστό

Παράδειγμα το tapatalk και το Instagram είναι εκεί για να υπαρχουν

Το λογισμικό είναι ότι πιο ποιοτικό για μένα με μια αρμονία σε όλα τα app και τα μενού και αν σκεφτείτε την δήλωση που έκανε η Epic ότι σε αναγκάζει η Microsoft να βγάζεις uwp εφαρμογές σημαίνει ότι η δυνατότητες είναι απεριόριστες άρα το λειτουργικό είναι παραπάνω από καλό

Αλλά άμα το υποστηρίζω μόνο εγώ με ένα market deal και με ένα ΕΟΠΥΥ δεν γίνεται κάτι και να λείπει το Google maps

 

Μα, δε λέμε ότι δεν είναι ποιοτικό. Αυτός είναι κι ένας λόγος που το επιλέξαμε. Αλλά, με το να έχουμε συνέχεια λιγότερα χαρακτηριστικά, και στο OS, αλλά και στις native apps, κάτι δεν πάει καλά. Κι αυτό γίνεται εδώ και πολύ καιρό. Τέλος, το Continuum, ενώ είναι και πολύ χρήσιμο και πολύ εντυπωσιακό, είναι το τελευταίο που με νοιάζει. Κι αυτό γιατί μόνο σε high-end συσκευές λειτουργεί, που (και ο περισσότερος κόσμος) δεν αγοράζω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στην Ιταλία τα WP έχουν αρκετά καλά ποσοστά οπότε θεωρώ πως δεν θα έβγαζαν είδηση χωρίς λόγο.

Ίδωμεν

 

οκ συμφωνώ αλλά αφού δεν έχουμε συσκευές Vodafone Ιταλία δεν είναι απαραίτητο να πάρουμε και εμείς από βδομάδα την αναβάθμιση εφόσον θα ξεκινήσει εκεί. ορισμένοι μπερδεύτηκαν και νομίζουν ότι μας αφορά όλους. έτσι την πατήσαμε και άλλες φορές. γιαυτο το τονίζω ξανά ανακοίνωση από την μαμά Microsoft δεν υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κινητό vodafone italia. Παραεισαγωγής...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

:!: Τα τελευταία off topic μηνύματα διαγράφηκαν :!:

 

Μερικοί μάλλον έχετε χάσει την έννοια του θέματος παρά τις συνεχόμενες παρατηρήσεις και διαγραφές της Ο.Δ. :down:

 

Την επόμενη φορά θα υπάρξουν κυρώσεις. Επίσης φροντίστε να μην κλειδώσει το θέμα και σεβαστείτε αυτούς που θέλουν πραγματικά να λύσουν τις απορίες τους για τα Windows 10...

 

Όποιος έχει κάποιο παράπονο/αντίρρηση να μου στείλει ΠΜ.

 

Συνεχίζουμε κανονικά στο θέμα μας που είναι τα Windows 10 Mobile

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με τα W10 ξέρουμε αν είναι εύκολο να εκτυπώσουμε ασύρματα ένα έγγραφο στον εκτυπωτή μας;

Είναι κάτι που θα μας ενδιέφερε ιδιαίτερα.

Με τα 8.1 και με ένα L830 δεν έχω βρει ακόμη έναν τρόπο να το κάνω απλά χωρίς clouds και επί πληρωμή εφαρμογές.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κοντεύω να γίνω... αλλά ίσως είναι ότι ξεκίνησα τα Windows phones με τα 8.1 denim! Αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι θα το άλλαζα για Android, ειδικά ερχόμενος απο Symbian OS!

Θα περιμένω τα 10 όπως και να έχει. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έρθουν... θέλουν δεν θέλουν!!!! ;) χαχα... :)

 

Γι'αυτό, φίλε μου, έχεις την υπομονή αλλά σιγά σιγά κάθε τι που υποστηρίζουν πολλοί και λένε ότι γι'αυτό αργούν, πέφτει στο κενό.

Αν δεν είχες συσκευή από 7.5 ή από 8 κατευθείαν (επί εποχές WhatsApp beta) δεν μπορείς να καταλάβεις και την αντίδραση πολλών που εξακολουθούν να έχουν Windows Phone και θα είναι ακόμα μεγαλύτερη όταν έρθουν τα official και πάρουν πάλι τις υποσχέσεις της MSFT για εφαρμογές, τις ίδιες υποσχέσεις που ακούμε από το 2012-2013 .

 

Η δική μου υπομονή πάντως τελείωσε. Ξεκίνησα από τα πρώτα 8άρια, έκανα υπομονή, πέρασαν 3 ενημέρωσεις πάνω στα 8άρια και προκοπή και δεν είδαμε, στα 8.1 δώσανε το feature της 20ετίας: την εικόνα στο φόντο και το notification center και αυτό λειψό (χωρίς διαχείριση πχ μουσικής ή κάτι άλλο), δώσανε άλλο ένα update με το σούπερ ντούπερ feature της δημιουργίας φακέλων ( :lol: ) και τώρα όχι μόνο καθυστερούν τα 10άρια, αλλά πολλά ωραία features σου λένε ότι θα τα πάρεις στο πρώτο Redstone και για τις εφαρμογές , πάλι θα κάνεις υπομονή. Νόμιζα ότι η MSFT ήταν σοβαρή και ότι μέχρι τα 8.1 θα είχαν ωριμάσει αρκετά. Δυστυχώς, μετά την αποτυχία των 7.5 δεν έκατσε στην αφάνεια να δημιουργήσει ένα OS αντάξιο των δυνατοτήτων των Android/iOS από την πρώτη μέρα παρά έβγαλε τα 7.5 με 1-2 features παραπάνω, ανάγκασε τους devs να ξεκινήσουν από το 0 να γράφουν πάλι εφαρμογές ξεχωριστές γι'αυτά και περίμεναν ότι θα έχουν επιτυχία όταν στα άλλα 2 οι ίδιοι devs έκαναν ήδη παπάδες. Λυπάμαι. Όταν "ωριμάσουν" και φτάσουν σε ένα στάδιο όπως στους υπολογιστές που τα έχουν δώσει "όλα" και απλά προσθέτουν μικροπράγματα με τον καιρό, τότε θα επιστρέψω.

 

Sorry προς του mods για το μεγάλο - και μάλλον offtopic - κείμενο, αλλά είναι το συναίσθημα του αποχωρισμού.

 

PS: Έδωσα το L640 αλλά θα σας παρακολουθώ. :shifty:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό, φίλε μου, έχεις την υπομονή αλλά σιγά σιγά κάθε τι που υποστηρίζουν πολλοί και λένε ότι γι'αυτό αργούν, πέφτει στο κενό.

Αν δεν είχες συσκευή από 7.5 ή από 8 κατευθείαν (επί εποχές WhatsApp beta) δεν μπορείς να καταλάβεις και την αντίδραση πολλών που εξακολουθούν να έχουν Windows Phone και θα είναι ακόμα μεγαλύτερη όταν έρθουν τα official και πάρουν πάλι τις υποσχέσεις της MSFT για εφαρμογές, τις ίδιες υποσχέσεις που ακούμε από το 2012-2013 .

 

Η δική μου υπομονή πάντως τελείωσε. Ξεκίνησα από τα πρώτα 8άρια, έκανα υπομονή, πέρασαν 3 ενημέρωσεις πάνω στα 8άρια και προκοπή και δεν είδαμε, στα 8.1 δώσανε το feature της 20ετίας: την εικόνα στο φόντο και το notification center και αυτό λειψό (χωρίς διαχείριση πχ μουσικής ή κάτι άλλο), δώσανε άλλο ένα update με το σούπερ ντούπερ feature της δημιουργίας φακέλων ( :lol: ) και τώρα όχι μόνο καθυστερούν τα 10άρια, αλλά πολλά ωραία features σου λένε ότι θα τα πάρεις στο πρώτο Redstone και για τις εφαρμογές , πάλι θα κάνεις υπομονή. Νόμιζα ότι η MSFT ήταν σοβαρή και ότι μέχρι τα 8.1 θα είχαν ωριμάσει αρκετά. Δυστυχώς, μετά την αποτυχία των 7.5 δεν έκατσε στην αφάνεια να δημιουργήσει ένα OS αντάξιο των δυνατοτήτων των Android/iOS από την πρώτη μέρα παρά έβγαλε τα 7.5 με 1-2 features παραπάνω, ανάγκασε τους devs να ξεκινήσουν από το 0 να γράφουν πάλι εφαρμογές ξεχωριστές γι'αυτά και περίμεναν ότι θα έχουν επιτυχία όταν στα άλλα 2 οι ίδιοι devs έκαναν ήδη παπάδες. Λυπάμαι. Όταν "ωριμάσουν" και φτάσουν σε ένα στάδιο όπως στους υπολογιστές που τα έχουν δώσει "όλα" και απλά προσθέτουν μικροπράγματα με τον καιρό, τότε θα επιστρέψω.

 

Sorry προς του mods για το μεγάλο - και μάλλον offtopic - κείμενο, αλλά είναι το συναίσθημα του αποχωρισμού.

 

PS: Έδωσα το L640 αλλά θα σας παρακολουθώ. :shifty:

 

Κρίμα γιατί είσαι ωραία πένα. Γράφεις αυτά που πρέπει. Ελπίζω σε σύντομη επιστροφή σου...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε, το τερμάτισαν.......

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432230

 

Το 640 πηγαίνει για backup...

 

Tι ακριβώς τερμάτησαν; Δεν πρέπει δηλαδή να προγραμματίζουν τα επόμενα updates των Windows 10 Mobile;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε, το τερμάτισαν.......

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432230

 

Το 640 πηγαίνει για backup...

 

Ευτυχώς έμεινα με ένα 532 οπότε δεν ασχολούμαι πλέον με το θέμα της επικείμενης αναβάθμισης. Δεν με απασχολεί, πλέον. Πάει και η μανία μου για 950XL. Κατέληξα σε ένα Android Blackview BV 5000.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβώς τερμάτησαν; Δεν πρέπει δηλαδή να προγραμματίζουν τα επόμενα updates των Windows 10 Mobile;

 

Έχεις πάρει official τα W10M; Αυτό, μαζί με το Redstone 2 την άνοιξη του '17 (αν τηρήσει και αυτή την ημερομηνία), είναι το τέρμα.

 

Ότι, για να είναι full featured τα W10M, πρέπει να "φτάσουμε" την άνοιξη του '17. Και μετά σκέφτεσαι και πότε βγήκαν τα 10άρια, για τους υπολογιστές..

 

Ευτυχώς έμεινα με ένα 532 οπότε δεν ασχολούμαι πλέον με το θέμα της επικείμενης αναβάθμισης. Δεν με απασχολεί, πλέον. Πάει και η μανία μου για 950XL. Κατέληξα σε ένα Android Blackview BV 5000.......

 

Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ το 950XL ήθελα να πάρω, αλλά τόσα χρήματα για beta/ανέτοιμο λειτουργικό, δε δίνω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω. Κι εγώ το 950XL ήθελα να πάρω, αλλά τόσα χρήματα για beta/ανέτοιμο λειτουργικό, δε δίνω.

 

Ακριβώς έτσι, άλλο 600€ και άλλο 150€. Και δεν μιλάμε για specs ανάμεσα στα δύο, μιλάμε για κάτι ολοκληρωμενο. Για να προλάβω αυτούς που θα με κράξουν για δύο εντελώς διαφορετικές (με βάση τις επιδόσεις) συσκευές.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι, άλλο 600€ και άλλο 150€. Και δεν μιλάμε για specs ανάμεσα στα δύο, μιλάμε για κάτι ολοκληρωμενο. Για να προλάβω αυτούς που θα με κράξουν για δύο εντελώς διαφορετικές (με βάση τις επιδόσεις) συσκευές.

 

Αυτό ακριβώς είναι το "λάθος" των W10M. Ενώ είναι πολύ καλό λειτουργικό και έχει τις βάσεις για κάτι ακόμα καλύτερο (ο τρόπος που λειτουργεί σε φθηνές συσκευές το δείχνει αυτό), δε λένε να το ολοκληρώσουν ποτέ. Για να μη μιλήσω για τις εφαρμογές.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με τα W10 ξέρουμε αν είναι εύκολο να εκτυπώσουμε ασύρματα ένα έγγραφο στον εκτυπωτή μας;

Είναι κάτι που θα μας ενδιέφερε ιδιαίτερα.

Με τα 8.1 και με ένα L830 δεν έχω βρει ακόμη έναν τρόπο να το κάνω απλά χωρίς clouds και επί πληρωμή εφαρμογές.

 

Από ότι βλέπω δεν ασχολείται κανένας με το να σου απαντήσει, αλλά παρα μόνο να κράξουμε την MS. Μπορείς να εκτυπώσεις προς το παρόν από Word, Excel και Onenote. Από Edge δεν έχω βρεί κάποιον τρόπο ακόμα, παρά μονο να το κάνω σημείωση και από εκεί από Onenote. Στα υπόλοιπα εκτυπώνω μέσω Print Now (Google Print δηλαδή). Ωστόσο, δεν έχω δοκιμάσει κάποιο πρόγραμμα για PDF εκτός του Adobe, στο οποίο δεν έχουν προσθέσει την επιλογή print, προφανώς λόγω μη προσαρμογής της εφαρμογής στα W10M. Ίσως κάποια που να είναι optimize για τα δεκάρια να μπορεί.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω δεν ασχολείται κανένας με το να σου απαντήσει, αλλά παρα μόνο να κράξουμε την MS. Μπορείς να εκτυπώσεις προς το παρόν από Word, Excel και Onenote. Από Edge δεν έχω βρεί κάποιον τρόπο ακόμα, παρά μονο να το κάνω σημείωση και από εκεί από Onenote. Στα υπόλοιπα εκτυπώνω μέσω Print Now (Google Print δηλαδή). Ωστόσο, δεν έχω δοκιμάσει κάποιο πρόγραμμα για PDF εκτός του Adobe, στο οποίο δεν έχουν προσθέσει την επιλογή print, προφανώς λόγω μη προσαρμογής της εφαρμογής στα W10M. Ίσως κάποια που να είναι optimize για τα δεκάρια να μπορεί.

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Για μία ακόμη φορά διαγράφηκαν τα off topic μηνύματα που αφορούσαν το Android και την επόμενη συσκευή του καθενός ή ότι άλλο σας κατέβει :down:

 

Για τελευταία φορά σεβαστείτε τους άλλους που θέλουν ίσως κάτι να ρωτήσουν ή να σχολιάσουν σχετικά με τα Windows 10 Mobile.

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατεβάζω .164 non insider!

 

Συντονιστείτε! Κάντε check για update! :rolleyes:

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα .164 non insider!

 

Συντονιστείτε! Κάντε check για update! :rolleyes:

 

Σε ποια συσκευή;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...