Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον είσαι σίγουρη ότι έχεις ιντερνετ, θα σου πρότεινα να έβαζες ένα έτοιμο πακέτο για να γλιτώσεις από μπελάδες, εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το diamond build. Σου δίνω link με βιντεάκι από youtube, είναι εύκολo, μπορείς να το βάλεις και ξενοιάζεις.

https://www.youtube.com/watch?v=Qoi2PwOAhTE

 

υ.γ. εσύ που θέλεις να το βάλεις πρώτη φορά, πάτα το fresh install, το δείχνει και στο βίντεο.

 

τελικα αυτος ειναι ο πιο σιγουρος δρομος.. ειδικα για μας τους πρωταρηδες..

αν και εχω τη 17.6 το βιντεακι βοηθαει αρκετα..

και μετα την εγκατασταση, λιγη εξοικειωση με τα μενουδακια κι ολα ετοιμα..

 

σ' ευχαριστω πολυ για την προταση.. ηταν σωτήρια..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια..

 

μηπως ξερει κανεις αν αλλξε διευθυνση το http://repo.greekodi.com ??

προσπαθω να περασω το παραπανω diamond build αλλα δε το βρισκει για τα το κατεβασει..

 

τωρα το ειδα.. ουτε το link του youtube με τις οδηγιες δουλευει..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..

 

μηπως ξερει κανεις αν αλλξε διευθυνση το http://repo.greekodi.com ??

προσπαθω να περασω το παραπανω diamond build αλλα δε το βρισκει για τα το κατεβασει..

 

τωρα το ειδα.. ουτε το link του youtube με τις οδηγιες δουλευει..

 

τελικα η απαντηση ειναι εδω https://mag250-greece.blogspot.gr/2018/02/greekodi_21.html

Link to comment
Share on other sites

Το gkn Wizard είναι πλέον εδώ http://gknwizard.eu/repo

 

αδελφε !! μ'εσωσες !! σ' ευχαριστω πολυ

 

Αληθεια μηπως ξερεις πως (που) μπορω να δω αγωνες F1 ?? το 'link' στο build δε δουλευει κι οπου εχω βρει οδηγιες για otetv ειναι για 1-2 μερες..

Σε λιγο αρχιζει το πρωταθλημα και πρεπει να οργανωθουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου, δυστυχώς. Αλλά φαντάζομαι θα ισχύει αυτό που ισχύει για όλα τα αθλητικά... Ψάχνεις την ώρα του αγώνα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Android υπάρχει η εφαρμογή mobdro ( όχι στο play store) με πολλά streaming κανάλια.

Μέσα σε αυτά είναι και το official της F1 όπου μπορείτε να δείτε ζωντανά τους αγώνες.

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Android υπάρχει η εφαρμογή mobdro ( όχι στο play store) με πολλά streaming κανάλια.

Μέσα σε αυτά είναι και το official της F1 όπου μπορείτε να δείτε ζωντανά τους αγώνες.

 

Tapatalk

 

σ' ευχαριστω πολυ..

επιχειρησα να το περασω αλλα επειδη εχω το Kodi 17.6 δεν περσαε το τελευταιο βημα σ'αυτο https://mobdroforpcappdownload.com/mobdro-for-kodi-addon-xbmc-download-install-guide/

 

ισως με καποια αναβαθμιση δουλεψει..

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το kodi δεν μου δούλεψε όταν κάποτε το δοκίμασα και γενικά έχω διαβάσει κι από άλλους ότι δεν έπαιξε.

Γι αυτό είπα για την εφαρμογή στο Android. Εγώ το έχω σε tv box.

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το kodi δεν μου δούλεψε όταν κάποτε το δοκίμασα και γενικά έχω διαβάσει κι από άλλους ότι δεν έπαιξε.

Γι αυτό είπα για την εφαρμογή στο Android. Εγώ το έχω σε tv box.

 

Tapatalk

 

Εχεις δικιο !!

Το περασα σαν app και επαιξε κανονικα.

Κι εγω για tv box το θελω..

Απλα δεν βρηκα πουθενα το official της F1 οπως λες, αλλα το SKY Sports F1.. Η αυτο εννουσες ??

 

Και μια απορια.. Ολα τα καναλια (τουλαχιστον στα sports που κοιταξα) εμφανιζονται τουλαχιστον 3 φορες.. Ειναι τα διαφορετικα links που βρισκει ??

Link to comment
Share on other sites

Απο όταν τελείωσε το πρωτάθλημα έχω να το ανοίξω και με τις αναβαθμίσεις της εφαρμογής, κάποια στιγμή μου έχασε τα αγαπημένα.

 

Ίσως και να ήταν το sky sports F1, αν και θυμάμαι στο logo του καναλιού ότι έγραφε official F1.

Σήμερα διάβασα όμως ότι έκαναν συνδρομητικό κανάλι F1 και ίσως γι αυτό δεν υπάρχει το άλλο πια.

 

Αυτό που λες για τις τρεις φορές το κάθε κανάλι κι εγώ το πρόσεξα σήμερα, που έκανα και το νέο update.

Σίγουρα δεν ήταν έτσι πριν.

 

Αυτοί με τις αναβαθμίσεις μια το φτιάχνουν και μια το χαλάνε.

 

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο όταν τελείωσε το πρωτάθλημα έχω να το ανοίξω και με τις αναβαθμίσεις της εφαρμογής, κάποια στιγμή μου έχασε τα αγαπημένα.

 

Ίσως και να ήταν το sky sports F1, αν και θυμάμαι στο logo του καναλιού ότι έγραφε official F1.

Σήμερα διάβασα όμως ότι έκαναν συνδρομητικό κανάλι F1 και ίσως γι αυτό δεν υπάρχει το άλλο πια.

 

Αυτό που λες για τις τρεις φορές το κάθε κανάλι κι εγώ το πρόσεξα σήμερα, που έκανα και το νέο update.

Σίγουρα δεν ήταν έτσι πριν.

 

Αυτοί με τις αναβαθμίσεις μια το φτιάχνουν και μια το χαλάνε.

 

Tapatalk

 

ΟΚ.. καταλαβα..

Σ' ευχαριστω πολυ για τις διευκρινισεις.

Παντως αν μαθω κατι αλλο θα σε ενημερωσω.. Βλεπω εισαι κι εσυ fan της f1..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Streaming Netflix movies in 1995. :X

 

All you need is a fast multimedia computer and an internet connection. :p

 

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά είμαι νέος χρήστης Kodi και αναζητώ λύση για ελληνικά αθλητικά live streraming...έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι για νοβα και οτε...έχει κάποιος κάτι υπόψιν να με βοηθήσει? Κατά κύριο λόγο με ενδιαφέρει greek super leauge greek basket leauge και euroleauge

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,πειτε μου αν ξερετε..... θελω να στριμαρω απο το android box που εχω στο ενα δωματιο και να στειλω εικονα στο σαλονι στον dreambox dm800 se version 2 πιο πολυ για καμια ταινια δηλαδη για να μην μεταφερω το boxακι απο το δωματιο στο σαλονι καθε τοσο....ξερεις καποιο προγραμμα που πρεπει να βαλω στα μηχανακια σε android και enigma 2;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους! Έχω εδώ και καιρό ένα θέμα που ακόμα δεν έχω καταφέρει να το λύσω... Στο tv box μου στο add on του alivegr σε όποιο βίντεο έχει αναπαραγωγή από youtube μου βγάζει ένα pop up μήνυμα "προβολή στο YouTube" και μετά δεν κάνει τίποτα. Σε άλλα βίντεο που έχει πχ youtube κι dailymotion το YouTube πάλι δεν παίζει ενώ το dailymotion παίζει κανονικά....υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για το YouTube??? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα σε όλους! Έχω εδώ και καιρό ένα θέμα που ακόμα δεν έχω καταφέρει να το λύσω... Στο tv box μου στο add on του alivegr σε όποιο βίντεο έχει αναπαραγωγή από youtube μου βγάζει ένα pop up μήνυμα "προβολή στο YouTube" και μετά δεν κάνει τίποτα. Σε άλλα βίντεο που έχει πχ youtube κι dailymotion το YouTube πάλι δεν παίζει ενώ το dailymotion παίζει κανονικά....υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω για το YouTube??? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άνοιξε το πρόσθετο του youtube και κάνε activation σε αντιστοιχία με το YouTube σε PC

 

Στάλθηκε από το Mi 9 SE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αλάνια μου τι πρόσθετα να βάλω για να βρίσκω υπότιτλους σε δικές μου σειρές και ταινίες; Μη βάλω build γι'αυτό το λόγο μόνο, κρίμα είναι. :) Thank you!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας και Χρονια Πολλά

θα ήθελα αν κάποιος μπορεί και ξέρει ,να με διαφωτίσει με ποια ρύθμιση στο Leia 18,3 σε ταινίες HD 1080p Vdeo, και πολυκάναλο ήχο, που τις "περνάει" όντως ..με τον ΑV ενισχυτή μου Denon ,την κάρτα γραφικών μου στο PC, και HDMI συνδέσεις.. οι ίδιες συνδέσεις k υλικό δουλεύουν άψογα σε Netflix και από τους HDD ανάβοντας και τO μπλε λαμπάκι του Denon ότι υπάρχει ΚΑΙ ήχος HD.. στο Kodi έχω ιδρώσει να τo βρω ):

αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τον ευχαριστώ εκ των προτερων

Edited by astathis
http://img473.imageshack.us/img473/6351/van02junezf1.gif
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον δεν μπορεί το Κodi να δώσει ήχο HD ,πολυκάναλο ναι... αλλα όχι HD δηλαδή DDHD η DTSHD k.l.p ,αν δεν σας βάζω δύσκολα Κύριοι. ας γράψει κάποιος ένα ναι η ένα όχι προς επιβεβαίωση

ευχαριστώ και Χρονια Πολλά

http://img473.imageshack.us/img473/6351/van02junezf1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...