Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμμμ.. Εφάρμοσα το Νο 5 - νέος οδηγός σεταρισματος και μετά την επανεκκίνηση ανοίγει, δείχνει δύο χέρια γράφοντας Greekodi. com και μετά σβηνει το πρόγραμμα. Τι κάνουμε τώρα? Εγκατασταση φτου κι απ την αρχη?

 

Χμμ (παλι !!)..Τελικα εγω εκανα μ@κ@κια, οταν ειναι ανοιχτη η εφαρμογη στο background, δεν ξανα ανοιγει..αλλα τι περιμενεις, οταν τετοιες δουλειες γινονται τα μεσανυχτα..

Παντως πολυ καλο "το νεο αιμα" και πολυ "χαος" για εμας τους νουμπηδες..:confused:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μία ώρα να βάλω το Kodi σε Windows 7 PC.

Ενώ ακολουθώ τα βήματα σωστά στο νέο οδηγό σεταρίσματος μέσω Greekodi.com, περνάω το Ελληνικό theme (δε μου βγάζει μήνυμα για restart του Kodi), κάνω χειροκίνητο restart του Kodi, το ξανανοίγω και δεν υπάρχει το theme.

Τι κάνω λάθος;

 

Σε Android το έχω σετάρει κανονικά με τον οδηγό.

 

EDIT: Μόλις διαπίστωσα όταν βγαίνω από το Kodi μου διαγράφει το build.

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα φιλοι μου

προσπαθησα να σεταρω το kodi σε ταμπλετ

εβαλα το dimitrology . εχω προβλημα στους ελληνικους υποτιτλους ... δεν κανει εγκατασταση ουτε το subtitles.gr ουτε το opensubtitles/org

Εχετε κι εσεις το ιδιο προβλημα? μπορει να με βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου

προσπαθησα να σεταρω το kodi σε ταμπλετ

εβαλα το dimitrology . εχω προβλημα στους ελληνικους υποτιτλους ... δεν κανει εγκατασταση ουτε το subtitles.gr ουτε το opensubtitles/org

Εχετε κι εσεις το ιδιο προβλημα? μπορει να με βοηθησει καποιος?

Γιατί δεν βάζεις το simplicity;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βάλε το Greekodi και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

γειασας εχω ενα προβλημα παο προσθηκη πηγης γραφω και στα δυο πεδια παταω οκ.μου βγαζει μετα οτι η συνδεση στο δικτυακο τοπο δεν ειναι εφικτη μπορη το δυκτιο να μην ειναι συνδεδεμενο τι κανουμε τωρα το δε fusion δεν ανταποκρινεται παρακαλω βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

το fusion ειναι down, καιρο τωρα

 

σημερα ετρεξα την εφαρμογή του kodi και παντα πρόβλημα το fusion και αυτό το πρόβλημα το εχω πολύ καιρο από την πρωτη φορα που προσπαθεισα να το περασω

Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

και; ειχες καιρο να μπεις εννοεις;

το fusion πεθανε παντως εδω και κανα δυο μηνες:

https://www.google.gr/search?q=fysion+down&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&safe=active&gfe_rd=cr&ei=VF2lWZChEcPW8gfL9ITgAg

Link to comment
Share on other sites

και; ειχες καιρο να μπεις εννοεις;

το fusion πεθανε παντως εδω και κανα δυο μηνες:

https://www.google.gr/search?q=fysion+down&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&safe=active&gfe_rd=cr&ei=VF2lWZChEcPW8gfL9ITgAg

 

κάθε μερα αλα τζιφος πιο πολύ με ενδειαφερουν οι ταινιες και τα video και όχι η τηλεωραση ξερεις καποιο προγραμα δοκιμασμενο να δουλεψει γιατι αυτά που βρισκω είναι χαλια

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

κάθε μερα αλα τζιφος πιο πολύ με ενδειαφερουν οι ταινιες και τα video και όχι η τηλεωραση ξερεις καποιο προγραμα δοκιμασμενο να δουλεψει γιατι αυτά που βρισκω είναι χαλια

Βάλε Terrarium !! https://terrariumtv.com/ (με λίγο ψάξιμο θα βρεις την ad Free έκδοση )

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Terrarium !! https://terrariumtv.com/ (με λίγο ψάξιμο θα βρεις την ad Free έκδοση )

Μπορείς να στείλεις pm με την ad-free έκδοση ;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Στο Terrarium υπάρχει κάποια λύση για τους υπότιτλους που βγάζει με κινεζικούς χαρακτήρες σε μερικούς υπότιτλους;
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

λύση για προσθήκη άλλων πηγών με ελληνικούς υπότιτλους βρήκε κανένας;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια γεια ειμαι απο ελλαδα εχω κατεβασει το kodi και το vlc σε κινητο και laptop αγορασα link για να βλεπω ολα τα καναλια και ενω στην ελλαδα δουλευει στην κυπρο που εχω κατεβει οχι τα φορτωνει αλλα δεν τα δειχνει μηπως ξερει κανεις γιατι θα με βοηθουσε πολλυ. Ευχαριστω πολλυ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα. Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το tv box android.ολα μου δουλεύουν ρολοι εκτός από το Alivegr. (Σφάλμα ,ελενξετε αρχείο καταγραφής). Στην ζωντανή Tv. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository

1o Μέρος

Σημαντικά βήματα

-Πάμε Σύστημα-Διαχείριση αρχείων-Προσθήκη πηγής και στην Εισαγωγή διαδρομών γράφουμε http://fusion.tvaddons.ag , μετά για εισαγωγή ονόματος βάζουμε πχ. fusion και πατάμε εντάξει...

 

Γιατι οταν κανω αυτο το βημα μου βγαζει μηνυμα :

"Remote share - Couldn't connect to network server" ???

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν κανω αυτο το βημα μου βγαζει μηνυμα :

"Remote share - Couldn't connect to network server" ???

αντι για ag βαλε co στην καταληξη...

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

αντι για ag βαλε co στην καταληξη...

 

σ' ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.

οντως με την αλλαγη αυτη προχωρησα στο επομενο βημα αλλα αντι του plugin.video.hubwizard 1.1.9.zip που λεει ο οδηγος εγω βλεπω το plugin.program.indigo-3.0.2.zip οποτε θα χρειαστω παλι τη βοηθεια σου..

 

ΟΠως καταλαβες, πρωτη φορα ασχολουμαι με το 'αθλημα'..

 

Τελικα βρηκα και κατεβασα το plugin.video.hubwizard 1.1.9.zip, το ετρεξα, αλλα δε βρισκω πουθενα το lambda add-on

Edited by PaaNooS
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω...απλα ηξερα οτι αλλαξε το fusion...τωρα με τα repository που θελεις ψαξε youtube ...εχει διαφορα tutorials
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω...απλα ηξερα οτι αλλαξε το fusion...τωρα με τα repository που θελεις ψαξε youtube ...εχει διαφορα tutorials

 

σ'ευχαριστω για την προσπαθεια..

 

Ισως καποιος αλλος συμφορουμιτης μπορει να βοηθησει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά υπάρχει κάποιος ανανεωμένος οδηγός ακόμη κ στα Αγγλικά ή χρησιμοποιούμε ακόμη τον οδηγό της πρώτης σελίδας ;

ευχαριστώ.!

 

Θέλω να στήσω KODI και exodus ή όπως λέγεται σήμερα σε 2 τηλεόρασεις και δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...