Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το lamda νομίζω δεν υπάρχει πλέον.

Κάνε εγκατάσταση από το add-on installer το AliveGr και από το repo GRecoTM το Hellenic tube και είσαι κομπλέ.

 

Στάλθηκε από RN3P

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το lamda νομίζω δεν υπάρχει πλέον.

Κάνε εγκατάσταση από το add-on installer το AliveGr και από το repo GRecoTM το Hellenic tube και είσαι κομπλέ.

 

Στάλθηκε από RN3P

Το AliveGr το βρήκα και σε ευχαριστώ γι αυτό.. Το repo GrecoTM πως το βρίσκω?

 

Από το RN3 pro με tapatalk [GTV 6.8.18 dev]

Link to comment
Share on other sites

Το AliveGr το βρήκα και σε ευχαριστώ γι αυτό.. Το repo GrecoTM πως το βρίσκω?

 

Από το RN3 pro με tapatalk [GTV 6.8.18 dev]

http://www.mediafire.com/file/p7hnom4e17wxk4i/plugin.video.Hellenic.Tube.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΜΩΛΙΣ ΜΠΑΙΝΩ KODI ΟΛΑ ΚΑΛΑ

ΕΚΑΝΑ ΟΛΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

ΜΩΛΙΣ ΒΑΖΩ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΤΙ

ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΚΑΘΕΤΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ

ΕΛΕΝΓΧΟ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΜΒΑΔΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝςΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά δεν ξέρω τι έπαθε αλλά από subtitles δεν μπορώ να κατεβαζω υπότιτλους και όπως ξέρετε είναι ότι καλύτερο υπαρχει.μονο στο laptop έχω αυτό το θέμα.σε tablet smartphone όλα μία χαρά.τι μπορεί να φταίει;;έχω κάνει ήδη απεγκατασταση το kodi και το αρχείο του subtitles αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα από εχθές δεν παίζει οτιδήποτε ελληνικό σε exodus και hellenic tv.

Και εδώ τα ίδια από προχτές τόσο σε alivegr όσο και σε Hellenic tv.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λάμδα είπαμε δεν παίζει; υπάρχει κάτι ανάλογο η τέρμα οι ελληνικές ταινίες για kodi?

Ο developer του alivegr ανέφερε ότι θα φτιάξει το πρόβλημα με τις ταινίες. Οπότε αναμένουμε. Ελπίζω να το κάνει γρήγορα γιατί έχει αρχίσει γκρίνια που δεν παίζουν τα cartoons...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,κι επειδη εχω χασει την μπαλα,εγκατεστησα το kodi,εβαλα και καποια addons,ολα καλα.

θελω να κανω cast σε smart tv αλλα και σε τηλεοραση που εχω βαλει chromecast,πως γινεται αυτο?βλεπω κατι οδηγους που πρεπει να βαλω ενα αρχειο στον es file explorer ωστε να παιζει,αλλος τροπος?

galaxy s7 η συσκευη μου.

 

Επισης υπαρχει και τροπος να κανω cast μεσω laptop?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

:worry::worry: Καλησπέρα , θα ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω προσπαθώντας να ρυθμίσω τις παραμέτρους στο kodi που είχε μέσα εγκατεστημένο το tv box android που συνέδεσα στην τηλεόραση μου. Όντας εντελώς αρχάρια ακολουθώ κάποια tutorials στο youtube αλλά έχω κολλήσει σε ένα πολύ αρχικό βήμα. Στο σημείο που πάω να προσθέσω μια πηγή πληκτρολογώ σωστά την διεύθυνση π.χ http://fusion.tvaddons.ag και όταν πατάω "εντάξει " μου βγάζει το εξής μήνυμα : Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΑΚΟ ΤΟΠΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΦΙΚΤΗ . ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ. ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ?? Εγώ πάτησα ΝΑΙ να το προσθέσω αλλά δεν μπορώ να προχωρήσω στο επόμενο βήμα που λέει για την εγκατάσταση από αρχείο zip . Πώς μπορώ να το διορθώσω ??? Δεν έχω καταλάβει ποια σύνδεση δικτύου εννοεί , γιατί από τις αρχικές ρυθμίσεις του tv box έχω κάνει σύνδεση με το ασύρματο δίκτυο που έχω στο σπίτι. Είμαι εντελώς άσχετη με το θέμα και όποια βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη. Ευχαριστώ Edited by arizoi
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί σίγουρα το wifi γιατί χρησιμοποιώ άλλες εφαρμογές του tv box π.χ το youtube , google και συνδέεται κανονικά και την διεύθυνση την έχω τριπλοτσεκάρει και έχω πληκτρολογήσει και άλλες διευθύνσεις για πηγές που βρήκα στο ιντερνετ και πάντα μου βγάζει το ίδιο μήνυμα όταν πάω να τις προσθέσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έκανα όλες της απαραίτητες ρυθμίσεις , αλλά η εικόνα δεν είναι επιθυμητή. Δηλ σε 1080 (ενώ σε stermio kai popkorn) είναι "κρύσταλλο" εδώ η εικόνα είναι λες και είναι dvix. Επιλέγω ταινία από το exodus, phoenix, salts σε 1080 (ακόμη σε 720 np) αλλά η εικόνα είναι χειρότερη από dvix. Τι μπορώ να κάνω γι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω καπως να καταργησω καθε φορα που ανοιγει το kodi να μην μου καnει improrting guide from pvr clients γιατι αργει παρα πολυ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα τωρα τελευταια το kodi μου κανει κατι τρελα το 16.1 εχω-δοκιμασα και το 17 τα ιδια -αυτο που κανει λοιπον ειναι βλεπεις μια ταινια-και στην μιση περιπου ωρα ο ηχος ξεκιναει να ακουγεται διπλος-με αντιλαλο-αυτο το κανει μονο στο kodi-αν κανεις εξοδο και ξαναμπεις και ξαναπαιξεις την ταινια παιζει κανονικα-ειναι συνδεμενο με hdmi σε τηλεοραση-αν μπορει καποιος ας μου πει τι πρεπει να κανω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

:worry::worry: Καλησπέρα , θα ήθελα τη βοήθεια σας σε ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω προσπαθώντας να ρυθμίσω τις παραμέτρους στο kodi που είχε μέσα εγκατεστημένο το tv box android που συνέδεσα στην τηλεόραση μου. Όντας εντελώς αρχάρια ακολουθώ κάποια tutorials στο youtube αλλά έχω κολλήσει σε ένα πολύ αρχικό βήμα. Στο σημείο που πάω να προσθέσω μια πηγή πληκτρολογώ σωστά την διεύθυνση π.χ http://fusion.tvaddons.ag και όταν πατάω "εντάξει " μου βγάζει το εξής μήνυμα : Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΑΚΟ ΤΟΠΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΦΙΚΤΗ . ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ. ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ?? Εγώ πάτησα ΝΑΙ να το προσθέσω αλλά δεν μπορώ να προχωρήσω στο επόμενο βήμα που λέει για την εγκατάσταση από αρχείο zip . Πώς μπορώ να το διορθώσω ??? Δεν έχω καταλάβει ποια σύνδεση δικτύου εννοεί , γιατί από τις αρχικές ρυθμίσεις του tv box έχω κάνει σύνδεση με το ασύρματο δίκτυο που έχω στο σπίτι. Είμαι εντελώς άσχετη με το θέμα και όποια βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη. Ευχαριστώ

 

Εφόσον είσαι σίγουρη ότι έχεις ιντερνετ, θα σου πρότεινα να έβαζες ένα έτοιμο πακέτο για να γλιτώσεις από μπελάδες, εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το diamond build. Σου δίνω link με βιντεάκι από youtube, είναι εύκολo, μπορείς να το βάλεις και ξενοιάζεις.

https://www.youtube.com/watch?v=Qoi2PwOAhTE

 

υ.γ. εσύ που θέλεις να το βάλεις πρώτη φορά, πάτα το fresh install, το δείχνει και στο βίντεο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το alivegr νομίζω δουλεύει κανονικά ακόμα. Για ελληνικές σειρές δεν ξέρω, ενώ για τις ξένες υπάρχουν άπειρα, όπως το 1channel, exodus, ktlp

 

Sent from my D5503 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Εμαι καινουργιος στο κοντι και θελω να μαθω το εξης.

Περασα μια λστα m3u με πανω απο 4000 καναλια και την πρωτη φορα εκανε πανω απο μιση ωρα για να φορτωσει. Λογικο. Οταν εκλεισα και ξανα ανοιξα το κοντι αρχισε να τα φορτωνει παλι απο την αρχη. Γινεται αυτο να σταματησει γιατι καθυστερει πολυ? Και εαν γινεται να σταματησει, καθε φορα που θα θελησω να κανω ενημερωση θα κανει τοση ωρα? Στο iptv στο tv box και στην τηλεοραση , η ενημερωση καναλιων παιρνει μονο καποια δευτερολεπτα. Γιατι κανει το κοντι τοση ωρα?

Επισης, Αν χρησιμοποιω το κοντι απο playstore και οχι αυτο το κοντι (RKMC) που υποστηριζει τη δικια μου cpu (RK3229), θα δω καποια διαφορα στην αποδοση του ?

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...