Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα.απο το πρωί σήμερα και μέχρι τώρα δέν μου παίζουν οι υπότιτλοι ούτε στο exodous ούτε στο elementum.στο exodous ,ενω το subtitles.gr κατεβάζει κανονικά λίστα με υπότιτλους δέν παίζουν.το opensubtitles ενώ δουλέυει η σελίδα του δέν κατεβάζει.έχετε κάτι υπόψη;

ισχύει ότι το subtitle.gr θέλει vpn η αλλαγή dns;

 

Είναι κανόνας ότι εάν θέλεις "ανεμπόδιστη" πρόσβαση ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ αλλαγή dns (εκτός εάν έχεις VPN).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάνεις να με βοηθήσει για το YouTube για να λειτουργήσει ; Κάποιο κωδικό παίρνω από κάποιο site της Google που λέγεται API key αλλά δεν έχω καταφέρει να δουλέψει

και να βρεις κάποιο API key και να το βάλεις από τη στιγμή που το χρησιμοποιούν πάρα πολλά άτομα σε λίγο χρονικό διάστημα θα είναι άχρηστο καλύτερα είναι να φτιάξεις δικό σου API ακολουθώντας τον παρακάτω οδηγό

Edited by xloupas
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις να με βοηθήσει για το YouTube για να λειτουργήσει ; Κάποιο κωδικό παίρνω από κάποιο site της Google που λέγεται API key αλλά δεν έχω καταφέρει να δουλέψει

 

Μόνο με κοντι μπορείς να δεις YouTube εσύ?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με κοντι μπορείς να δεις YouTube εσύ?

Έχω Libreelec στο tv box μου. Για να δω πχ ένα trailer πρέπει κάθε φορά να το ψάχνω στο κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Libreelec στο tv box μου. Για να δω πχ ένα trailer πρέπει κάθε φορά να το ψάχνω στο κινητό μου.

 

Καλά και άγια τα libreelec & coreelec ειδικά εάν θέλεις Netflix HD. Όμως πιστεύω ότι καλό είναι να έχεις dual boot (Android+Coreelec) διότι στο Android μπορείς να κάνεις και άλλα πράγματα (browsing, email, Youtube εύκολα κλπ).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

στο exodous έχω προεπιλογή το subtitles.gr και δεύτερη το opensubtitles.πώς αλλάζω την σειρά έτσι ώστε να βάλω πρώτο το opensubtitles;

 

:):):):):):):)

Σύστημα -ρυθμισεις -αναπαραγωγη-γλωσσα-προεπιλεγμενη υπηρεσία

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

και να βρεις κάποιο API key και να το βάλεις από τη στιγμή που το χρησιμοποιούν πάρα πολλά άτομα σε λίγο χρονικό διάστημα θα είναι άχρηστο καλύτερα είναι να φτιάξεις δικό σου API ακολουθώντας τον παρακάτω οδηγό

Τα καταφερα! Ευχαριστώ! Το μόνο που δεν καταφέρα να κάνω είναι login στον λογαριασμό μου στο YouTube. Μου βγάζει error 401

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

και να βρεις κάποιο API key και να το βάλεις από τη στιγμή που το χρησιμοποιούν πάρα πολλά άτομα σε λίγο χρονικό διάστημα θα είναι άχρηστο καλύτερα είναι να φτιάξεις δικό σου API ακολουθώντας τον παρακάτω οδηγό

 

Τα καταφερα! Ευχαριστώ! Το μόνο που δεν καταφέρα να κάνω είναι login στον λογαριασμό μου στο YouTube. Μου βγάζει error 501

 

Άσε το βίντεο τι λέει που είναι λειψό και δεν υπάρχει λόγος δημιουργίας api με την 6.7.0 κι ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες του συνδέσμου για πλήρη λειτουργία του youtube προσθέτου ξεπερνώντας το σφάλμα ημερήσιου ορίου...

https://github.com/jdf76/plugin.video.youtube/wiki/Personal-API-Keys

 

Βασικά με την έκδοση 6.7.0 του YouTube προσθέτου ΔΕΝ απαιτείται κλειδί api για αναπαραγωγή trailers από την library, διαμοιρασμό videos μέσω Kore/Yatse, strm αρχεία βασισμένα σε youtube links κι άρα δεν χρειάζεται ΚΑΜΙΑ ενέργεια να κάνει ο χρήστης από την μεριά του (allow playback regardless of API status).

Εκεί που απαιτείται η δημιουργία κλειδιού api είναι αν θέλεις να κάνεις browsing/navigation στο πρόσθετο κι αν θέλεις να κάνεις login στον λογαριασμό σου πρέπει πέρα από το δικό σου κλειδί API να δημιουργήσεις και API Id (Αναγνωριστικό API), API Secret (Μυστικό API).

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους πρέπει χειροκίνητα να τους κατεβάζω,ενώ μέχρι προχθές αυτόματα κατέβαιναν.

οι ρυθμίσεις δέν πειράχτηκαν απο ότι βλέπω.θα δοκιμάσω και σε android αν έχω το ίδιο θέμα.

:):):):):)

 

Τι εννοείς? Να κατεβάζει αυτόματα τον 1ο υπότιτλο? Εάν εννοείς αυτό έχεις ενεργοποιήσει την αντίστοιχη επιλογή (Σύστημα-Αναπαραγωγή-Γλώσσα-Αυτόματη αποθήκευση πρώτου υπότιτλου).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση ??????

Στο μποξ μου δίνω μέσω ethernet από modem με dns cloudflare, αλλά παρεμβαίνει ένα switch μιας και διακλαδώνω για το ps και την tv.

Μπαίνοντας στις ρυθμίσεις στο kodi στο πεδίο dns δεν βλέπω 1.1.1.1 αλλά 192.198. κλπ κλπ κλπ.

Γιατί συμβαίνει αυτό ? Δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται 1.1.1.1 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά...

στο μαμά σκιν του kodi δίπλα από τον τίτλο ενός αρχείου ταινίας εάν ΔΕΝ το έχεις δει όλο και ένα εικονίδιο που στο δείχνει αυτό. ότι δεν το έχεις δει ΌΛΟ. επειδή μου αρέσει το σκιν AEON MQ σε αυτό υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό; γιατί απλά δείχνει ένα τσεκ εάν το έχεις δει ΌΛΟ. στα μισοτελειωμενα δεν δείχνει τίποτα.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση ??????

 

Στο μποξ μου δίνω μέσω ethernet από modem με dns cloudflare, αλλά παρεμβαίνει ένα switch μιας και διακλαδώνω για το ps και την tv.

 

Μπαίνοντας στις ρυθμίσεις στο kodi στο πεδίο dns δεν βλέπω 1.1.1.1 αλλά 192.198. κλπ κλπ κλπ.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό ? Δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται 1.1.1.1 ?

Το ίδιο είναι, παρ'ολα αυτά μπορείς να το αλλάξεις χειροκίνητα νομίζω στο kodi.

Αλλά αν λέει 192.168.1.1 πχ που είναι το modem router και στο router έχεις 8.8.8.8 αυτό παίρνει, αφού από εκεί διαβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι, παρ'ολα αυτά μπορείς να το αλλάξεις χειροκίνητα νομίζω στο kodi.

Αλλά αν λέει 192.168.1.1 πχ που είναι το modem router και στο router έχεις 8.8.8.8 αυτό παίρνει, αφού από εκεί διαβάζει.

 

αναφέρει την διεύθυνση που είναι και το ρουτερ, χωρίς δευτερεύων dns, άρα έχει πάρει ότι έχω δηλώσει στο ρούτερ.

Thanks για την ενημέρωση :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το subtitles.gr είναι down, οπότε αν βρει υπότιτλους το πρόσθετο θα είναι από άλλη πηγή
Link to comment
Share on other sites

Το subtitles gr κατεβάζει σε κάποιον υπότιτλους;
Μια λύση για να μην παιδεύεσαι με υπότιτλους είναι να περάσεις το addon LocalSubtitle. Θα κατεβάζεις πρώτα το αρχείο των υποτίτλων για την ταινία που θες από κάποιο site από το Internet και μετά περνάς το αρχείο των υποτίτλων στην ταινία μέσω του addon.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. με αλλαγή dns παίζουν οι υπότιτλοι από subtitles gr;

 

Το dns πρέπει να το αλλάξεις σίγουρα για να έχεις "απρόσκοπτη" πρόσβαση παντού (το αλλάζεις είτε στο κουτί σου που είναι και πιο εύκολο είτε στο ρούτερ).

Επίσης σωστό είναι αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω για να κατεβάζετε τοπικά τον υπότιτλο και μετά να τον φορτώνετε χειροκίνητα (με το σχετικό addon φυσικά).

Τέλος το opensubtitles by open sutitles είναι αυτό που μου δίνει εδώ και πολύ καιρό υπότιτλους.Το άλλο πιθανόν να θέλει εγγραφή εάν θυμάμαι καλά?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

το addon LocalSubtitle πώς το βρίσκεις δέν μπορώ να το βρώ.

:):):):)

Κατέβασε το zip file από εδώ https://github.com/peno64/LocalSubtitle/releases/download/1.2.0/service.subtitles.localsubtitle_1_2_0.zip

Εάν θέλεις βάλτο εσωτερικά στα "downloads".Μετά από "ΠΡΟΣΘΕΤΑ" "ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ zip file" ψάχνεις στα downloads και το εγκαθιστάς.:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες μου βγαζει error οταν παω

να κατεβασω υπότιτλους.ξερετε τι παίζει; Το κοδι το εχω σε android box

 

https://codecity.gr/greek-subtitles-sources-for-kodi/

Διάβασε αυτό είναι λίγο παλιό αλλά ισχύει. Πιθανόν κατά διαστήματα να υπάρχουν θεματάκια σε ορισμένες υπηρεσίες.

Η Νο 2 πάντως λειτουργεί τώρα. Στις 1 & 3 πιθανόν να υπάρχουν προσωρινά ? θέματα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Άλλαξα dns sto box και κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση. Έβαλα τον 1.1.1.1 ,μερικούς τους κατεβάζει άλλους όχι .δεν καταλαβαίνω τι γίνεται.πριν μια βδομάδα δούλευαν μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

Μια ψιλοπεριεργη περιπτωση που δεν βρισκω ακρη:

Εγκατεστησα σε ενα pc Manjaro XFCE, οταν εβαλα το κοντι, μολις κατεβαινει ενα build απο grecotm πεταει ερρορ.

Δεν προσπαθει καν να το εγκαταστησει, απλα μολις κατεβει πεταει ερρορ, δοκιμασα με διαφορετικα builds και παντα clean install.

Ας ριξει καποιος μια ματια στο log, μηπως και καταλαβει κατι .

Στο δικο μου συστημα με Manjaro KDE ολα ειναι κομπλε

 

https://paste.ubuntu.com/p/bgFQD2qhM2/

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...