Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά, είναι μία λύση και αυτό.Το coreelec το είχα βάλει τότες για την υποστήριξη 1080p όταν είχα netflix "πληρωμένο" Μετά "έληξε" η συνδρομή και το παράτησα.Άλλαξα και κουτί..Και τωρα την έχω βρεί με RD.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα έσβησα όλα, πάλι απο την αρχή, πάλι με πετάει το kodi ελεος.Ξαναβάζω το kodi 19.5.
Πραγματικά δεν το ακουμπάω για όσο παίζει τέλεια με όλα τα add-ons μου στο Firestick.
Το να βάζεις τώρα νέα αναβάθμιση και να ρισκάρεις να μην τρέχουν κάποια πράγματα είναι Ρίσκο.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ένα από τα προβλήματα του KODI 20.0(Nexus).

Το Manalab βέβαια σχεδόν ποτέ δεν έκανε "force close" από μόνο του. Αντίθετα το GKobu έκανε αρκετά ακόμα και μετά από καθαρή εγκατάσταση, όμως το ξεπερνάει αυτό μετά από μερικές επανεκκινήσεις και δεν φαίνεται να επαναλαμβάνεται (πάντα δε συνιστάται να αφήνουμε τα μπιλντ να ολοκληρώνουν τα updates πριν συνεχίσουμε να τα χρησιμοποιούμε).

Επίσης τι ωραίο που είναι να έχεις κουτιά με δυνατότητα εγκατάστασης πολλαπλών KODI (π.χ. 3 με έκδοση 19.5 και 3-4 με 20.0), ενώ άμα έχεις κάποιο που φοβάσαι να εγκαταστήσεις έστω και ένα έτοιμο build !.....😉

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,και ευχαριστω προκαταβολικα.
Εχω ενα  Beelink GT1.Tα στοιχεια  της  συσκευής ειναι  τα εξής: Beelink GT1 Android 7.1.2  SNB706DBIG20133 Device:q201
Ειχα κάνει  παλαιοτερα προσπαθειες ,με  kodi για  ταινιες,αθλητικά ,σειρες και  μουσικη.Tο box το  εκανα  επαναφορα στις  εργοστασιακες ρυθμισεις,διοτι  ειχα  xκαιρο  να  το  δουλέψω,και παρατηρησα οτι  μετά την  επαναφορα πολλα να μην υποστηριζονται, λογο  software hardware ασυμβατοτητας,καθώς και  απο την  μη ανάβθμιση  της  συσκευης απο  την  ιδια  την  εταιρια. Φανταστειτε οτι ο Launcher της συσκευης μονιμως κρασαρει.
Αυτο που  θέλω να  ρωτήσω,ειναι  τα εξής

1.Υπάρχουν  αναβαθμισεις για το  συγεκριμενο  tv box;;Οταν το  αγορασα θεωρειτο  απο  τα  τοπ .Τωρα Που  έχει περάσει  η  μπογιά του;Υπάρχει  η δινατότητα να  γινει  root και  να  βάλουμε  άλλη  version android  οπως στα κινητα;Η ειναι  root και  μπορούμε  να  περάσουμε  και άλλη  version android;

2.Τι  εφαρμογές πρέπει  να  έχει  απαραιτητα ένα  tv box;;;Τι Launcher,και  τι  εφαρμογες, αλλα  και  τι εφαρμογες για  αναπαραγωγη.


3.Μιλωντας με ενα  φιλο  σχετικα  με  το  kodi,επειδη  του  ανέφερα οτι  σαν εφαρμογη  μου  ειναι  πιο  βατη  αλλα  με  κουραζει  στο  γεγονος  οτι  πρεπει  να  γραφω χειροκινητα τα προσθετα,τα οποια  με  τις  σχετικές αναβαθμισεις,  καποια απο  αυτα σταματανε  να  δουλευουν).Μου  ανέφερε οτι  υπάρχουν  καποιες ρυθμισεις  τις  οποιες εχουν  κανει  ομαδες προγραμματιστων,και  τις  οποιες  τις  κανουμε  με  καποιο  τροπο  install και  μπορουν  να  παιζουν  και  να  ανανεωνονται, χωρις  να  υπάρχει  προβλημα  να  σταματησουν  να  δουλευουν.Υπάρχει  περιπτωση  να  μου  πειτε ποια  ειναι  αυτα  και πως μπορω να  τα χρησιμοποιησω σε μια εγκατασταση  Kodi,και  φυσικα install;;
 

Ευχαριστω πολύ προκαταβολικα για  τις  απαντήσεις  σας!

 

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, emmanuelle said:

Καλησπέρα σε όλους,και ευχαριστω προκαταβολικα.
Εχω ενα  Beelink GT1.Tα στοιχεια  της  συσκευής ειναι  τα εξής: Beelink GT1 Android 7.1.2  SNB706DBIG20133 Device:q201
Ειχα κάνει  παλαιοτερα προσπαθειες ,με  kodi για  ταινιες,αθλητικά ,σειρες και  μουσικη.Tο box το  εκανα  επαναφορα στις  εργοστασιακες ρυθμισεις,διοτι  ειχα  xκαιρο  να  το  δουλέψω,και παρατηρησα οτι  μετά την  επαναφορα πολλα να μην υποστηριζονται, λογο  software hardware ασυμβατοτητας,καθώς και  απο την  μη ανάβθμιση  της  συσκευης απο  την  ιδια  την  εταιρια. Φανταστειτε οτι ο Launcher της συσκευης μονιμως κρασαρει.
Αυτο που  θέλω να  ρωτήσω,ειναι  τα εξής

1.Υπάρχουν  αναβαθμισεις για το  συγεκριμενο  tv box;;Οταν το  αγορασα θεωρειτο  απο  τα  τοπ .Τωρα Που  έχει περάσει  η  μπογιά του;Υπάρχει  η δινατότητα να  γινει  root και  να  βάλουμε  άλλη  version android  οπως στα κινητα;Η ειναι  root και  μπορούμε  να  περάσουμε  και άλλη  version android;

Ευχαριστω πολύ προκαταβολικα για  τις  απαντήσεις  σας!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!!! Πιθανότα έχει  fAKE RAM.   και αντί 3GB είναι με 2GB  !!!!!.....

S/N: B706 = fake RAM => 2G DDR3/13-13-13 (912Mhz)

https://forum.atvxperience.com/viewtopic.php?t=570

Υπάρχουν πλέον κάστομ ρομς σε Android9, όμως θέλει προσοχή στο ποια θα εγκατασταθεί σωστά.

1η σου κίνηση πρέπει να είναι ένα πλήρες backup του κουτιού σου όπως είναι τώρα. Θα χρειασθείς:

1. Μία καρτούλα micro sd 8GB ή μεγαλύτερη

2. Ένα airmouse ή οποιοδήποτε USB Keyboard ή i8 mini keyboard+touchpad (εάν τυχόν έχεις τέτοιο).Οτιδήποτε από τα 3 που είπα.

**************Διόρθωση.......

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ath156 said:

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!!! Πιθανότα έχει  fAKE RAM.   και αντί 3GB είναι με 2GB  !!!!!.....

S/N: B706 = fake RAM => 2G DDR3/13-13-13 (912Mhz)

https://forum.atvxperience.com/viewtopic.php?t=570

Υπάρχουν πλέον κάστομ ρομς σε Android9, όμως θέλει προσοχή στο ποια θα εγκατασταθεί σωστά.

1η σου κίνηση πρέπει να είναι ένα πλήρες backup του κουτιού σου όπως είναι τώρα. Θα χρειασθείς:

1. Μία καρτούλα micro sd 8GB ή μεγαλύτερη

2. Ένα airmouse ή οποιοδήποτε USB Keyboard ή i8 mini keyboard+touchpad (εάν τυχόν έχεις τέτοιο).Οτιδήποτε από τα 3 που είπα.

**************Η πιο εύκολη και γρήγορη λύση βέβαια είναι να του βάλεις σε 1 καρτούλα ή και σε στικάκι Coreelec και πιθανόν ένα έτοιμο Ελληνικό μπίλντ. Οπότε αυτόματα θα έχεις και την τελευταία έκδοση του KODI (kodi 20.0 Nexus) or Coreelec 20.0 Μάλιστα εάν το κάνεις αυτό με διαφορετικά στικάκια ή καρτούλες μπορείς να δοκιμάσεις και διαφορετικά μπιλντς (έτοιμα ή δικά σου) !!!😎

 

Πώς βλέ[ω την RAM?

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, emmanuelle said:

Πώς βλέ[ω την RAM?

Δεν χρειάζεται....από το σίριαλ ναμπερ φαίνεται ότι είναι φεικ.....υποθέτω το πήρες ως GT1 Ultimate 3/32 ...σωστά??

To 3 δεν ισχύει και θα είναι 2 (RAM), ενώ το 32 πρέπει να είναι σωστό.

Εάν θέλεις βάλε HW Monitor from Playstore και πες τι βλέπεις ....ή πιο σωστά με την παρακάτω εφαρμογή..όμως 99% έχεις fake memory (δυστυχώς).....Attention! Revision boxes with new logos and serial numbers A706, B706 come from the factory with a hoax, with fake RAM!
Be careful when buying!

48 minutes ago, emmanuelle said:

Πώς βλέ[ω την RAM?

In order to check if your RAM is normal or not, you need to do the following.
Install the Easy fill ram application from the market. Run it (fill all memory). If it crashes when the memory is about 61% full, this means that your set-top box has only 2 GB of RAM normal. The application should crash when the memory is approximately 93 percent full or more.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σαν Gt1 το  ειχα παρει,οχι  σαν  Ultimate,θα  κοιτάξω και  το κουτι.Τρέχω να  κανω  αυτα που  μου  ειπες.
368454987f211bd84ac1ea543e1bf814.jpg

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

 

**************Η πιο εύκολη και γρήγορη λύση βέβαια είναι να του βάλεις σε 1 καρτούλα ή και σε στικάκι Coreelec και πιθανόν ένα έτοιμο Ελληνικό μπίλντ. Οπότε αυτόματα θα έχεις και την τελευταία έκδοση του KODI (kodi 20.0 Nexus) or Coreelec 20.0 Μάλιστα εάν το κάνεις αυτό με διαφορετικά στικάκια ή καρτούλες μπορείς να δοκιμάσεις και διαφορετικά μπιλντς (έτοιμα ή δικά σου) !!!😎

 

Αν δεν κάνω λάθος το GT1 έχει S912 του οποίου η υποστήριξη από coreelec σταμάτησε στο Kodi 18.9

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kandilak said:

Αν δεν κάνω λάθος το GT1 έχει S912 του οποίου η υποστήριξη από coreelec σταμάτησε στο Kodi 18.9

Δίκιο έχεις....κεκτημένη ταχύτητα....δεν υπάρχει dtb αρχείο στα device trees gia S912😁

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επιπλεον να  αναφερω οτι  στο  τεστ οντως στο 61% η  εφαρμογη  έκλεισε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
4d252ce2564ee686827de2850dacfb8c.jpg

Edited by emmanuelle
επιπλέον
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, emmanuelle said:

Επιπλεον
 

Αρχικά δεν είπες το κουτί λέει "Beelink GT1 Ultimate"?? Για να τεστάρεις σωστά την ραμ δοκίμασες την  "Easy fill ram"? Πάντως από το serial number προκύπτει αυτό που έγραψα παραπάνω.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ath156 said:

Αρχικά δεν είπες το κουτί λέει "Beelink GT1 Ultimate"?? Για να τεστάρεις σωστά την ραμ δοκίμασες την  "Easy fill ram"? Πάντως από το serial number προκύπτει αυτό που έγραψα παραπάνω.

Πρεπει  να  ψαξω για  να  το  βρω.Δεν το  εχω βρει  ακομα.
Ναι πατησα το  easy fill ram
Τελικα  ειναι  2 ή 3 η Ραμ;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, emmanuelle said:

Πρεπει  να  ψαξω για  να  το  βρω.Δεν το  εχω βρει  ακομα.
Ναι πατησα το  easy fill ram
Τελικα  ειναι  2 ή 3 η Ραμ;

Εσύ θα μας πεις μετά το τεστ😉 κράσαρε κοντά στο 61% ή στο 93%?  Αν και μάλλον τζάμπα θα το κάνεις γιατί 99% είναι 2GB αντί 3. Από κάτω στο κουτί δεν γράφει τίποτα άλλο εκτός του serial number?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ath156 said:

Εσύ θα μας πεις μετά το τεστ😉 κράσαρε κοντά στο 61% ή στο 93%?  Αν και μάλλον τζάμπα θα το κάνεις γιατί 99% είναι 2GB αντί 3. Από κάτω στο κουτί δεν γράφει τίποτα άλλο εκτός του serial number?

κρασαρε στο 60

a636e6bfd254ec011679930564919098.jpg
Εδω απο αλλη εφαρμογη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Βρηκα το κουτιe95a2f090a1b6263c6ed1496cee30263.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και το πισω του67d1f076acee9695baea158116adf631.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, emmanuelle said:

κρασαρε στο 60

a636e6bfd254ec011679930564919098.jpg
Εδω απο αλλη εφαρμογη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Βρηκα το κουτιe95a2f090a1b6263c6ed1496cee30263.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και το πισω του67d1f076acee9695baea158116adf631.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το προφανές !!!!! Υποτίθεται ήταν 3/32........Στην πράξη είναι fake και είναι 2/32😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ath156 said:

Το προφανές !!!!! Υποτίθεται ήταν 3/32........Στην πράξη είναι fake και είναι 2/32😉

ωραια!Ερωτηση  εαν περαστει αλλο android,αυτο  θα  διορθωθει ή οχι;θα  μου  εμφανισει  το  2/32?
Απο  δω και  μπρος  τι  μπορω να κάνω;;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, emmanuelle said:

ωραια!Ερωτηση  εαν περαστει αλλο android,αυτο  θα  διορθωθει ή οχι;θα  μου  εμφανισει  το  2/32?
Απο  δω και  μπρος  τι  μπορω να κάνω;;

Μπορεί να μπει Android9...όμως θέλει πολύ προσοχή ποια έκδοση θα μπει αφενός για να μην μπρικάρει, αφετέρου για να δουλεύουν όλα τα υποσυστήματα σωστά......πριν από κάθε τι άλλο κατά την γνώμη μου πρέπει να κάνεις ένα τέλειο backup (όπως ήδη σημείωσα σε προηγούμενο ποστ μου) σε 1 καρτούλα micro sd...ώστε να μπορούμε να το επαναφέρουμε πιο εύκολα εάν δεν πάει κάτι καλά. Χωρίς να προηγηθεί αυτό εγώ δεν θα έκανα τίποτα άλλο. Εάν θέλεις λοιπόν, για να μην απασχολούμε το νήμα (που είναι και αρκετά εκτός τόπικ) σε προσωπικό μήνυμα..στείλε εάν θέλεις. Επιπλέον θα χρειασθείς και ένα firmware cable (USB-A/USB-A  παρόλο που και με καρτούλα εγκαθίσταται..)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, emmanuelle said:

ωραια!Ερωτηση  εαν περαστει αλλο android,αυτο  θα  διορθωθει ή οχι;θα  μου  εμφανισει  το  2/32?
Απο  δω και  μπρος  τι  μπορω να κάνω;;

Για το κρασάρισμα του launcher απλώς μπες στις ρυθμίσεις του tvbox και απενεργοποίησε την τοποθεσία. Άλλαξε κάτι η yahoo στο api του καιρού από όπου έπαιρνε ο launcher τις πληροφορίες και γι'αυτο κρασάρει. Απενεργοποιείς την τοποθεσία και είσαι εντάξει. Θα στριφογυρίζει βεβαια το κυκλάκι στην αρχική οθόνη αλλα δεν θα κρασάρει.

Για να σετάρεις το kodi θα μπεις στο grecotm.club και θα ακολοπυθήσεις τις οδηγίες. Σε 5 λεπτά θα έχεις έτοιμο σεταρισμένο kodi.

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, letom said:

Για το κρασάρισμα του launcher απλώς μπες στις ρυθμίσεις του tvbox και απενεργοποίησε την τοποθεσία. Άλλαξε κάτι η yahoo στο api του καιρού από όπου έπαιρνε ο launcher τις πληροφορίες και γι'αυτο κρασάρει. Απενεργοποιείς την τοποθεσία και είσαι εντάξει. Θα στριφογυρίζει βεβαια το κυκλάκι στην αρχική οθόνη εκεί στα δεξιά αλλα δεν θα κρασάρει.

Για να σετάρεις το kodi θα μπεις στο grecotm.club και θα ακολοπυθήσεις τις οδηγίες. Σε 5 λεπτά θα έχεις έτοιμο σεταρισμένο kodi.

Ή ακόμα καλύτερα βάζει τον Square Home Launcher 3 και δεν έχει θέμα..έχει και καλύτερη απεικόνιση στην επιφάνεια εργασίας του !!

Για τα ελληνικά μπιλντς συμφωνώ απόλυτα...έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τα συνιστώ....δεν χάνω πλέον άπειρες ώρες όπως παλιά να δω γιατί και πως κάποιο addon δεν δουλεύει πλέον (το κάνουν άλλοι για εμάς !).

Εγώ στο Beelink GT1 2/16 ( το "απλό") μέχρι πριν λίγους μήνες είχα την εξαιρετική custom rom from Superceleron (android6)..ούτε Android7 δεν του είχα βάλει που υπήρχε και έτρεχε ικανοποιητικότατα με τα πάντα....πλέον του έβαλα Android9 Slimbox ATV και είναι ακόμα καλύτερα.....έχουν όμως πολλά revisions και ειδικά αυτό με την φέικ μνήμη θέλει προσοχή να μην μπρικάρει (άρα την κατάλληλη ρομ για μνήμη 2GB και όχι 3GB).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θα ήθελαν να δοκιμάσουν ΕΟΝ σε TVbox, PC/laptop, tablet & Smart TV υπάρχει πάλι δωρεάν πρόσβαση για ΟΛΟΥΣ  στα αθλητικά κανάλια για 7 ημέρες (22/2 - 28/2) στο eon.nova.gr😉

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω ποστ είναι off topic με το KODI.
Κάνατε και αυτό το θέμα σαν το άλλο να μιλάτε για προβληματικά box και αλλαγές Ρομ.
Κάποια μέλη που το παίζετε και εξπερτς δε σέβεστε ούτε τη θεματολογία;;

Sent from my LE2123 using Tapatalk



ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2022 at 12:16 ΜΜ, xloupas said:

Οπψς ειπες, σε μενα θα σου πω το Greek Subs δουλευει πολυ καλα, το subtitles.gr μερικως καλα αν για παραδειγμα πας να κατεβασεις υποτιτλο που βρηκε απο subs4free απλα ξεχνα το τουλαχιστοβ σε μενα ετσι κανει απο σειρες κανενα προβλημα στο subtitles.gr, το opensubtitles by opensubtitles δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα, να υποθεσω εχεις κανει αλλαγη DNS.

σας κατεβαζει υποτιτλους απο subs4free ; εμενα ολοι αποτυγχανουν

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, patrickdrd said:

σας κατεβαζει υποτιτλους απο subs4free ; εμενα ολοι αποτυγχανουν

άλλαξες DNS? εάν και σε εμένα συνήθως από αλλού κατεβαίνουν οι υπότιτλοι.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

ναι, εχω (στην καρτα δικτυου):

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 8.8.8.8
                                    1.1.1.1

 

απο browser ανοιγουν κανονικα,

πρεπει να βαλω dns και στο kodi;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...