Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 5/10/2022 at 4:02 ΜΜ, junglist said:

Δεν χρειάζεσαι κανένα build αφού έχεις γνώσεις και ξέρεις να βάζεις add ons.
Πέρνα και ένα Elementum ή Promise για σειρές/ταινίες.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

Δεν θέλω build.
Έχω βάλει μέχρι στιγμής SportHD, The Crew, The Promise.

Θέλω κάποιο εναλλακτικό για το SportHD,(κατά προτίμηση για ChL από ελληνικά κανάλια για τον πεθερό μου)
και αν υπάρχει κάποιο πρόσθετο για κανάλια όπως το Discovery.

AliveGR - προσπαθώ να το βάλω απο τις 2 πηγές (master, twilight0). Όταν πάω να κάνω εγκατάσταση από repository με πετάει έξω απο το Kodi. Έχει κάποιο  θέμα το προσθετο με το Matrix;
Υπάρχει εναλλακτικό του AliveGR;

Edited by jyonu

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 6/10/2022 at 9:58 ΠΜ, jyonu said:

Θέλω κάποιο εναλλακτικό για το SportHD,(κατά προτίμηση για ChL από ελληνικά κανάλια για τον πεθερό μου)
και αν υπάρχει κάποιο πρόσθετο για κανάλια όπως το Discovery.

Για CL και γενικά για ευρωπαικές διοργανώσεις και πρωταθλήματα υπάρχει το εκπληκτικό Rising Tides, το οποίο υπήρχε μέχρι πέρυσι και στο gkobu αλλά το αφαιρέσανε (άγνωστος ο λόγος). Από κανάλια έχει πολλά links και σε άριστη ποιότητα HD και FHD όμως είναι κυρίως ξένα κανάλια. Και λέω κυρίως ξένα επειδή πολύ πρόσφατα σε αγώνα CL είχε και link νοβα σε HD. Σίγουρα δεν συμβαίνει συχνά αυτό, τουλάχιστον όχι όσα χρόνια χρησιμοποιώ αυτό το πρόσθετο. Από ποιότητα εικόνας πάντως είναι κορυφή.

To source είναι αυτό: https://mullafabz.xyz/Repository/K19/

Από εκεί κατεβάζεις πρώτα το Rising Tides Repository και μετά το addon.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, letom said:

Για CL και γενικά για ευρωπαικές διοργανώσεις και πρωταθλήματα υπάρχει το εκπληκτικό Rising Tides, το οποίο υπήρχε μέχρι πέρυσι και στο gkobu αλλά το αφαιρέσανε (άγνωστος ο λόγος). Από κανάλια έχει πολλά links και σε άριστη ποιότητα HD και FHD όμως είναι κυρίως ξένα κανάλια. Και λέω κυρίως ξένα επειδή πολύ πρόσφατα σε αγώνα CL είχε και link νοβα σε HD. Σίγουρα δεν συμβαίνει συχνά αυτό, τουλάχιστον όχι όσα χρόνια χρησιμοποιώ αυτό το πρόσθετο. Από ποιότητα εικόνας πάντως είναι κορυφή.

To source είναι αυτό: https://mullafabz.xyz/Repository/K19/

Από εκεί κατεβάζεις πρώτα το Rising Tides Repository και μετά το addon.

Υπάρχει και ως απλό apk το Football Live HD....εκτός KODI...ψάξτε το.

Επίσης το Rising Tides υπάρχει και στο Technewsology & στο Manalab. Όταν έχεις κουτί με 4/32 μπορείς να τα έχεις και τα 3 μπιλντς ταυτόχρονα..ίσως και κανένα ξένο μπιλντ επιπλέον....χωρίς πρόβλημα.😎

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Elementum και promise?
Τι είναι αυτά;για δώσε πληροφορίες.
Προσωπικά παλιότερα χρησιμοποιούσα gkobu.
Εδώ και κανένα χρόνο χρησιμοποιώ tebhnewsology αν κι έχω αφαιρέσει πολλά.
Εξαιρετικά repo τα ezra και umbrella να προσθέσω.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι αυτά που ανέφερα.
Ιδανικά add-ons για σειρές και ταινίες.
Με καλύπτουν μέχρι 4κ υλικό φουλ.

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω το kodi με περασμένο το manalab. Ήθελα να ρωτήσω, στα γκρουπ καναλιών στο pvr, μπορώ να δημιουργήσω ένα δικό μου γκρουπ και να βάλω μέσα οποία κανάλια θέλω από όποια χώρα θέλω;

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2022 at 9:51 ΠΜ, ath156 said:

Υπάρχει και ως απλό apk το Football Live HD....εκτός KODI...ψάξτε το.

Από ποιον εκδότη;
Στο store έχει 4-5 με τον ίδιο τίτλο.

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, jyonu said:

Από ποιον εκδότη;
Στο store έχει 4-5 με τον ίδιο τίτλο.

Μόνο από θείο.

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2022 at 4:44 ΜΜ, vassilis_7 said:

Καλησπέρα. Εχω το kodi με περασμένο το manalab. Ήθελα να ρωτήσω, στα γκρουπ καναλιών στο pvr, μπορώ να δημιουργήσω ένα δικό μου γκρουπ και να βάλω μέσα οποία κανάλια θέλω από όποια χώρα θέλω;

Παιδιά κάποια απάντηση γι αυτό υπάρχει;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πως μπορώ να βάλω το manalab build;
Που έχει οδηγίες;

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jyonu said:

Καλησπέρα,

Πως μπορώ να βάλω το manalab build;
Που έχει οδηγίες;

https://grecotm.club/manalab-build/

https://www.youtube.com/watch?v=CTgL92RPLVY

https://grecotm.club/grwizard/      Οδηγίες κοινές για εγκατάσταση οποιουδηποτε build

 

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το kodi όλα καλά. Αλλά στις ρυθμίσεις όταν κατεβάζω το αρχείο lazy kodi.com για τους υπότιτλους είναι κενό και δεν μπορώ να συνεχίσω τις ρυθμίσεις. Αν και το εκανα πολλές φορές δεν γίνεται τιποτα. Κάθε  βοήθεια δεκτη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω nba και wwe ποια πρόσθετα πρέπει να κοιτάξω;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Έχει δοκιμάσει κανείς builds από το GrecoTM, όπως το Morpheus και το Deluxe στο Kodi 19;
Γιατί λένε μόνο για Kodi 17-18.
Βέβαια και το ManaLab για 18 λέει.

 

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jyonu said:

Καλησπέρα,
Έχει δοκιμάσει κανείς builds από το GrecoTM, όπως το Morpheus και το Deluxe στο Kodi 19;
Γιατί λένε μόνο για Kodi 17-18.
Βέβαια και το ManaLab για 18 λέει.

 

Ανάλογα με ποια έκδοση KODI έχεις (17 ή 18 ή 19) σου εμφανίζει και τα σχετικά συμβατά builds μόνο !

Προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο πλέον να μην χρησιμοποιεί κάποιος μόνο την έκδοση KODI 19. Είναι ώριμη πλέον και τα πιο πολλά addons συμβατά με αυτή.......ήδη είναι σχεδόν έτοιμη η 20...

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχει κάποιες μέρες τώρα που μου βγάζει σφάλμα στο stalker client 

Έλεγχος ταυτότητας απέτυχε.Ξαναδοκιμαστε

Και δεν μου φορτώνει τα κανάλια ....

Έχει γίνει κάτι με το πρόσθετο??

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2022 at 7:27 ΜΜ, johnstef said:

Έχει κάποιες μέρες τώρα που μου βγάζει σφάλμα στο stalker client 

Έλεγχος ταυτότητας απέτυχε.Ξαναδοκιμαστε

Και δεν μου φορτώνει τα κανάλια ....

Έχει γίνει κάτι με το πρόσθετο??

Άλλαξε πύλη ή MAC address.

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2022 at 4:16 ΠΜ, enterhere said:

Άλλαξε πύλη ή MAC address.

Οκ άλλαξα και βρήκε

Κάτι άλλο τώρα

Η διαδικασία:

Μπαίνω kodi ,περιμένω να κάνει ενημέρώσεις, φορτώνει τα κανάλια πάνω δεξιά ,σε build gkobu όλα αυτά,πάω στο live tv, πατάω να δω ένα κανάλι και μου βγάζει 9 στις δέκα φορές το γνωστό μήνυμα του σφάλματος...

 

Screenshot_2022-12-11-18-39-28-76_e18329511ee9ae4541720d804dbbeba9.thumb.jpg.63d63971cc119b15db74b64e4e849a1b.jpg

Το κλείνω το ξανά ανοίγω μπας και παίξει πάλι τπτ.

Κάποια στιγμή αργότερα και όποτε τού έρθει τυχαία ίσως παίξουν

Επειδή όμως πιστεύω ότι μόνο τυχαία μια παίζουν και μια δεν παίζουν μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι μπορεί να φταίει σε αυτό και γίνεται λάθος????

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ άλλαξα και βρήκε
Κάτι άλλο τώρα
Η διαδικασία:
Μπαίνω kodi ,περιμένω να κάνει ενημέρώσεις, φορτώνει τα κανάλια πάνω δεξιά ,σε build gkobu όλα αυτά,πάω στο live tv, πατάω να δω ένα κανάλι και μου βγάζει 9 στις δέκα φορές το γνωστό μήνυμα του σφάλματος...
 
Screenshot_2022-12-11-18-39-28-76_e18329511ee9ae4541720d804dbbeba9.thumb.jpg.63d63971cc119b15db74b64e4e849a1b.jpg
Το κλείνω το ξανά ανοίγω μπας και παίξει πάλι τπτ.
Κάποια στιγμή αργότερα και όποτε τού έρθει τυχαία ίσως παίξουν
Επειδή όμως πιστεύω ότι μόνο τυχαία μια παίζουν και μια δεν παίζουν μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι μπορεί να φταίει σε αυτό και γίνεται λάθος????
 
Ποιο skin είναι αυτό που δείχνεις;
Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2022 at 6:44 ΜΜ, johnstef said:

Οκ άλλαξα και βρήκε

Κάτι άλλο τώρα

Η διαδικασία:

Μπαίνω kodi ,περιμένω να κάνει ενημέρώσεις, φορτώνει τα κανάλια πάνω δεξιά ,σε build gkobu όλα αυτά,πάω στο live tv, πατάω να δω ένα κανάλι και μου βγάζει 9 στις δέκα φορές το γνωστό μήνυμα του σφάλματος...

 

Screenshot_2022-12-11-18-39-28-76_e18329511ee9ae4541720d804dbbeba9.thumb.jpg.63d63971cc119b15db74b64e4e849a1b.jpg

Το κλείνω το ξανά ανοίγω μπας και παίξει πάλι τπτ.

Κάποια στιγμή αργότερα και όποτε τού έρθει τυχαία ίσως παίξουν

Επειδή όμως πιστεύω ότι μόνο τυχαία μια παίζουν και μια δεν παίζουν μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι μπορεί να φταίει σε αυτό και γίνεται λάθος????

 

Αν δεν κάνω λάθος κάθε mac παίζει μόνο σε μία ip δηλαδή σε έναν χρήστη. Άρα όταν δεν παίζει σημαίνει ότι κάποιος άλλος βλέπει εκείνη την ώρα με αυτή τη mac. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΠΡΟΣΟΧΗ !!

Εάν έχετε ενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις στο Playstore θα σας ενημερώσει το KODI στην έκδοση 20.0   !!!

Ίσως να μην το θέλετε αυτό (διότι κάποια addons που χρησιμοποιείτε πιθανόν να είναι ασύμβατα). Άρα ίσως θα ήταν σκόπιμο (τουλάχιστον για την ώρα) να απενεργοποιήσετε τις αυτόματες ενημερώσεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

 Και σε συνέχεια των όσων έλεγα για το καινούργιο KODI 20 - Nexus......καλό θα ήταν να κάνετε "καθαρή εγκατάστασή" του και να μην μείνετε στο "migration" που κάνει από 19 σε 20......όσοι χρησιμοποιείτε Manalab ίσως να σας το έβγαλε ήδη ως ειδοποίηση!!😉 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...