Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο Αντ1 συμπεριλαμβάνεται στα "αλλά" συνδρομητικά??

Τέλος πάντων ....λύση για να μην σταματάει η ροή όπως είπε και ο φίλος , όπως στο ΜΧ player υπάρχει στο Kodi??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

17 minutes ago, johnstef said:

Ο Αντ1 συμπεριλαμβάνεται στα "αλλά" συνδρομητικά??

Τέλος πάντων ....λύση για να μην σταματάει η ροή όπως είπε και ο φίλος , όπως στο ΜΧ player υπάρχει στο Kodi??

Μήπως πρέπει να ξαναδιαβάσεις την ερώτηση του φίλου, όπως την διευκρίνησε εδώ:

https://myphone.gr/forum/topic/113713/?do=findComment&comment=7070368

Όχι δεν εννοώ κάτι παράξενο.Τα ελεύθερα mega skai κτλ μου το κάνει.Το έχω σε tvbox σε τηλεόραση και θα βόλευε να βλέπω από εκεί αλλά δεν μπορώ.

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ath156 said:

Δεν ξέρω εάν δεν κατάλαβα καλά, αλλά δεν έχω κανένα θέμα (με τα ελεύθερα ελληνικα κανάλια, αλλά και "κάποια" άλλα...).

Π.χ. στο GKobu μπορείς να τα δεις με 2 τρόπους:

1. LIVE TV - Τηλεοπτικά κανάλια

2. ΕΛΛΗΝΙΚΑ - AliveGR - Ζωντανή Τηλεόραση

Εγω αναφέρομαι στο LIVE TV και με πετάει έξω κάθε ένα λεπτό σε όλα τα ελεύθερα κανάλια (πχ. ΕΡΤ, Αντ1, Σταρ, κλπ). Και το έχω δοκιμάσει και σε διάφορα μποξάκια και σε pc. Δεν μπορεί να είναι θέμα hardware. Αλλά και software πως να είναι αφού με τα build όλοι τις ίδιες ρυθμίσεις έχουμε. Και το έχω δοκιμάσει και με διαφορετικά builds και πάλι το ίδιο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, letom said:

Εγω αναφέρομαι στο LIVE TV και με πετάει έξω κάθε ένα λεπτό σε όλα τα ελεύθερα κανάλια (πχ. ΕΡΤ, Αντ1, Σταρ, κλπ). Και το έχω δοκιμάσει και σε διάφορα μποξάκια και σε pc. Δεν μπορεί να είναι θέμα hardware. Αλλά και software πως να είναι αφού με τα build όλοι τις ίδιες ρυθμίσεις έχουμε. Και το έχω δοκιμάσει και με διαφορετικά builds και πάλι το ίδιο γίνεται.

Άρα λοιπόν εδώ είναι το θέμα μας, όπως σωστά το θέτεις και όπως το έθεσε αρχικά ο φίλος (με την διευκρινιστική του απάντηση βέβαια μετά). Προσωπικά δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ παρόμοιο πρόβλημα με τα ελεύθερα κανάλια. Θα γράψω λοιπόν κάποια διαδικασία μήπως έτσι βρεθεί που έχετε εσείς το θέμα:

1. Πριν από οτιδήποτε άλλο αλλάζουμε DNS π.χ. σε Google (κατά προτίμηση στο ρούτερ για να ισχύει για όλες μας τις συσκευές !!)

2. Βάζουμε το KODI στην έκδοση 19 (νομίζω σε εμένα έχει μείνει στην 19.3, ίσως να υπάρχει και 19.4 που δεν την έβαλα).

3. Εγκαθιστούμε το GKOBU με καθαρή εγκατάσταση. Λέμε ΝΑΙ σε ότι μας ζητήσει προς εγκατάσταση !! Περιμένουμε 5+ λεπτά να κάνει όλες τις ρυθμίσεις/ενημερώσεις. Σε κάθε επανεκκίνηση του δίνουμε το χρόνο να ξανακάνει ενημερώσεις. Ακόμα και αν το κλείσουμε και το ανοίξουμε το επόμενο δευτερόλεπτο πάλι περιμένουμε να κάνει τους ελέγχους του (λιγότερο χρόνο βέβαια).

4. Στο Live TV περιμένουμε να φορτώσει όλα τα κανάλια στην σχετική μπάρα.

Μικρό Τιπ. "Παίζουμε" με τον "Βοηθό αλλαγής πύλης", αλλάζοντας πύλες, περιμένοντας την ανανέωση ή ακόμα και reboot. Στην "Επιλογή γκρουπ καναλιών" επιλέγουμε "Ελληνικά", εάν θέλουμε την εμφάνιση αυτών μόνο. Για αυτό μάλιστα έβαλα τα screenshots στη μορφή παραπάνω...για να φαίνονται οι επιλογές αυτές😁

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα όσα αναφέρεις. Το πρόβλημα συμβαίνει από την πρώτη στιγμή που προστέθηκε το LIVE TV στα build της Grecotm. Σιγουρα δηλαδή από Kodi 18 αν όχι και πιο πριν. Και αυτος είναι και ο λόγος που δεν ασχολούμαι με το section LIVE TV απλώς μία στο πολύ τόσο μπαίνω να τσεκάρω μήπως και το διορθώσανε. Και πάντα απορούσα γιατί το έχουν αφού δεν δουλεύει σωστά. Τώρα εντυπωσιάζομαι που μου λες οτι σε εσένα δεν κάνει διακοπές. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να μην έχει εγκατασταθεί κάποια εξάρτηση αλλά έχω κάνει τόσες φορές clean install σε διάφορες συσκευές οπότε είναι απίθανο να συμβαίνει αυτό σε όλες. Και το έχω δοκιμάσει και σε άλλο σπίτι μήπως και ήταν θέμα δικτύου του σπιτιού μου. Είναι τρέλα, δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο μπορεί να φταίει.

29 minutes ago, ath156 said:

Μικρό Τιπ. "Παίζουμε" με τον "Βοηθό αλλαγής πύλης", αλλάζοντας πύλες, περιμένοντας την ανανέωση ή ακόμα και reboot. Στην "Επιλογή γκρουπ καναλιών" επιλέγουμε "Ελληνικά", εάν θέλουμε την εμφάνιση αυτών μόνο. Για αυτό μάλιστα έβαλα τα screenshots στη μορφή παραπάνω...για να φαίνονται οι επιλογές αυτές😁

 

Με τον βοηθό αλλαγής πύλης προσπάθησα να πειραματιστώ αλλά δεν είμαι σίγουρος για το πως λειτουργεί. Παταω στο "Βοηθός αλλαγής πύλης", μετά επιλέγω πχ. "αλλαγή σε πύλη 2", επιστρέφω πίσω και η λίστα καναλιών είναι κενή. Το ίδιο και με πύλη 3 και 4. Δεν θυμάμαι αν έχω δοκιμάσει πιο πέρα. Κάνω και επανεκκίνηση στο kodi χωρίς αποτέλεσμα. Η μόνη πύλη που εμφανίζει λίστα με κανάλια είναι ή 1.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, letom said:

Τα έχω κάνει όλα όσα αναφέρεις. Το πρόβλημα συμβαίνει από την πρώτη στιγμή που προστέθηκε το LIVE TV στα build της Grecotm. Σιγουρα δηλαδή από Kodi 18 αν όχι και πιο πριν. Και αυτος είναι και ο λόγος που δεν ασχολούμαι με το section LIVE TV απλώς μία στο πολύ τόσο μπαίνω να τσεκάρω μήπως και το διορθώσανε. Και πάντα απορούσα γιατί το έχουν αφού δεν δουλεύει σωστά. Τώρα εντυπωσιάζομαι που μου λες οτι σε εσένα δεν κάνει διακοπές. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να μην έχει εγκατασταθεί κάποια εξάρτηση αλλά έχω κάνει τόσες φορές clean install σε διάφορες συσκευές οπότε είναι απίθανο να συμβαίνει αυτό σε όλες. Και το έχω δοκιμάσει και σε άλλο σπίτι μήπως και ήταν θέμα δικτύου του σπιτιού μου. Είναι τρέλα, δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο μπορεί να φταίει.

Με τον βοηθό αλλαγής πύλης προσπάθησα να πειραματιστώ αλλά δεν είμαι σίγουρος για το πως λειτουργεί. Παταω στο "Βοηθός αλλαγής πύλης", μετά επιλέγω πχ. "αλλαγή σε πύλη 2", επιστρέφω πίσω και η λίστα καναλιών είναι κενή. Το ίδιο και με πύλη 3 και 4. Δεν θυμάμαι αν έχω δοκιμάσει πιο πέρα. Κάνω και επανεκκίνηση στο kodi χωρίς αποτέλεσμα. Η μόνη πύλη που εμφανίζει λίστα με κανάλια είναι ή 1.

Λοιπόν βλέπω Live TV μόνο από το Χ88 King που το έχω συνδεδεμένο στην TV/Monitor που έχω στο γραφείο μου. Έχω και φορητή κεραία για την τηλεόραση, αλλά κάποιες φορές λόγω καιρού ή λόγω καναλιού δεν έχει καλή σύνδεση...οπότε τότε χρησιμοποιώ το Ιντερνετ...άρα έχω φροντίσει εδώ και καιρό να δουλεύει σωστά. Βάζω την ρύθμιση που έχει αυτή την στιγμή, η οποία δεν εμφανίζεται εξ ορισμού στις άλλες γκαταστάσεις μου (σε τάμπλετ, PC , κινητό). Είναι η πύλη 5, που δεν θυμάμαι από πότε και πως την έβαλα. (φωτο 1)

Δοκιμάζοντας σε PC και κινητό (για 1η φορά) είδα αυτό που λέτε. Άλλαξα την πύλη στο λαπτοπ σε 3 και όλα καλά....πρέπει να περιμένεις κάποια ώρα να φορτωθεί η λίστα σε κάθε αλλαγή (φωτο 2).

1655470903087.jpg

 

Noname.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. προσφατα πηρα καινουργια τηλεοραση. sony android tv. εγκατεστησα το kodi και το χρησιμοποιω κυριως σαν player για να παιζει αρχεια ασυρματα απο το λαπτοπ, ειναι η εκδοση 19. Δε εχω ασχοληθει ποτε ξανα με kodi,

Υπαρχει καποιος οδηγος τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, bandi650 said:

γεια σας. προσφατα πηρα καινουργια τηλεοραση. sony android tv. εγκατεστησα το kodi και το χρησιμοποιω κυριως σαν player για να παιζει αρχεια ασυρματα απο το λαπτοπ, ειναι η εκδοση 19. Δε εχω ασχοληθει ποτε ξανα με kodi,

Υπαρχει καποιος οδηγος τι πρεπει να κανω;

Μπες εδώ https://grecotm.club/

και δες κάτω κάτω το βίντεο με τις οδηγίες. Πέντε λεπτά υπόθεση είναι να το ρυθμίσεις το kodi και να βλέπεις τα πάντα όλα. Κάνε εγγραφή στο σάιτ που σου έδωσα για να πάρεις έναν κωδικό που θα σου ζητηθεί κατά την εγκατάσταση του build. Τα εξηγεί όλα στο βίντεο βήμα-βήμα.

17 ώρες πριν, ath156 said:

Λοιπόν βλέπω Live TV μόνο από το Χ88 King που το έχω συνδεδεμένο στην TV/Monitor που έχω στο γραφείο μου. Έχω και φορητή κεραία για την τηλεόραση, αλλά κάποιες φορές λόγω καιρού ή λόγω καναλιού δεν έχει καλή σύνδεση...οπότε τότε χρησιμοποιώ το Ιντερνετ...άρα έχω φροντίσει εδώ και καιρό να δουλεύει σωστά. Βάζω την ρύθμιση που έχει αυτή την στιγμή, η οποία δεν εμφανίζεται εξ ορισμού στις άλλες γκαταστάσεις μου (σε τάμπλετ, PC , κινητό). Είναι η πύλη 5, που δεν θυμάμαι από πότε και πως την έβαλα. (φωτο 1)

Δοκιμάζοντας σε PC και κινητό (για 1η φορά) είδα αυτό που λέτε. Άλλαξα την πύλη στο λαπτοπ σε 3 και όλα καλά....πρέπει να περιμένεις κάποια ώρα να φορτωθεί η λίστα σε κάθε αλλαγή (φωτο 2).

Εγώ το χρησιμοποιώ κυρίως σε ένα Beelink GT1 Mini και ένα Tanix TX9 Pro και σπανίως σε pc, laptop και κινητό.

Σε pc και κινητό όταν λες ότι είδες αυτό που λέμε εννοείς σου συνέβη αυτό που σε πετάει έξω κάθε ένα λεπτό? Αν ναι είναι πολύ σημαντικό γιατί σημαίνει ότι η απάντηση στο πρόβλημά μας είναι η πύλη.

Θα δοκιμάσω κι εγω τις άλλες πύλες. Πόση ώρα περιμένεις να φορτώσει η  λίστα? Όταν είχα δοκιμάσει μερικές, το άφηνα 2-3 λεπτά και δεν φόρτωνε η λίστα. Θέλει περισσότερο? 

 

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

@letom

Ναι αυτό εννοώ ότι πραγματικά μετά από 1 λεπτό περίπου με πετούσε έξω και στο λαπτοπ και στο κινητό (συνδεδεμένα στο ίδιο ρούτερ οπτικής ίνας - άρα σίγουρα δεν είναι θέμα δικτύου !!).  Άλλαξα Πύλη στο λάπτοπ (φωτο 2 - Πύλη 3) και είδα για 5 περίπου λεπτά χωρίς πρόβλημα.

Δοκιμάζεις αλλαγή, περιμένεις λίγα λεπτά (ίσως κλείσε/άνοιξε το KODI). "Try and error" διαδικασία. Ξέρουμε βέβαια ότι όλα αυτά είναι μία συνεχής "μάχη"....αυτό που ισχύει σήμερα μπορεί να μην ισχύει μετά από μερικές ημέρες.....επίσης εάν προσέξεις στο X88 King (φωτο1) υπάρχει μία πύλη που δεν μου την εμφανίζει σήμερα στα άλλα (έχει πολύ καιρό που την άλλαξα)😁

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ath156 said:

@letom

Ναι αυτό εννοώ ότι πραγματικά μετά από 1 λεπτό περίπου με πετούσε έξω και στο λαπτοπ και στο κινητό (συνδεδεμένα στο ίδιο ρούτερ οπτικής ίνας - άρα σίγουρα δεν είναι θέμα δικτύου !!).  Άλλαξα Πύλη στο λάπτοπ (φωτο 2 - Πύλη 3) και είδα για 5 περίπου λεπτά χωρίς πρόβλημα.

Δοκιμάζεις αλλαγή, περιμένεις λίγα λεπτά (ίσως κλείσε/άνοιξε το KODI). "Try and error" διαδικασία. Ξέρουμε βέβαια ότι όλα αυτά είναι μία συνεχής "μάχη"....αυτό που ισχύει σήμερα μπορεί να μην ισχύει μετά από μερικές ημέρες.....επίσης εάν προσέξεις στο X88 King (φωτο1) υπάρχει μία πύλη που δεν μου την εμφανίζει σήμερα στα άλλα (έχει πολύ καιρό που την άλλαξα)😁

Σ' ευχαριστώ πολύ! Ευκαιρία να ασχοληθώ με το θέμα τώρα το ΣΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι. Φαίνεται ότι στη πύλη 3 παίζει χωρίς διακοπές. Τουλάχιστον για το διάστημα που δοκίμασα. Μόνο, αφού φορτώσει τα κανάλια, δώστε φίλτρο ελληνικά, για να μη χαθείτε.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. επειδή και σε μένα έκανε τις ίδιες διακοπές γι αυτό και στο ερώτημα εγκατάστασης σε καινούρια συσκευή για το live tv στο Gkobu απάντησα όχι να μην ερωτηθώ πάλι, υπάρχει τρόπος να κάνω την εγκατάσταση τώρα μέσα από το build και να ξαναδοκιμάσω ή θέλει καθαρή εγκατάσταση από την αρχή;

ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Το PVR Stalker γίνεται σίγουρα εγκατάσταση και όπως είσαι τώρα αλλά δεν ξέρω οι πύλες κλπ πως μπαίνουν μετά. Καλύτερα κάνε καθαρή εγκατάσταση όλου του build μέσα από το build. Στο κεντρικό μενού πας WIZARD -> Builds -> Gkobu -> Καθαρή εγκατάσταση και τελείωσες. 

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παρόλο που άλλαξα την πύλη δεν παίζει κανένα κανάλι...

Μόνο στην πύλη 1 και για λίγα δευτερόλεπτα...

Κριμα

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, johnstef said:

Εμένα παρόλο που άλλαξα την πύλη δεν παίζει κανένα κανάλι...

Μόνο στην πύλη 1 και για λίγα δευτερόλεπτα...

Κριμα

Αρχικά βεβαιώσου ότι έχεις DNS 8.8.8.8. Για αυτό πήγαινε "ΣΥΣΤΗΜΑ-Πληροφορίες συστήματος-Δίκτυο". Έχει εκει πρωτεύον DNS 8.8.8.8 & δευτευρεύον 8.8.4.4?? . Δεν αποκλείεται να βρεθείς προ εκπλήξεως παρόλο που το έχεις αλλάξει στο ρούτερ (έχει σημασία και πως συνδέεσαι με ασύρματο ή καλώδιο κλπ..).

2ο μικρό τιπ: Αφού αλλάξεις Πύλη, έάν δεν σου δουλεύει μετά από αρκετή αναμονή-επανεκκίνηση κλπ. δοκίμασε να αλλάξεις MAC στο "Επιλογή εναλλακτικής MAC διεύθυνσης..."...μετά από κάθε αλλαγή Πύλης.... Πιστεύω ότι μετά από "παίδεμα" θα βρεις τι ισχύει σε εσένα...δυστυχώς υπάρχουν αρκετές παράμετροι και διάφορες λύσεις...

Εάν έχεις παλιά εγκατάσταση του GKobu, μία νέα-"καθαρή" εγκατάσταση του μπορεί να κάνει το "κόλπο" ίσως χωρίς να παιδευθείς καθόλου....έτσι και αλλιώς δεν κοστίζει τίποτα...γίνεται σε λίγα λεπτά😁

Και βέβαια πάντα σε KODI 19.#

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά είναι και τα 2 dns που έχω και συνδέω με το WiFi 

Έκανα και clean install ,θα δοκιμάσω αργότερα με αλλαγή mac μήπως και....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά το Live TV του Alivegr παίζει μπόμπα για τα περισσότερα ελεύθερα κανάλια εδώ και πολύ καιρό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, junglist said:

Ενημερωτικά το Live TV του Alivegr παίζει μπόμπα για τα περισσότερα ελεύθερα κανάλια εδώ και πολύ καιρό.

Αυτό για το alive.gr και τα Ελληνικά κανάλια το έχουμε πει εδώ και πολύ καιρό (https://myphone.gr/forum/topic/113713/?do=findComment&comment=7070372) όμως από το άλλο μενού που ζητάνε τα παιδιά μπορούν να δουν και πολλά άλλα κανάλια (και υπό προυποθέσεις και κάποια "άλλα").........

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, johnstef said:

Εμένα παρόλο που άλλαξα την πύλη δεν παίζει κανένα κανάλι...

Μόνο στην πύλη 1 και για λίγα δευτερόλεπτα...

Κριμα

Κι εγώ τα ίδια. Εκτός από την πύλη 1, στις υπόλοιπες είτε δεν φορτώνουν καθόλου οι λίστες των καναλιών είτε φορτώνουν αλλά δεν παίζει κανένα κανάλι. Δεν δοκίμασα να "παίξω" με την αλλαγή mac, θα το κάνω σήμερα-αύριο και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, letom said:

Κι εγώ τα ίδια. Εκτός από την πύλη 1, στις υπόλοιπες είτε δεν φορτώνουν καθόλου οι λίστες των καναλιών είτε φορτώνουν αλλά δεν παίζει κανένα κανάλι. Δεν δοκίμασα να "παίξω" με την αλλαγή mac, θα το κάνω σήμερα-αύριο και θα ενημερώσω.

Δεν ξέρω εάν σε βοηθήσει αυτό αλλά σήμερα το πρωι στο λαπτοπ η Πύλη 3 που εχθές έπαιζε μια χαρά, σήμερα καπουτ...Με μεγάλη μου δε έκπληξη βρήκα ότι και τα 2 DNS μου έγιναν fe############# και όχι 8.8.8.8 που έχω βάλει στο ρούτερ🤔

Παρόλο που αυτό θέλει ψάξιμο, όπως διαπίστωσα για τον συγκεκριμμένο σκοπό μάλλον δεν παίζει ρόλο....σίγουρα έχει σημασία για ελληνικούς υπότιτλους.

Βάζοντας όμως την 3η MAC στην σειρά όχι μόνο όλα ΟΚ για τα ελληνικά, αλλά και κάποια άλλα....😀

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος οδηγός ή βίντεο που να δείχνει πως να συνδέσω λογαριασμό real debrid που αγόρασα, σε kodi 19,3 που έχω εγκαταστήσει το gkobu. Μπορεί σε κάποιους από εσάς να φαίνεται εύκολο αλλά δυστυχώς δεν είμαι εξοικειωμένος ούτε και έχω τον  χρόνο να ασχοληθώ περισσότερο. Το tv box ειναι ενα παλιό  beelink  ultimate χωρίς φυσικά να εχω πειράξει το λογισμικό του.

Link to comment
Share on other sites

@letom @johnstef

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι εάν το προσπαθήσετε θα πετύχετε πιθανότατα αυτό που θέλετε....

Εάν παρόλα αυτά θέλετε μόνον Ελληνικά κανάλια, πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο να παιδεύεστε και πάτε στο "ΕΛΛΗΝΙΚΑ-Ζωντανη Τηλόραση" του Alivegr. 

Μόνο ό ΑΝΤ σίγουρα δεν δουλεύει εκεί....εμφανίζεται μόνιμα ένα στιγμιότυπο πολύ παλιό με Παπαδάκη-Εξαδάκτυλο...😂😂😂

Αντίθετα ο ΑΝΤ παίζει σωστά με τον τρόπο που σας παιδεύει να ενεργοποιήσετε.

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος οδηγός ή βίντεο που να δείχνει πως να συνδέσω λογαριασμό real debrid που αγόρασα, σε kodi 19,3 που έχω εγκαταστήσει το gkobu. Μπορεί σε κάποιους από εσάς να φαίνεται εύκολο αλλά δυστυχώς δεν είμαι εξοικειωμένος ούτε και έχω τον  χρόνο να ασχοληθώ περισσότερο. Το tv box ειναι ενα παλιό  beelink  ultimate χωρίς φυσικά να εχω πειράξει το λογισμικό του.
Για δες εδώ: https://www.pcsteps.gr/271516-kodisteps-2/
Και πες μου πως πάει γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ. Αλλά δεν δέχεται PayPal και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με paysafe και το χω αφήσει πίσω, προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ath156 said:

@letom @johnstef

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι εάν το προσπαθήσετε θα πετύχετε πιθανότατα αυτό που θέλετε....

Εάν παρόλα αυτά θέλετε μόνον Ελληνικά κανάλια, πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο να παιδεύεστε και πάτε στο "ΕΛΛΗΝΙΚΑ-Ζωντανη Τηλόραση" του Alivegr. 

Τα ελληνικά όντως τα έχει στο alivegr. Ο λόγος που παιδεύομαι με το live tv είναι το νικελόντεον που δεν έχω καταλάβει εδώ και χρόνια τι γίνεται και δεν το βρίσκεις πουθενά ενώ είναι ελεύθερο. Δεν είναι? Τεσπα, το βρήκα και αυτό στο alivegr πρόσφατα αλλά τις προάλλες είπε ο μικρός ότι κολλούσε κάθε λίγα δευτερόλεπτα και θέλω να του βρω και μια εναλλακτική πηγή. Και την βρήκα χτες στην πρώτη πύλη και κάπου στη 15η mac και έπαιζε κομπλέ! Αth156 ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...