Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε παλιό μποξάκι με atv experience, nexbox A95x το gkobu είναι το πιο σταθερό kodi greek build... Ερώτηση για σειρές εκτός από oath πιο άλλο add-on χρησιμοποιείτε? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

6 minutes ago, zacharis said:

Καλησπέρα σε παλιό μποξάκι με atv experience, nexbox A95x το gkobu είναι το πιο σταθερό kodi greek build... Ερώτηση για σειρές εκτός από oath πιο άλλο add-on χρησιμοποιείτε? 

Νομίζω ότι αυτό είναι που σου προτείνει από default και με αυτό εγώ τουλάχιστον δεν έχω θέμα, γιατί λοιπόν να ψάχνω και για άλλα? εάν και όταν παρουσιασθεί θέμα βλέπουμε...

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ath156 said:

Νομίζω ότι αυτό είναι που σου προτείνει από default και με αυτό εγώ τουλάχιστον δεν έχω θέμα, γιατί λοιπόν να ψάχνω και για άλλα? εάν και όταν παρουσιασθεί θέμα βλέπουμε...

Καλησπέρα, εννοώ μέσα από gkobu πάω εκεί που λέει σειρές και διαλέγω add-on. Εκεί διαλέγω το oath. Έχει επίσης και το crew. Υπάρχουν και κάποια άλλα καλά που διαλέγεις για να δεις σειρές?

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, zacharis said:

Καλησπέρα, εννοώ μέσα από gkobu πάω εκεί που λέει σειρές και διαλέγω add-on. Εκεί διαλέγω το oath. Έχει επίσης και το crew. Υπάρχουν και κάποια άλλα καλά που διαλέγεις για να δεις σειρές?

Για να εξηγήσω τι εννοώ στο "by default". Σχεδόν όλα τα μπιλντς προτείνουν μέσω widgets κάποιες πιο πρόσφατες/δημοφιλείς ταινίες,σειρές κλπ. Στο GKobu είναι λίγο ¨κρυμμένο" αυτό (δεν ξέρω εάν το έχεις δει-εάν ναι τότε σόρρυ). Πας επάνω δεξιά τον δείκτη του mouse το αφήνεις λίγο και τα εμφανίζει. Στο manalab υπάρχουν εξ ορισμού. Ε εδώ εάν δεν κάνω λάθος το oath είναι αυτό που οδηγούν τα widgets.....εφόσον λοιπόν αυτά λειτουργούν γιατί να το ψάχνω?....έτσι και αλλιώς είναι ένας συνεχής "αγώνας" αυτό με τα addons...μόνο που με τα έτοιμα μπιλντς άλλοι φροντίζουν για την αντικατάσταση όσων γίνονται ανενεργά με άλλα ενεργά..

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ath156 said:

Για να εξηγήσω τι εννοώ στο "by default". Σχεδόν όλα τα μπιλντς προτείνουν μέσω widgets κάποιες πιο πρόσφατες/δημοφιλείς ταινίες,σειρές κλπ. Στο GKobu είναι λίγο ¨κρυμμένο" αυτό (δεν ξέρω εάν το έχεις δει-εάν ναι τότε σόρρυ). Πας επάνω δεξιά τον δείκτη του mouse το αφήνεις λίγο και τα εμφανίζει. Στο manalab υπάρχουν εξ ορισμού. Ε εδώ εάν δεν κάνω λάθος το oath είναι αυτό που οδηγούν τα widgets.....εφόσον λοιπόν αυτά λειτουργούν γιατί να το ψάχνω?....έτσι και αλλιώς είναι ένας συνεχής "αγώνας" αυτό με τα addons...μόνο που με τα έτοιμα μπιλντς άλλοι φροντίζουν για την αντικατάσταση όσων γίνονται ανενεργά με άλλα ενεργά..

Screenshot_20220508-160856.png

3 ώρες πριν, ath156 said:

Νομίζω ότι αυτό είναι που σου προτείνει από default και με αυτό εγώ τουλάχιστον δεν έχω θέμα, γιατί λοιπόν να ψάχνω και για άλλα? εάν και όταν παρουσιασθεί θέμα βλέπουμε...

Σε ευχαριστώ πολύ, δεν το πρόσεξα καν αυτό το widget...δεν χρησιμοποιώ ποντίκι μόνο το remote control της τηλεόρασης.. ένα bug που πρόσεξα είναι πως, στην λίστα live tv ελληνικών καναλιών όταν τα αλλάζεις σχετικά γρήγορα κολλάει το Kodi και μια φορά δεν άρχισε καθόλου και χρειάστηκε να κάνω εγκατάσταση ξανά το kodi και το gkobu... πάντως μου άφησε συνολικά πολύ καλή εντύπωση...

Edited by zacharis
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realteam101 said:

Καλημέρα. Ξέρετε ποια από τα builds δουλεύουν με kodi matrix;

Ανάλογα με το KODI που έχεις 18 ή 19 (Matrix) θα σου εμφανισθούν και οι αντίστοιχες εκδόσεις των μπιλντς που είναι συμβατές με την έκδοσή του KODI σου. Έτσι και αλλιώς από εδώ και πέρα το αντίθετο θα συμβαίνει....πιθανότα θα βρίσκεις μπιλντς συμβατά με το Μάτριξ και θα χάνουν την συμβατότητά τους με προηγούμενες εκδόσεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν απαντήσατε.
Είναι κάποιοι που δεν τους παίζει το Elementum με Kodi 19.4;

Γιατί διαβάζω για προβλήματα με σειρές, με εγκαταστάσεις ενώ ποτέ δεν έχω δει κάποιο θέμα.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το alive gr, προσπάθησα να δω κάποιες ελληνικές σειρές αλλά δεν δούλεψε, έφτανε μέχρι το σημείο που δείχνει το μενού με τα διάφορα επεισόδια μιας οποιαδήποτε σειράς αλλά όταν πατούσα επάνω στο επεισόδιο δεν έκανε τίποτε. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, michalis1961 said:

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το alive gr, προσπάθησα να δω κάποιες ελληνικές σειρές αλλά δεν δούλεψε, έφτανε μέχρι το σημείο που δείχνει το μενού με τα διάφορα επεισόδια μιας οποιαδήποτε σειράς αλλά όταν πατούσα επάνω στο επεισόδιο δεν έκανε τίποτε. 

Προσωπικά δεν βλέπω ελληνικές σειρές, όμως το έχω βάλει και βλέπει η μητέρα μου, συνήθως επιτυχώς.....εκεί που σχεδόν σίγουρα θα έχεις θέμα είναι σε σειρές του ΑΝΤ - ΑΝΤ+, που θέλει πλέον εγγραφές, συνδρομή κλπ...

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το alive gr, προσπάθησα να δω κάποιες ελληνικές σειρές αλλά δεν δούλεψε, έφτανε μέχρι το σημείο που δείχνει το μενού με τα διάφορα επεισόδια μιας οποιαδήποτε σειράς αλλά όταν πατούσα επάνω στο επεισόδιο δεν έκανε τίποτε. 
Για ξανά δοκίμασε, πήρε update χθές


Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2022 at 3:13 ΠΜ, AnDas said:

Για ξανά δοκίμασε, πήρε update χθές


Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπα δεν έχει αλλάξει κάτι έχω το 2.9.6, και το πρόβλημα δεν είναι μόνο στις σειρές αλλά και σε άλλα όπως ταινίες θέατρο ντοκιμαντέρ, γενικά ότι έχει σχέση με streaming. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, michalis1961 said:

Μπα δεν έχει αλλάξει κάτι έχω το 2.9.6, και το πρόβλημα δεν είναι μόνο στις σειρές αλλά και σε άλλα όπως ταινίες θέατρο ντοκιμαντέρ, γενικά ότι έχει σχέση με streaming. 

Εάν θέλεις πες μας συγκεκριμένα παραδείγματα να δοκιμάσουμε, εκτός βέβαια από ΑΝΤ1+

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

Εάν θέλεις πες μας συγκεκριμένα παραδείγματα να δοκιμάσουμε, εκτός βέβαια από ΑΝΤ1+

Σε όλες τις σειρές π.χ. βγάζει "Σφάλμα AliveGR"

Και σε Tvbox και σε Pc.

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, michalis1961 said:

Σε όλες τις σειρές π.χ. βγάζει "Σφάλμα AliveGR"

Και σε Tvbox και σε Pc.

Μόλις δοκίμασα το "Αγάπη Παράνομη", που μου το έχει ζητήσει η μητέρα μου. Κανένα πρόβλημα !!

Παρεπιπτόντως έχεις αλλάξει DNS ??

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ath156 said:

Μόλις δοκίμασα το "Αγάπη Παράνομη", που μου το έχει ζητήσει η μητέρα μου. Κανένα πρόβλημα !!

Παρεπιπτόντως έχεις αλλάξει DNS ??

Ναι έχω το 8.8.4.4 αλλά και το 1.1.1.1 που δοκίμασα δεν έχει καμία διαφορά, είμαι με matrix 19.3 εάν παίζει κάποιο ρόλο.

Το θέμα είναι πριν καμιά εβδομάδα δούλευε κανονικά.  

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, michalis1961 said:

Ναι έχω το 8.8.4.4 αλλά και το 1.1.1.1 που δοκίμασα δεν έχει καμία διαφορά, είμαι με matrix 19.3 εάν παίζει κάποιο ρόλο.

Το θέμα είναι πριν καμιά εβδομάδα δούλευε κανονικά.  

Σιγουρεψου ότι έχεις πάρει την ενημέρωση 0.0.18 της εξάρτησης PluginsGR.

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2022 at 3:04 ΜΜ, michalis1961 said:

Ναι έχω το 8.8.4.4 αλλά και το 1.1.1.1 που δοκίμασα δεν έχει καμία διαφορά, είμαι με matrix 19.3 εάν παίζει κάποιο ρόλο.

Το θέμα είναι πριν καμιά εβδομάδα δούλευε κανονικά.  

Να υποθέσω ότι δεν χρησιμοποιείς έτοιμο ελληνικό μπιλντ? Διότι σε αυτή την περίπτωση συνήθως όλα γίνονται αυτόματα...

 

 

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια, τελικά ήθελε μέσα από τις εξαρτήσεις χειροκίνητα ενημέρωση του PluginsGR

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή το OATH μας τελείωσε ( το είχα μέσω dalton build ) ποιο build με καλό addon με έμφαση σε σειρές και ταινίες  αυτή την εποχή αξίζει και είναι σχετικά ελαφρύ ?

 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, taliban said:

Eπειδή το OATH μας τελείωσε ( το είχα μέσω dalton build ) ποιο build με καλό addon με έμφαση σε σειρές και ταινίες  αυτή την εποχή αξίζει και είναι σχετικά ελαφρύ ?

 

GKobu build. Νομίζω δε ότι στα Ελληνικά μπιλντς το OATH ζει και βασιλεύει.....Έχεις KODI 19.# ??

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ath156 said:

GKobu build. Νομίζω δε ότι στα Ελληνικά μπιλντς το OATH ζει και βασιλεύει.....Έχεις KODI 19.# ??

ναι 19.3 έχω . Το GKobu δεν έχει το oath ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, taliban said:

ναι 19.3 έχω . Το GKobu δεν έχει το oath ?

Φυσικά και έχει, όπως και το Technewsology και το Manalab ...

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Just now, ath156 said:

Φυσικά και έχει, όπως και το Technewsology και το Manalab ...

δεν κατάλαβα γιατί το προτείνεις τότε ? Εκτός αν έχει και άλλο addon εκτός του OATH 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, taliban said:

δεν κατάλαβα γιατί το προτείνεις τότε ? Εκτός αν έχει και άλλο addon εκτός του OATH 

Επειδή το OATH λειτουργεί εκεί (!!) και επίσης έχει και άλλα πρόσθετα....εάν κατάλαβα καλά το OATH σε εσένα είχε σταματήσει ή δεν το θέλεις πια?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...