Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλύτερα δες ένα βίντεο 

Διάλεξε ή Google (8.8.8.8 - 8.8.4.4)  ή Cloudfare (1.1.1.1 κλπ)
*****Βέβαια αυτό είναι ιδανικό να το κάνεις στον ρούτερ σου γιατί καθαρίζεις μία και έξω...όλες οι συσκευές TVbox, laptop, PC, tablet, κινητό κλπ που θα συνδέονται στον ρούτερ θα έχουν αλλαγμένο DNS

Ναι το κάνανε,δουλεύει σούπερ
Σ ευχαριστώ
Κάτι τελευταίο,αυτό ρίχνει την ταχύτητα δικτύου;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 minute ago, nik1975 said:


Ναι το κάνανε,δουλεύει σούπερ
Σ ευχαριστώ
Κάτι τελευταίο,αυτό ρίχνει την ταχύτητα δικτύου;
 

Υποτιθεται το αντίθετο - έστω και κατα κάτι μπορεί να γίνεται ταχύτερα η αναδιεύθυνση.........

'Ομως να πω ένα θεματάκι με το SportHD......πολλές φορές τα λινκς τους "λαγκάρουν"....

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για σειρές σε 4κ, ποιο add-on χρησιμοποιείτε;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα skin που όταν πατάς πχ pause βγαίνει το on screen display αλλά ΔΕΝ εξαφανίζεται μετά από λίγο εκτός εάν πατήσεις το πίσω! υπάρχει σκιν που να φεύγει μετά από λίγο η on screen display ;
μιλάω για media player Nvidia shield


απαντάω μόνος μου... στο Aeon Nox skin έχει επιλογή! μόνο αυτό!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 ώρες πριν, hlias74 said:

Προχθές είδα το Μαρσειγ-παοκ στο SPORT HD. Ομολογώ ότι επί 90 λεπτά ούτε ένα κόλλημα δεν είχα. Τι παραπάνω έχουν αυτοί από τα άλλα πρόσθετα, τα οποία έχουν κολλήματα δευτερόλεπτων; Έχουν καλύτερους σερβερ; Επίσης παρατήρησα ότι ενώ έλεγε 720 p η εικόνα, δεν ήταν τόσο. Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό. 

"Πίστευε και μη ερεύνα".......

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το sporthd σε daltons build δεν μου δουλευει 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2022 at 9:19 ΜΜ, taliban said:

προσωπικά το sporthd σε daltons build δεν μου δουλευει 

Έχεις την έκδοση 0.1.16 και πατάς το "NEW VIEW"?

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ath156 said:

Έχεις την έκδοση 0.1.16 και πατάς το "NEW VIEW"?

Screenshot_20220410-000523.png

είσαι σωστός ! Thanks !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 10/4/2022 at 12:27 ΜΜ, hlias74 said:

στο playstore υπαρχουν καποιες εκδοσεις sport hd,δέν ξέρω ομως πιά ειναι η συγκεκριμενη που χρησιμοποιειτε στο build

δες 2-3 μηνυματα παραπάνω 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το sport hd σας δουλεύει,γιατί εμένα δε με βγάζει τιποτα


Sent from my iPad using Tapatalk
Βάλε έκδοση 0.1.19 και θα παίζει

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, hlias74 said:

παιδιά ,σε περίπτωση που ο υπολογιστης το usarname στον c ειναι στα Ελληνικά,υπάρχει καποια μεθοδος αν θυμαμαι καλα να παιξει το kodi με usb sticκ;ψαχνω να βρω εεκινον τον οδηγο και δεν τον βρισκω.καποια βοηθεια;

https://www.youtube.com/watch?v=Clvndna8hm0

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι iptv λίστες που έχει το gkobu δουλεύει καμιά σε σάς?

Προσπαθώ καιρό τώρα για τα γνωστά vip κανάλια , αλλά δεν μου δούλεψε ποτέ καμία

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, johnstef said:

Αυτές οι iptv λίστες που έχει το gkobu δουλεύει καμιά σε σάς?

Προσπαθώ καιρό τώρα για τα γνωστά vip κανάλια , αλλά δεν μου δούλεψε ποτέ καμία

Σε ποιο υπομενού αναφέρεσαι? Μήπως στο "LIVE TV- Τηλεοπτικά κανάλια" ή άλλο?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Στα "Ελληνικά" κανάλια

Εκεί που έχει iptv1 iptv2 iptv3

Ποτέ δεν έχουν δουλέψει σε μένα.Ουτε μια φορά

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, johnstef said:

Στα "Ελληνικά" κανάλια

Εκεί που έχει iptv1 iptv2 iptv3

Ποτέ δεν έχουν δουλέψει σε μένα.Ουτε μια φορά

 

 

 

 

Μόλις δοκίμασα και παίζουν τα περισσότερα (προσωπικά δεν τα χρησιμοποιώ). Δεν ξέρω εάν έχει σχέση με κάτι από τα παρακάτω:

- εάν έχεις αλλάξει dns

- εάν έχεις ενεργοποιήσει από την αρχή όλες τις υπηρεσίες που σου προτείνει το build κατά την 1η εγκατάσταση.

- εάν έχει σχέση με τον πάροχο (έχω wind, έχεις cosmote?)

Δοκίμασε και στο υπομενού που προανέφερα (έχει αρκετά κοινά στοιχεία) και "παίξε" εκεί με τις ρυθμίσεις του, εάν δεν σου δίνει από την αρχή το ποθούμενο αποτέλεσμα.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 4:07 ΜΜ, johnstef said:

Αυτές οι iptv λίστες που έχει το gkobu δουλεύει καμιά σε σάς?

Προσπαθώ καιρό τώρα για τα γνωστά vip κανάλια , αλλά δεν μου δούλεψε ποτέ καμία

Δοκιμασε τα παρακατω αλλαξε πυλη απο εκει που λεει πυλη 1,2,3  και φυσικα εχεις εγκαταστησει το iptv stalker κοιταξε εαν στο δειχνει on ή off αυτα μου ερχονται στο μυαλο τωρα

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα μετά από καιρό σταμάτησε το the oath addon ίσως απο τα καλύτερα addon. Εχω και το the crew, το καλο είναι οτι αυτά δουλεύουν και χωρίς real debrid.Τα έχω κυρίως για σειρές. Υπάρχει κανενα άλλο addon που έχετε εγκατεστημένο σαν το oath? 

Έχω kodi 19.4

Edited by zacharis
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zacharis said:

παιδιά καλησπέρα μετά από καιρό σταμάτησε το the oath addon ίσως απο τα καλύτερα addon. Εχω και το the crew, το καλο είναι οτι αυτά δουλεύουν και χωρίς real debrid.Τα έχω κυρίως για σειρές. Υπάρχει κανενα άλλο addon που έχετε εγκατεστημένο σαν το oath? 

Έχω kodi 19.4

Εχθές που το χρησιμοποίησα δούλευε. Καλύτερα βάλε και ένα Ελληνικό build π.χ. GKobu. Έτσι δεν θα χρειάζεται να νοιάζεσαι πότε σταματάει και πότε ενημερώνεται ένα addon. Κάθε φορά ενημερώνονται αυτόματα.

Εάν θέλεις κράτα το KODI που έχεις και βάλε ένα φορκ του με το Ελληνικό build π.χ. https://www.wonderbox.tv/wonderbox-tv-media-centre-wbmc/

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

Εχθές που το χρησιμοποίησα δούλευε. Καλύτερα βάλε και ένα Ελληνικό build π.χ. GKobu. Έτσι δεν θα χρειάζεται να νοιάζεσαι πότε σταματάει και πότε ενημερώνεται ένα addon. Κάθε φορά ενημερώνονται αυτόματα.

Εάν θέλεις κράτα το KODI που έχεις και βάλε ένα φορκ του με το Ελληνικό build π.χ. https://www.wonderbox.tv/wonderbox-tv-media-centre-wbmc/

 

Σε ευχαριστώ πολύ, πάω να κάνω εγκατάσταση από το grecotm.club για το GKobu και στο install from zip μου βγάζει network is not connected... Internet έχω κανονικά, dns server της Google, λειτουργεί το συγκεκριμένο repo?

Άκυρο το έλυσα κάνοντας reboot

Edited by zacharis
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zacharis said:

Σε ευχαριστώ πολύ, πάω να κάνω εγκατάσταση από το grecotm.club για το GKobu και στο install from zip μου βγάζει network is not connected... Internet έχω κανονικά, dns server της Google, λειτουργεί το συγκεκριμένο repo?

Σίγουρα δουλεύουν όλα. Έκανες εγκατάσταση του ρεπο? Δες και το βίντεο :https://www.youtube.com/watch?v=D_p6Fs1Llww

και 1-2τιπς:

* όταν το ανοίγεις 1η φορά κάθε μέρα περίμενε μέχρι να κάνει όλες τις ενημερώσεις !!! Ακόμα και να το κλείσεις και να το ανοίξεις ξανά την ίδια μέρα, πάλι περίμενε λίγο. Ευτυχώς στο συγκεκριμένο μπιλντ το έχει κάνει πλέον εμφανές πότε τελειώνει η ενημέρωση.

**Εάν το σηκώνει το κουτί που έχεις μπορείς να βάλεις και άλλο φορκ ή "κλωνοποιημένο" το WBMC και να έχεις και άλλο μπιλντ. Κάθε ένα έχει τα υπέρ και κατά του.

 

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites



παιδιά καλησπέρα μετά από καιρό σταμάτησε το the oath addon ίσως απο τα καλύτερα addon. Εχω και το the crew, το καλο είναι οτι αυτά δουλεύουν και χωρίς real debrid.Τα έχω κυρίως για σειρές. Υπάρχει κανενα άλλο addon που έχετε εγκατεστημένο σαν το oath? 
Έχω kodi 19.4


Μόνο Elementum εδώ και χρόνια.
Ποτέ δε σταμάτησε, ποτέ δε χρειάστηκε Real Debrid.

Ούτε Build χρειάζονται, ούτε τίποτα άλλο.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, junglist said:


Μόνο Elementum εδώ και χρόνια.
Ποτέ δε σταμάτησε, ποτέ δε χρειάστηκε Real Debrid.

Ούτε Build χρειάζονται, ούτε τίποτα άλλο.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Αν εξυπηρετήσε αποκλειστικά με torrents, χρησιμοποιείς λάθος media player. Πήγαινε καλύτερα σε stremio μεριά.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Αν εξυπηρετήσε αποκλειστικά με torrents, χρησιμοποιείς λάθος media player. Πήγαινε καλύτερα σε stremio μεριά.
Συγκρίνεις την ποιότητα HD-4k πηγών που βρίσκεις στο Elementum με τις πηγές του stremio;
Και στην τελική το αποτέλεσμα μετράει.
Δεν κολλάει ποτέ, παίζει αυτόματα υπότιτλους και βρίσκω εξαιρετική ποιότητα στα πάντα.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...