Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω ότι τα διάφορα builds έχουν πλέον εκδόσεις και για KODI 19.1 (matrix). Όποιος δοκίμασε κάποιο καλό θα ήταν να πει ποιο, εντυπώσεις και πιθανά προβλήματα ?:wacko:

 

Εχω βαλει το Gkobu σε tvbox και σε tablet , λειτουργει τελεια και στα δυο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχω βαλει το Gkobu σε tvbox και σε tablet , λειτουργει τελεια και στα δυο.

Μόλις εχθές έβαλα το Manalab σε Coreelec (είναι nightly έκδοση ακόμα) και στο X88 King και φαίνεται πράγματι όλα να λειτουργούν σωστά.:)

Του έβαλα και το ειδικό πρόσθετο για matrix και έχω συνεχώς την θερμοκρασία στην οθονίτσα του:D

Μάλλον θα αρχίσω αντικαθιστώ και τα 18.9 που έχω στο Android στα κουτιά μου (με 3 διαφορετικά builds ταυτόχρονα).

 

***Edit: Αποφάσισα και έβαλα το GKobu στο 19.1 και στο Android του Χ88 King.

1η "απώλεια" που βλέπω είναι στις Πρόσθετες εφαρμογές που δεν υπάρχει το "Plexus" (χρήσιμο για αθλητικά και Live γεγονότα). Υποθέτω θα υπάρχει ασυμβατότητα με το 19.1, διότι υπήρχε στο 18.9 !! Άρα όσοι ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο μάλλον καλό είναι να περιμένουν.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχθές έβαλα το Manalab σε Coreelec (είναι nightly έκδοση ακόμα) και στο X88 King και φαίνεται πράγματι όλα να λειτουργούν σωστά.:)

Του έβαλα και το ειδικό πρόσθετο για matrix και έχω συνεχώς την θερμοκρασία στην οθονίτσα του:D

Μάλλον θα αρχίσω αντικαθιστώ και τα 18.9 που έχω στο Android στα κουτιά μου (με 3 διαφορετικά builds ταυτόχρονα).

 

***Edit: Αποφάσισα και έβαλα το GKobu στο 19.1 και στο Android του Χ88 King.

1η "απώλεια" που βλέπω είναι στις Πρόσθετες εφαρμογές που δεν υπάρχει το "Plexus" (χρήσιμο για αθλητικά και Live γεγονότα). Υποθέτω θα υπάρχει ασυμβατότητα με το 19.1, διότι υπήρχε στο 18.9 !! Άρα όσοι ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο μάλλον καλό είναι να περιμένουν.

 

Αντι για το "Plexus" , οπως θα ειδες εχει αλλα προσθετα αθλητικων που λειτουργουν .

Link to comment
Share on other sites

Αντι για το "Plexus" , οπως θα ειδες εχει αλλα προσθετα αθλητικων που λειτουργουν .

Εάν δεν κάνω λάθος ότι πρόσθετα υπάρχουν για το 19.1 υπάρχουν και για το 18.9, ενώ το αντίθετο μάλλον δεν συμβαίνει. Άρα ίσως προτιμότερο προς το παρόν κάποιος να μείνει στο 18.9 που τα έχει όλα. Πιθανόν σε λίγο καιρό να αντιστραφούν τα δεδομένα......;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω συνδρομή real debrid μέχρι τώρα έχω 800 πόντους.στους πόσους πόντους έχεις δωρεάν μήνα;και με ποιον τροπο γιντε η χρηση του δωρεαν μηνα;κατα δεύτερο στο build που έχω στο destiny χρειάζετε κάτι εξτρά να κάνω για να έχω πηγές real debrid .;

:):):):):):)

 

Στους 1000 ποντους εχεις 1 μηνα δωρο, πηγαινεις στο my account>Account Settings>Convert 1000 Fidelity Points to 30 Days και πατας το convert

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος ότι πρόσθετα υπάρχουν για το 19.1 υπάρχουν και για το 18.9, ενώ το αντίθετο μάλλον δεν συμβαίνει. Άρα ίσως προτιμότερο προς το παρόν κάποιος να μείνει στο 18.9 που τα έχει όλα. Πιθανόν σε λίγο καιρό να αντιστραφούν τα δεδομένα......;)

 

Εγω προσωπικα εχω κρατησει και τα δυο (18,9 και 19,1) με ιδιο Build και μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης το ενα συμπληρωνει το αλλο.

Πιστευω οτι τα προσθετα εχουν ακομη δρομο να κανουν

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εχω κρατησει και τα δυο (18,9 και 19,1) με ιδιο Build και μπορω να πω οτι μεχρι στιγμης το ενα συμπληρωνει το αλλο.

Πιστευω οτι τα προσθετα εχουν ακομη δρομο να κανουν

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε αυτό. Και εγώ έχω 3 KODI εγκκαταστάσεις (2 με 18.9 και ένα με 19.1), απλώς το καθένα έχει διαφορετικό build.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

Με ενεργή συνδρομή RD προσπαθώ να βρω ροές με υπότιτλους για την σειρά του Netflix Lupin, χωρίς επιτυχία. Τα πρώτα 5 επεισόδια τα είχα δει αβλεπί χωρίς πρόβλημα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Εχω εγκαταστήσει τα FEN, Venom, Oath, Crew, Boys, Shadow, Seren, Blink, Qntinuum, Asgard και 2-3 ακόμη.. Τζίφος!

Δουλεύω το 19,1 και έχω εγκαταστήσει το Α4ksubtitles και το Subloader.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά μια ερώτηση : σκέφτομαι μετά από καιρό να ξαναδοκιμάσω KODI με Real Debrid. Παλία τη συνδρομή RD την πλήρωνα με bitcoin απο ΑΤΜ όμως λόγω αλλαγής πόλης δεν μπορώ πλέον. Μπορώ να πληρώσω το RD με πιστωτική ; Θα είναι ανιχνεύσιμη η χρήση του (χρησιμοποιώ VPN) ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση : σκέφτομαι μετά από καιρό να ξαναδοκιμάσω KODI με Real Debrid. Παλία τη συνδρομή RD την πλήρωνα με bitcoin απο ΑΤΜ όμως λόγω αλλαγής πόλης δεν μπορώ πλέον. Μπορώ να πληρώσω το RD με πιστωτική ; Θα είναι ανιχνεύσιμη η χρήση του (χρησιμοποιώ VPN) ;

 

κανενα προβλημα , και με χρεωστικη μπορεις να πληρωσεις

αλλα γιατι τοσο μυστικά η πληρωμη του real ?

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα , και με χρεωστικη μπορεις να πληρωσεις

αλλα γιατι τοσο μυστικά η πληρωμη του real ?

 

Εντελώς υποθετική ερώτηση :

 

Αν πληρώσω το RD με την κάρτα μου και δώ μέσω kodi και RD κάποια ταινία, δεν υπάρχει περίπτωση να με εντοπίσουν από τα στοιχεία της κάρτας; Δεν θα φαίνεται ότι την ταινία την είδε (στην ουσία κατέβασε) ο λογαριασμός π.χ myaccount74 του RD, ο οποίος πληρώθηκε με την κάρτα 1234 5678 9000 0000 ; Επισημαίνω ότι χρησιμοποιώ και VPN.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς υποθετική ερώτηση :

 

Αν πληρώσω το RD με την κάρτα μου και δώ μέσω kodi και RD κάποια ταινία, δεν υπάρχει περίπτωση να με εντοπίσουν από τα στοιχεία της κάρτας; Δεν θα φαίνεται ότι την ταινία την είδε (στην ουσία κατέβασε) ο λογαριασμός π.χ myaccount74 του RD, ο οποίος πληρώθηκε με την κάρτα 1234 5678 9000 0000 ; Επισημαίνω ότι χρησιμοποιώ και VPN.

 

Δεν εχεις κανενα προβλημα με την καρτα. Το vpn που χρησιμοποιεις πρεπει να ειναι αποδεκτο απο RD , αν και δεν ειναι απαραιτητο να το χρησιμοποιεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας,

 

Με ενεργή συνδρομή RD προσπαθώ να βρω ροές με υπότιτλους για την σειρά του Netflix Lupin, χωρίς επιτυχία. Τα πρώτα 5 επεισόδια τα είχα δει αβλεπί χωρίς πρόβλημα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Εχω εγκαταστήσει τα FEN, Venom, Oath, Crew, Boys, Shadow, Seren, Blink, Qntinuum, Asgard και 2-3 ακόμη.. Τζίφος!

Δουλεύω το 19,1 και έχω εγκαταστήσει το Α4ksubtitles και το Subloader.

 

Βαλε και αλλες υπηρεσιες υποτιτλων και απαραιτητως αλλαγη dns.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα λιγάκι στο playstore στις κριτικές.παρότι πήγαμε στο 19,1 όλοι γράφουν ότι όσοι έχετε gecotm build μείνετε στο 18,9.δέν βλέπω να διορθώνετε η κατάσταση.

:):):):):):)

 

Ποια κατασταση να διορθωθει? Βαλε 19.1 με gkobu build και θα εισαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς υποθετική ερώτηση :

 

Αν πληρώσω το RD με την κάρτα μου και δώ μέσω kodi και RD κάποια ταινία, δεν υπάρχει περίπτωση να με εντοπίσουν από τα στοιχεία της κάρτας; Δεν θα φαίνεται ότι την ταινία την είδε (στην ουσία κατέβασε) ο λογαριασμός π.χ myaccount74 του RD, ο οποίος πληρώθηκε με την κάρτα 1234 5678 9000 0000 ; Επισημαίνω ότι χρησιμοποιώ και VPN.

 

το τραβας παρα πολυ εχω την εντυπωση :)

εκτος αν εισαι σε καμιά χωρα πολυ ευαισθητη με ολο αυτο

παντως αφου περναει απο RD θα πρεπει να πει και το RD οτι ο ταδε βλεπει το τάδε αρχειο κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα...εχω το εξης προβλημα...βλεπω αγωνες μεσω sportsdevil kai roja directa. τωρα πια μου βγαζει στα λινκ m3u8 ...πως μπορω να το κανω να παιξει? ειμαι με tvbox

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alanon said:

καλημερα...εχω το εξης προβλημα...βλεπω αγωνες μεσω sportsdevil kai roja directa. τωρα πια μου βγαζει στα λινκ m3u8 ...πως μπορω να το κανω να παιξει? ειμαι με tvbox

Μπορείς  να τα ανοίξεις  με kodi, με προγράμματα  όπως https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.iptvremote.android.iptv  (δουλεύω  την pro έκδοση)  .Γενικά  γράψε  στο play store   iptv   και θα βρεις  κάποιο που να σε ικανοποιεί.... Επίσης  έχω ξαναγράψει   κατεβάστε   iptv stalker  player  και ψάξτε για mac address η  code για iptv extreme ........ !!!!!!!! μπορείτε  να τα βρείτε  σχετικά  εύκολα  ..... 

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω manalab build με πληρωμένο RD σε tv box και το μοναδικό πρόσθετο που παίζει είναι το fen.Σε ολα τα άλλα,η ταινία δε ξεκινάει με τίποτα. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς  να τα ανοίξεις  με kodi, με προγράμματα  όπως https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.iptvremote.android.iptv  (δουλεύω  την pro έκδοση)  .Γενικά  γράψε  στο play store   iptv   και θα βρεις  κάποιο που να σε ικανοποιεί.... Επίσης  έχω ξαναγράψει   κατεβάστε   iptv stalker  player  και ψάξτε για mac address η  code για iptv extreme ........ !!!!!!!! μπορείτε  να τα βρείτε  σχετικά  εύκολα  ..... 
Πολύ μανούρα θέλει όλο αυτό, υπάρχουν σελίδες στον περιηγητή που δείχνουν σε πολύ καλή ποιότητα αυτό που θέλεις.κυριολεκτικά με τρία κλικ

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vrwmiaris said:

Πολύ μανούρα θέλει όλο αυτό, υπάρχουν σελίδες στον περιηγητή που δείχνουν σε πολύ καλή ποιότητα αυτό που θέλεις.κυριολεκτικά με τρία κλικ

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν θα το έλεγα  σε σχέση με αυτά που προσφέρει! Εχω δοκιμάσει  τα πάντα..ότι κυκλοφορεί  εκεί έξω πίστεψε με , δεν μιλάμε  για m3u8 λίστες ούτε σελίδες... Να βλέπεις  και τις δυο πλατφόρμες  σε 720p,1080p στα ελληνικά  ...χωρίς  κολλήματα (απλά πρέπει  να ξέρεις  που και τι να ψάξεις ....) . Οτι είναι δωρεάν  πάντα έχει  κάποια κλικ...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για υπότιτλους τι έχετε;Στο Manalab,σχεδόν ποτέ δε μου τους βρίσκει αυτόματα και με την χειροκίνητη αναζήτηση επίσης σχεδόν ποτέ δε μου συγχρονιζοννται.Δοκίμασα το subloader αλλά δεν εγκαθιστανται..

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kos26k said:

Παιδιά για υπότιτλους τι έχετε;Στο Manalab,σχεδόν ποτέ δε μου τους βρίσκει αυτόματα και με την χειροκίνητη αναζήτηση επίσης σχεδόν ποτέ δε μου συγχρονιζοννται.Δοκίμασα το subloader αλλά δεν εγκαθιστανται..

Έχεις αλλάξει DNS ????

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για υπότιτλους τι έχετε;Στο Manalab,σχεδόν ποτέ δε μου τους βρίσκει αυτόματα και με την χειροκίνητη αναζήτηση επίσης σχεδόν ποτέ δε μου συγχρονιζοννται.Δοκίμασα το subloader αλλά δεν εγκαθιστανται..
Να υποθέσω μιλάς για ελληνικούς;
Γιατί με αγγλικούς δουλεύω διάφορους χωρίς κανένα θέμα.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι ελληνικούς.Και DNS άλλαξα στο router.Βγάζει ελληνικούς αλλα είναι ασυγχρονιστοι.Επίσης καποια εργα έχουν και ρωσικά φωνητικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Για Gkobu build υπάρχει κάποια αντίστοιχη επιλογή όπως το manalab στο advanced settings όπου ρυθμιζες το buffer;Ανα διαστήματα μου βγάζει μήνυμα 'πολυ χαμηλή ροή για αναπαραγωγή' και μου κολλάει το βίντεο παρότι Εχω και Real debrid..

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kos26k said:

Καλημέρα.Για Gkobu build υπάρχει κάποια αντίστοιχη επιλογή όπως το manalab στο advanced settings όπου ρυθμιζες το buffer;Ανα διαστήματα μου βγάζει μήνυμα 'πολυ χαμηλή ροή για αναπαραγωγή' και μου κολλάει το βίντεο παρότι Εχω και Real debrid..

Μάλλον έχεις χαμηλή ταχύτητα στη γραμμή σου.

 

 

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις χαμηλή ταχύτητα στη γραμμή σου.
 
 
Εχω 24ρα COSMOTE δεν έχει κάποιο θέμα..Και με καλώδιο Ethernet..Στο manalab κατι ειχα επιλέξει και είχε στρώσει..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...