Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το pvr stalker εδώ και 5 μέρες δέν βγάζει λιστα με κανάλια.Επίσης θέλω να ρωτήσω για το κανάλι sigma της Κύπρου,για να το δει΄κάποιος μέσω ιστοσελίδας του καναλιού απο εδώ.

 

https://www.sigmatv.com/live

 

θέλει vpn για να το δείς.Στο πρόσθετο alive πώς γινεται να παιζει απο εκεί;ο δημιουργός του alive έχει ενσωματώσει κάποιο vpn εκεί;

 

:):):):):):)

Γιατί δεν ρίχνεις κατευθείαν μια λίστα m3u με τα κανάλια ποτ θες σε κάποιο PVR addon;

 

Εγώ έτσι βλέπω ΣΚΑΙ από Κύπρο.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα σας, εχω ενα κουτακι zidoo H6pro με 2γβ ΡΑΜ και 16 γβ εχει ανδροιντ 7 και είχα βαλει το Κοντι 17,6 δεν το εχω χρησιμοποιήσει για μηνες/χρονια ισως και θελω να αρχισω παλι...ετσι λοιπον θα ήθελα λιγο βοηθεια με το θεμα μπας και μπορεσω να δω παλι τιποτα απο ο κουτακι...1. πρεπει να κανω αναβαθμιση στο κοντι;ΑΝ ΝΑΙ γινεται αυτοματα; θα παιξει στο κουτι μου; 2. θελω σειρες ταινιες και υποτιτλους....ποια ειναι διαθεσιμα και παιζουν αυτη τη στιγμη; που τα βρισκω για να τα εγκαταστησω; αν ξετεται καποιον ανανεωμενο οδηγο που να με καλυωει και να μη σας ζαλιζω με τις ερωτησεις ου λετε..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και παλι!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εχω ενα κουτακι zidoo H6pro με 2γβ ΡΑΜ και 16 γβ εχει ανδροιντ 7 και είχα βαλει το Κοντι 17,6 δεν το εχω χρησιμοποιήσει για μηνες/χρονια ισως και θελω να αρχισω παλι...ετσι λοιπον θα ήθελα λιγο βοηθεια με το θεμα μπας και μπορεσω να δω παλι τιποτα απο ο κουτακι...1. πρεπει να κανω αναβαθμιση στο κοντι;ΑΝ ΝΑΙ γινεται αυτοματα; θα παιξει στο κουτι μου; 2. θελω σειρες ταινιες και υποτιτλους....ποια ειναι διαθεσιμα και παιζουν αυτη τη στιγμη; που τα βρισκω για να τα εγκαταστησω; αν ξετεται καποιον ανανεωμενο οδηγο που να με καλυωει και να μη σας ζαλιζω με τις ερωτησεις ου λετε..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και παλι!

 

Απεγκατασταση το 17.6 , βαζεις το 18.9 απο τη σελιδα του (kodi.tv) και βαζεις ενα ελαφρυ ελληνικο ετοιμο build.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εχω ενα κουτακι zidoo H6pro με 2γβ ΡΑΜ και 16 γβ εχει ανδροιντ 7 και είχα βαλει το Κοντι 17,6 δεν το εχω χρησιμοποιήσει για μηνες/χρονια ισως και θελω να αρχισω παλι...ετσι λοιπον θα ήθελα λιγο βοηθεια με το θεμα μπας και μπορεσω να δω παλι τιποτα απο ο κουτακι...1. πρεπει να κανω αναβαθμιση στο κοντι;ΑΝ ΝΑΙ γινεται αυτοματα; θα παιξει στο κουτι μου; 2. θελω σειρες ταινιες και υποτιτλους....ποια ειναι διαθεσιμα και παιζουν αυτη τη στιγμη; που τα βρισκω για να τα εγκαταστησω; αν ξετεται καποιον ανανεωμενο οδηγο που να με καλυωει και να μη σας ζαλιζω με τις ερωτησεις ου λετε..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και παλι!
Βάζεις όποια τελευταία έκδοση Kodi.παίρνει το κουτί σου από το Play store, αν και κανονικά έπρεπε να είχε γίνει αυτόματα.

 

Μετά για ταινίες και σειρές δεν περνάς κανένα build. Το κρατάς ελαφρύ μόνο με τα απαραίτητα. Elementum και Tempest για τα ξένα, Alivegr για τα Ελληνικά και τέλος.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις όποια τελευταία έκδοση Kodi.παίρνει το κουτί σου από το Play store, αν και κανονικά έπρεπε να είχε γίνει αυτόματα.

 

Μετά για ταινίες και σειρές δεν περνάς κανένα build. Το κρατάς ελαφρύ μόνο με τα απαραίτητα. Elementum και Tempest για τα ξένα, Alivegr για τα Ελληνικά και τέλος.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ποτέ απο το play store. Παντα απο την επισημη σελιδα του kodi. Και απενεργοποιουμε την αυτοματη αναβαθμηση.

Οσο για build η αποφαση ειναι παντα του χρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση το 17.6 , βαζεις το 18.9 απο τη σελιδα του (kodi.tv) και βαζεις ενα ελαφρυ ελληνικο ετοιμο build.

 

καλησπέρα, στο kodi.tv εχει αρκετες εκδοσεις...οταν επιλεγω ανδροιντ, μετα εχει 3-4 ποια πρεπει να βαλω; μια 18.9 που εβαλα aRM64 μου ειπε οτι δεν ειναι συμβατη με τη συσκευη... ποια ρεπος παιζουν τωρα; το alive gr de fainetai na moy paizei sthn 17.6 Κρυπτον που εχει τωρα... ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, στο kodi.tv εχει αρκετες εκδοσεις...οταν επιλεγω ανδροιντ, μετα εχει 3-4 ποια πρεπει να βαλω; μια 18.9 που εβαλα aRM64 μου ειπε οτι δεν ειναι συμβατη με τη συσκευη... ποια ρεπος παιζουν τωρα; το alive gr de fainetai na moy paizei sthn 17.6 Κρυπτον που εχει τωρα... ευχαριστω

 

Την 32bit θα βαλεις.

https://kodi.tv/download-thanks?u=https%3A%2F%2Fmirrors.kodi.tv%2Freleases%2Fandroid%2Farm%2Fkodi-18.9-Leia-armeabi-v7a.apk%3Fhttps%3D1

 

Την 17,6 δεν την υποστηριζουν πλεον.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, στο kodi.tv εχει αρκετες εκδοσεις...οταν επιλεγω ανδροιντ, μετα εχει 3-4 ποια πρεπει να βαλω; μια 18.9 που εβαλα aRM64 μου ειπε οτι δεν ειναι συμβατη με τη συσκευη... ποια ρεπος παιζουν τωρα; το alive gr de fainetai na moy paizei sthn 17.6 Κρυπτον που εχει τωρα... ευχαριστω

Όπως σου είπε ο @jogatore βάζεις την 32bit έκδοση του KODI 18.9 και ένα από τα Ελληνικά builds που είναι εξαιρετικά:)

Μόνο που κάθε φορά που θα το ξεκινάς θα πρέπει να κάνεις υπομονή 2-3 λεπτά για να κάνει τις ενημερώσεις του και μετά να το χρησιμοποιείς;)

Προσωπικά δεν θα διαφωνούσα να βάλεις και το KODI από το Play Store. Ακόμα και εάν σου κάνει κάποιο update με πιο καινούργια έκδοση που θα έχει ασυμβατότητες με κάποια builds το πολύ-πολύ να εγκαταστήσεις πάλι το KODI και εφόσον θα έχεις έτοιμο build όλα θα γίνουν γρήγορα. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι και εγώ συνιστώ πάντα να μην επιτρέπεις τα αυτόματα updates από το PLay Store για ΟΛΑ τα apps και όχι μόνο για το KODI (σε αυτό συμφωνούμε με τον @jogatore).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε ο @jogatore βάζεις την 32bit έκδοση του KODI 18.9 και ένα από τα Ελληνικά builds που είναι εξαιρετικά:)

Μόνο που κάθε φορά που θα το ξεκινάς θα πρέπει να κάνεις υπομονή 2-3 λεπτά για να κάνει τις ενημερώσεις του και μετά να το χρησιμοποιείς;)

Προσωπικά δεν θα διαφωνούσα να βάλεις και το KODI από το Play Store. Ακόμα και εάν σου κάνει κάποιο update με πιο καινούργια έκδοση που θα έχει ασυμβατότητες με κάποια builds το πολύ-πολύ να εγκαταστήσεις πάλι το KODI και εφόσον θα έχεις έτοιμο build όλα θα γίνουν γρήγορα. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι και εγώ συνιστώ πάντα να μην επιτρέπεις τα αυτόματα updates από το PLay Store για ΟΛΑ τα apps και όχι μόνο για το KODI (σε αυτό συμφωνούμε με τον @jogatore).

 

Υπάρχει κάποιος λόγος για τον οποίο θα πρέπει να έχεις κλειστή την αυτόματη ενημέρωση των εφαρμογών από το play store;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος για τον οποίο θα πρέπει να έχεις κλειστή την αυτόματη ενημέρωση των εφαρμογών από το play store;

Ναι. Γιατί έτσι ελέγχεις απόλυτα πότε και τι ενημερώνεται. Έτσι σε περίπτωση που κάποια εφαρμογή αμέσως μετά από κάποιο update εμφανίσει προβλήματα θα καταλάβεις καλύτερα τι έφταιγε.

Ταυτόχρονα μπορεί να υπάρχουν εφαρμογές που πρέπει να αποτρέψεις οπωσδήποτε το update τους (π.χ. σε εγκατάσταση που είχα κάνει το vanced youtube εάν το άφηνα να κάνει update πήγαινε στο κανονικό youtube:rolleyes:).

Επίσης εάν μιλήσουμε για το θέμα του νήματος, δηλαδή το KODI, το οποίο ήδη βρίσκεται σε RC1 της έκδοσης 19.0, υπάρχει περίπτωση να στο αναβαθμίσει αυτόματα και πιθανότατα πολλά addons να μην λειτουργούν. Εάν έχεις build μικρό το κακό, εάν όμως το έχεις "χτίσει" μόνος σου και δεν έχεις φροντίσει για πρόσφατο backup?:mad:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με το Fen addon;

Από χτες το βράδυ μετά την αναζήτηση μου βγάζει error check the log for more information.Εχω κάνει clean cache αλλα τιποτα.

Μου συμβαίνει και στις δύο συσκευές Mi box και Shield και υποθέτω πως έχει σχέση με τελευταίο update του Fen

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε ο @jogatore βάζεις την 32bit έκδοση του KODI 18.9 και ένα από τα Ελληνικά builds που είναι εξαιρετικά:)

Μόνο που κάθε φορά που θα το ξεκινάς θα πρέπει να κάνεις υπομονή 2-3 λεπτά για να κάνει τις ενημερώσεις του και μετά να το χρησιμοποιείς;)

Προσωπικά δεν θα διαφωνούσα να βάλεις και το KODI από το Play Store. Ακόμα και εάν σου κάνει κάποιο update με πιο καινούργια έκδοση που θα έχει ασυμβατότητες με κάποια builds το πολύ-πολύ να εγκαταστήσεις πάλι το KODI και εφόσον θα έχεις έτοιμο build όλα θα γίνουν γρήγορα. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι και εγώ συνιστώ πάντα να μην επιτρέπεις τα αυτόματα updates από το PLay Store για ΟΛΑ τα apps και όχι μόνο για το KODI (σε αυτό συμφωνούμε με τον @jogatore).

ωραια, μια χαρα καταλαβα θα βαλω αυτο, μπορεις να μου πεις τα Ελληνικά builds και που τα βρισκω για να τα κανω εγκατασταση; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ωραια, μια χαρα καταλαβα θα βαλω αυτο, μπορεις να μου πεις τα Ελληνικά builds και που τα βρισκω για να τα κανω εγκατασταση; ευχαριστω

https://grecotm.club Θέλει και εγγραφή εκεί.

Υπενθυμίζω ότι είναι καλή πρακτική να περιμένεις από 2-3 λεπτά κάθε φορά που το ανοίγεις για να γίνουν ενημερώσεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

https://grecotm.club Θέλει και εγγραφή εκεί.

Υπενθυμίζω ότι είναι καλή πρακτική να περιμένεις από 2-3 λεπτά κάθε φορά που το ανοίγεις για να γίνουν ενημερώσεις.

χωρις εγγραφη δεν γινεται να τα βαλω; αλλα που να παιζουν εστω ξένα δεν υπάρχουν για σειρες και ταινιες;με υποτιτλους τι κανω;σε ευχαριστω πολυ!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

χωρις εγγραφη δεν γινεται να τα βαλω; αλλα που να παιζουν εστω ξένα δεν υπάρχουν για σειρες και ταινιες;με υποτιτλους τι κανω;σε ευχαριστω πολυ!

Από ότι ξέρω όχι. Έχει κάποια λογική η απαίτηση αυτή, διάβασε εάν θέλεις το γιατί. Απλώς όταν κάνεις μία εγκατάσταση ή επανεγκατάσταση πρέπει να σου δίνουν ένα κωδικό διάρκειας 10 λεπτών.

Βέβαια από τη στιγμή που θα κάνεις μία εγκατάσταση του build μπορείς να κάνεις και ένα backup αυτού και να το επαναφέρεις όποτε θέλεις εσύ ή και να το βάλεις και σε άλλη συσκευή ακόμα;);)

Με το build τα έχεις όλα έτοιμα. Φυσικά υπάρχουν και πολλά addons που μπορείς να τα βάζεις εσύ. Προσωπικά μετά από χρόνια που το έκανα αυτό, πλεον έπαψα. Αυτά τα builds με έχουν "βολέψει".

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξουμε οπωσδήποτε dns, σε μποξάκι για να δουλέψει το kodi ή δεν χρειάζεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξουμε οπωσδήποτε dns, σε μποξάκι για να δουλέψει το kodi ή δεν χρειάζεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πού διάβασες ότι θέλει αλλαγή dns για να παίξει το.Kodi;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξουμε οπωσδήποτε dns, σε μποξάκι για να δουλέψει το kodi ή δεν χρειάζεται;

Η σύσταση είναι να αλλάξεις DNS για να μην σου μπλοκάρεται η πρόσβαση σε κάποια sites.

Το κάνεις μόνο στο μποξάκι ή στο ρούτερ εάν ξέρεις. Στη 2η περίπτωση η αλλαγή DNS ισχύει για όλες τις συσκευές σου;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.Απο build grecotm Technewsology πως μπορώ να πάω στις ρυθμίσεις coreelec.Θελω να ρυθμίσω το samba

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πως μπορώ να μαζέψω την οθόνη,στις άκρες εξαφανίζονται τα γράμματα.

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

1. ΣΥΣΤΗΜΑ>CoreELEC>Services>Samba

2. ΣΥΣΤΗΜΑ>Διασύνδεση>Κέλυφος>Μεγέθυνση

Σε ευχαριστώ πολύ!Όλα οκ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ποια built ελληνική προτιμάτε μόνο για ταινίες από grecotm?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

diamond γενικά και λόγω του filment ως πρόσθετο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ποια built ελληνική προτιμάτε μόνο για ταινίες από grecotm?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Je4M...,ταινιες/σειρες

Link to comment
Share on other sites

ποια built ελληνική προτιμάτε μόνο για ταινίες από grecotm?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Αυτο που θα βαλεις μονος σου με οσα repository θελεις εσυ και οσα addons θελεις και χρειαζεσαι.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...