Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum.

 

Στο μποξάκι είμαι ακόμη με kodi krypto 17.6 καθώς χρησιμοποιείται μόνο για θέαση παιδικών από την κόρη μου στο cartoons.gr. H μετάβαση στο 18.4 leia θα μου προσφέρει κάτι καλύτερο (π.χ. περισσότερα διαθέσιμα παιδικά, περισσότερες πηγές, σταθερότητα) ή να κάτσω όπως είμαι? Ευχαριστώ

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει πώς δουλεύει το Kodi.

Η έκδοση του Kodi δεν προσφέρει πηγές.

Τα add ons το κάνουν αυτό.

Οπότε για να δεις διαφορά, θα πρέπει κάποιο add-on να υποστηρίζει μόνο το 18.χ και όχι το 17.χ, που δεν παίζει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θέλω να βάλω στο kodi μόνο το atlas addon. Ποιο repo έχει για να παίρνει και αναβαθμίσεις?

Ευχαριστώ.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πρώτη και τελευταία φορά που είχα ασχοληθεί με το Kodi ήταν πίσω στο 2014 όταν και είχα το Nexus 4 ως συσκευή.

 

Επειδή δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα από τότε, για να 'στήσω' την εφαρμογή στο Mate 20 που έχω τώρα, ακολουθώ τα βήματα που αναγράφονται στο 1ο post (όλα τα Μέρη?) και είμαι έτοιμος;

 

Με ενδιαφέρουν κυρίως streaming ποδοσφαιρικών αγώνων, αλλά δεν θα πω όχι να περάσω και ό,τι έχει σχέση με ταινίες.

 

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει πώς δουλεύει το Kodi.

Η έκδοση του Kodi δεν προσφέρει πηγές.

Τα add ons το κάνουν αυτό.

Οπότε για να δεις διαφορά, θα πρέπει κάποιο add-on να υποστηρίζει μόνο το 18.χ και όχι το 17.χ, που δεν παίζει

 

Δεδομένης της χρήσης που κάνεις, κάτσε όπως είσαι.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ευχαριστώ και τους δυο σας, μένω όπως είμαι επομένως.

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο post μου δεν απάντησε κανείς, οπότε δοκίμασα να προχωρήσω με τα βήματα του οδηγού από το 1o post.

 

Τις δοκιμές τις έκανα και στο Mate 20 Pro και στο Nexus 7, και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από το 1ο κιόλας βήμα.

 

Εισάγω την πηγή (fusion.addons κτλ), δίνω όνομα στην πηγή (fusion), και όταν πηγαίνω στα Πρόσθετα για να εγκαταστήσω από το αρχείο .zip και πατάω πάνω στην πηγή που δημιούργησα νωρίτερα, ΔΕΝ είναι ενεργοποιημένο το OK button για να συνεχίσω!!!

 

Κάνω κάτι λάθος, ή έπεσα στην περίπτωση όπου υπάρχει κάποιο θέμα με το Kodi σήμερα και θα πρέπει να δοκιμάσω αργότερα;

 

Δοκίμασα και άλλη πηγή από άλλο οδηγό (πχ supremacy) μόνο και μόνο για να δω αν υπάρχει πρόβλημα με το link του fusion, αλλά κι εκεί αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο post μου δεν απάντησε κανείς, οπότε δοκίμασα να προχωρήσω με τα βήματα του οδηγού από το 1o post.

 

Τις δοκιμές τις έκανα και στο Mate 20 Pro και στο Nexus 7, και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από το 1ο κιόλας βήμα.

 

Εισάγω την πηγή (fusion.addons κτλ), δίνω όνομα στην πηγή (fusion), και όταν πηγαίνω στα Πρόσθετα για να εγκαταστήσω από το αρχείο .zip και πατάω πάνω στην πηγή που δημιούργησα νωρίτερα, ΔΕΝ είναι ενεργοποιημένο το OK button για να συνεχίσω!!!

 

Κάνω κάτι λάθος, ή έπεσα στην περίπτωση όπου υπάρχει κάποιο θέμα με το Kodi σήμερα και θα πρέπει να δοκιμάσω αργότερα;

 

Δοκίμασα και άλλη πηγή από άλλο οδηγό (πχ supremacy) μόνο και μόνο για να δω αν υπάρχει πρόβλημα με το link του fusion, αλλά κι εκεί αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Την πηγή την περνάς σωστά;

Https κλπ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την πηγή την περνάς σωστά;

Https κλπ;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Χωρίς το s, βάζω http, όπως ακριβώς είναι στο 1ο post.

 

Λες το πρόβλημα να είναι το ότι ΔΕΝ βάζω https;

 

 

Edit: Μόλις δοκίμασα και με https, τα ίδια. :(

 

 

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο post μου δεν απάντησε κανείς, οπότε δοκίμασα να προχωρήσω με τα βήματα του οδηγού από το 1o post.

 

Τις δοκιμές τις έκανα και στο Mate 20 Pro και στο Nexus 7, και έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα από το 1ο κιόλας βήμα.

 

Εισάγω την πηγή (fusion.addons κτλ), δίνω όνομα στην πηγή (fusion), και όταν πηγαίνω στα Πρόσθετα για να εγκαταστήσω από το αρχείο .zip και πατάω πάνω στην πηγή που δημιούργησα νωρίτερα, ΔΕΝ είναι ενεργοποιημένο το OK button για να συνεχίσω!!!

 

Κάνω κάτι λάθος, ή έπεσα στην περίπτωση όπου υπάρχει κάποιο θέμα με το Kodi σήμερα και θα πρέπει να δοκιμάσω αργότερα;

 

Δοκίμασα και άλλη πηγή από άλλο οδηγό (πχ supremacy) μόνο και μόνο για να δω αν υπάρχει πρόβλημα με το link του fusion, αλλά κι εκεί αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Η τελευταία φορά που ενημερώθηκε ο οδηγός στην 1η σελίδα ήταν πριν 2 χρόνια. Από όσα γράφει μπορείς να ακολουθήσεις το ........

[................]

Link to comment
Share on other sites

Αλάνια μου τι πρόσθετα να βάλω για να βρίσκω υπότιτλους σε δικές μου σειρές και ταινίες; Μη βάλω build γι'αυτό το λόγο μόνο, κρίμα είναι. :) Thank you!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω στο kodi μόνο το atlas addon. Ποιο repo έχει για να παίρνει και αναβαθμίσεις?

Ευχαριστώ.

 

https://grecotm.club/repo/

 

 

Αλάνια μου τι πρόσθετα να βάλω για να βρίσκω υπότιτλους σε δικές μου σειρές και ταινίες; Μη βάλω build γι'αυτό το λόγο μόνο, κρίμα είναι. :) Thank you!!

 

Πρόσθετο "Subtitles.gr"

https://alivegr.net/master/

 

Πρόσθετο "Greek Subs"

https://bugatsinho.github.io/repo/

 

Πρόσθετο "OpenSubtitles.org"...

https://www.tvaddons.co/open-subtitles-kodi/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για θυμήστε μου λίγο, πρέπει να κάνω κάποια εγγραφή για τους υπότιτλους? Έχω και τα τρία που ανέβασε ο φίλος πιο πάνω αλλά δεν βρίσκουν υπότιτλους, κάνει συνεχώς search σε kodi 18.3. Σε άλλο TV box με παλαιότερη έκδοση kodi βρίσκουν κανονικά, αλλά αν θυμάμαι καλά είχα κάνει κάποια εγγραφή.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

https://grecotm.club/repo/

 

 

 

 

Πρόσθετο "Subtitles.gr"

https://alivegr.net/master/

 

Πρόσθετο "Greek Subs"

https://bugatsinho.github.io/repo/

 

Πρόσθετο "OpenSubtitles.org"...

https://www.tvaddons.co/open-subtitles-kodi/

Ευχαριστώ!
Παιδιά για θυμήστε μου λίγο, πρέπει να κάνω κάποια εγγραφή για τους υπότιτλους? Έχω και τα τρία που ανέβασε ο φίλος πιο πάνω αλλά δεν βρίσκουν υπότιτλους, κάνει συνεχώς search σε kodi 18.3. Σε άλλο TV box με παλαιότερη έκδοση kodi βρίσκουν κανονικά, αλλά αν θυμάμαι καλά είχα κάνει κάποια εγγραφή.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Δοκίμασε να αλλάξεις Dns .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για θυμήστε μου λίγο, πρέπει να κάνω κάποια εγγραφή για τους υπότιτλους? Έχω και τα τρία που ανέβασε ο φίλος πιο πάνω αλλά δεν βρίσκουν υπότιτλους, κάνει συνεχώς search σε kodi 18.3. Σε άλλο TV box με παλαιότερη έκδοση kodi βρίσκουν κανονικά, αλλά αν θυμάμαι καλά είχα κάνει κάποια εγγραφή.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Όπως είπε και ο @Da_rudakos αλλάζεις τους dns, παρόλο που ο developer από την έκδοση 2.0.0 αντικατέστησε το "προβληματικό" domain με άλλο που δεν είναι μπλοκαρισμένο και αναφέρομαι στο πρόσθετο subtititles .gr

 

Εγγραφή πρέπει να κάνεις στο xsubs αν θέλεις να κατεβάσεις πολλούς υπότιτλους.

 

Στο "OpenSubtitles.org" δεν χρειάζεται εγγραφή γιατί έχω δώσει το link από την unofficial έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Enterhere παρατήρησα ότι τα link δίνουν αρχείο zip για download.

Για την επόμενη φορά ρωτάω, θα μπορούσα να έχω κατεβασμένα τα zip στο nas μου πχ και να κάνω απευθείας install from zip;

 

Έπαιξε αμέσως έτσι, σ' ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις Dns .

 

Όπως είπε και ο @Da_rudakos αλλάζεις τους dns, παρόλο που ο developer από την έκδοση 2.0.0 αντικατέστησε το "προβληματικό" domain με άλλο που δεν είναι μπλοκαρισμένο και αναφέρομαι στο πρόσθετο subtititles .gr

 

Εγγραφή πρέπει να κάνεις στο xsubs αν θέλεις να κατεβάσεις πολλούς υπότιτλους.

 

Στο "OpenSubtitles.org" δεν χρειάζεται εγγραφή γιατί έχω δώσει το link από την unofficial έκδοση.

Ευχαριστώ παιδιά, θα δοκιμάσω να τα περάσω από τα links αρχικά γιατί εγώ τα είχα περάσει από κάποια πρόσθετα.

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το GreekSubs σε build Gkobu και Je4M. Ενώ βρίσκει υπότιτλους, όταν επιλέγω κάποιον μου λέει "λήψη υπότιτλου" (όλα καλά ως εδώ) και μετά από μερικά δευτερόλεπτα φεύγει το παράθυρο με τους υπότιτλους και επανέρχεται η ταινία (όπως ακριβώς συμβαίνει όταν κατεβάζει και φορτώνει τον επιλεγμένο υπότιτλο) όμως ο υπότιτλος δεν έχει φορτωθεί. Το μη φόρτωμα το επιβεβαιώνω και πατώντας το ΟΚ στο χειριστήριο την ώρα που παίζει η ταινία όπου όταν βγάζει στην οθόνη στο κάτω μέρος τη μπάρα προόδου και τα διάφορα στοιχεία εικόνας, ήχου κλπ (τα εικονίδια που λένε "720", "AAC") και στα δεξιά δεν έχει το εικονίδιο των υποτίτλων με το "gre".

Υπάρχει λύση?

Κάποια ιδέα για το παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ιδέα για το παραπάνω?

 

Αν έχεις facebook μπορείς να κάνεις παρακάτω την ερώτηση σου:

https://www.facebook.com/groups/GRecoTM/

 

Enterhere παρατήρησα ότι τα link δίνουν αρχείο zip για download.

Για την επόμενη φορά ρωτάω, θα μπορούσα να έχω κατεβασμένα τα zip στο nas μου πχ και να κάνω απευθείας install from zip;

 

Έπαιξε αμέσως έτσι, σ' ευχαριστώ!

 

Ναι, μπορείς να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Για σετάρισμα έχουμε νήμα, για tv box έχουμε? Δεν μπόρεσα να βρώ κάτι σχετικό στις "συσκευές"...
Link to comment
Share on other sites

Για σετάρισμα έχουμε νήμα, για tv box έχουμε? Δεν μπόρεσα να βρώ κάτι σχετικό στις "συσκευές"...

 

Εχουμε στο facebook ομαδα σχετικα με τα κουτια αν σε ενδιαφερει.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Για σετάρισμα έχουμε νήμα, για tv box έχουμε? Δεν μπόρεσα να βρώ κάτι σχετικό στις "συσκευές"...
Φυσικά.

Εδώ

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενώ οι υπόλοιποι το επιτρέπουν? :lol:

 

...Πάντα υπάρχουν λύσεις αλλά έχουν κάποιο κόστος και συνήθως κόβουν λίγη ταχύτητα, αν σκέφτεσαι κάτι άλλο αναμένω p.m. :wink:

 

Ακριβώς την ίδια σκέψη κάναμε για τις λύσεις .:D κανένας δεν το επιτρέπει αλλά η forthnet έχει κάνει ενέργειες .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Επιχείρησα χθες να κάνω ανμαβάθμιση σε 18,4 τόσο από Google Play όσο και από kodi.tv, ωστόσο στην μεν πρώτη περίπτωση μου έβγαλε μήνυμα μη επαρκούς αποθηκευτικού χώρου ενώ στη δεύτερη περίπτωση κατά το install μου έβγαλε μήνυμα ¨Η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί".

 

Έχω το mi box s και έχω κατεβάσει όλες και όλες 6-7 εφαρμογές (Kodi, Cinema, Cyberflix, Stremio, Plex, Firefox), ενώ έχω κάνει και εκκαθάριση μνήμης (cashe) από ρυθμίσεις. Τι μπορεί να μου τρώει χώρο και δεν μου επιτρεπει να εγκαταστήσω updates??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Επιχείρησα χθες να κάνω ανμαβάθμιση σε 18,4 τόσο από Google Play όσο και από kodi.tv, ωστόσο στην μεν πρώτη περίπτωση μου έβγαλε μήνυμα μη επαρκούς αποθηκευτικού χώρου ενώ στη δεύτερη περίπτωση κατά το install μου έβγαλε μήνυμα ¨Η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί".

 

Έχω το mi box s και έχω κατεβάσει όλες και όλες 6-7 εφαρμογές (Kodi, Cinema, Cyberflix, Stremio, Plex, Firefox), ενώ έχω κάνει και εκκαθάριση μνήμης (cashe) από ρυθμίσεις. Τι μπορεί να μου τρώει χώρο και δεν μου επιτρεπει να εγκαταστήσω updates??

 

πας στις ρυθμίσεις-εφαρμογες και δες πόσο πιάνει πρώτα το kodi , επίσης μπορεί να έχεις κατεβάσει κάποια ταινία από τις παραπάνω αφαρμογές

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...