Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ μιλάμε κυρίως για Kodi.και όχι για άλλα προγράμματα που μάλλον ψάχνεις.

Πάντως γενικά να σου πω ότι το λειτουργικό των smart TV είναι αρκετά περιορισμένα και μην περιμένεις να έχεις πολλές επιλογές.

 

Αν είναι Android, πέρνα Kodi ή CYBERFLIX και καθάρισες

Αλλιώς θες TV box ή Amazon fire stick.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα σας,

 

Ψάχνω κάποιο πρόσθετο στο Kodi που να παίζει τον 5ο κύκλο του Peaky Blinders με ενσωματωμένους ελληνικούς υπότιτλους. Τα Fimnet, Tempest, Exodus Redux & Crew δεν μου έχουν αποδώσει αποτελέσματα με ελληνικούς υπότιτλους μέχρι στιγμής.

Επίσης, τα Stremio, Cinema, Cyberflix το ίδιο..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Ψάχνω κάποιο πρόσθετο στο Kodi που να παίζει τον 5ο κύκλο του Peaky Blinders με ενσωματωμένους ελληνικούς υπότιτλους. Τα Fimnet, Tempest, Exodus Redux & Crew δεν μου έχουν αποδώσει αποτελέσματα με ελληνικούς υπότιτλους μέχρι στιγμής.

Επίσης, τα Stremio, Cinema, Cyberflix το ίδιο..

Νομίζω δεν υπάρχουν ελληνική υπότιτλοι για την 5 σεζόν ακόμα ..... (βγήκαν για το πρώτο επεισόδιο)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια με το sports devil τι γινεται και βγαζει no stream η request fail...κατι τετοιο αν θυμαμαι καλα.....ξερει καποιος να μου απαντησει μιας και σημερα εχουμε και τους αγωνες ,,υπαρχει αλλο sports devil τιο ιδιο απο αλλη πηγη για να δουλευει σωστα??
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια με το sports devil τι γινεται και βγαζει no stream η request fail...κατι τετοιο αν θυμαμαι καλα.....ξερει καποιος να μου απαντησει μιας και σημερα εχουμε και τους αγωνες ,,υπαρχει αλλο sports devil τιο ιδιο απο αλλη πηγη για να δουλευει σωστα??

 

Θα σου πρότεινα να μπεις με το sport365, πάντα βρίσκει ροές.. (1η επιλογή μου!)

 

Εναλλακτικά, μπαίνω στο Swift Streamz σε συνδυασμό με το app SportEventz που έχω κατεβάσει στο κινητό (πολύ καλό app, υπάρχει στο Google Play) και μου δίνει το πρόγραμμα των αγώνων ημέρας..Π.χ μου βγάζει σήμερα για τον Ολυμπιακό (αν κατάλαβα καλά..) τα κανάλια Arena Sport 2, Bein Sports 3, BT Sport 1, Digi Sport 3 κλπ (έχει λίστα με 15-20 κανάλια εδώ). Μπαίνεις λοιπόν Swift (πρόσθετο) και επιλέγεις ένα από τα κανάλια του προγράμματος..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια με το sports devil τι γινεται και βγαζει no stream η request fail...κατι τετοιο αν θυμαμαι καλα.....ξερει καποιος να μου απαντησει μιας και σημερα εχουμε και τους αγωνες ,,υπαρχει αλλο sports devil τιο ιδιο απο αλλη πηγη για να δουλευει σωστα??

 

Βαλε το Sport Zone και εισαι αρχηγοπουλο

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα σημερα το 4D το γύρισα σε dalton skin.φαινετε ποιο βολικό

:):):):):)

 

Αυτό το Skin έχω και εγώ και δεν το αλλάζω εδώ και 6-7 μήνες.. Στα αγαπημένα έχω εγκαταστήσει κάποια άλλα βολικά πρόσθετα (Tempest, Exodus Redux, Numbers, Crew κλπ), ενώ έχω βάλει και το Openinfo, το οποίο έχει Netflix View και εξυπηρετεί αφάνταστα..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το Sport Zone και εισαι αρχηγοπουλο

Δεν βλέπω να έχει μηχανοκινητα...

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο 4D στο skin daltons εκεί που λέει αθλητικά δέν έχει το sports devil και αναγκαζομαι να πηγαινω στα προσθετα να το βρώ.υπάρχει τρόπος να το βάλω στο μενού αθλητικά;δεν γνωριζω την διαδικασία.επισης το sportzone υπαρχει στο kodi;

:):):):):):)

 

Όπως είσαι στο αρχικό interface, επιλέγεις την ενότητα Αθλητικά (προσοχή απλή επιλογή όχι κλικ στην επιλογή, εννοώ το μαυρίζεις απλά) και ύστερα με το τηλεχειριστήριο πατάς κάτω βελάκι. Πάνω πάνω θα σου βγουν όλα τα πρόσθετα στη σειρά. Το Sportsdevil είναι στα πολύ δεξιά.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το GreekSubs σε build Gkobu και Je4M. Ενώ βρίσκει υπότιτλους, όταν επιλέγω κάποιον μου λέει "λήψη υπότιτλου" (όλα καλά ως εδώ) και μετά από μερικά δευτερόλεπτα φεύγει το παράθυρο με τους υπότιτλους και επανέρχεται η ταινία (όπως ακριβώς συμβαίνει όταν κατεβάζει και φορτώνει τον επιλεγμένο υπότιτλο) όμως ο υπότιτλος δεν έχει φορτωθεί. Το μη φόρτωμα το επιβεβαιώνω και πατώντας το ΟΚ στο χειριστήριο την ώρα που παίζει η ταινία όπου όταν βγάζει στην οθόνη στο κάτω μέρος τη μπάρα προόδου και τα διάφορα στοιχεία εικόνας, ήχου κλπ (τα εικονίδια που λένε "720", "AAC") και στα δεξιά δεν έχει το εικονίδιο των υποτίτλων με το "gre".

Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

Kodi v18.4 Leia εμφανίστηκε ως ενημέρωση , την πέρασα χωρίς προβλήματα, είδε-βρήκε κανείς changelog ?

edit βρήκα :

https://kodi.tv/article/kodi-leia-184-release?fbclid=IwAR3I_fLIt4xFpOgs1fnZNf5lyOU2c6JMXqgSdfOThOaioKJpgSSlk4DzAoU

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Kodi v18.4 Leia εμφανίστηκε ως ενημέρωση , την πέρασα χωρίς προβλήματα, είδε-βρήκε κανείς changelog ?

edit βρήκα :

https://kodi.tv/article/kodi-leia-184-release?fbclid=IwAR3I_fLIt4xFpOgs1fnZNf5lyOU2c6JMXqgSdfOThOaioKJpgSSlk4DzAoU

 

Καλημέρα φίλε έχω την 18,3 έκδοση στο tv box μου. Πως περνάω την αναβάθμιση, μέσα από το Play Store ή μέσω κάποιου μενού στο Kodi?? Αν πάλι πάω kodi.tv τι θα επιλέξω ακριβώς? Επίσης, υπάρχει περίπτωση να χάσω ότι πρόσθετο έχω εγκαταστήσει?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε έχω την 18,3 έκδοση στο tv box μου. Πως περνάω την αναβάθμιση, μέσα από το Play Store ή μέσω κάποιου μενού στο Kodi?? Αν πάλι πάω kodi.tv τι θα επιλέξω ακριβώς? Επίσης, υπάρχει περίπτωση να χάσω ότι πρόσθετο έχω εγκαταστήσει?

 

Όταν βγει η έκδοση 18.4 στο playstore, θα αναβαθμιστεί αυτόματα η έκδοση σου.

 

Αν θέλεις μπορείς να το κάνεις χειροκίνητα από εδώ: https://kodi.tv/download πατώντας πανω στο εικονίδιο του android, επιλέγοντας την 32bit ή την 64bit έκδοση

 

Επίσης δεν θα επηρεαστούν τα πρόσθετα σου.

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης δεν θα επηρεαστούν τα πρόσθετα σου.

 

Φίλος σε εμένα (android tv) όλα τα πρόσθετα πήγαν βόλτα , μαζί με τα repos, και δεν είναι μόνο αυτό πάω να περάσω πάλι τα repo και δεν τα δεχόταν , παρά μόνο μετά από απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση του kodi.

Οπότε κάντε ένα backup πριν περάσετε την αναβάθμιση .

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος σε εμένα (android tv) όλα τα πρόσθετα πήγαν βόλτα , μαζί με τα repos, και δεν είναι μόνο αυτό πάω να περάσω πάλι τα repo και δεν τα δεχόταν , παρά μόνο μετά από απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση του kodi.

 

Οπότε κάντε ένα backup πριν περάσετε την αναβάθμιση .

Έχω πάει από την 18, στην 18.3, στην 18.4 χωρίς κανένα θέμα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Enterhere για την βοήθειά σου.

 

Έχω την εντύπωση τώρα ότι αυτόματα μου είχε αναβαθμιστεί σε 18.3, χωρίς να πειράξω κάτι εγώ.

Το Google Play στο TV BOX (MI BOX S) εν προκειμένω, ενημερώνεται σωστά? Θα δω σίγουρα την 18,4 όταν έρθει?

 

Τέλος, αν θέλω να αναβαθμίσω μέσω Kodi.tv, ποιο από τα 2 θα επιλέξω (32bit ή 64bit), δεομένου και του μηχανακίου μου?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει από την 18, στην 18.3, στην 18.4 χωρίς κανένα θέμα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αντίθετα στο amazon fire stick έγινε κανονικά ... ποιος ξέρει γιατί δεν του 'εκατσε καλά στο android tv

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα στο amazon fire stick έγινε κανονικά ... ποιος ξέρει γιατί δεν του 'εκατσε καλά στο android tv
Στο fire stick πως έκανες της αναβάθμιση? Μέσω του es explorer ή με άλλο τρόπο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο fire stick πως έκανες της αναβάθμιση? Μέσω του es explorer ή με άλλο τρόπο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

όλα τα κάνω μέσω es file manager έχω nas (xpynology) έχω τα apk εκεί, και από εκεί τα κάνω κανονικά με τον es.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ξαναγίνει η ερώτηση αλλά επειδή τα πράγματα αλλάζουν, υπάρχουν πάροχοι σταθερής που παρακολουθούν αν κάνεις streaming/κατεβάζεις και κόβουν ταχύτητα? Σκέπτομαι για την 100άρα NOVA + τηλέφωνο συγκεκριμένα...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ξαναγίνει η ερώτηση αλλά επειδή τα πράγματα αλλάζουν, υπάρχουν πάροχοι σταθερής που παρακολουθούν αν κάνεις streaming/κατεβάζεις και κόβουν ταχύτητα? Σκέπτομαι για την 100άρα NOVA + τηλέφωνο συγκεκριμένα...

 

Στο παρελθόν η τότε forthnet είχε στείλει εξώδικα . Τώρα δεν έχει ακουστεί κάτι . Ωστόσο επειδή έκανα αίτηση για 100σταρα και εγώ στους όρους γράφει ότι απαγορεύεται το παράνομο download .Λύσεις όμως υπάρχουν .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Enterhere για την βοήθειά σου.

 

Έχω την εντύπωση τώρα ότι αυτόματα μου είχε αναβαθμιστεί σε 18.3, χωρίς να πειράξω κάτι εγώ.

Το Google Play στο TV BOX (MI BOX S) εν προκειμένω, ενημερώνεται σωστά? Θα δω σίγουρα την 18,4 όταν έρθει?

 

Τέλος, αν θέλω να αναβαθμίσω μέσω Kodi.tv, ποιο από τα 2 θα επιλέξω (32bit ή 64bit), δεομένου και του μηχανακίου μου?

 

θα την δεις την 18,4 όταν έρθει. Ήδη κυκλοφορεί στο Goggle play.

 

Αν βάλεις την 64bit και δεν την υποστηρίζει το μηχανάκι σου θα σου βγάλει ειδοποίηση για σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν η τότε forthnet είχε στείλει εξώδικα . Τώρα δεν έχει ακουστεί κάτι . Ωστόσο επειδή έκανα αίτηση για 100σταρα και εγώ στους όρους γράφει ότι απαγορεύεται το παράνομο download .Λύσεις όμως υπάρχουν .

 

Ενώ οι υπόλοιποι το επιτρέπουν? :lol:

 

...Πάντα υπάρχουν λύσεις αλλά έχουν κάποιο κόστος και συνήθως κόβουν λίγη ταχύτητα, αν σκέφτεσαι κάτι άλλο αναμένω p.m. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Στο μποξάκι είμαι ακόμη με kodi krypto 17.6 καθώς χρησιμοποιείται μόνο για θέαση παιδικών από την κόρη μου στο cartoons.gr. H μετάβαση στο 18.4 leia θα μου προσφέρει κάτι καλύτερο (π.χ. περισσότερα διαθέσιμα παιδικά, περισσότερες πηγές, σταθερότητα) ή να κάτσω όπως είμαι? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

 

Στο μποξάκι είμαι ακόμη με kodi krypto 17.6 καθώς χρησιμοποιείται μόνο για θέαση παιδικών από την κόρη μου στο cartoons.gr. H μετάβαση στο 18.4 leia θα μου προσφέρει κάτι καλύτερο (π.χ. περισσότερα διαθέσιμα παιδικά, περισσότερες πηγές, σταθερότητα) ή να κάτσω όπως είμαι? Ευχαριστώ

 

Δεδομένης της χρήσης που κάνεις, κάτσε όπως είσαι.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...