Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να χρειάζεται αλλαγή dns στο cartoons. Σε εμένα παίζει κανονικά χωρίς να αλλάξω.

Η αλλαγή του dns έτσι και αλλιώς ΕΠΙΒΆΛΛΕΤΑΙ ανεξάρτητα εάν σου παίζει το cartoons !! Είναι από τα πρώτα πράγματα που πρέπει να κάνει κανείς Όταν ρυθμίζει μια καινούργια συσκευή είτε αυτό είναι PC η android, iOS ,κτλ !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η αλλαγή του dns έτσι και αλλιώς ΕΠΙΒΆΛΛΕΤΑΙ ανεξάρτητα εάν σου παίζει το cartoons !! Είναι από τα πρώτα πράγματα που πρέπει να κάνει κανείς Όταν ρυθμίζει μια καινούργια συσκευή είτε αυτό είναι PC η android, iOS ,κτλ !!

 

 

 

Και γιατί να μην αλλάξεις στο router;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην αλλάξεις στο router;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι Μπορείς αλλά σε ορισμένα παλιά μοντέλα δεν σου δίνει επιλογή για να το αλλάξεις + δεν το έχουν όλοι με τις ρυθμίσεις του router ,εδώ δεν αλλάζουν το default wifi password .....

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή του dns έτσι και αλλιώς ΕΠΙΒΆΛΛΕΤΑΙ ανεξάρτητα εάν σου παίζει το cartoons !! Είναι από τα πρώτα πράγματα που πρέπει να κάνει κανείς Όταν ρυθμίζει μια καινούργια συσκευή είτε αυτό είναι PC η android, iOS ,κτλ !!
Αυτό και καλά το Επιβάλλεται, είναι για το Ελλαντα μόνο;

Γιατί στο εξωτερικό πουθενά δεν μου χρειάσθηκε να αλλάξω κανένα dns για να δω KODI.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που λένε πως σου χτυπάνε την πόρτα αν βλέπεις ή κάνεις streaming torrents στα εξωτερικά;

Πχ για Γερμανία λένε πως έχουν πέσει πρόστιμα.

Δεν ξέρω, ρωτάω εσάς που είστε έξω.

 

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποιους dns προτεινετε παιδια να βαλω εκτος απο της google??εχετε καποια προταση???

 

Νομίζω είναι από τους πιο γρήγορους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και καλά το Επιβάλλεται, είναι για το Ελλαντα μόνο;

Γιατί στο εξωτερικό πουθενά δεν μου χρειάσθηκε να αλλάξω κανένα dns για να δω KODI.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

https://www.eleftherostypos.gr/ellada/318843-mploko-sta-paranoma-site-me-tainies-katebikan-38-istoselides-lista/

Με την αλλαγή DNS έχεις πρόσβαση ΠΑΝΤΟΥ ! Την αλλαγή Δεν την κάνουμε μονο για το kodi ! Πολλές φορές η αλλαγή του DNS μας δίνει + πρόσβαση και ταχύτητα στο άνοιγμα των σελίδων στο browser. Εσύ που ζεις στο εξωτερικό έχεις πρόσβαση σε κάποια από αυτά αλλά ο πάροχος σου μπορεί να κόβει την πρόσβαση σε αλλά.... + που εάν ασχολείσαι με streaming, torrent από "παράνομες" πηγές και ζεις σε κάποιες χώρες πχ Αγγλία ,Γερμανία χρειάζεσαι + VPN επι πληρωμή για full προστασία

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ναι Μπορείς αλλά σε ορισμένα παλιά μοντέλα δεν σου δίνει επιλογή για να το αλλάξεις + δεν το έχουν όλοι με τις ρυθμίσεις του router ,εδώ δεν αλλάζουν το default wifi password .....

 

,Να συμπληρώσω ότι στο speedoort plus από cosote όπως εχω εγώ δεν υπάρχει επιλογή για αλλαγή dns ή εγώ δεν τη βλέπω.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε περίπτωση που αλλάξουμε το dns στο router, πρέπει οι ίδιες τιμές να μπουν και στο pc ή το box ή δεν χρειάζεται?

 

Αν είναι αυτόματο στο pc/box, δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτόματο στο pc/box, δεν χρειάζεται.

 

Εννοείς αν κατάλαβα καλά στο pc με τικαρισμένη την επιλογή ''αυτόματη απόδοση διεύθυνσης διακομιστή dns''? Στο box πως το ρυθμίζω αυτό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αν κατάλαβα καλά στο pc με τικαρισμένη την επιλογή ''αυτόματη απόδοση διεύθυνσης διακομιστή dns''? Στο box πως το ρυθμίζω αυτό?

Ευχαριστώ

 

Ναι.

Αν δεν το έχεις πειράξει παίρνει ήδη αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.eleftherostypos.gr/ellada/318843-mploko-sta-paranoma-site-me-tainies-katebikan-38-istoselides-lista/

Με την αλλαγή DNS έχεις πρόσβαση ΠΑΝΤΟΥ ! Την αλλαγή Δεν την κάνουμε μονο για το kodi ! Πολλές φορές η αλλαγή του DNS μας δίνει + πρόσβαση και ταχύτητα στο άνοιγμα των σελίδων στο browser. Εσύ που ζεις στο εξωτερικό έχεις πρόσβαση σε κάποια από αυτά αλλά ο πάροχος σου μπορεί να κόβει την πρόσβαση σε αλλά.... + που εάν ασχολείσαι με streaming, torrent από "παράνομες" πηγές και ζεις σε κάποιες χώρες πχ Αγγλία ,Γερμανία χρειάζεσαι + VPN επι πληρωμή για full προστασία

 

Καλά ότι πεις.

 

Σε 2 χώρες που έχω μείνει για χρόνια, ποτέ δεν ασχολιομιουν με DNS και Kodi δούλευε και torrents και άλλα streaming apps.

 

Μην καθόμαστε τώρα να δημιουργούμε εντυπώσεις με "επιβάλλεται" κλπ Ούτε Αγγλία μένετε, ούτε Γερμανία. VPN κλπ δεν χρειάζονται σε κανένα απλό χρήστη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

Δυσκολεύομαι να ''τρέξω'' πολλά μεταγλωττισμένα παιδικά, ιδίως σειρές, τόσο στο atlas όσο και στο cartoon.gr.

Έχω σε boxaki GKoBu-Krypton v.1.4 (Kodi 17.6)

Δεν ξέρω αν τρέχει κάτι με το build, έχω αρκετό καιρό να ενημερωθώ...Μήπως πρέπει να κάνω κάποια αναβάθμιση? Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη γιατί η κόρη μου τά 'χει βάλει μαζί μου! :help:

 

Καλησπέρα και πάλι.

Ενημερωτικά, άλλαξα τις ρυθμίσεις dns στο router, το θέμα που είχα με τα παιδικά απ' ό,τι βλέπω παραμένει... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

 

Ενημερωτικά, άλλαξα τις ρυθμίσεις dns στο router, το θέμα που είχα με τα παιδικά απ' ό,τι βλέπω παραμένει... :cry:

Δεν νομίζω να είναι θέμα dns, εμενα παίζουν κανονικά. Στο κάνει σε όλες τις ταινίες ομως? Μήπως τυχαίνει να διαλέγεις ταινίες που δεν παίζουν? Γιατί εννοείται κάποιες δεν παίζουν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι θέμα dns, εμενα παίζουν κανονικά. Στο κάνει σε όλες τις ταινίες ομως? Μήπως τυχαίνει να διαλέγεις ταινίες που δεν παίζουν? Γιατί εννοείται κάποιες δεν παίζουν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Το ξέρω ότι δεν παίζουν όλα, απλά μου το κάνει σε σειρές που ενώ μέχρι πρότινος έπαιζαν κανονικά, τώρα πλέον δεν παίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι πεις.

 

Σε 2 χώρες που έχω μείνει για χρόνια, ποτέ δεν ασχολιομιουν με DNS και Kodi δούλευε και torrents και άλλα streaming apps.

 

Μην καθόμαστε τώρα να δημιουργούμε εντυπώσεις με "επιβάλλεται" κλπ Ούτε Αγγλία μένετε, ούτε Γερμανία. VPN κλπ δεν χρειάζονται σε κανένα απλό χρήστη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

πάρε έναν φίλο σου στο Ελλάντα που δεν χρησιμοποιεί vpn και είναι με τα dns του παρόχου του και πες του να μπει στην διεύθυνση

http://tainiesonline.tv/movies

και να σου στείλει τι βλέπει.

Πες του να πάει http://www.subtitles.gr να σου πει τι βλέπει.

Πες του να πάει σε οποιαδήποτε από τις διευθύνσεις στην λίστα να σου πει τι βλέπει

https://opi.gr/images/epitropi/edppi_list_v2.pdf

και μετά πες του να αλλάξει dns (αν ξέρεις να τον καθοδηγήσεις) και να ξαναπροσπαθήσει στα ίδια link.

...... έχεις και άποψη για το αν επιβάλλεται ή όχι!!

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το βίντεο https://youtu.be/YEtYYDcxk20 που ο τύπος εξηγεί τι σημαίνει το built install invalid zip url.

Εν κατακλείδι το κατέβασμα ισχύει για τέσσερις συσκευές ή "προσπάθειες". Είναι διαθέσιμη μετά από εικοσι τέσσερις ώρες πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να έχω πρόβλημα στο sport365 δώστε καμία ιδέα λιγάκι.ιδού και οι αποδείξεις.

https://www.youtube.com/watch?v=aawOR42eSsk&feature=youtu.be

:):):):):)

 

Αυτη τη στιγμη παιζει κανονικα. (gkobu build)

Link to comment
Share on other sites

Και σε android που δοκιμαζω δυστηχως τα ίδια κάνει. Δεν ξερω τι φταιει δεν μπορω να δω τίποτα. Θα μπω απο την σελίδα του να δω αγώνες αν είναι εφόσον μεσο kodi δεν λειτουργεί. Κανένα πρόβλημα.

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις και καποιο αλλο build? Τωρα μολις δοκιμασα και σε android παιζει κανονικα. Με vpv και διχως vpn

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πάντως που δοκίμασα euroleage λινκς του Ολυμπιακού, δεν έπαιξε κανένα. Η δοκιμή έγινε από pc και το site του 365....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...