Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε android media player με 7.1 αφού έγινε η αναβάθμιση του kodi σε 18 είπα να δοκιμάσω και το netflix addon, αλλά πάπαλα, δεν λέει να τρέξει με τίποτα , από περιέργεια το δοκίμασα σε win7 και δουλεύει μια χαρά(720 το μέγιστο αλλά παίζει), στο media player δεν λέει να παίξει με τίποτα , ενώ δείχνει ότι ξεκινάει η ταινία-σειρά και μετράει ο χρόνος δεν έχω ούτε ήχο ούτε εικόνα, καμία λύση από παρόμοιο πρόβλημα, έχω ενεργοποιήσει το inputstream και όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Ποιο tv box εχεις? Διοτι σε ορισμενα το netflix δεν παιζει καθολου (εχει γινει ban απο την google, πχ τα mecool με atv rom) η παιζουν netflix αλλα σε sd αναλυση (πχ mecool με pure android).

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποιο tv box εχεις? Διοτι σε ορισμενα το netflix δεν παιζει καθολου (εχει γινει ban απο την google, πχ τα mecool με atv rom) η παιζουν netflix αλλα σε sd αναλυση (πχ mecool με pure android).

 

H96+ με Superceleron version Firmware όχι το atv, από την εφαρμογή (Netflix-6.22.apk) το παίζει κανονικά δεν ΄εχω θέμα, απλά είπα να το δοκιμάσω και από το kodi μια και έκανε update από μόνο του.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω εαν εχει καταφερει κανεις να εγκαταστησει το gaia σε kodi leia. Δυστυχως μολις παω να κανω εγκατασταση το kodi "παγωνει"
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω παρει ενα tv box και θελω αν ξερει καποιος να μου πει ειτε στο kodi ειτε απο google play καποιο addon ή εφαρμογη αντιστοιχα που να παιζει γερμανικα καναλια τηλεορασης ή iptv. θα ημουν ευγνωμων αν καποιος που γνωριζει απαντουσε.
H εφαρμογή Swift Streamz κάνει αυτό που θες.
Link to comment
Share on other sites

Σε android media player με 7.1 αφού έγινε η αναβάθμιση του kodi σε 18 είπα να δοκιμάσω και το netflix addon, αλλά πάπαλα, δεν λέει να τρέξει με τίποτα , από περιέργεια το δοκίμασα σε win7 και δουλεύει μια χαρά(720 το μέγιστο αλλά παίζει), στο media player δεν λέει να παίξει με τίποτα , ενώ δείχνει ότι ξεκινάει η ταινία-σειρά και μετράει ο χρόνος δεν έχω ούτε ήχο ούτε εικόνα, καμία λύση από παρόμοιο πρόβλημα, έχω ενεργοποιήσει το inputstream και όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.
Ποιο version του Netflix addon έχεις και από πού την κατέβασες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποιο version του Netflix addon έχεις και από πού την κατέβασες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Από εδώ και repository.netflix-1.0.1.zip έχω δοκιμάσει και τις πιο παλιές που έχει μέσα το ρεπό

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες απο τις 2 εκδοχές exodous είναι η καλυτερη;η REDUX η απλη βερσιον;

 

:):):)

Εγώ το redux έχω, γενικά όταν χρειάστηκε να το χρησιμοποιήσω ήταν οκ, αλλά με έχει βολέψει τόσο πολύ το incursion που θα το βρεις στο Gkobu repository, που τον τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ μόνο αυτό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ο developer του Redux "αγνοείται" από τον Δεκέμβριο. Τα παιδιά του 13clowns έβγαλαν μια αναβάθμιση των lambda scrappers (πάνω στους οποίους βασίζεται το Redux) τον Ιανουάριο και μέχρι εκεί από αυτούς γιατί άλλαξαν και scrapers στο πρόσθετο τους. Που σημαίνει ότι αν δεν βρεθεί κάποιος άλλος να αναβαθμίσει τους lambda scrapers (που χλωμό το κόβω), το Redux θα ξεκινήσει φθηνουσα πορεία μέχρι που δεν θα φέρνει κανένα link.

13clowns , yoda, Seren χρησιμοποιώ περισσότερο εγώ

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο developer του Redux "αγνοείται" από τον Δεκέμβριο. Τα παιδιά του 13clowns έβγαλαν μια αναβάθμιση των lambda scrappers (πάνω στους οποίους βασίζεται το Redux) τον Ιανουάριο και μέχρι εκεί από αυτούς γιατί άλλαξαν και scrapers στο πρόσθετο τους. Που σημαίνει ότι αν δεν βρεθεί κάποιος άλλος να αναβαθμίσει τους lambda scrapers (που χλωμό το κόβω), το Redux θα ξεκινήσει φθηνουσα πορεία μέχρι που δεν θα φέρνει κανένα link.

13clowns , yoda, Seren χρησιμοποιώ περισσότερο εγώ

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, η αλήθεια γενικά έχει καιρό να έρθει αναβάθμιση στο redux. Αλλά όπως είπα σπάνια το χρησιμοποιώ. Και το Yoda που αναφέρεις πολύ καλό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις μέσα σε έτοιμο build, συντηρείται από τους δημιουργούς του build

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είχα καιρό να βάλω να δω κάτι αθλητικό! Είπα να βάλω να δω λίγο Ολυμπιακό και δεν βρήκα τιποτα. Στο sportdevil δεν βρήκα ούτε ένα link. Μημπως έχει βγει κάτι καινούργιο και έχω μείνει πίσω ;
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλος το έχω σε build.Επίσης το sport365 παρατήρησα ενώ παλαιότερα σε πέταγε έξω στα πρώτα 5 λεπτά(ήθελε pair να κάνεις) Τώρα δέν χρειάζετε.Δέν ξέρω άν παίζει ρόλο που το έχω σε build.

:):):):):):):)

 

Έχει πάνω από 1 χρόνο που δε χρειάζεται pair στο sport365. Δεν παίζει ρόλο το build, εγώ το έχω μόνο του...

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το keyboard σε αναζήτηση ταινίας έχει μόνο τους αγγλικούς χαρακτήρες και δεν μπορώ να αλλάξω σε ελληνικά. Υπάρχει κάτι που πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις ή κάποιον συνδυασμό πλήκτρων που δεν ξέρω?
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το keyboard σε αναζήτηση ταινίας έχει μόνο τους αγγλικούς χαρακτήρες και δεν μπορώ να αλλάξω σε ελληνικά. Υπάρχει κάτι που πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις ή κάποιον συνδυασμό πλήκτρων που δεν ξέρω?

Μηπως πρεπει να εχεις ορισει την ελληνικη γλωσσα στις συνολικες λειτουργιες του kodi, για να σου την βγαζει και στο πληκτρολογιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιει κανεις το build manalab? Ενω εχει βγει εκδοση για το kodi 18, οταν κατεβαζω το build, στο τελος μου λεει invalid zip file ( κατι τετοιο νομιζω) και η εγκατασταση σταματαει. Προσπαθησα και αλλες φορες με το ιδιο αποτελεσμα. Ξερει κανεις τι παιζεται?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έκατσα και εστησα από την αρχή το kodi αφού πήρε αυτόματα την αναβάθμιση σε 18 και μου χάλασε το skin.. bello 6 καπουτ... Έχω περάσει τα πάντα αλλά Προσπαθώ να θυμηθώ από ποιο repo πέρασα τα tvone add-ons αλλά δεν.

Χρησιμοποιώ πλέον το eminence skin, όλα μια χαρά και πιο ελαφρύ από το bello 6. Υπάρχει τρόπος να βάλω delay start στο skin? Το χρειάζομαι για το elementum που αργεί να φορτώσει και έτσι δεν φαίνονται οι κατηγορίες ως widget που έχω ορίσει.πρεπει κάθε φορά που ανοίγω το Kodi να κάνω reload skin για να δουλέψουν τα widgets

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το keyboard σε αναζήτηση ταινίας έχει μόνο τους αγγλικούς χαρακτήρες και δεν μπορώ να αλλάξω σε ελληνικά. Υπάρχει κάτι που πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις ή κάποιον συνδυασμό πλήκτρων που δεν ξέρω?
Για ποιο λόγο να γράψεις στα ελληνικά τον τίτλο της ταινίας;

Εκτός αν μιλάς για ελληνικές ταινίες.

 

Αλλιώς γράφοντας στα ελληνικά για ξένες ταινίες/σειρές ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες για να βρεις αποτελέσματα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το keyboard σε αναζήτηση ταινίας έχει μόνο τους αγγλικούς χαρακτήρες και δεν μπορώ να αλλάξω σε ελληνικά. Υπάρχει κάτι που πρέπει να αλλάξω στις ρυθμίσεις ή κάποιον συνδυασμό πλήκτρων που δεν ξέρω?
Στις ρυθμίσεις στα τοπικά αν θυμάμαι καλά θα δεις ότι έχει μόνο το αγγλικό πληκτρολόγιο. Πατάς πάνω και βάζεις και το ελληνικό και μετά θα σου βγαίνει η επιλογή να διαλέγεις τα πληκτρολόγια.

Αν δεν το βρεις, πες μου το βράδυ που θα έχω μπροστά μου το kodi να σου πω

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις στα τοπικά αν θυμάμαι καλά θα δεις ότι έχει μόνο το αγγλικό πληκτρολόγιο. Πατάς πάνω και βάζεις και το ελληνικό και μετά θα σου βγαίνει η επιλογή να διαλέγεις τα πληκτρολόγια.

Αν δεν το βρεις, πες μου το βράδυ που θα έχω μπροστά μου το kodi να σου πω

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ, νομίζω έχεις δίκιο. Με την αλλαγή skin ξεχασα και εγω που είναι τι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για ποιο λόγο να γράψεις στα ελληνικά τον τίτλο της ταινίας;

Εκτός αν μιλάς για ελληνικές ταινίες.

 

Αλλιώς γράφοντας στα ελληνικά για ξένες ταινίες/σειρές ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες για να βρεις αποτελέσματα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Για πολλούς λόγους, όπως αναζήτηση ελληνικών θεμάτων όπως αναφέρεις ή ακόμη και ξένων θεμάτων, για τις οποίες έχω μόνο την ελληνική απόδοση π.χ. "Οι Άθικτοι".

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωση σε ότι αφορά το netflix, πέρασα το coreelec (kodi 18 Leia) σε ένα μηχάνημα amlogic s905 (στην μνήμη, αλλά δουλέυει και από Sd όπου έγινε πρώτα η δοκιμή) , και κατέβασα το addon του netflix και όχι μόνο παίζει απροβλημάτιστα αλλά παίζει 1080 hd ( ότι είναι και η συνδρομή) οπότε για όποιον ενδιαφέρεται να έχει 1080 netflix σε μηχάνημα με Amlogic (θα το δοκιμάσω αν βρω χρόνο ΣΚ και στο S912 που έχω) μπορεί άνετα να περάσει το coreelec και να το έχει dual το corelec σπό Sd και το Android κανονικά στην μνημη.

Βέβαια για όποιον έχει μηχάνημα με rockchip έχει και έκδοση coreelec για rockchip οπότε μπορεί κάποιος να πειραματιστεί και να μας πει.

 

Υ.Γ. για όποιον χρειάζεται βοήθεια για να δοκιμάσει το coreelec ή και το librelec , εδώ θα είμαι.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωση σε ότι αφορά το netflix, πέρασα το coreelec (kodi 18 Leia) σε ένα μηχάνημα amlogic s905 (στην μνήμη, αλλά δουλέυει και από Sd όπου έγινε πρώτα η δοκιμή) , και κατέβασα το addon του netflix και όχι μόνο παίζει απροβλημάτιστα αλλά παίζει 1080 hd ( ότι είναι και η συνδρομή) οπότε για όποιον ενδιαφέρεται να έχει 1080 netflix σε μηχάνημα με Amlogic (θα το δοκιμάσω αν βρω χρόνο ΣΚ και στο S912 που έχω) μπορεί άνετα να περάσει το coreelec και να το έχει dual το corelec σπό Sd και το Android κανονικά στην μνημη.

Βέβαια για όποιον έχει μηχάνημα με rockchip έχει και έκδοση coreelec για rockchip οπότε μπορεί κάποιος να πειραματιστεί και να μας πει.

 

Υ.Γ. για όποιον χρειάζεται βοήθεια για να δοκιμάσει το coreelec ή και το librelec , εδώ θα είμαι.

 

Εγω έχω βάλει coreelec (kodi 18) στο mecool kiii pro (s912).

 

Το netflix παίζει κανονικά , αλλά μόνο μέχρι 720p (1280χ720). Όταν επιλέξω 1080p (1920χ1080) , η εικόνα με τον ήχο χάνουν συντονισμό, η κίνηση γίνεται αργή και γενικά δεν μπορείς να παρακολουθήσεις ταινία.

 

Eπίσης σε ταινίες που δεν έχουν στην αρχή τους εισαγωγή με το logo του netflix (το άσπρο με τα κόκκινα γράμματα) , η ανάλυση της εικόνας δεν πάει περισσότερο από 480-540p.

 

Κάποιοι λένε οτι είναι περιορισμός που έχει από την κατασκευή του η πλατφόρμα του netflix για το kodi , αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Εσύ στο δικό σου δεν έχεις κανένα από τα παραπάνω προβλήματα ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...