Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέτοια λέγε μου!! Φτιάξε με.. :D

 

Ελπίζω να δω επιτέλους ένα ματς χωρίς σπασιματάκια με καλή ανάλυση.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευκαιρία να μάθεις και καμιά ξένη γλώσσα. Εβραϊκά, κροατικά :lol:

 

Και εγώ από εκεί βλέπω

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι έκανα στήσιμο από την αρχή το mi box s γιατί μου κάνει συνέχεια επανεκκίνηση(συνεχίζει )..Στο play μου βγάζει το kodi 18..το οποίο και πέρασα..δοκίμασα δύο τρεις install πρόσθετα που βρήκα στο ίντερνετ αλλά τίποτα..έχετε κανε να πρόσθετο που να παίζει αποδεδειγμένα σε 18?? Κυρίως ταινιες και σειρες δεν καίγομαι για αθλητικα η κάτι αλλο.

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλύτερη εικόνα ναί.Σταθερή ροή όχι πάντα.όταν η εικόνα είναι 720 και πάνω έχει κολλήματα που ωφείλονται στην υπερφόρτωση των σέρβερ.Δηλαδή πρέπει να έχεις και τύχη να μήν βρείς υπερφρτωμένο σέρβερ.Δυστηχώς κάποια λύση μέχρι τώρα δέν υπάρχει.

:):):):):)

Το sport365.live μεταδίδει σε 960x540. Απο PC που βλέπω (Όχι από kodi απευθείας από το site ) σπάνια μου κολλάει ! Το πρόβλημα είνα τα Εβραϊκά, κροατικά (σε κανα 50 Χρόνια θα τα μιλάω άπταιστα..)

Link to comment
Share on other sites

όταν βάλουμε στο kodi (η στο spmc) στην κατηγορία πχ videos το add videos και ζητάει (αφού έχουμε συνδέσει ασύρματα android box και pc) να δώσουμε server name βάζουμε την ip του pc στο δίκτυο. σωστά; όμως το πισι εάν δεν έχει καρφωτη ip από το ρουτερ και μετά από κάποια μέρα αλλάξει πως θα βλέπει το kodi τα smb windows shares? αυτήν την απορία έχω παιδιά

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία σχετικά με μια συγκεκριμένη σειρά το La casa de papel του Netflix. Προσπαθώ να βρω πηγές είτε σε απ' ευθείας link είτε σε torrents με διάφορα πρόσθετα. Δυστυχώς τζιφός. Βρίσκω μόνο πηγές σε SD definition . Το έχει ψάξει κανένας άλλος ; Μημπως έπεσα στην περίπτωση ;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε καθαρισμό προσωρινής μνήμης στο playstore και μετά μπες και ξαναδες

 

Πως θα κανω καθαρισμο ? Δεν βρισκω κατι αντιστοιχο σε ταμπλετ samsung tab A

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία σχετικά με μια συγκεκριμένη σειρά το La casa de papel του Netflix. Προσπαθώ να βρω πηγές είτε σε απ' ευθείας link είτε σε torrents με διάφορα πρόσθετα. Δυστυχώς τζιφός. Βρίσκω μόνο πηγές σε SD definition . Το έχει ψάξει κανένας άλλος ; Μημπως έπεσα στην περίπτωση ;

Ψάξε μια και με το όνομα Money Heist (δεν το εχω ψάξει μεσα απο το kodi)

Εναλλακτικα ...

1: κατεβασε από playstore το ace stream media

2: mx player η κάποιο άλλο που να ψάχνει υπότιτλους από το internet

3: κάποιο site με torrent ..πχ RARGB

4: ψάξε για Money.Heist.S01.Re-Edit.SPANISH.1080p.NF.WEBRip.DDP2.0.x264-Mooi1990[rartv]

Money.Heist.S02.Re-Edit.SPANISH.1080p.NF.WEBRip.DDP2.0.x264-Mooi1990[rartv]

ανοιγμα με ace και μετά με mx player

έτοιμος ...(click στο play σε κάθε επεισόδιο που θέλεις να δεις...Μέσα από το mx player ψάξε για υπότιτλους)

 

Screenshot-20190202-090641-Ace-Stream-Media.jpg

 

Να έχεις πάντα υπόψη ότι επειδή είναι torrent εξαρτάσαι από τα seed (τα δύο συγκεκριμένα έπιασαν ταχύτητα από RARGB..)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως θα κανω καθαρισμο ? Δεν βρισκω κατι αντιστοιχο σε ταμπλετ samsung tab A

Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Google play store /Αποθήκευση /

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όταν βάλουμε στο kodi (η στο spmc) στην κατηγορία πχ videos το add videos και ζητάει (αφού έχουμε συνδέσει ασύρματα android box και pc) να δώσουμε server name βάζουμε την ip του pc στο δίκτυο. σωστά; όμως το πισι εάν δεν έχει καρφωτη ip από το ρουτερ και μετά από κάποια μέρα αλλάξει πως θα βλέπει το kodi τα smb windows shares? αυτήν την απορία έχω παιδιά

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Μπορείς να το μάθεις μόνος το εαν δουλεύει..

1: Κάνε τις ρυθμίσεις από το kodi ...

2: Κάνε επανεκκίνηση του router (η ip έχει αλλάξει)

3: Άνοιξε το kodi και δες εάν δουλεύει

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Εφαρμογές/Google play store /Αποθήκευση /

 

Το εκανα ετσι αλλα δεν ξερω πως θα εξαιρεσω το kodi απο το να θελει αναβαθμηση .

Link to comment
Share on other sites

το sport365 έχει μόνο σοβαρές διοργανώσεις.π.χ δέν έχει Ελληνικό πρωτάθλημα και κύπελλο.

Αυτά μόνο σε sports devil.Εχει πετύχει κανείς απο εσάς Ελληνικό πρωτάθλημα σε 720 ανάλυση;

Ετσι απο περιέργεια ρωτάω.

Επισης το alpha player ant1 player ert player δεν δουλεουν.Είναι πλέον μή συμβατά με την 18 έκδοση.

Αν και το εχω ξαναγράψει για κύπελλο ,μπάσκετ (Ολυμπιακός, παναθηναϊκός, ΑΕΚ..τα εντός ...τα αλλα τα έχει η δημόσια τηλεόραση ) από laola1.tv (κάποτε υπήρχε και addon για kodi + κάποια addon έπαιρναν εικόνα από αυτό, τώρα δεν ξέρω...).Απο browser θέλει VPN (δεν δουλεύει Ελλάδα ) .Η ποιότητα ειναι παρα πολύ καλή ! Δεν κολλάει Πότε!! .Στο 98% των περιπτώσεων δεν εχει ελληνική περιγράφει (συνήθως δεν έχει καθόλου...μονο φυσικό ήχο απο το αγωνιστικό χώρο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανα ετσι αλλα δεν ξερω πως θα εξαιρεσω το kodi απο το να θελει αναβαθμηση .

Τρεις τελιτσες και μετα ξεκλικαρε αυτό που λέει για αναβάθμιση (άνοιγμα του kodi από το playstore) . Επίσης δες ποια έκδοση του playstore έχεις και κάνε αναβάθμιση εαν εχεις παλιά! Κατέβασε χειροκίνητα από το apk mirror την τελευταία έκδοση και κάντο εγκαταστάσει

Link to comment
Share on other sites

το sport365 έχει μόνο σοβαρές διοργανώσεις.π.χ δέν έχει Ελληνικό πρωτάθλημα και κύπελλο.
Έχει αλλά όχι όλα τα ματς. Μόνο όσα μεταδίδονται από ΕΤ1 ή από ξένα κανάλια (κυρίως sport israel και arena).
Link to comment
Share on other sites

το laola απο την σελιδα(όχι απο kodi)θέλει εγγραφή;το vpn θέλει πληρωμένο να είναι;

Όχι και όχι! Εάν χρησιμοποιείς PC ψάξε στα addons του chrome, η mozilla για VPN ..δοκίμασε το hola (δεν μου δουλεύει πολύ καλά τελευταία ,hoxx VPN proxy , Browsec,στα δύο πρώτα επέλεξε USA η Αγγλία για καλύτερη ταχύτητα )

Η ποιότητα έχει σχέση με την γραμμή σου ..Στην αρχή είναι χάλια αλλά σταδιακά φτιάχνεται (δεν ρυθμίζεις τίποτα) Υπάρχουν και άλλα VPN addons που δεν τα έχω ψάξει...δες κριτικές +αστέρια + σχόλια

Από android Υπάρχουν Πολλά ...ανοίγεις VPN μετά τον browser ...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Στο tv box που έχω είχα το kodi εγκατεστημένο και είχα βάλει το gknwizard αλλά μου έκανε αναβάθμιση σε kodi 18 leia και δεν δουλεύει τι μπορώ να κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα builds, αλλά σε Kodi 18 δοκίμασα Yoda addon και παίζει μια χαρά και γενικά το 18 μοιάζει πολύ σε λοοκ με το 17'

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

για να βλέπει το box μέσω kodi πχ αρχεία που είναι στο σταθερό πισι μέσω WiFi πρέπει στο πισι να δώσω καρφωτη ip από το ρουτερ; γιατί μετά από λίγες μέρες αλλάζει από το dhcp και το box δεν μπορεί να το δει.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για τον φίλο που ανέφερε ότι το laola θέλει vpn δοκίμασα σε live μετάδωση κάτι και παίζει κανονικά χωρίς vpn.

δέν ξέρω άν παίζει ρόλο που έχω αλλαγμένη την DNS.

VPN χρειάζεται για να δεις ελληνικά παιχνίδια για να βάλεις ip από server εκτός Ελλάδος. Στα ξένα παιχνίδια δεν χρειάζεται vpn

Link to comment
Share on other sites

εδώ κανείς;

για να βλέπει το box μέσω kodi πχ αρχεία που είναι στο σταθερό πισι μέσω WiFi πρέπει στο πισι να δώσω καρφωτη ip από το ρουτερ; γιατί μετά από λίγες μέρες αλλάζει από το dhcp και το box δεν μπορεί να το δει.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη... Κατά λάθος το έγραψα σε αυτό το νήμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by physikos
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς άκρη τι συμβαίνει με τους ελληνικούς υπότιτλους του cinema;

Σχεδόν σε όλες τις σειρές δεν βρίσκει υπότιτλους, ενώ στις ταινίες βρίσκει σε ένα 20% περίπου.

Αυτοί που λένε ότι είναι οκ, έχουν πειράξει κάτι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα του Android TV box, γιατί εκεί συζητάμε για τέτοιες εφαρμογές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος εδώ που χρησιμοποιεί grecotm builds ή μήπως κάποιος που τα φτιάχνει;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε android media player με 7.1 αφού έγινε η αναβάθμιση του kodi σε 18 είπα να δοκιμάσω και το netflix addon, αλλά πάπαλα, δεν λέει να τρέξει με τίποτα , από περιέργεια το δοκίμασα σε win7 και δουλεύει μια χαρά(720 το μέγιστο αλλά παίζει), στο media player δεν λέει να παίξει με τίποτα , ενώ δείχνει ότι ξεκινάει η ταινία-σειρά και μετράει ο χρόνος δεν έχω ούτε ήχο ούτε εικόνα, καμία λύση από παρόμοιο πρόβλημα, έχω ενεργοποιήσει το inputstream και όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω παρει ενα tv box και θελω αν ξερει καποιος να μου πει ειτε στο kodi ειτε απο google play καποιο addon ή εφαρμογη αντιστοιχα που να παιζει γερμανικα καναλια τηλεορασης ή iptv. θα ημουν ευγνωμων αν καποιος που γνωριζει απαντουσε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...