Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α κατάλαβα άρα υποθέτω ότι είναι θέμα του πρόσθετου ταινιών γιατί βάζω μια ταινία στο incursion και το subtitles.gr δουλεύει ενώ με την ίδια ταινία στο neptune βγάζει το παραπάνω μήνυμα.

Incursion , Neptune και τα υπόλοιπα exodus forks έχουν την ίδια συμπεριφορά. Στα πρόσθετα τύπου magic dragon γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Incursion , Neptune και τα υπόλοιπα exodus forks έχουν την ίδια συμπεριφορά. Στα πρόσθετα τύπου magic dragon γίνεται αυτό.

Συμφωνώ απόλυτα αλλά παραδόξως εμένα μου συμβαίνει με το neptune με όποια ταινία και να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα αλλά παραδόξως εμένα μου συμβαίνει με το neptune με όποια ταινία και να βάλω.

Τσεκαρα τώρα και βλέπω ότι έχεις δίκιο. Ούτε στο Neptune ούτε στο Uranus δουλεύει το subtitles.gr . Τα άλλα πρόσθετα υποτίτλων είναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνω το προηγούμενο μύνημα μου. Το subtitles.gr δουλεύει κανονικά και στο Neptune. Δεν είχα πάρει την ενημέρωση στην έκδοση 1.6.0
Link to comment
Share on other sites

Διορθώνω το προηγούμενο μύνημα μου. Το subtitles.gr δουλεύει κανονικά και στο Neptune. Δεν είχα πάρει την ενημέρωση στην έκδοση 1.6.0

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι πλέον δουλεύει μια χαρά και στο neptune!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σας δουλεύει σωστά το real-debrid;

Σε έμενα στο Yoda και Exodus redux που βρίσκει 1-2 πήγες για 1080P στις οποίες αν πατήσεις να ανοίξει, ανοίγει 720p ποιότητα όχι σε μια-δυο ταινίες αλλά σε όλες συμβαίνει αυτο . Συμβαίνει και σε σας; έχω κάνει 2 φόρες απεγκατάσταση το kodi και ξανά εγκατάσταση αλλά τζίφος. Μου το κάνει το ίδιο σε pc - tablet - smartphone.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω ενα παλιο build με όνομα simplicity το οποίο δεν υπαρχει στο gkn.

Υπάρχει περιπτωση σε μορφή zip να το βρούμε αλλου;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το build simplicity που θα το βρω;δεν υπαρχει στο gkn Υπάρχει περίπτωση αλλού να ειναι;

 

:):):):)

Δεν υπάρχει πλέον.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σας δουλεύει σωστά το real-debrid;

Σε έμενα στο Yoda και Exodus redux που βρίσκει 1-2 πήγες για 1080P στις οποίες αν πατήσεις να ανοίξει, ανοίγει 720p ποιότητα όχι σε μια-δυο ταινίες αλλά σε όλες συμβαίνει αυτο . Συμβαίνει και σε σας; έχω κάνει 2 φόρες απεγκατάσταση το kodi και ξανά εγκατάσταση αλλά τζίφος. Μου το κάνει το ίδιο σε pc - tablet - smartphone.

Και 100 επανεγκατάστασεις να κάνεις του KODI, δεν θα βοηθήσει σε τίποτα να μετατραπεί ένα link από ανάλυση 720p σε 1080p.

 

Απορώ πώς κατάλαβες ότι φταίει ο media player (kodi) για την ποιότητα ανάλυσης.

 

Είναι σαν να λέμε θα ανοιγοκλείνω την τηλεόραση μέχρι να πιάσει καλό σήμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και 100 επανεγκατάστασεις να κάνεις του KODI, δεν θα βοηθήσει σε τίποτα να μετατραπεί ένα link από ανάλυση 720p σε 1080p.

 

Απορώ πώς κατάλαβες ότι φταίει ο media player (kodi) για την ποιότητα ανάλυσης.

 

Είναι σαν να λέμε θα ανοιγοκλείνω την τηλεόραση μέχρι να πιάσει καλό σήμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δεν με κατάλαβες φίλε μου μάλλον, ρώτησα 1)γιατί το real-debrid βρίσκει 1-2 link 1080p και 2) γιατί πατώντας πανω σε αυτά τα link που λέει 1080p ανοίγει η ταινία σε 720p.

Και τέλος έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση μήπως ήταν κάποιο bug της εφαρμογής... και διορθωθεί.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες φίλε μου μάλλον, ρώτησα 1)γιατί το real-debrid βρίσκει 1-2 link 1080p και 2) γιατί πατώντας πανω σε αυτά τα link που λέει 1080p ανοίγει η ταινία σε 720p.

 

Και τέλος έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση μήπως ήταν κάποιο bug της εφαρμογής... και διορθωθεί.

Το τι γράφει δεν συμβαδίζει πάντα, ούτε υποχρεωτικά σημαίνει ότι θα ισχύει.

Αρκετές φορές είναι λάθος τα στοιχεία.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

στο alive gr συμβαίνουν ανεξήγητα πράγματα.Συγκεκριμένα πχ πηγαίνω στις σειρές ,και επιλέγω το γράμμα Φ και βρίσκω την σειρά του mega φόνος χωρίς ταυτότητα.Ενώ στο daily motion είναι ανεβασμένα όλα τα επεισόδια της σειράς,εκεί ξεκινάει απο το 35.Αυτό πώς γίνετε,δέν υποτίθετε ότι τραβάει ροές το alive απο εκεί κατευθίαν;

:):):):):)Κατατοπίστε με λιγάκι. Ευχαριστώ.

Γίνε μέλος εδώ και γράψε την απορία σου. Να θυμάσαι να αναφέρεις έκδοση kodi , σε τι λειτουργικό τρέχεις το kodi και ποια έκδοση του προσθέτου έχεις εγκατεστημένη.

https://www.facebook.com/groups/GreekXBMC/

 

edit: μπορείς και απ ευθείας στην πηγή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Σε έτοιμο build της GKN μπορώ να αφαιρέσω κάποιο πρόσθετο βίντεο και να εγκαταστήσω κάποιο άλλο (π.χ 13 Clowns)?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Σε έτοιμο build της GKN μπορώ να αφαιρέσω κάποιο πρόσθετο βίντεο και να εγκαταστήσω κάποιο άλλο (π.χ 13 Clowns)?

 

Ποιο build έχεις από GKN?

Link to comment
Share on other sites

Το Gkovu τρέχω τώρα, είχα το Diamond μέχρι πριν λίγες μέρες.

 

Μπορείς να βάλεις όποιο πρόσθετο θες σε όλα τα build και να τα βάλεις στην λίστα με τα αγαπημένα σου για ευκολότερη πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Μπορώ να αφαιρέσω όμως, αυτό με ενδιαφέρει λίγο περισσότερο?
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αφαιρέσω πρόσθετα με κοιnά χαρακτηριστικα, πχ το Atreidis και να κρατήσω το Incurcion και να προσθέσω το Clowns.
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αφαιρέσω πρόσθετα με κοιnά χαρακτηριστικα, πχ το Atreidis και να κρατήσω το Incurcion και να προσθέσω το Clowns.
Και γιατί δεν αφαιρείς καταρχήν όλο το build και να βάλεις μετά μόνο τα πρόσθετα που θες;

Αφού φαίνεται να γνωρίζεις περί πρόσθετων, γιατί ταλαιπωρείσαι;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, βαριέμαι λίγο να το στήσω όλο από την αρχή.. Με δουλειά, οικογένεια κλπ δεν υπάρχει πολύς ελεύθερος χρόνος συν τοις άλλοις..

 

Θέλω να πάρω ένα καλό build και να κάνω μία εκκαθάριση, δηλ. να κρατήσω τα πιο "ενεργά" πρόσθετα και να προσθέσω κάποια καλύτερα..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάζεις ένα πρόσθετο την ημέρα, γύρω στα δύο λεπτά θα κάνεις.μετά θα πάρεις αντίγραφο και ότι θέλεις θα προσθέτεις-αφαιρείς.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω ενα tv box με adroid 4.4.2 και 2/16 μνημ. Τι χρειαζετε να κατεβασω για να μπορεσω να βλεπω καποια addons.,η καποιο build
Link to comment
Share on other sites

Στο Kodi έχω το 4D και μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν παίζουν τα OTE SP (δηλαδή βγάζει Not Found).

Αναγκάζομαι να βρίσκω αγώνες μέσω του SportDevil.

Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα και ποια είναι η λύση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...