Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη για τον χρόνο που διέθεσες..

 

Ναι, αυτό που κατάλαβες εννοώ, δηλ. ότι καθυστερεί πολύ η πλοήγηση ανάμεσα στα μενού..Θα μπορούσες να μου πείς πως αλλάζω σε Google DNS? Είναι ρύθμιση που πρέπει να μπω στο browser του tv box??

Αν σου είναι εύκολο ανέφερε μου σε παρακαλώ συνοπτικά τα βήματα.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, είχα αρχίσει να απογοητεύομαι..

Για pc :

Για android :

Google Public DNS 8.8.8.8 και 8.8.4.4

Cloudflare 1.1.1.1 και 1.0.0.1

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Αλέξανδρε!!

 

Αν κατάλαβα σωστά γενικά, για αλλαγή σε Google DNS μπορώ να μπω από κινητό και να το αλλάξω έτσι(είπα χαζομάρα τώρα??) και αυτόματα θα επηρεαστεί και το tv box που θέλω ή πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις του tv box??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Αλέξανδρε!!

 

Αν κατάλαβα σωστά γενικά, για αλλαγή σε Google DNS μπορώ να μπω από κινητό και να το αλλάξω έτσι(είπα χαζομάρα τώρα??) και αυτόματα θα επηρεαστεί και το tv box που θέλω ή πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις του tv box??

Για PC από το PC σου

Για android TV box από το box που έχεις

για το android κινητό σου από το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Αλέξανδρε!!

 

Αν κατάλαβα σωστά γενικά, για αλλαγή σε Google DNS μπορώ να μπω από κινητό και να το αλλάξω έτσι(είπα χαζομάρα τώρα??) και αυτόματα θα επηρεαστεί και το tv box που θέλω ή πρέπει να μπω στις ρυθμίσεις του tv box??

 

Η στο Tv Box θα μπεις για να επηρεασει η αλλαγη μονο αυτη την συσκευη ή θα μπεις στο μενου του router σου να το αλλαξεις και αρα ολες οι συσκευες θα δουλευουν μεσω DNS Google.

 

αν λεω λαθος ας με διορθωσει καποιος

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο πρόσθετο yify movies δέν παίζει τίποτα θέλει να κάνω κάτι;

https://i.postimg.cc/jSwthcY1/13.png

Θέλει να κάνεις authorize τον Real debrid λογαριασμό σου στον οποίο βέβαια έχεις ενεργή συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.Αυτό γιατί το βγάζει;τα λινκ παιζουν κανονικά.

πηγα στο rd λογαριασμό και βλεπω ληγει 24 Ιανουαριου.

https://i.postimg.cc/d12zV09K/14.png

 

Το βγάζει μετά το τελευταίο update του atreides. Θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του resolveurl και εκεί που σετάρεις το real debrid να ενεργοποιήσεις το cached torrents only διαφορετικά δεν σου εμφανίζει τα torrent links του real debrid

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν υπαρχει αυτο που λες αλλα βγαζει

https://i.postimg.cc/Hk7VD6Z7/15.png

Φίλε μου κοιτάζεις τις ρυθμίσεις του URLresolver!!! Εγώ γράφω ResolveURL ! Δεν πιστεύω να έχεις real debrid και να μην ξέρεις για το Resolve URL!

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπερα Παναγιωτη

Εχω και εγω περασμενο το δικο σου build και ειναι ΑΨΟΓΟ εδω και 1 χρονο.... υπαρχει πιθανοτητα να προσθεσεις περισσοτερα γερμανικα καναλια?:worry:

Σ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από το μενού "World TV", αν σκρολλαρεις προς τα δεξιά, υπάρχει το Πρόσθετο Ghost Iptv. Επέλεξε εκεί μέσα την κατηγορία "Live TV". Θα βρεις κανάλια για Γερμανία.
Link to comment
Share on other sites

όταν παίζει ένα μουσικό κομμάτι από kodi η spmc πως στο κόρακα το σταματάς η το ξανά αρχίζεις;;; αφού δεν βγάζει την κλασική μπάρα με τα κοντρόλ play, stop κλπ

 

μιλάω για να παίζει από το μενού music.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν παίζει ένα μουσικό κομμάτι από kodi η spmc πως στο κόρακα το σταματάς η το ξανά αρχίζεις;;; αφού δεν βγάζει την κλασική μπάρα με τα κοντρόλ play, stop κλπ

 

μιλάω για να παίζει από το μενού music.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εξαρτάται το skin.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το skin.
Πες μου πλιζ ενα που να βγαζει την μπαρα με τα play,stop κλπ αλλα και πως το εγκαθιστω το σκιν εαν γινεται! θα προτιμουσα σκιν για spmc που το χρησιμοποιω πιο πολυ
Link to comment
Share on other sites

subtitles.gr the end ? Δεν λειτουργούν πλέον εδώ και μέρες

καμία σχέση, μία χαρά λειτουργούσαν χτες το βράδυ και update μου έβγαλε στο GKN στις 14-1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όταν παίζει ένα μουσικό κομμάτι από kodi η spmc πως στο κόρακα το σταματάς η το ξανά αρχίζεις;;; αφού δεν βγάζει την κλασική μπάρα με τα κοντρόλ play, stop κλπ

 

μιλάω για να παίζει από το μενού music.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αδερφέ ενώ παιζει η μουσική πατάς συνεχεια πίσω μεχρι να σου βγαλει full screen το play της μουσικής. Εκει πατας οκ και θα σου εμφανιστεί η μπάρα

Link to comment
Share on other sites

μανούβρα μεγάλη όμως! βρήκα και άλλο.... όταν παίζει το κομμάτι πατάω το αριστερό βελάκι (η το δεξί δεν θυμάμαι τώρα δεν είμαι κοντά στο μηχάνημα) και στο μενού που βγαίνει από αριστερά κάτω έχει έτοιμα τα κουμπιά για play, stop, κλπ!

Αδερφέ ενώ παιζει η μουσική πατάς συνεχεια πίσω μεχρι να σου βγαλει full screen το play της μουσικής. Εκει πατας οκ και θα σου εμφανιστεί η μπάρα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

subtitles.gr the end ? Δεν λειτουργούν πλέον εδώ και μέρες

 

καμία σχέση, μία χαρά λειτουργούσαν χτες το βράδυ και update μου έβγαλε στο GKN στις 14-1

Ούτε σε εμένα δουλεύει το subtitles.gr αν και πήρε update προχθές. Μου βγάζει μήνυμα "το κείμενο αναζήτησης είναι γενικό" ή κάπως έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρεις μέρες και σε μένα δεν παίζει το subtitles..Μόνο από open

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα δουλεύει το subtitles.gr αν και πήρε update προχθές. Μου βγάζει μήνυμα "το κείμενο αναζήτησης είναι γενικό" ή κάπως έτσι.

"το κείμενο αναζήτησης είναι γενικό" είναι νέα ειδοποίηση από το πρόσθετο subtitles.gr που σημαίνει ότι η ταινία που αναπαράγεται στον player δεν έχει τα κατάλληλα metadata για να τα αναγνωρίσει η υπηρεσία υποτίτλων και να κάνει την αναζήτηση βάση του τίτλου της. Αυτό σημαίνει ότι τυχόν αποτελέσματα που εμφανίζονται είναι άσχετα την ταινία και θα πρέπει να κάνετε χειροκίνητη αναζήτηση εισάγοντας εσείς τον τίτλο της ταινίας από το "Κείμενο χειροκίνητης αναζήτησης". Εκεί για καλύτερα αποτελέσματα πιθανών να χρειάζεται να εισάγετε και την χρονολογία της ταινίας μέσα σε παρένθεση πχ. Venom (2018)

Εδώ και τρεις μέρες και σε μένα δεν παίζει το subtitles..Μόνο από open

 

Same Sh1t... Different Day

Σιγουρέψου ότι έχεις google dns ή cloudflare dns στην σύνδεση της συσκευής που εκτελείς το kodi.

Link to comment
Share on other sites

"το κείμενο αναζήτησης είναι γενικό" είναι νέα ειδοποίηση από το πρόσθετο subtitles.gr που σημαίνει ότι η ταινία που αναπαράγεται στον player δεν έχει τα κατάλληλα metadata για να τα αναγνωρίσει η υπηρεσία υποτίτλων και να κάνει την αναζήτηση βάση του τίτλου της. Αυτό σημαίνει ότι τυχόν αποτελέσματα που εμφανίζονται είναι άσχετα την ταινία και θα πρέπει να κάνετε χειροκίνητη αναζήτηση εισάγοντας εσείς τον τίτλο της ταινίας από το "Κείμενο χειροκίνητης αναζήτησης". Εκεί για καλύτερα αποτελέσματα πιθανών να χρειάζεται να εισάγετε και την χρονολογία της ταινίας μέσα σε παρένθεση πχ. Venom (2018).
Α κατάλαβα άρα υποθέτω ότι είναι θέμα του πρόσθετου ταινιών γιατί βάζω μια ταινία στο incursion και το subtitles.gr δουλεύει ενώ με την ίδια ταινία στο neptune βγάζει το παραπάνω μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω Google dns από την αρχή που αγόρασα το ρούτερ.το κάνω σε κάθε ρούτερ οπότε κάτι άλλο θα είναι.πριν δούλευε κανονικά

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρατήρησα ότι όταν ο υπότιτλος που θέλω είναι από subsxyz , τότε γράφει ότι δεν μπορεί να τον κατεβάσει..Όλα τα υπόλοιπα που δοκίμασα κατεβαίνουν κανονικά.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...