Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς τάση ειρωνίας....γιατί δεν το ανοίγεις εσύ το νέο θέμα ?????

Είσαι βέβαιος ότι βρίσκει υπότιτλους η έκδοση που πόσταρες ?

 

Δεν εχω χρόνο φίλε.. Γι αυτό και εχω καιρό να ανανεώσω τον οδηγό του kodi..

Όντως μόνο από subscene μου βρήκε και εμένα υπότιτλους... Το θεμα είναι ότι έτσι δεν γίνεται σωστή δουλειά.. θέλουμε να είναι λειτουργικό το opensubtitles..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι γιατί θα γίνεται μπέρδεμα, ας μιλάμε εδώ συγκεντρωμένα όλα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανενα μπερδεμα δε θα γινεται , οποιος ενδιαφερεται για tearium ,θα πηγαινει εκει , εδω ποσταρουμε μονο για kodi , τα υπολοιπα ειναι εκτος θεματος

Link to comment
Share on other sites

κανενα μπερδεμα δε θα γινεται , οποιος ενδιαφερεται για tearium ,θα πηγαινει εκει , εδω ποσταρουμε μονο για kodi , τα υπολοιπα ειναι εκτος θεματος

 

Θα συμφωνήσω. Έχει καταντήσει κουραστικό πλέον. Πιο πολύ μπερδεύεται κάποιος όταν μπαίνει να διαβάσει για kodi και βλέπει ποστ με terarium κλπ. Εκτός αυτού ένα νήμα με terarium alternatives θα βοηθούσε να είναι Όλες οι πληροφορίες συγκεντρωμένες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να γίνει το νέο θέμα.

 

Δοκίμασα πάλι το teatv με αγγλικούς υπότιτλους και έπαιξε φινα για το American horror story 8x01

Το πρώτο λινκ στα 720 δεν κόλλησε καθόλου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όσους έκαναν ,κάναμε εγκατάσταση το "καινούργιο" terrarium ....το καινούργιο ανιχνεύει την ip και τον provider που σου προσφέρει το Internet ! Αυτό μπορεί να συμαίνει πολλά και τίποτα για εμάς που μπαίνουμε από Ελλάδα Αλλά για αυτούς που μένουν στο εξωτερικό ΠΡΟΣΟΧΗ!!
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όσους έκαναν ,κάναμε εγκατάσταση το "καινούργιο" terrarium ....το καινούργιο ανιχνεύει την ip και τον provider που σου προσφέρει το Internet ! Αυτό μπορεί να συμαίνει πολλά και τίποτα για εμάς που μπαίνουμε από Ελλάδα Αλλά για αυτούς που μένουν στο εξωτερικό ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Πάντως και σε μένα που δεν έχω βάλει ακόμα το καινούργιο ήρθε ακριβώς το ίδιο μύνημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχθες ενας φιλος μου παρηγγειλε αυτη την τηλεωραση.

https://www.mlsinnovation.com/gr/mls-supersmart-tv-42.html

Μπορει να παιξει kodi αυτη εδω;

μου κανει εντυπωση που το λειτουργικο ειναι4,2 ενω μπηκαμε στο 8,1

Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη της εταιριας.

:lol::lol::lol::lol:

 

Αν δεν πάρει αναβάθμιση όταν την συνδέσει τότε δύσκολα για krypton, μόνο fork kodi ebmc,mygica,cemc,ftmc

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Φιλος σε fork εκδωσεις μπαινει build;

 

Skin καλύτερα.. Γιατί αν είναι να το φορτώσεις και με built...θα σέρνεται!! Δεν είναι το δυνατό σημείο των TV η μνήμη..

Link to comment
Share on other sites

Για terrarium κατεβάστε αυτήν τη πειραγμένη έκδοση και θα είστε κομπλε https://drive.google.com/file/d/1Zo8cU94yC6NwAjy2q0Onogw9xK62FuN9/view

.. Εννοείτε οτι πρώτα πρέπει να σβήσετε την έκδοση που έχετε εγκατεστημένη..

Και τέλος και το εχω ξανα πει και αλλη φορά, καλο είναι να φτιάξετε άλλο θέμα που να μιλάμε για terrarium κτλ.. Εδω είναι το θέμα για το Κodi βρε μάγκες..

μια χαρά δουλεύει, να σαι καλά που το μοιράστηκες μαζι μας

 

:)

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος σε fork εκδωσεις μπαινει build;

 

Επειδή θα έχει 4.2 jellybean για αυτό θα μπει fork τώρα υπάρχουν και ελαφριά build j4m,moonlight ας δοκιμάσει και πιο βαριά και αν δεν τα σηκώνει περνάει πιο ελαφρύ να σου εγγυηθώ πως θα πηγαίνει δεν μπορώ, έχω και μια μικρή επιφύλαξη ότι τα fork δουλεύουν από kitkat 4.4 αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος οπότε δοκιμή και λάθος.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα έχει 4.2 jellybean για αυτό θα μπει fork τώρα υπάρχουν και ελαφριά build j4m,moonlight ας δοκιμάσει και πιο βαριά και αν δεν τα σηκώνει περνάει πιο ελαφρύ να σου εγγυηθώ πως θα πηγαίνει δεν μπορώ, έχω και μια μικρή επιφύλαξη ότι τα fork δουλεύουν από kitkat 4.4 αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος οπότε δοκιμή και λάθος.
Fork του kodi 17 δεν δουλεύουν σε 4.2. Μόνο kodi 16. Καλύτερα 4.4 και πάνω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fork του kodi 17 δεν δουλεύουν σε 4.2. Μόνο kodi 16. Καλύτερα 4.4 και πάνω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε θα πρέπει να στηθεί χειροκίνητα.

Δεν ξέρω οι phlips τηλεωρασεις τι λειτουργικό android εχουν.

Ξερει κανείς μηπως;

Δουλεύει το cemc σε 4.2, το οποίο είναι συμβατό με add ons που παίζουν σε kodi 17. Το ζήτημα είναι τι μνήμη και χωρητικότητα έχει η tv ώστε να μπορεί να το σηκώσει. Στην τελική 3-4 add-ons χρειάζεται να βάλει, οπότε καλύτερα να το στήσει χειροκίνητα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το cemc σε 4.2, το οποίο είναι συμβατό με add ons που παίζουν σε kodi 17. Το ζήτημα είναι τι μνήμη και χωρητικότητα έχει η tv ώστε να μπορεί να το σηκώσει. Στην τελική 3-4 add-ons χρειάζεται να βάλει, οπότε καλύτερα να το στήσει χειροκίνητα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Επιβεβαιώνω ότι ισχύει για το CEMC και παίζει σε 4.2

Αλλά σε τηλεόραση βλέπω να τρώει ζόρια.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πηγές από openload δεν χρειάζεται πλέον να κάνεις pair την ip για να παίξουν? Γιατί χτες που είδα μια ταινία έπαιξε χωρίς να βγάλει το γνωστό μήνυμα. Εκτός και κάποιο add-on το κάνει αυτόματα, οπότε πρέπει να το ψάξω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πηγές από openload δεν χρειάζεται πλέον να κάνεις pair την ip για να παίξουν? Γιατί χτες που είδα μια ταινία έπαιξε χωρίς να βγάλει το γνωστό μήνυμα. Εκτός και κάποιο add-on το κάνει αυτόματα, οπότε πρέπει να το ψάξω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ναι...αυτό το εκτός που είπες....

Link to comment
Share on other sites

Ναι...αυτό το εκτός που είπες....
Ωχ, δεν μου αρέσει καθόλου αυτό. Και πώς μπορώ να το ψάξω αυτό? Βασικά ξαφνικά έγινε από μόνο του, μέχρι πρόσφατα έβγαζε το κλασσικό μήνυμα και πατούσα cancel.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, δεν μου αρέσει καθόλου αυτό. Και πώς μπορώ να το ψάξω αυτό? Βασικά ξαφνικά έγινε από μόνο του, μέχρι πρόσφατα έβγαζε το κλασσικό μήνυμα και πατούσα cancel.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Απλά το πρόσθετο που χρησιμοποιείς αντί να κάνει resolve το openload με τον ResolveURL ή URLresolver το κάνει με δικό του resolver.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Απλά το πρόσθετο που χρησιμοποιείς αντί να κάνει resolve το openload με τον ResolveURL ή URLresolver το κάνει με δικό του resolver.

 

Ανακάλυψα ότι αυτό γίνεται μόνο σε ένα add-on. Σε άλλα πρόσθετα ζητάει pair όπως πάντα όταν επιλέγω πηγή openload.

Λογικά όπως και εσύ αναφέρεις, θα κάνει resolve με το δικό του resolver. Το ερώτημα είναι: κάνει αυτόματα pair με την ip μου στο openload ή δεν χρειάζεται να γίνει αυτό και ο resolver ξεκινάει κατευθείαν το streaming χωρίς pair της ip?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα ότι αυτό γίνεται μόνο σε ένα add-on. Σε άλλα πρόσθετα ζητάει pair όπως πάντα όταν επιλέγω πηγή openload.

Λογικά όπως και εσύ αναφέρεις, θα κάνει resolve με το δικό του resolver. Το ερώτημα είναι: κάνει αυτόματα pair με την ip μου στο openload ή δεν χρειάζεται να γίνει αυτό και ο resolver ξεκινάει κατευθείαν το streaming χωρίς pair της ip?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Αυτό μπορείς να το εξακρίβωσεις ανοίγοντας ένα link openload με το πρόσθετο που τα ανοίγει χωρίς pair και μετά καπάκι να προσπαθήσεις να ανοίξεις ένα link με πρόσθετο που ζητάει pair. Αν το πρόσθετο που ζητάει pair, δεν ανοίξει αμέσως το link αλλά σου βγάλει το μνμ για pair σημάνει ότι το πρώτο πρόσθετο άνοιξε το link χωρίς να κάνει pair την ip σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορείς να το εξακρίβωσεις ανοίγοντας ένα link openload με το πρόσθετο που τα ανοίγει χωρίς pair και μετά καπάκι να προσπαθήσεις να ανοίξεις ένα link με πρόσθετο που ζητάει pair. Αν το πρόσθετο που ζητάει pair, δεν ανοίξει αμέσως το link αλλά σου βγάλει το μνμ για pair σημάνει ότι το πρώτο πρόσθετο άνοιξε το link χωρίς να κάνει pair την ip σου.
Ευχαριστώ!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...