Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

To opensubtitles στο επίσημο repo του Kodi (το έχει προεγκατεστημένο) και το subtitles.gr στο repo του twilight εδώ: http://alivegr.net/master

To Greek Subs του bugatsihno που μπορώ να το βρώ;; Τα άλλα 2 οκ! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,πειτε μου αν ξερετε..... θελω να στριμαρω απο το android box που εχω στο ενα δωματιο και να στειλω εικονα στο σαλονι στον dreambox dm800 se version 2 πιο πολυ για καμια ταινια δηλαδη για να μην μεταφερω το boxακι απο το δωματιο στο σαλονι καθε τοσο....ξερεις καποιο προγραμμα που πρεπει να βαλω στα μηχανακια σε android και enigma 2;;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, επειδη εχω μπερδευτει. Για να εγκαταστησω το tvone 11, τι κατεβαζω?

 

https://www117.zippyshare.co m/v/XSqvYDaz/file.html

(βγάλε το κενό από το co m)

 

Το πρόσθετο atlas για παιδικά, που το βρίσκουμε;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

To Greek Subs του bugatsihno που μπορώ να το βρώ;; Τα άλλα 2 οκ! :)

 

Εχει κανεις προβλημα με το cartoonsgr μετα την αναβαθμιση ειναι αδειο

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

http://repo.grecotm.com/

Link to comment
Share on other sites

https://www117.zippyshare.co m/v/XSqvYDaz/file.html

 

(βγάλε το κενό από το co m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://repo.grecotm.com/

 

 

 

Οκ,λύθηκε,απλά ήταν πεσμενος ο server χτες το απόγευμα

Τώρα όλα καλά

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

ένα γρηγορο συμμάζεμα.... παιδικα μεταγλωτισμενα που βρισκω; βασικα ρεποσ που πρεπει να κατεβασω... για σειρες ταινιες ; αθλητικα; Ρωτα ξανα όχι γιατι βαριέμαι να διαβασω αλλα για να σιγυρευτω ότι τωρα παιζουν και μηπως βγηκε κατι καλυτερο/νεοτερο. Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

ένα γρηγορο συμμάζεμα.... παιδικα μεταγλωτισμενα που βρισκω; βασικα ρεποσ που πρεπει να κατεβασω... για σειρες ταινιες ; αθλητικα; Ρωτα ξανα όχι γιατι βαριέμαι να διαβασω αλλα για να σιγυρευτω ότι τωρα παιζουν και μηπως βγηκε κατι καλυτερο/νεοτερο. Ευχαριστω

Κάνε εγκατάσταση το Gkobu Build τα περιέχει όλα

http://gknwizard.eu/repo

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εγκατάσταση το Gkobu Build τα περιέχει όλα

http://gknwizard.eu/repo

εγκαθιστω πρωτα το kodi και μετα βαζω αυτό; πως ακριβως; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

εγκαθιστω πρωτα το kodi και μετα βαζω αυτό; πως ακριβως; ευχαριστω

Κάνε εγκατάσταση από το playstore το kodi 17.6

Μετά......Δες αυτό το οδηγό https://youtu.be/kX1Q8ijDzO4

Από το 1:40 (κάνεις τα ίδια ) ..στο 2:10 θα βάλεις για πηγή http://gknwizard.eu/repo ( αυτή είναι η καινούργια πηγή )

στο 3:48 επιλέγεις Gkobu Build krypton 17.6 (άλλο καλό build είναι και το Diamond ...η διαδικασία είναι ίδια...)

Στο 4:26 επιλέγεις fresh install

Στο 6:35 τέλος .....είσαι έτοιμος !!

Το gknwizard περιέχει διάφορα builds ....

Η διαδικασία είναι ίδια ανεξάρτητα από το λογισμικό !!

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εγκατάσταση από το playstore το kodi 17.6

Μετά......Δες αυτό το οδηγό https://youtu.be/kX1Q8ijDzO4

Από το 1:40 (κάνεις τα ίδια ) ..στο 2:10 θα βάλεις για πηγή http://gknwizard.eu/repo ( αυτή είναι η καινούργια πηγή )

στο 3:48 επιλέγεις Gkobu Build krypton 17.6 (άλλο καλό build είναι και το Diamond ...η διαδικασία είναι ίδια...)

Στο 4:26 επιλέγεις fresh install

Στο 6:35 τέλος .....είσαι έτοιμος !!

Το gknwizard περιέχει διάφορα builds ....

Η διαδικασία είναι ίδια ανεξάρτητα από το λογισμικό !!

Μπραβο φιλε μου ευχαριτω για την εκτενη σου απαντηση θα δοκιμασω...

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Kodi 18.

Όλα δουλεύουν καλά εκτός από την γλώσσα της εφαρμογής.

Όταν πάω να την αλλάξω από Αγγλικά σε Ελληνικά το kodi κρασαρει και κλείνει.

 

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος ; Υπάρχει λύση ;

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει , δεν θυμάμαι αν το διάβασα εδώ ή αλλού. Το kodi 18 ακόμα δεν υποστηρίζει ελληνικά (ή και άλλες γλώσσες εκτός της αγγλικής).
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει , δεν θυμάμαι αν το διάβασα εδώ ή αλλού. Το kodi 18 ακόμα δεν υποστηρίζει ελληνικά (ή και άλλες γλώσσες εκτός της αγγλικής).

 

 

 

Ευχαριστω.

Για να μην παιδευομαι αδικα.

 

Αν (οταν) βγει καποια στιγμη εκδοση που να υποστηριζει την αλλαγη γλωσσων, παιρνιεται απο πανω διατηρωντας τις ρυθμισεις και τα προσθετα η θελει απεγκατασταση της προηγουμενης εκδοσης και νεα εγκατασταση και ξανα στησιμο ;

 

 

Sent from my iPhone 8

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει , δεν θυμάμαι αν το διάβασα εδώ ή αλλού. Το kodi 18 ακόμα δεν υποστηρίζει ελληνικά (ή και άλλες γλώσσες εκτός της αγγλικής).

Ο Παναγιωτης (diamond build), το εγραψε εδω μερικες μερες πριν, και ισχυει.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ. Επειδή εχω πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω το kodi, μπήκα εχτές στο Covenant για να δω ταινία αλλά δεν φορτώνει τίποτα. Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω; Έχει αλλάξει κάτι; Από κινητό μπήκα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ. Επειδή εχω πολύ καιρό να χρησιμοποιήσω το kodi, μπήκα εχτές στο Covenant για να δω ταινία αλλά δεν φορτώνει τίποτα. Μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω; Έχει αλλάξει κάτι; Από κινητό μπήκα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το Elysium βάλε καλύτερα

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

sorry αν ειμαι λιγο off topic , αλλα καντε και μια δοκιμη στο stremio.

Ειδικα για καποιους που βαριουντε ολα τα βαλε βγαλε με το kodi και τα αντονς , ποια παιζουν ποια δεν παιζουν κτλ, δεν παιζει το αντον των υποτιτλων κτλ

Ειναι πολυ απλο , παιζει παντου android windows IOS, συγχρονιζει με τρακτ , εχει ελληνικους υποτιτλους και εχει μεχρι στιγμης 2-3 addons που παιζουν μια χαρα, και τα βρισκεις στις ρυθμισεις, εγκατασταση με ενα κλικ.

Κανεις ενα τυπικο λογκ ιν με ενα εμαιλ , και απ οπου το ξανακατεβασεις ή αν το εχεις στο κινητο και σε πισι και σε box συγχρονιζει τα παντα , ρυθμισεις library και την ταινια που εβλεπες στην αλλη σου συσκευη την σωσει στο σημειο που την αφησες.

Το μονο μειον για μενα ειναι οτι ακομα δεν εχει real debrid για μας που εχουμε συνδρομη, αλλα πιστευω καποια στιγμη θα μπει και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

sorry αν ειμαι λιγο off topic , αλλα καντε και μια δοκιμη στο stremio.

Ειδικα για καποιους που βαριουντε ολα τα βαλε βγαλε με το kodi και τα αντονς , ποια παιζουν ποια δεν παιζουν κτλ, δεν παιζει το αντον των υποτιτλων κτλ

Ειναι πολυ απλο , παιζει παντου android windows IOS, συγχρονιζει με τρακτ , εχει ελληνικους υποτιτλους και εχει μεχρι στιγμης 2-3 addons που παιζουν μια χαρα, και τα βρισκεις στις ρυθμισεις, εγκατασταση με ενα κλικ.

Κανεις ενα τυπικο λογκ ιν με ενα εμαιλ , και απ οπου το ξανακατεβασεις ή αν το εχεις στο κινητο και σε πισι και σε box συγχρονιζει τα παντα , ρυθμισεις library και την ταινια που εβλεπες στην αλλη σου συσκευη την σωσει στο σημειο που την αφησες.

Το μονο μειον για μενα ειναι οτι ακομα δεν εχει real debrid για μας που εχουμε συνδρομη, αλλα πιστευω καποια στιγμη θα μπει και αυτο.

 

Έχεις διαβάσει πιστεύω τα terms of use? Σου ζητάει τον ουρανό με τα άστρα..κρατάει logs από τα πάντα και σου λέει πως αν μας τα ζητήσουν, εμείς θα τα δώσουμε...είναι λίγο ύποπτο αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις διαβάσει πιστεύω τα terms of use? Σου ζητάει τον ουρανό με τα άστρα..κρατάει logs από τα πάντα και σου λέει πως αν μας τα ζητήσουν, εμείς θα τα δώσουμε...είναι λίγο ύποπτο αυτό!

 

Ναι Βασιλη τα διαβασα, αλλα επισης πιστευω οτι γενικα term of use απο το νημα αυτο εγω εσυ και κανα 2 αλλοι διαβαζουμε.

Προσπαθω να μεινω οσο ανωνυμος γινεται σε τετοια προγραμματα, temporary email , vpn και γενικα οτι μπορω να χρησιμοποιησω.

 

Στα 3/4 απο αυτα που εχει γραφτει ο κοσμος τα προγραμματα θα δωσουν τα στοιχεια οπως θα τα εδιναν και αυτοι αν ζητηθουν.

Οποτε αν αρχιζουν να μαζευουν κοσμο για παρανομες δραστηριοτητες οσο πιθανο ειναι να τους πιασουν απο το stremio αλλο τοσο και απο τα αλλα που βλεπουν , site για λαιβ αγωνες κτλ κτλ κτλ.

 

Εννοειται οτι ο καθενας κρινει αν πρεπει να εγκαταστησει καποιο προγραμμα η οχι στο πισι του κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ναι Βασιλη τα διαβασα, αλλα επισης πιστευω οτι γενικα term of use απο το νημα αυτο εγω εσυ και κανα 2 αλλοι διαβαζουμε.

Προσπαθω να μεινω οσο ανωνυμος γινεται σε τετοια προγραμματα, temporary email , vpn και γενικα οτι μπορω να χρησιμοποιησω.

 

Στα 3/4 απο αυτα που εχει γραφτει ο κοσμος τα προγραμματα θα δωσουν τα στοιχεια οπως θα τα εδιναν και αυτοι αν ζητηθουν.

Οποτε αν αρχιζουν να μαζευουν κοσμο για παρανομες δραστηριοτητες οσο πιθανο ειναι να τους πιασουν απο το stremio αλλο τοσο και απο τα αλλα που βλεπουν , site για λαιβ αγωνες κτλ κτλ κτλ.

 

Εννοειται οτι ο καθενας κρινει αν πρεπει να εγκαταστησει καποιο προγραμμα η οχι στο πισι του κτλ

 

Καλό είναι να τα τα διαβάζει ο κόσμος...γιατί δεν ξέρουμε πότε θα γυρίσει η φάση και στην Ελλαδίτσα μας. Αν δεν κάνω λάθος μιλάμε για p2p φάση, όποτε πρέπει να είναι 2 φορές προσεκτικοί. Έχω ακούσει ιστορία με οικογενειάρχη Έλληνα που το φύσαγε και δεν κρυωνε με παιδική ταινία από “μαγαζί» με torrent, όπου μετά τους τίτλους τέλους (που δεν κοιτάζει κανείς μας), είχε 1,5 λεπτά παιδική πορνογραφια και βρέθηκε ξαφνικά όχι απλά κάτοχος αλλά και διακινητής. Άντε να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας μετά!

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο έχουν σταματήσει πολύ καιρό τώρα. Βάλε incursion, placenta, filmnet
Το addon filmnet σε ποιο repo είναι; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...