Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γνωρίζει κάποιος το πότε θα υπάρξει ελληνικό build για έκδοση 18; Κυρίως για το αν θα προστεθούν στο gkn wizard. Υπάρχει κάπου τρόπος να διαβάσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα καθοδήγηση προς την κατεύθυνση που πρέπει να ψάξω για να βρω τι μπορεί φταίει.

 

Έβαλα real-debrid.

 

Όταν είμαι στο PC (συνδεδεμένο μέσω Ethernet στο router) και ψάχνω για ένα επεισόδιο μια σειράς μου βρίσκει εκατοντάδες links. Όταν πατάω σε κάποιο από αυτά 9 στις 10 φορές θα ανοίξει να δω αυτό που θέλω.

 

Όταν είμαι στο tvbox (συνδεδεμένο μέσω wifi) και ψάχνω για το ίδιο ακριβώς επεισόδιο σειράς μου βρίσκει λίγες δεκάδες links. Όταν πατάω σε κάποιο 9 στις 10 φορές ΔΕΝ θα ανοίξει και θα πάει στο παρακάτω. Συνήθως για να δω αυτό που θέλω θα περάσει αρκετά links.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έκανες όλα τα βήματα που περιγράφονται σε προηγούμενα ποστ σχετικά με το resolverurl και urlresovler;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα καθοδήγηση προς την κατεύθυνση που πρέπει να ψάξω για να βρω τι μπορεί φταίει.

 

Έβαλα real-debrid.

 

Όταν είμαι στο PC (συνδεδεμένο μέσω Ethernet στο router) και ψάχνω για ένα επεισόδιο μια σειράς μου βρίσκει εκατοντάδες links. Όταν πατάω σε κάποιο από αυτά 9 στις 10 φορές θα ανοίξει να δω αυτό που θέλω.

 

Όταν είμαι στο tvbox (συνδεδεμένο μέσω wifi) και ψάχνω για το ίδιο ακριβώς επεισόδιο σειράς μου βρίσκει λίγες δεκάδες links. Όταν πατάω σε κάποιο 9 στις 10 φορές ΔΕΝ θα ανοίξει και θα πάει στο παρακάτω. Συνήθως για να δω αυτό που θέλω θα περάσει αρκετά links.

 

Καμιά ιδέα;

Ποια έκδοση kodi έχεις στο tvbox?

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του spmc σας δουλεύει τζιτζί; να βλέπει nas, να παρθεί παίζει 4κ/1080 άψογα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του spmc σας δουλεύει τζιτζί; να βλέπει nas, να παρθεί παίζει 4κ/1080 άψογα;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η τελευταία Jarvis.η Krypton έχει κάτι θεματακια. Δοκίμασε και ftmc

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ταινίες και σειρές ποιο θεωρείτε πιο ολοκληρωμένο ελληνικο build? Gkobu-Daltons-Greco builds-καποιο άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ταινίες και σειρές ποιο θεωρείτε πιο ολοκληρωμένο ελληνικο build? Gkobu-Daltons-Greco builds-καποιο άλλο;

 

diamond !!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Το GkoBu πως μπορώ να το βρω για εγκατάσταση σε pc? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Sorry παίδες, τελικά βρήκα άκρη...

Edited by asxetossss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ταινίες και σειρές ποιο θεωρείτε πιο ολοκληρωμένο ελληνικο build? Gkobu-Daltons-Greco builds-καποιο άλλο;
Diamond με τα μάτια κλειστά!

Μετά από όσα δοκίμασα και στο Xbox, κατέληξα να τα σβήσω όλα μέχρι να βγει το diamond για Leia.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ταινίες και σειρές ποιο θεωρείτε πιο ολοκληρωμένο ελληνικο build? Gkobu-Daltons-Greco builds-καποιο άλλο;
Για ξένες σειρές και ταινίες;

Μόνο TERRARIUM.

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Ούτε add-ons, ούτε updates, ούτε μπλέξιμο.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για ξένες σειρές και ταινίες;

Μόνο TERRARIUM.

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Ούτε add-ons, ούτε updates, ούτε μπλέξιμο.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

Μια σειρα βλεπω κι εγω ο καημενος αυτο τον καιρο ,τον Flash ,και δεν μου παιζουν σωστα τα links.Ουτε του real-debrid.

Κολλανε πολυ ενω εχει φορτωσει το βιντεο και ειναι ολο σπασιματα και προβληματα.

Βαζω 700mb και κολλαει απο την συγκεκριμενη σειρα.

Και βαζω στο Tanix μου ταινια 4gb να streamαρει και την παιζει νερο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στήσω καινούριο μηχανάκι και βλέπω όλα τα repos έχουν κλείσει? Neptune και Fantastic από που βάζουμε? Εναλλακτικές?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στήσω καινούριο μηχανάκι και βλέπω όλα τα repos έχουν κλείσει? Neptune και Fantastic από που βάζουμε? Εναλλακτικές?:wacko:

 

Incursion (το καλύτερο), Gaia, placenta, Neptune (απλά έχει αλλάξει το repo - http://repo.mrblamo.xyz/ )

Link to comment
Share on other sites

Μια σειρα βλεπω κι εγω ο καημενος αυτο τον καιρο ,τον Flash ,και δεν μου παιζουν σωστα τα links.Ουτε του real-debrid.

Κολλανε πολυ ενω εχει φορτωσει το βιντεο και ειναι ολο σπασιματα και προβληματα.

Βαζω 700mb και κολλαει απο την συγκεκριμενη σειρα.

Και βαζω στο Tanix μου ταινια 4gb να streamαρει και την παιζει νερο.

Βλέπω πάνω από 5 σειρές στο TERRARIUM και δεν έχει κανένα επεισόδιο θέμα.

Αλλά κάποια links μπορεί να είναι προβληματικα καμία φορά.

Συνήθως επιλέγω αυτά που γράφουν CDN στην περιγραφή και παίζουν τέλεια σε 720p.

Και δεν έχω Read debrid.

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έκανες όλα τα βήματα που περιγράφονται σε προηγούμενα ποστ σχετικά με το resolverurl και urlresovler;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Δεν τα βρίσκω τα προηγούμενα post που λες...μπορείς να ξανά αναφέρεις τι διόρθωση πρέπει να κάνω;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

[junglist]Για ξένες σειρές και ταινίες;

Μόνο TERRARIUM.

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Ούτε add-ons, ούτε updates, ούτε μπλέξιμο.]

 

Καλα οκ...

Εβαλα το terrarium μηνες τωρα αλλα εχει εδω και κανα μηνα που αρνειται...παρολο που συνδεω το box με ethernet

Ουτε στα link των ταινιων ουτε των σειρων παιζει ομαλα οπως παλια

Φορτωνει λιγο και μετα κολλαει...περιμενω να φορτωσει λιγο και ξανα τα ιδια....κριμα

Edited by johnstef
Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος γράφει για build και λέτε για το τεραριουμ.να αρχίσω και γράφω και εγώ για το φριφλιξ; ήμαρτον δηλαδή

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος γράφει για build και λέτε για το τεραριουμ.να αρχίσω και γράφω και εγώ για το φριφλιξ; ήμαρτον δηλαδή

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και γιατί όχι για tea tv ?:)

 

Ο junglist έχει ΄΄εμμονή΄΄ με 2 λέξεις......tanix και terrarium και τις χρησιμοποιεί σαν την coca - cola, Που πάει με όλα :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος γράφει για build και λέτε για το τεραριουμ.να αρχίσω και γράφω και εγώ για το φριφλιξ; ήμαρτον δηλαδή

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχα έλα ντε

Link to comment
Share on other sites

και γιατί όχι για tea tv ?:)

 

Ο junglist έχει ΄΄εμμονή΄΄ με 2 λέξεις......tanix και terrarium και τις χρησιμοποιεί σαν την coca - cola, Που πάει με όλα :)

Παλληκάρι να μιλάς καλύτερα για όσους σε έχουν βοηθήσει στο παρελθόν. Αν έχεις προσωπικό πρόβλημα, κράτα το για τον εαυτό σου .

 

Τώρα στο θέμα μας, και XBMC δούλευα πριν γίνει KODI και πιθανώς είχα το πρώτο box μου πριν καν πάρετε εδώ οι περισσότεροι.

 

Οπότε έχω αρκετά καλή άποψη για το τι δουλεύει και τι όχι. Και είναι γεγονός ότι το TERRARIUM δεν συγκρίνεται σε ευκολία χρήσης για ξένες σειρές και ταινίες σε σχέση με το KODI.

 

 

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παλληκάρι να μιλάς καλύτερα για όσους σε έχουν βοηθήσει στο παρελθόν. Αν έχεις προσωπικό πρόβλημα, κράτα το για τον εαυτό σου .

 

Τώρα στο θέμα μας, και XBMC δούλευα πριν γίνει KODI και πιθανώς είχα το πρώτο box μου πριν καν πάρετε εδώ οι περισσότεροι.

 

Οπότε έχω αρκετά καλή άποψη για το τι δουλεύει και τι όχι. Και είναι γεγονός ότι το TERRARIUM δεν συγκρίνεται σε ευκολία χρήσης για ξένες σειρές και ταινίες σε σχέση με το KODI.

 

 

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

 

Κανείς δεν υποστηρίζει πως το terrarium tv δεν είναι εφαρμογαρα. Ζητήθηκε όμως γνώμη για Kodi build.Ασε που To terrarium είναι μόνο σε μία πλατφόρμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...