Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα γίνει δηλαδή πιο "σίγουρη" η θέαση από "αξιόπιστες"πηγές ;

Θα γίνεται και πιο εύκολη η εξεύρεση Ελληνικών υπό τίτλων η είναι άσχετο αυτό ;

 

 

Sent from my iPad Pro.

Δεν ξέρω φίλε μου, δεν πληρώνω τέτοιες συνδρομές. Για εμένα μια χαρά σίγουρη είναι η θέαση και με τις υπάρχουσες δωρεάν πηγές και στο kodi και στο τερράριουμ. Πάντα παίζει η πρωτη ή το πολύ η δεύτερη που πατάω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι Ελληνικούς εννοώ.

Και μετά το real debrid δεν άλλαξε τίποτα. Απλά εμφανίζονται κάποιος πηγές με κίτρινα γράμματα και είναι πολύ μεγάλα σε μέγεθος.

 

Γενικώς δεν με πάει σήμερα καθόλου.

Το terrarium με τους υπότιτλους, το εγκατεστημένο Netflix της τηλεόρασης δεν έχει ελληνικούς υπότιτλους (μόνο αγγλικούς και τουρκικούς γμτ !), στο gt1 το Netflix παίζει θαυμάσια ελληνικά ΑΛΛΑ δεν σκρολαρει προς τα κάτω όποτε μπορώ να δω τις σειρές μόνο μέχρι το επεισόδιο 7 ......

 

Δεν πάω να παίξω κανένα τζόκερ καλύτερα ......

 

 

Sent from my iPad Pro.

Με τα αγγλικά δεν το έχεις καθόλου;

Θα έλυνες το θέμα των υποτίτλων.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με τα αγγλικά δεν το έχεις καθόλου;

Θα έλυνες το θέμα των υποτίτλων.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

Το έχω μια χαρά.

Όπως και να το κανείς όμως πιο ξεκούραστο είναι να είναι στην μητρική σου γλώσσα, ιδίως όταν συμβαίνει να βλέπουν κάτι και αλλά μέλη της οικογένειας.

 

Εξάλλου μεγάλη απορία μου είναι το γιατί μέχρι χθες, υπήρχαν σχεδόν σε όλα και ξαφνικά δεν βρίσκει κανένα, ακόμη και σε σειρές που είχα ήδη δει με ελληνικά.

Από ότι είδα νεότερη της 1.91 δεν υπάρχει όποτε τι στο καλό συμβαίνει ξαφνικά ;;;

Ανεξάρτητα του ότι δεν τους χρησιμοποιείς μπορεις να τσεκάρεις αν σου εμφανίζονται ;

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω βάλει αυτό εδώ πάνω στο Android box alfawise 96 pro https://youtu.be/tJzTTVY6A7M θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να δω κανάλια νοβα και ΟΤΕ.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια χαρά.

Όπως και να το κανείς όμως πιο ξεκούραστο είναι να είναι στην μητρική σου γλώσσα, ιδίως όταν συμβαίνει να βλέπουν κάτι και αλλά μέλη της οικογένειας.

 

Εξάλλου μεγάλη απορία μου είναι το γιατί μέχρι χθες, υπήρχαν σχεδόν σε όλα και ξαφνικά δεν βρίσκει κανένα, ακόμη και σε σειρές που είχα ήδη δει με ελληνικά.

Από ότι είδα νεότερη της 1.91 δεν υπάρχει όποτε τι στο καλό συμβαίνει ξαφνικά ;;;

Ανεξάρτητα του ότι δεν τους χρησιμοποιείς μπορεις να τσεκάρεις αν σου εμφανίζονται ;

 

 

Sent from my iPad Pro.

Εννοείς αν μου εμφανίζονται οι ελληνικοί υπότιτλοι;

Βέβαια, στο Android box τους έχω δοκιμάσει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αν μου εμφανίζονται οι ελληνικοί υπότιτλοι;

Βέβαια, στο Android box τους έχω δοκιμάσει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

Μπορεις σε παρακαλώ σε ποια ταινία/σειρά σου εμφανίζει ελληνικούς υπότιτλους για να το ελέγξω ;

 

Σε εμένα δεν βρίσκονται πλέον πουθενά.

 

Edit. Μην σε ταλαίπωρω. Σήμερα εμφανίζονται παντού κανονικά. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα μπορούσε να είχε συμβεί.

 

 

Sent from my iPad Pro.

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε λιγακι.βρισκομαι σε bouild.

οταν βαζω ενα stream απο το plexus

εχω θεματα με το bufferihg με αποτελεσμα

να κολαει το steam.η ταχυτητα του παροχου μου

ειναι 14 mbbs πως το λυνω το θεμα του κολληματος;:):):)

Πριν μερικες μερες καποιος ειχε ανεβασει ενα αρχειο advancesettings.xml, που ρυθμιζει το buffering. Ψαξτο και κατεβασε το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα εχω βάλει αυτό εδώ πάνω στο Android box alfawise 96 pro https://youtu.be/tJzTTVY6A7M θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να δω κανάλια νοβα και ΟΤΕ.

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι! Καποιους αγωνες ισως, αλλα οχι μεσω οτε/νοβα

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σε παρακαλώ σε ποια ταινία/σειρά σου εμφανίζει ελληνικούς υπότιτλους για να το ελέγξω ;

 

Σε εμένα δεν βρίσκονται πλέον πουθενά.

 

Edit. Μην σε ταλαίπωρω. Σήμερα εμφανίζονται παντού κανονικά. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα μπορούσε να είχε συμβεί.

 

 

Sent from my iPad Pro.

μεγαλε να πας με εναν φαιλ μανατζερ να σβησεις τον φακελο με τους υποτιτλους στον φακελο τεραριουμ και θα εισαι οκ

α και ξεχασα να ενεργοποίησης την εμφανιση κρυφών αρχειον εγω αυτο εκανα οταν δεν μου εμφανιζε υποτιτλους και εφτιαξε :)

Link to comment
Share on other sites

μεγαλε να πας με εναν φαιλ μανατζερ να σβησεις τον φακελο με τους υποτιτλους στον φακελο τεραριουμ και θα εισαι οκ

 

α και ξεχασα να ενεργοποίησης την εμφανιση κρυφών αρχειον εγω αυτο εκανα οταν δεν μου εμφανιζε υποτιτλους και εφτιαξε :)

 

 

 

Το είχα κάνει ήδη καθώς είχε προταθεί παλαιότερα σε άλλο πρόβλημα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Τελικά έφτιαξε μόνο του.

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα μου αρεσουν τα διαφορα build και εχω 3-4 kodi forks και τα... "βλεπω" :lol:

Οποτε φτιαξε ενα kodi με ενα build και αλλο ενα οπως το θελεις και...ΤΕΛΟΣ:D

Forks θα βρεις και στο play store.

Ποιο build θα προτείνατε για αρχάριο χρήστη? να κάνει μόνο του update και να παίζουν ταινίες-σειρές σωστά με ελληνικούς υπότιτλους; (Από αυτά που διάβασα στις τελευταίες σελίδες, θα πρέπει να περιλαμβάνει covenant, neptune rising, genesis reborn, placenta)

Edited by s2117
Link to comment
Share on other sites

Ποιο build θα προτείνατε για αρχάριο χρήστη? να κάνει μόνο του update και να παίζουν ταινίες-σειρές σωστά με ελληνικούς υπότιτλους; (Από αυτά που διάβασα στις τελευταίες σελίδες, θα πρέπει να περιλαμβάνει covenant, neptune rising, genesis reborn, placenta)
Gkobu

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση αρχάριου?

Αν θέλω να κρατήσω το kodi όπως το έχω τώρα αλλά θέλω να βάλω κι ένα build(πχ Gkobu)σε ξεχωριστό μέρος, πρέπει να κατεβασω άλλο fork(πχ spmc)?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια φωτιστε με σε lenovo με windows 10 x-64 με το G.K.N.Wizard μολις φτασει 39,99 mb μου λεει error και τερμα η εγκατασταση....ξηλωνω το kodi 17.6 και διαγραφω και κρυφους φακελους μετα ξανακανω εγκατασταση το kodi ξαναβαζω και το greekkodi και το ιδιο προβλημα,,ενω στο android box κανενα προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια φωτιστε με σε lenovo με windows 10 x-64 με το G.K.N.Wizard μολις φτασει 39,99 mb μου λεει error και τερμα η εγκατασταση....ξηλωνω το kodi 17.6 και διαγραφω και κρυφους φακελους μετα ξανακανω εγκατασταση το kodi ξαναβαζω και το greekkodi και το ιδιο προβλημα,,ενω στο android box κανενα προβλημα..

Απενεργοποιησε το antivirus και ενεργοποίησε το όταν τελειώσει η εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Μετά που έκλεισαν ολα τα dream box*

 

Ψάχνω κάποιον τρόπο να βλέπω ταινίες με ελληνικούς υπότιτλους, και ελληνικά κανάλια..

 

Παλιά είχα ενα android box ενωμένο στην τηλεόραση, και με το τότε xbmc αν δεν κάνω λάθος τα έβλεπα μέσω exodus

 

Τώρα τι παίζει?

 

Βασικά τι μου προτείνετε?

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά να ξεκινήσεις το διάβασμα σου προτείνω γιατί έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα.Δεν είναι τόσο απλό να σου πει κάποιος: κάνε αυτό και καθάρισες.Αν διαβάσεις καμία δεκαριά σελίδες πίσω θα πάρεις μια γεύση για το τι παίζει τώρα..

 

Same Sh1t...Different Day.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Οκ ξεκινάω διάβασμα και επανέρχομαι...

Είναι εύκολο όμως να με κατατοπίσει λίγο μην ψάχνω στα τυφλά?

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ ξεκινάω διάβασμα και επανέρχομαι...

Είναι εύκολο όμως να με κατατοπίσει λίγο μην ψάχνω στα τυφλά?

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

https://drive.google.com/file/d/1crkbyvjhNxRUNr8M-or-7Ry_TNqlKGVY/view

Link to comment
Share on other sites

Για κάθε ενδιαφερόμενο .....

Diamond_Build is online again on Greek Kodi Server :):)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω εδω και μηνα να βρω την ωρα που παιζει η ταινια πως βρισκουμε πληροφοριες.

το build gkobu δεν το εχει ενω το diamond την ωρα που παιζει η ταινια εχει το συμβολο ι οπου

πατντας επανω βλεπεις τις πληροφοριες.ξερει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να

βλεπω πληροφοριες την ωρα που παιζει η ταινια;.ξερω οτι υπαρχουν οι επιλογες προβολης αλλα

δεν λεω γι αυτο.

Αν μιλάς για να δεις frames.κλπ, τότε πατάς το Ο για τις πληροφορίες.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω εδω και μηνα να βρω την ωρα που παιζει η ταινια πως βρισκουμε πληροφοριες.

το build gkobu δεν το εχει ενω το diamond την ωρα που παιζει η ταινια εχει το συμβολο ι οπου

πατντας επανω βλεπεις τις πληροφοριες.ξερει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να

βλεπω πληροφοριες την ωρα που παιζει η ταινια;.ξερω οτι υπαρχουν οι επιλογες προβολης αλλα

δεν λεω γι αυτο.

Αυτο που ζητάς είναι θέμα skin. Βρες ποιο skin είναι αυτό που θες και το κάνει και βάλε το σε όποιο build θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

πηγα στις ρυθισεις κελυφους στις ληψεις

ομως εχει μονο το diamond light και diamond javris

δεν υπαρχει αλλο δυστηχως δεν γινετε βλεπω.

μονο ο δημιουργος του μονο μπορει απ οι καταλαβα.

ευχαριστω παντως που προσφερθηκατε να βοηθησετε.:):):):)

 

ο δημιουργός του build ΄΄τριγυρνάει΄΄ και εδώ γύρω, οπότε περίμενε να δει το μήνυμα και να σου απαντήσει :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει και κουμπί "Λήψη Περισσότερων" . Παρατήρησε πιο καλα. Αν το βρεις, βάλε το Aeon Nox 5 (skin).

Προτείνω όμως ..να κάνεις μια αναβάθμιση στο build γιατί από τα λεγόμενα σου, πρέπει να είναι "αρχαία" η έκδοση που έχεις. Δεν θυμάμαι καν πριν πόσο καιρό υπήρχε το light skin.

Πηγαίνε κάτω από το μενού Ρυθμίσεις, επέλεξε το κουμπί Update, επειτα πατάς Continue - Diamond Builds και επιλεγεις την έκδοση του κοντι που έχει η συσκευή σου. Εσύ μάλλον έχεις την 16.1 Jarvis αν κατάλαβα σωστά από τα λεγόμενα σου

Link to comment
Share on other sites

φιλε μπορεις να τοπεις λιγο αναλυτικα δεν το καταλαβα.

που ειναι αυτο το ο που λες.

 

Το Ο είναι το Ο στο πληκτρολόγιο, αν δεν έχεις πληκτρολόγιο κατέβασε το keymap editor και όρισε ένα κουμπί από το τηλεκοντρόλ αν έχεις, έτσι την ώρα που παίζει η ταινία/σειρά το πατάς και εμφανίζεται η πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...