Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γνωρίζει κανείς τι παίζει με το aliveGr? Πλέον δεν έχει καθόλου παιδικές ταινίες.

 

 

 

Τις έχει αφαιρέσει για πνευματικά δικαιώματα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είχα περάσει στο kodi την Greek diamond build. Πλέον δεν παίζει τίποτα πια ούτε υπάρχει κάποια νεότερη αναβάθμιση. Για να ξαναγίνει λειτουργικό το kodi πρέπει να το διαγράψω και να το ξανά εγκατάστησω ; Η μπορώ να περάσω κάποια αξιοπρεπή και απροβλημάτιστη build που να δουλεύει όμως σήμερα ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει στο kodi την Greek diamond build. Πλέον δεν παίζει τίποτα πια ούτε υπάρχει κάποια νεότερη αναβάθμιση. Για να ξαναγίνει λειτουργικό το kodi πρέπει να το διαγράψω και να το ξανά εγκατάστησω ; Η μπορώ να περάσω κάποια αξιοπρεπή και απροβλημάτιστη build που να δουλεύει όμως σήμερα ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Επειδή το έχω και εγώ, είναι στην 3.6 έκδοση , αναβαθμίστηκε πριν λίγες ημέρες και παίζει τα πάντα μια χαρά με ή χωρίς real derbid πηγές

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2.Εβαλα gkobu σημερα. Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τεραριουμ. Ασυγχρονος ηχος με εικονα. Σρ πολλες περιπτωσεις.

Τι συμβαίνει?

Για δοκίμασε να πας Σύστημα-Αναπαραγωγή-Βίντεο-Συγχρονισμός αναπαραγωγής ήχου με οθόνη και να το ενεργοποιήσεις.

2017-12-04_09-44-49.png

Link to comment
Share on other sites

Tα πράγματα δεν πάνε καλά με το terarrium
πάει για ΄΄κανόνι΄΄ η ιστορία.......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Tα πράγματα δεν πάνε καλά με το terarrium
πάει για ΄΄κανόνι΄΄ η ιστορία.......

Λογικό δεν είναι ; Αργά ή γρήγορα θα γινόταν...

Το δωρεάν πάντως δεν θα πεθάνει ...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω και εγώ, είναι στην 3.6 έκδοση , αναβαθμίστηκε πριν λίγες ημέρες και παίζει τα πάντα μια χαρά με ή χωρίς real derbid πηγές

 

Sent from my 1+3T

 

Κανονικα μεσα απο τον wizard κανει αναβαθμιση?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tα πράγματα δεν πάνε καλά με το terarrium
πάει για ΄΄κανόνι΄΄ η ιστορία.......
Μέχρι και πριν λίγο, μια χαρά παίζει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα μεσα απο τον wizard κανει αναβαθμιση?

 

Μέσα από το update αν πας στα bulid/diamond θα την δεις εκεί την 3.6

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέχρι και πριν λίγο, μια χαρά παίζει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

ε καλά δεν είπαμε ότι θα γίνει απόψε η καταστροφή, αλλά οδεύει προς κλείσιμο , εξού και η πάνω από 15 ημέρες να βγει αναβάθμιση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πριν λίγο, μια χαρά παίζει.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Αν καταλαβα καλα,μαλλον ο προγραμματιστης του αρχιζει σιγα σιγα να το εγκαταλειπει αφου ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα ειναι ο επομενος στοχος μετα την τεραστια εξαπλωση που πλεον εχει η εφαρμογη του.Η δημοφιλια τραβαει παντα την προσοχη ,ετσι δεν ειναι ; Οποτε πιθανον το apk θα μπορεις να το βρεις <<καπου>> αλλα χωρις να αναβαθμιζεται και να ανανεωνει τις πηγες του σιγα σιγα θα μαραζωσει .Δεν θα ειναι λειτουργικο.

Καιρος να αρχισουμε να ψαχνομαστε παλι :mad: Με καλες προοπτικες φαινεται το tea tv (υπαρχει και ad free). Σιγουρα θα εμφανιστουν και αλλα που θα αντιγραφουν το terrarium εν καιρω

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα,μαλλον ο προγραμματιστης του αρχιζει σιγα σιγα να το εγκαταλειπει αφου ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα ειναι ο επομενος στοχος μετα την τεραστια εξαπλωση που πλεον εχει η εφαρμογη του.Η δημοφιλια τραβαει παντα την προσοχη ,ετσι δεν ειναι ; Οποτε πιθανον το apk θα μπορεις να το βρεις <<καπου>> αλλα χωρις να αναβαθμιζεται και να ανανεωνει τις πηγες του σιγα σιγα θα μαραζωσει .Δεν θα ειναι λειτουργικο.

Καιρος να αρχισουμε να ψαχνομαστε παλι :mad: Με καλες προοπτικες φαινεται το tea tv (υπαρχει και ad free). Σιγουρα θα εμφανιστουν και αλλα που θα αντιγραφουν το terrarium εν καιρω

Δες και το freeflix HQ

Link to comment
Share on other sites

Δες και το freeflix HQ

 

οι υπότιτλοι παίζουν? γιατί πριν από 10 ημέρες που το είχα ψάξει ήταν κουκουρούκου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

οι υπότιτλοι παίζουν? γιατί πριν από 10 ημέρες που το είχα ψάξει ήταν κουκουρούκου

Και ναι και όχι .Έβγαλε update πριν 2 μέρες, με mx δεν μου εμφανίζει με το Player το δικό του βγάζει κανονικά .... Γενικά θέλει δουλειά ακόμα ...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση από την αρχή και φαίνεται πως πάει κάπως καλύτερα.

Έβαλα το diamond build αλλά βλέπω από τα σχόλια σας ότι υπάρχει έκδοση 3.6 .

Εμένα στο wizard->builds μου βγάζει μόνο έκδοση 3.4 ως διαθέσιμη γιατί?

Επίσης στο aeon nox που δίνουμε εντολή για κλείσιμο του Rpi? Δεν βλέπω ούτε κάποιο κουμπί power ούτε κάποια επιλογή έξοδος.

Και τέλος, χρησιμοποιείτε VPN και αν ναι ποιο συστήνετε?

Edited by yiankap74_
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω και εγώ, είναι στην 3.6 έκδοση , αναβαθμίστηκε πριν λίγες ημέρες και παίζει τα πάντα μια χαρά με ή χωρίς real derbid πηγές

 

Sent from my 1+3T

 

 

 

Δεν βρίσκω που δείχνει την έκδοση που έχω.

Κάποιο λινκ για την έκδοση που λες έχεις ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το update αν πας στα bulid/diamond θα την δεις εκεί την 3.6

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ε καλά δεν είπαμε ότι θα γίνει απόψε η καταστροφή, αλλά οδεύει προς κλείσιμο , εξού και η πάνω από 15 ημέρες να βγει αναβάθμιση

Αν καταλαβα καλα,μαλλον ο προγραμματιστης του αρχιζει σιγα σιγα να το εγκαταλειπει αφου ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα ειναι ο επομενος στοχος μετα την τεραστια εξαπλωση που πλεον εχει η εφαρμογη του.Η δημοφιλια τραβαει παντα την προσοχη ,ετσι δεν ειναι ; Οποτε πιθανον το apk θα μπορεις να το βρεις <<καπου>> αλλα χωρις να αναβαθμιζεται και να ανανεωνει τις πηγες του σιγα σιγα θα μαραζωσει .Δεν θα ειναι λειτουργικο.

Καιρος να αρχισουμε να ψαχνομαστε παλι :mad: Με καλες προοπτικες φαινεται το tea tv (υπαρχει και ad free). Σιγουρα θα εμφανιστουν και αλλα που θα αντιγραφουν το terrarium εν καιρω

Όσο τα links δουλεύουν, η αναβάθμιση της εφαρμογής δεν χρειάζεται.

 

Άμα αρχίσουν τα links και εξαφανίζονται, τότε θα έχουμε θέμα.

 

Οπότε προς το παρόν, δεν επηρεάζεται η λειτουργία του καθόλου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω που δείχνει την έκδοση που έχω.

Κάποιο λινκ για την έκδοση που λες έχεις ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν πας στο wizard αλλά δίπλα στο update, μετά builds μετά diamond build και έχει δύο zip 3.6 ένα για krypton και ένα για yavris, ανάλογα την έκδοση kodi που έχεις επιλέγεις

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, συγνωμη κιολας, αλλα εγω με spmc χωρις να εχω περασει καποιο ετοιμο build , εχω βαλει ΜΟΝΟ TO COVENAT, το Sportsdevil και το allivegr μεσα, εχω βαλει τους λογαριασμους μου σε realdebrid και alluc, απο προγραμμα τον wizard του Grecotm και το μηχανημα πεταει εδω και κανα 3μηνο ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ KAI χωρις KANENA ΘΕΜΑ. Και τα update τα περνω κανονικοτατα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πας στο wizard αλλά δίπλα στο update, μετά builds μετά diamond build και έχει δύο zip 3.6 ένα για krypton και ένα για yavris, ανάλογα την έκδοση kodi που έχεις επιλέγεις

 

Sent from my 1+3T

 

Ευχαριστώ και εγώ, η συμβουλή σου προς το συμφορουμίτη, με βοήθησε και έκανα και εγώ update γιατί στο wizard είχε μόνο το 3.4

 

Στo άλλο θέμα με την επιλογή για τερματισμό, μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Στο simplicity έχει επιλογή στο μενού για έξοδο (τερματισμό, επανεκίννηση κλπ) στο diamond build όμως και στο aeon δεν μου έχει τέτοια επιλογή ή ένα κουμπί τερματισμού. Πως το προσθέτω?

Edited by yiankap74_
Link to comment
Share on other sites

πως τους ενεργοποιείς στο tea tv; γιατί εγώ στις ρυθμίσεις του εκεί που λέει γλώσσα υποτίτλων (για pc κατέβασα την έκδοση που έχει) δεν είδα πουθενά ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

πως τους ενεργοποιείς στο tea tv; γιατί εγώ στις ρυθμίσεις του εκεί που λέει γλώσσα υποτίτλων (για pc κατέβασα την έκδοση που έχει) δεν είδα πουθενά ελληνικά.

Ποια έκδοση έχεις ; Έχει ελληνικά

 

Screenshot_20171205-182135.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...