Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το star προχθές που το δοκίμασα ήταν πιο αργό κι από replay στα να φορτώσει λίστες κτλ κτλ.Τώρα για το τεραριουμ δεν μπορώ με τίποτα να επιλέξω κοντι για media player.Θέλει κάποια ρύθμιση ή θα έπρεπε να το εμφανίζει όπως εμφανίζει mx vlc κτλ???

 

Same Sh1t..Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για απλή χρηση (ταινιες/σειρες) σε 720p ποιο build προτείνεται?

Θα χρησιμοποιηθεί απο άσχετο με τεχνολογία άνθρωπο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για απλή χρηση (ταινιες/σειρες) σε 720p ποιο build προτείνεται?

Θα χρησιμοποιηθεί απο άσχετο με τεχνολογία άνθρωπο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Φίλε για άσχετο άσε το kodi, γιατί θα μπλέξει.

Terrarium.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για άσχετο άσε το kodi, γιατί θα μπλέξει.

Terrarium.

Terrarium δε δουλευει καλά.

Ασυγχρονος ήχος με εικονα σε πολλα βιντεο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Terrarium δε δουλευει καλά.

Ασυγχρονος ήχος με εικονα σε πολλα βιντεο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αν συμβαίνει αυτό είναι θέμα της πηγής, αφού είναι ένα το stream ήχου και εικόνας.

Στο kodi μου έχει σύμβεί.

Στο terrarium προς το παρόν δε μου έχει τύχει ούτε μία φορά.

Απλά αλλάζεις πηγή.

Link to comment
Share on other sites

επιμενω οτι αυτη η διευθηνση δεν δουλευει.

μου βγαινει μυνημα οτι η συνδεση δεν ειναι εφικτη.

τα κανω ολα σωστα.

http://gen-tec.co/gentecwiz/

Πως δεν δουλεύει ΑΦΟΎ εάν κάνεις κλικ ανοίγει και βλέπεις το περιεχόμενο !! Δουλεύει !! Κοίτα μήπως μπροστά από την διεύθυνση (όταν την γράφεις ) αφήνεις κενό! Σε PC είσαι ; Εάν ναι κλείσε το antivirus !

 

Screenshot_20171201-213953.png

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Το atlas και alivegr υπαρχουν σε κανα καινουργιο repo?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για απλή χρηση (ταινιες/σειρες) σε 720p ποιο build προτείνεται?

Θα χρησιμοποιηθεί απο άσχετο με τεχνολογία άνθρωπο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Terrarium και τέλος

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Terrarium δε δουλευει καλά.

Ασυγχρονος ήχος με εικονα σε πολλα βιντεο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ποτέ και πουθενά.

Και βλέπω 6 σειρές την βδομάδα και 4-5 ταινίες την βδομάδα.

 

Κάτι άλλο φταίει στην περίπτωση σου

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλες περιπτώσεις (ταινιες) βρηκα το παραπανω προβλημα.

Επελεξα και διαφορετικές πηγες αλλα σε 2 3 ταινιες βρηκα σωστο βιντεο.

Ενω στην αρχη εκατσε καλα, στην πορεια σκαλωσε το θεμα.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος από το Terrarium και εγώ, βρήκα την υγειά μου θα έλεγα.

Δεν έχω θέματα με τον ήχο που βλέπω έχει αναφερθεί, το μόνο που είχα είναι πηγές που σε μεγάλο βαθμό δεν άνοιγαν ή αργούσαν πολύ ώρα να φορτώσουν.

Άλλαξα τον player από ΜΧ σε Exo Player και είδα μεγάλη αλλαγή όμως οπότε αυτό ήθελα να πω, δοκιμάστε το μήπως σαν λύσει κάποια προβλήματα, δεν χάνετε τίποτα.

 

Kodi περισσότερο για αθλητικά και Iptv πλέον.

Btw επειδή διάβασα ότι κάποια παιδιά ψάχνουν κανάλια τύπου Nat. Geographic στα ελληνικά, ψάξτε τις λίστες του IPTV Bonanza.

Υπάρχουν αρκετές μέρες που βρίσκω τέτοια κανάλια απλά όπως είναι λογικό δεν ξέρεις πόσο θα μείνουν ανοιχτά.

Ένα φιλτράκι gr και search ώστε να τσεκάρετε.

(π.χ από χθες μέχρι και τώρα που γράφω, στο link10 στις λίστες με ημερομηνία 2 Dec. 2017 υπάρχουν και πάιζουν τέτοια κανάλια)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος από το Terrarium και εγώ, βρήκα την υγειά μου θα έλεγα.

Δεν έχω θέματα με τον ήχο που βλέπω έχει αναφερθεί, το μόνο που είχα είναι πηγές που σε μεγάλο βαθμό δεν άνοιγαν ή αργούσαν πολύ ώρα να φορτώσουν.

Άλλαξα τον player από ΜΧ σε Exo Player και είδα μεγάλη αλλαγή όμως οπότε αυτό ήθελα να πω, δοκιμάστε το μήπως σαν λύσει κάποια προβλήματα, δεν χάνετε τίποτα.

 

Kodi περισσότερο για αθλητικά και Iptv πλέον.

Btw επειδή διάβασα ότι κάποια παιδιά ψάχνουν κανάλια τύπου Nat. Geographic στα ελληνικά, ψάξτε τις λίστες του IPTV Bonanza.

Υπάρχουν αρκετές μέρες που βρίσκω τέτοια κανάλια απλά όπως είναι λογικό δεν ξέρεις πόσο θα μείνουν ανοιχτά.

Ένα φιλτράκι gr και search ώστε να τσεκάρετε.

(π.χ από χθες μέχρι και τώρα που γράφω, στο link10 στις λίστες με ημερομηνία 2 Dec. 2017 υπάρχουν και πάιζουν τέτοια κανάλια)

Δεν ξέρω εάν είσαι καινούργιος στο άθλημα αλλά τα γνωστά gr που γράφεις ΔΕΝ κρατάνε για πολύ ...1 έως 4 μέρες το πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είσαι καινούργιος στο άθλημα αλλά τα γνωστά gr που γράφεις ΔΕΝ κρατάνε για πολύ ...1 έως 4 μέρες το πολύ...

 

Έχω κανα δυο χρόνια στο κουρμπέτι...:)

 

Και πολύ λες θα έλεγα, ούτε 2 μέρες καλά-καλά.

Απλά λέω σε περίπτωση που κάποιος θέλει να κάτσει ένα βραδάκι να χαζέψει κάτι, εννοείται όχι για μόνιμα.

Link to comment
Share on other sites

Terrarium και τέλος

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

 

Και αφού δεν υπάρχει στο playstore πως το κατεβάζω στο beelink ;

 

EDIT:

Βρήκα 3 εφαρμογές

Terrarium tv &movies

New terrarium tv

Watch terrarium tv

Ποια από όλες εγκαθιστώ ;

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

H τελευταία έκδοση του terrarium είναι η 1.8.3

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία έκδοση του terrarium είναι η 1.8.3

 

Sent from my 1+3T

 

 

 

Εντυπωσιάστηκα !!!

Τόσο εύκολο.

Κατέβασα

Εγκατέστησα

Παίζει κατευθείαν την πρώτη ταινία στην τύχη που του πάτησα.

Ουαου.

 

Μακάρι να έβγαινε και σε iOS.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιάστηκα !!!

Τόσο εύκολο.

Κατέβασα

Εγκατέστησα

Παίζει κατευθείαν την πρώτη ταινία στην τύχη που του πάτησα.

Ουαου.

 

Μακάρι να έβγαινε και σε iOS.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

καρφώνεσαι ...(φαντάζομαι ότι μόνο προϊόντα με σήμα το μήλο έχεις πιάσει...)

πλάκα κάνω ...:lol: καλές προβολες

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυυυυ καιρο δουλεψα το επισημο kodi στο καινουριο μου box( beelink gt1 ultimate με 7.1.2 android) και πραγματικα επαθα!Eκτος απο ταχυτατο,δουλευουν αψογα ολα τα προσθετα -οσα μας εχουν απομεινει τουλαχιστον :wacko: - ενω τοσο στο ftmc που επινα νερο στο ονομα του μεχρι τωρα οσο και στο spmc υπηρχαν ενα σωρο θεματα. Στο μεν πρωτο σχεδον κανενα προσθετο δεν ανοιγε ενω το δευτερο τα ανοιγε μεν αλλα κρασαρε συνεχως. Προς το παρον λοιπον τρεχουν κανονικοτατα covemant,elysium ,nemesis,bob unleashed, Death Streams . Nα ενημερωσω εδω για οσους τυχον χρησιμοποιουσαν το poseidon, οτι επανηλθε με νεα ονομασια,Neptune Rising στο repo του lookingglass. Πολυ καλο προσθετο!

Θα ελεγα ολα καλα ,αλλα ρε παιδια πως στο καλο αυξομειωνουμε το μεγεθος των υποτιτλων στην εκδοση 17.6 του kodi ; Οσο και αν εψαξα τιποτα δεν βρηκα. Εβαλα και το σκιν του silvo πανω στο aeon nox μπας και δινει και αυτη την επιλογη αλλα μπα...! Μηπως μου διαφευγει κατι ; Μου φαινεται παραξενο να εχει αφαιρεθει αυτη η δυνατοτητα .

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυυυυ καιρο δουλεψα το επισημο kodi στο καινουριο μου box( beelink gt1 ultimate με 7.1.2 android) και πραγματικα επαθα!Eκτος απο ταχυτατο,δουλευουν αψογα ολα τα προσθετα -οσα μας εχουν απομεινει τουλαχιστον :wacko: - ενω τοσο στο ftmc που επινα νερο στο ονομα του μεχρι τωρα οσο και στο spmc υπηρχαν ενα σωρο θεματα. Στο μεν πρωτο σχεδον κανενα προσθετο δεν ανοιγε ενω το δευτερο τα ανοιγε μεν αλλα κρασαρε συνεχως. Προς το παρον λοιπον τρεχουν κανονικοτατα covemant,elysium ,nemesis,bob unleashed, Death Streams . Nα ενημερωσω εδω για οσους τυχον χρησιμοποιουσαν το poseidon, οτι επανηλθε με νεα ονομασια,Neptune Rising στο repo του lookingglass. Πολυ καλο προσθετο!

Θα ελεγα ολα καλα ,αλλα ρε παιδια πως στο καλο αυξομειωνουμε το μεγεθος των υποτιτλων στην εκδοση 17.6 του kodi ; Οσο και αν εψαξα τιποτα δεν βρηκα. Εβαλα και το σκιν του silvo πανω στο aeon nox μπας και δινει και αυτη την επιλογη αλλα μπα...! Μηπως μου διαφευγει κατι ; Μου φαινεται παραξενο να εχει αφαιρεθει αυτη η δυνατοτητα .

 

Settings-player settings-language αφού έχεις επιλέξει expert κάτω αριστερά

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυυυυ καιρο δουλεψα το επισημο kodi στο καινουριο μου box( beelink gt1 ultimate με 7.1.2 android) και πραγματικα επαθα!Eκτος απο ταχυτατο,δουλευουν αψογα ολα τα προσθετα -οσα μας εχουν απομεινει τουλαχιστον :wacko: - ενω τοσο στο ftmc που επινα νερο στο ονομα του μεχρι τωρα οσο και στο spmc υπηρχαν ενα σωρο θεματα. Στο μεν πρωτο σχεδον κανενα προσθετο δεν ανοιγε ενω το δευτερο τα ανοιγε μεν αλλα κρασαρε συνεχως. Προς το παρον λοιπον τρεχουν κανονικοτατα covemant,elysium ,nemesis,bob unleashed, Death Streams . Nα ενημερωσω εδω για οσους τυχον χρησιμοποιουσαν το poseidon, οτι επανηλθε με νεα ονομασια,Neptune Rising στο repo του lookingglass. Πολυ καλο προσθετο!

Θα ελεγα ολα καλα ,αλλα ρε παιδια πως στο καλο αυξομειωνουμε το μεγεθος των υποτιτλων στην εκδοση 17.6 του kodi ; Οσο και αν εψαξα τιποτα δεν βρηκα. Εβαλα και το σκιν του silvo πανω στο aeon nox μπας και δινει και αυτη την επιλογη αλλα μπα...! Μηπως μου διαφευγει κατι ; Μου φαινεται παραξενο να εχει αφαιρεθει αυτη η δυνατοτητα .

Για να αλλάξεις το μέγεθος των υπότιτλων σε Kodi 17.6, πας SYSTEM -> Player -> Language, εκεί στα δεξιά έχει ρύθμιση για το μέγεθος των υπότιτλων Size.

Αν δεν βλέπεις την συγκεκριμένη ρύθμιση, χρειάζετε να ανεβάσεις το επίπεδο των ρυθμίσεών σου στο Expert για να εμφανιστούν οι ρυθμίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα terrarium τελικα, δεν πηγαινε αλλο με kodi.

Οι υποτιτλοι πως στο καλό παιζουν;

Βρηκα αγγλικούς, αλλα θελω ελληνικους!

Ψαχνω σε google, εδώ, δε βρισκω απαντηση!

 

Καθε βοηθεια δεκτή!

 

 

Update: βρηκα πως επιλεγεις ελληνικά. Πως ομως βαζεις αλλες πηγες;

Μου δινει opensubtitle αλλα θελω greeksubs (η οπως λεγται το source που ειχα στο kodi).

Edited by mariel19
Update

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ..θέμα με υπότιτλους..άντε και είναι Σάββατο βρε παιδιά...Πώς θα κάνω επιλεγμένο πρόγραμμα αναπαραγωγής το kodi που μου είπε ένα παλικάρι πιο πάνω..Η πως θα το κάνω να τραβά υπότιτλους από το subtitles.gr

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ..θέμα με υπότιτλους..άντε και είναι Σάββατο βρε παιδιά...Πώς θα κάνω επιλεγμένο πρόγραμμα αναπαραγωγής το kodi που μου είπε ένα παλικάρι πιο πάνω..Η πως θα το κάνω να τραβά υπότιτλους από το subtitles.gr

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το κάνεις επιλεγμένο πρόγραμμα αναπαραγωγής. Όταν πατήσεις το link της πηγής σου βγάζει ένα παράθυρο με τις επιλογές σου. Εκεί αντί για αναπαραγωγή, επιλέγεις άνοιγμα με. Μετά προχωράς με το kodi.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...