Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες οποιος εχει βαλει το τερανιουμ στο pc του του ζηταει να ενεργοποιησει το virtualization η οχι ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ξέρω για σας παιδιά αλλά σε μένα παίζει πολύ σκαλωμα στο τερα δεν μπορώ να δω ταινία-σειρά με τίποτα.Με κοντι όλα καλά.Είναι σε mi box και είναι πάντα με σκαλωμα και διακοπές.

 

Same Sh1t..Different Day

Και εμένα κολλούσε χτες στο tv box που πήγα να δω μια ταινία, την βρήκα στο Elysium και όλα οκ. Πάντως το terrarium πολύ απλό στη χρήση, plug n play, και μου αρέσει πολύ οτι βλέπεις εύκολα το trailer και την υπόθεση της ταινίας.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

το προσθετο poseidon μπορει να μου καποιος γιατι εξαφανιζετε καθε μερα απο

το pc μου;αναγκαζομαι καθημερινα να το κανω εγκατασταση.(το εχω με bouild diamond)

ενα παραξενο πραγμα που δεν μπορω να το εξηγησω.

 

Στο Poseidon έχει μπει κώδικας που το αφαιρεί όπως και τα υπόλοιπα πρόσθετα του soulless όταν υπάρχουν εγκατεστημένα στο σύστημα το repository και τα πρόσθετα του Cypher. Αν λοιπόν θες το Poseidon θα πρέπει να αφαιρέσεις τα πρόσθετα του Cypher.

 

Εγώ πάντως μέχρι να τα βρούνε μεταξύ τους για να μην μου σβήνει το poseidon κάνω disable το repository του chypher και έτσι δεν σβήνει το poseidon.

Και οποία στιγμή θέλω κάνω enable πάλι το repository του chypher από το addons repository.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλος μιλαω για σταθερο pc με windows 10

sto tablet της mls 4.4 το εχω με ftmc.

Το ίδιο θα κάνεις .Κατέβασε το .exe αρχείο και απλά το κάνεις εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

παιδες οποιος εχει βαλει το τερανιουμ στο pc του του ζηταει να ενεργοποιησει το virtualization η οχι ?

Όταν λες το τρέχεις σε pc εννοείς μέσω android emulator; γιατί από όσο ξέρω το terrarium δεν έχει βγει για Win ή linux.

Αν το έχεις για pc από που το κατέβασες;

Πάντως αν θέλεις κάτι σαν το terrarium για pc τότε κατέβασε το stremio από εδώ

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το τρέχεις σε pc εννοείς μέσω android emulator; γιατί από όσο ξέρω το terrarium δεν έχει βγει για Win ή linux.

Αν το έχεις για pc από που το κατέβασες;

Πάντως αν θέλεις κάτι σαν το terrarium για pc τότε κατέβασε το stremio από εδώ

Δεν υπάρχει για pc . Μόνο μέσω emulator μπορείς !

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το τρέχεις σε pc εννοείς μέσω android emulator; γιατί από όσο ξέρω το terrarium δεν έχει βγει για Win ή linux.

Αν το έχεις για pc από που το κατέβασες;

Πάντως αν θέλεις κάτι σαν το terrarium για pc τότε κατέβασε το stremio από εδώ

\

 

ναι συγνωμη ...νομιζω ηταν ξεκαθαρη η απαντηση ..

σαν android emulator το εχω κατεβασει και μου κολλαει συνεχεια ..

οτι και να δω ειτε αργα το παιζει η καθολου ....

Link to comment
Share on other sites

\

 

ναι συγνωμη ...νομιζω ηταν ξεκαθαρη η απαντηση ..

σαν android emulator το εχω κατεβασει και μου κολλαει συνεχεια ..

οτι και να δω ειτε αργα το παιζει η καθολου ....

ναι με ποιον emulator το τρέχεις ; δοκίμασες με κανέναν άλλον; μπες αν θέλεις εδώ-osboxes και κατέβασε έτοιμα virtual box android machines και δοκίμασε και με αυτά , αν έχεις όρεξη. μπορεί με κάποιο να έχεις καλύτερα αποτελέσματα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επανεγκατάσταση το alive.gr, όσον αφορά το cartoonsGR πατάω ΄΄εγκατάσταση'' αλλά μου βγάζει διαρκώς μνμ ''η εγκατάσταση απέτυχε''...:(

 

Βάζεις πηγή το http://repo.grecotm.com/

Κάνεις εγκατάσταση από αρχείο zip από την προηγούμενη πηγή το repository.GRecoTM-2.2.zip

Κάνεις εγκατάσταση από το απόθετήριο και επιλέγεις το GRecoTM repository, μετά Προσθετα βίντεο και τέλος CartoonsGR.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουν το GKoBu build: Στην έκδοση 1.3.1 εδώ και 2-3 μέρες βγάζει σφάλμα το tvone1 και στην κατηγορία "Αθλητικά" στο πάνω μέρος της οθόνης δεν εμφανίζει τις συντομεύσεις των καναλιών. Σε φρέσκια εγκατάσταση του build μπαίνει η έκδοση 1.3.1 και μετά από λίγο κάνει update στην 1.3.2 όπου το σφάλμα με το tvon1 και τα αθλητικά διορθώνεται. Σε υπάρχουσα εγκατάσταση όμως της 1.3.1 δεν κάνει update στην 1.3.2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει? Έχω ενεργοποιημένο το build auto updates.

 

edit: Σε άλλο box (που είχε ήδη 1.3.1) παρατήρησα ότι το έκανε αυτόματα το update σε 1.3.2. Σε αυτό που δεν το κάνει παρατήρησα ότι στα πρόσθετα είναι απενεργοποιημένη η αυτόματη ενημέρωση. Δεν θυμάμαι να πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις. Από που ενεργοποιώ την αυτόματη ενημέρωση προσθέτων (εννοοώ για όλα μαζί, όχι να το κάνω ένα ένα σε κάθε πρόσθετο).

Edited by letom
Link to comment
Share on other sites

Τοσο καιρο εβλεπα σε επαναληψη αγωνες ΝΒΑ απο NBA on demand κι απο sports replays.

Το 1ο ομως δεν παιζει πια,και το αλλο εχει να ανανεωθει απο τις 15/11.

Υπαρχει αλλο repo για full αγωνες ΝΒΑ;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε πειράζει να μην βλέπεις live δες και τη λύση του torrent. παλιότερα έβλεπα NBA και είχα βρεί site που ανέβαζε μόνο full HD. αν σε ενδιαφέρει να το ψάξω όταν πάω σπίτι στις καρτέλες του browser αν και νομίζω με μια αναζήτηση θα βρεις αρκετά.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καιρο εβλεπα σε επαναληψη αγωνες ΝΒΑ απο NBA on demand κι απο sports replays.

Το 1ο ομως δεν παιζει πια,και το αλλο εχει να ανανεωθει απο τις 15/11.

Υπαρχει αλλο repo για full αγωνες ΝΒΑ;

Ψάξε για το πρόσθετο Pro Sports. Έχει ΝΒΑ και λάιβ και σε επανάληψη.
Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει real derbid μέσω url resolver, όλα οκ λοιπόν πχ μέσω covenant βρίσκει πηγές κανονικά όπως και στο exodus, όμως στο elysium δεν μου δίνει καμία πηγή real derbid παρόλο που έχω το ενεργοποιημένο από την διαδρομή Elysium > configure > settings > debrid providers > enable.

Υπάρχει κάτι που δεν έχω κάνει σωστά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που δεν το κάνει παρατήρησα ότι στα πρόσθετα είναι απενεργοποιημένη η αυτόματη ενημέρωση. Δεν θυμάμαι να πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις. Από που ενεργοποιώ την αυτόματη ενημέρωση προσθέτων (εννοοώ για όλα μαζί, όχι να το κάνω ένα ένα σε κάθε πρόσθετο).

Στο kodi 17 πας Σύστημα - Σύστημα - Πρόσθετα και στο μενού δεξιά έχει την επιλογή για να ενεργοποιήσεις τις Αυτόματες ενημερώσεις.

Στο kodi 16, FTMC και λοιπά πας στο μενού Πρόσθετα και ανοίγεις το συρτάρι αριστερά και εκεί έχει επιλογή για να κάνεις το Αυτόματες ενημερώσεις : Ενεργες.

Link to comment
Share on other sites

Στο kodi 17 πας Σύστημα - Σύστημα - Πρόσθετα και στο μενού δεξιά έχει την επιλογή για να ενεργοποιήσεις τις Αυτόματες ενημερώσεις.
Μπράβο ρε kandilak! Αυτό το Σύστημα-Σύστημα στην αρχή μου ξέφευγε. Πήγαινα Συστημα-Πρόσθετα και δεν έβρισκα τπτ. Σ' ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε πειράζει να μην βλέπεις live δες και τη λύση του torrent. παλιότερα έβλεπα NBA και είχα βρεί site που ανέβαζε μόνο full HD. αν σε ενδιαφέρει να το ψάξω όταν πάω σπίτι στις καρτέλες του browser αν και νομίζω με μια αναζήτηση θα βρεις αρκετά.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Την λυση αυτη την ξερω αλλα βαριεμαι να κατεβαζω το ματσακι.Γυρναω απο την δουλεια,βλεπω κανα παιχνιδι και τελος.Αν πρεπει να περιμενω να κατεβει χανει την μαγεια του.

 

 

Ψάξε για το πρόσθετο Pro Sports. Έχει ΝΒΑ και λάιβ και σε επανάληψη.

 

Τερμα αυτο δεν παιζει.Δεν υπαρχει στο cazwall.

Αναγκαστικα περιμενω να βρεθει κατι αλλο μαλλον.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο ίδιο box έχω κοντι και spmc.Ενώ στο πρώτο παίζει κανονικά covenant κτλ με real debrid στο δεύτερο δεν κάνει ούτε κιχ.Κι όχι μόνο στο κοβε αλλά σε όλα.Δεν παίζει τίποτα.Καμία ιδέα?

 

Same Sh1t..Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις πηγή το http://repo.grecotm.com/

Κάνεις εγκατάσταση από αρχείο zip από την προηγούμενη πηγή το repository.GRecoTM-2.2.zip

Κάνεις εγκατάσταση από το απόθετήριο και επιλέγεις το GRecoTM repository, μετά Προσθετα βίντεο και τέλος CartoonsGR.

 

Μάλλον δεν με θέλει με τίποτα φίλε μου...πάω εγκατάσταση από αποθετήριο, επιλέγω GRecoTMrepository, μετά μπαίνω Πρόσθετα βίντεο και μου βγάζει μόνο το sportsdevil...CartoonsGR πουθενά..:(

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν με θέλει με τίποτα φίλε μου...πάω εγκατάσταση από αποθετήριο, επιλέγω GRecoTMrepository, μετά μπαίνω Πρόσθετα βίντεο και μου βγάζει μόνο το sportsdevil...CartoonsGR πουθενά..:(

Σχετικά με την εμφάνιση και μη εμφάνιση παίζει ρόλο και τι έκδοση kodi έχεις ...(κάποια εμφανίζοται σε kodi 17.x ενώ τα ίδια Δεν φαίνονται σε fork....) Πάντως το CartoonsGR υπάρχει και στο .kodil repository

Link to comment
Share on other sites

ναι με ποιον emulator το τρέχεις ; δοκίμασες με κανέναν άλλον; μπες αν θέλεις εδώ-osboxes και κατέβασε έτοιμα virtual box android machines και δοκίμασε και με αυτά , αν έχεις όρεξη. μπορεί με κάποιο να έχεις καλύτερα αποτελέσματα

 

εγινε σε ευχαριστω θα τα δοκιμασω :)

Link to comment
Share on other sites

Την λυση αυτη την ξερω αλλα βαριεμαι να κατεβαζω το ματσακι.Γυρναω απο την δουλεια,βλεπω κανα παιχνιδι και τελος.Αν πρεπει να περιμενω να κατεβει χανει την μαγεια του.

 

Τερμα αυτο δεν παιζει.Δεν υπαρχει στο cazwall.

Αναγκαστικα περιμενω να βρεθει κατι αλλο μαλλον.

 

Για nba replay εκτός kodi εγώ βλέπω εδώ

 

nbareplaytv.com

 

Όσο αντέξει...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ read debrid. Δεν ήξερα ότι μπορείς να το μοιραστείς. Νομίζω ότι δεν ειναι κατανοητό στο περισσότερο κόσμό ότι όλες οι εφαρμογές λίγο πολύ το ίδιο κάνουν και ότι με πληρωμή ουσιαστικά μειώνεται η "όλα στην φόρα" προσβασιμότητα. Μην ξεχνάμε ότι το τελευταίο σκηνικό έγινε επειδή ακριβώς πουλήθηκαν μηχανάκια, με έτοιμο kodi σεταρισμένο, δίνοντας την ψευδαίσθηση ότι είναι είναι κανονικό προιόν και υπηρεσία. Βλέπεις εξάλου και εδώ πως αντιδρούν ορισμένη όταν ένα plugin δεν δουλεύει και είμαι σίγουρος ότι σχεδόν κανείς δεν έχει κάνει κάποιας μορφής δωρεά.

 

Σχετικά με τις παραθέσεις, εγώ έχω παρατηρήσει ότι τα περισσότερα βίντεο από readdebrid είναι δύσκολα να βρουν ένα ταιριαστό σετ υποτίτλων. Δεν ξέρω γιατί αλλά συνήθως το frame rate είναι διαφορετικό και χαλάνε στην διάρκεια του βίντεο, ή έχουν εντελώς διαφορετικό offset ή και τα δύο. Αρκετές φορές πρέπει να δοκιμάσουμε καμιά 10αρια αγγλικούς υπότιτλους από opensubtitles και subscene, κάτι το οποίο δεν θυμάμαι να είχα παρατηρήσει πριν αρχίσω το readdebrid. @taliban αναφέρεις ότι σου δουλεύει χωρίς θέματα; Ποια πηγή χρησιμοποιείες.

 

Το Netflix έχει απλά το τεράστιο θέμα, έλλειψης content. Αν ήμουν οι εταιρίες διανομής θα ζήταγα 1% επί των ποσοστών πχ του Read Debrid και θα είχε λυθεί το θέμα παγκοσμίως. όπως δηλαδή γίνεται και με το netflix αλλά χωρίς την μανούρα των enforced licenses και release dates, συν ότι το netflix κάθεται και κάνει την μετατροπή που κοστίζει πολλά στην AWS.

 

Αν θυμάμαι καλά όταν είχα δοκιμάσει τα περισσότερα αρχεία είναι webdl και όχι hdtv, κατεβάζεις για αυτές τις εκδόσεις?

Link to comment
Share on other sites

Το repo του Άτλας σταμάτησε να λειτουργεί? Η τελευταία έκδοση του Αtlas είναι το plugin.video.atlas-0.0.6? Δεν μπορώ να βρω την τελευταια έκδοση για να την κατεβάσω χειροκίνητα. Καμιά λύση?

 

Με το bennu τι γίνεται και δεν δουλεύει? Το repo Colossus δεν συνδέεται.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Το repo του Άτλας σταμάτησε να λειτουργεί? Η τελευταία έκδοση του Αtlas είναι το plugin.video.atlas-0.0.6? Δεν μπορώ να βρω την τελευταια έκδοση για να την κατεβάσω χειροκίνητα. Καμιά λύση?

 

Με το bennu τι γίνεται και δεν δουλεύει? Το repo Colossus δεν συνδέεται.

 

Έχει πέσει περονόσπορος αν διαβάσεις και μερικές σελίδες πιο πίσω. :lol:

 

Colossus dead εδώ και μια βδομάδα.

 

Μπορείς να βρεις τα περιεχόμενα του στο kodil repo (Kodi Israel Group).

 

http://kdil.co/repo/

 

Google it και λίγο για εγκατασταση κλπ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...