Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα άλλο θέλουμε; Να ήμαστε λιγάκι λογική....
Αν δεν μπορείς να απαντάς, όπως δεν μπορείς τελικά, μην ειρωνεύεσαι. Κλασικός Ελληναρας

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν δεν μπορείς να απαντάς, όπως δεν μπορείς τελικά, μην ειρωνεύεσαι. Κλασικός Ελληναρας

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ειρωνεύομαι αλλά να ήμαστε λογική ! Αφού δεν μπορείς να καταλάβεις δεν πειράζει

Link to comment
Share on other sites

Το api κλειδι δουλευει μονο σε λειτουργικο windows.

Εβαλα στο pc το κλειδι ολα οκ.το βαζω ταμπλετ δεν δουλευει.

Μιλαω φυσικα για το ELYSIOUM

Δεν ισχύει ...Εάν ψάξεις λίγες σελίδες πίσω (φώτο που ανέβασα) θα δεις ότι είναι από ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ εχει ολο τοΖΕΜ..... το 365 πως μπαινει μονο του.
Εννοείς κάποιο ξεχωριστό πρόσθετο που να έχει μόνο sport365? Δεν γνωρίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο κοντι υπαρχει περίπτωση να μπει καποιο προγραμμα για σερφαρισμα η τσαμπα παιδεύομαι ??

 

εβαλα το χρωμιουμ αλλα δεν κανει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο Elysium έχω μόνο SD πηγές? Έχω βάλει κωδικό. Δοκίμασα και σε σειρές και ταινίες. Κάποια ιδέα?

Για δώσε κάνα παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Πχ Lucifer game of thrones shooter από σειρές το τελευταίο από πειρατές της Καραϊβικής και κάνα δυο ακόμα από ταινίες. Αν μπορείς κανα παράδειγμα που έχεις βρει ίσως να είναι πιο εύκολο να το δοκιμάσω εγώ. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Πχ Lucifer game of thrones shooter από σειρές το τελευταίο από πειρατές της Καραϊβικής και κάνα δυο ακόμα από ταινίες. Αν μπορείς κανα παράδειγμα που έχεις βρει ίσως να είναι πιο εύκολο να το δοκιμάσω εγώ. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Τι κωδικό έβαλες στο Elysium? Για alluc?

Link to comment
Share on other sites

Πχ Lucifer game of thrones shooter από σειρές το τελευταίο από πειρατές της Καραϊβικής και κάνα δυο ακόμα από ταινίες. Αν μπορείς κανα παράδειγμα που έχεις βρει ίσως να είναι πιο εύκολο να το δοκιμάσω εγώ. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Μου δουλεύει κανονικά !test σε ταμπλετ ...σε kodi 17.4 ,SPMC 16.7 ...με api

Σε Lucifer ,game of thrones

Screenshot_20171009-205033.jpg

Screenshot_20171009-204957.jpg

Screenshot_20171009-205111.jpg

Screenshot_20171009-210053.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι κωδικό έβαλες στο Elysium? Για alluc?

σελίδα 342 ,343

Link to comment
Share on other sites

αυτό που έχεις στην σελίδα. το v3 δεν νομίζω να θέλει το v4. Είμαι με kodi 16 μιας και έχω 4.4.

Δεν έχω βάλει για alluc αν και έχω. Εσείς έχετε και τον λογαριασμό alluc ενεργοποιημένο στο Elysium? Μήπως στα βγάζει από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

αυτό που έχεις στην σελίδα. το v3 δεν νομίζω να θέλει το v4. Είμαι με kodi 16 μιας και έχω 4.4.

Δεν έχω βάλει για alluc αν και έχω. Εσείς έχετε και τον λογαριασμό alluc ενεργοποιημένο στο Elysium? Μήπως στα βγάζει από εκεί?

 

Το api key του TMDB που βάζουμε στο Elysium το κάνουμε για να έχουμε πρόσβαση στις επιμέρους κατηγορίες των ταινιών και σειρών. Και το κάνουμε γιατί το το κλειδί που έχει ενσωματωμένο το Elysium για το TMDB μπλοκαρεται πολύ συχνά και απαιτείται είτε οι developers του προσθέτου να το κάνουν update είτε να χρησιμοποιησουμε το δικο μας api key.

Για extra πηγές θα κάνεις λογαριασμό στο alluc και θα περάσεις το username και password στο elysium ή το api key ανάλογα το τι ζητάει κάθε πρόσθετο.

Link to comment
Share on other sites

alex222800, ξέρεις για ποιο λόγο χρειάζεται το api key του TMDB?

https://youtu.be/BYdnQTEiwac

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτό που έχεις στην σελίδα. το v3 δεν νομίζω να θέλει το v4. Είμαι με kodi 16 μιας και έχω 4.4.

Δεν έχω βάλει για alluc αν και έχω. Εσείς έχετε και τον λογαριασμό alluc ενεργοποιημένο στο Elysium? Μήπως στα βγάζει από εκεί?

Όχι δεν μου τα βγαζει από εκεί !!

Εάν είσαι σε kodi 16 και android 4,4 πρέπει να κάνεις αναβάθμιση σε spmc !!!!!!

Με alluc ....

 

Screenshot_20171009-220736.jpg

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Άρα για να καταλάβω, καλά έβαλα το api key από tmdb αλλά λες να βάλω και τον λογαριασμό που έχω για το alluc. Με αυτές τις ρυθμίσεις σου έβγαλε αυτά τα αποτελέσματα που έχεις στις εικόνες? Έχεις βάλει και τα δύο ?
Link to comment
Share on other sites

Άρα για να καταλάβω, καλά έβαλα το api key από tmdb αλλά λες να βάλω και τον λογαριασμό που έχω για το alluc. Με αυτές τις ρυθμίσεις σου έβγαλε αυτά τα αποτελέσματα που έχεις στις εικόνες? Έχεις βάλει και τα δύο ?

Φίλε tassosm. Αυτό που δεν σου λέει ο alex είναι ότι η official έκδοση του kodi 16 που χρησιμοποιείς σε android 4.4 δεν υποστηρίζει https links τα οποία πλέον χρησιμοποιούνται από πολλούς providers. Γι αυτό παίρνεις λιγότερα αποτελέσματα και όλα SD. Βάλε το FTMC 16.2.31 στο android σου και απεγκατεστησε το official kodi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7350900#post7350900

Link to comment
Share on other sites

Άρα για να καταλάβω, καλά έβαλα το api key από tmdb αλλά λες να βάλω και τον λογαριασμό που έχω για το alluc. Με αυτές τις ρυθμίσεις σου έβγαλε αυτά τα αποτελέσματα που έχεις στις εικόνες? Έχεις βάλει και τα δύο ?

Σου απάντησαν ...

Πρώτα εγκατάσταση spmc η FTMC

μετά api + alluc

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησαν ...

Πρώτα εγκατάσταση spmc η FTMC

μετά api + alluc

 

Μόνο FTMC. Το SPMC δεν είναι επιλογή σε android 4.4. Η τελευταία έκδοση που παίρνει είναι η 16.4.2 η οποία ούτε αυτή υποστηρίζει https links.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για την βοήθεια. Το τελευταίο που θα ρωτήσω είναι αν θα χρειαστεί να πάρω αλλα κλειδιά και για τα δύο ή βάζω αυτά που έχω ήδη για alluc και tmdb?
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για την βοήθεια. Το τελευταίο που θα ρωτήσω είναι αν θα χρειαστεί να πάρω αλλα κλειδιά και για τα δύο ή βάζω αυτά που έχω ήδη για alluc και tmdb?

κάνεις εγκατάσταση το FTMC και βάζεις τα ίδια κλειδιά

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/general-tv-player-dicussions/xbmc-talk/575588-ftmc-jarvis-16-2-31

Link to comment
Share on other sites

Για μέχρι 1080p θα είναι οκ ..(για Windows τα 2 gb ram είναι λίγα ,προσωπικά δεν θα το αγόραζα ,μακριά από turbo x)

Έχει το ίδιο Hardware με αυτό

Είναι ακριβό ! Εάν θέλεις κάτι από Ελλάδα σε Android (και αυτά ακριβά ειναι)

https://www.skroutz.gr/c/2538/mini-pc.html?from=catspan&keyphrase=android+tv+box+s912

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση όποιος expert γνωρίζει. Δε μπορώ στο alivegr στον οδηγό τηλεόρασης να δω τις πληροφορίες του κάθε καναλιού. Παλιά μου λειτουργουσε κανονικά. Έχω κάνει απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση αλλά δεν έφτιαξε. Έκανα και εκκαθάριση cache μέσα απόπο το alivegr αλλά κ πάλι τίποτα. Ορίστε και μία εικόνα για το τι συμβαίνει.

http://imgur.com/a/L6DZH

Link to comment
Share on other sites

Ποιο kodi έχεις;

 

Το τηλεκοντρόλ που έρχεται με το tv box δεν έχει πληκτρολόγιο, ούτε airmouse.

Αυτό που βλέπεις έχει περισσότερες λειτουργίες από το συνοδευτικό τηλεκοντρόλ.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...