Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ενώ κατεβάζει αυτόματα ελληνικους υπότιτλους απο subtitles.gr αν ειναι λαθος και παω να τους βρω εγώ δε κατεβαζει τιποτα απο subtitles.gr. Όμως αν βάλω ενα λινκ ταινίας απο real debrid τότε με αφήνει να κατεβάσω. Τι περίεργο είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σε diamond builds με real debrid σε pc εχει κανεις προβλημα με τον ηχο ..?

εκει που παιζει το αρχειο ο ηχος ανεβοκατεβαίνει και γενικα δεν ερχεται σωστα ...

εκανα set up σε καθαρη μορφη και παλι τα ιδια ..

γενικα υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω στις ρυθμισεις ηχου?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς metalliq υπάρχει ακόμα αυτο το tip.

 

στην 3.4 του diamond που βγήκε απόψε προστέθηκε το metalliq αλλά από ότι είδα δεν υπάρχει η επιλογή πατώντας συνεχόμενα να βγάλει contex player , ξέρεις αν και πως μπορεί να βρεθεί αυτή η επιλογή ?

EDIT

το βρήκα....

πας στις ρυθμίσεις του πρόσθετου και κάνες enable όλους τους player , έτσι έχεις το πολύ βολικό πχ σε ένα επεισόδιο πατάς παρατεταμένα στο link σου βγάζει ένα μενού που κάτω κάτω γράφει metallig και αν πατήσεις σε αυτό σε βγάζει σε υπομενού που πατώντας επάνωστην επιλογή contex player εχεις την επιλογή πλέον να παιξεις το αρχείο από οποιοδήποτε πρόσθετο επιλέξεις και όχι μόνο μέσω αυτής της πηγής που έχεις επιλέξει αρχικά

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

στο stram hub οι ταινιες που αναγραφονται με Ελληνικους

χαρακτηρες δεν παιζουν γιατι αραγε;

επισης αν απενεργοποιησεις το antivirus το kodi αποδιδει καλυτερα.

δεν ξερω γιατι γινετε αυτο.

Γιατί σου φαίνεται περίεργο για antivirus ; Αυτό είναι γνωστό και αποδίδει γενικά για streaming και εκτός kodi...

τα link από ελληνικές σελίδες δεν συντηρούνται ..μετά από λίγο διάστημα σταματάνε να δουλεύουν (πρέπει ο υπεύθυνος του site να ανεβάσει ξανά τα link ...η το ένα site αντιγράφει τα link από άλλο site .. Στην Ελλάδα μόνο δύο τέτοια site παράγουν έργο ( ανεβάζουν ταινίες,σειρές με δικούς τους υπότιτλους ,ΌΛΑ τα άλλα απλά κλέβουν ....)

Το gamato (η ποιότητα είναι απλά άθλια ) και το tainies.online (σχετικά καλή ποιότητα )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

στο addon bobsports τα acestram καναλια και παιχνιδια

γιατι δεν παιζει τιποτα;σε ποιο addon του sportsdevil εχει acestream αγωνες;

 

rojadirecta, livetv.ru

Link to comment
Share on other sites

Και το rojadirecta επισης δεν παιζει το livetv.ru δεν εχει hd ροες

Παίζουν και το δεύτερο δεν έχει πάντα (εχει όμως ). Τα δουλεύω και τα δύο χρόνια (πάντα εκτός kodi )

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση, εδω και αρκετο καιρο σειρες απο ellysium δεν εχω ροη γιατι? εχει και αλλος αυτο το προβλημα? δεν μπορω να δω τπτ αλλα στις σειρες μονο
Link to comment
Share on other sites

εκει που λεει στις οδηγιες url εφαρμογης τι βαζουμε οπως και ονομα;

μιλαω για την εγγραφη για να παρεις το κλειδι του api στο elysioum.

https://youtu.be/nTCZQhIOKcY

Link to comment
Share on other sites

εκει που λεει στις οδηγιες url εφαρμογης τι βαζουμε οπως και ονομα;

μιλαω για την εγγραφη για να παρεις το κλειδι του api στο elysioum.

Το ότι σε δυσκολεύει ΔΕΝ σημαίνει ότι ειναι μουφα !! Δουλεύει !! Ακόλουθα τα βήματα και Βάλε οτιδήποτε !

 

 

Screenshot_20171007-214257.jpg

Screenshot_20171007-214334.jpg

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ τωρα.αυτο το κλειδι ηταν για να δουλεψει η για να βρει hd πηγες;

Για να φτιάξει .βγάζει πολλές πηγές( λίγες HD πολλές sd )..σε κάποιες 600+

Το ίδιο api το βάζεις και στο covenant ...στο TMBb

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,προσφατα αγορασα το meecool m8s pro plus και ανοιξα το kodi,

εχει απο μονο του πολλες πηγες με προσθετα και ετσι εχω εγκαταστησει αυτα που με ενδιαφερουν (covenant,sportdevil κτλ)

αλλα το θεμα ειναι στο covenant ας πουμε οταν βαζω μια ταινια να δω δεν μου βγαζει πολλες σε hd και 1080p(πολλες φορες και καθολου),

πρεπει να κανω επιπλεον ρυθμισεις?επισεις εχει ακομα ενα προσθετο με ταινιες (νομιζω posidon λεγεται ) και σε αυτο τα ιδια...

επισης το elysium δεν δουλευει ....

πιστευεται θα ηταν καλυτερο να περασω ενα build οπως αυτο που εχει στην 1η σελιδα?

Πως γινετε αναβαθμιση του build σε επομενη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,προσφατα αγορασα το meecool m8s pro plus και ανοιξα το kodi,

εχει απο μονο του πολλες πηγες με προσθετα και ετσι εχω εγκαταστησει αυτα που με ενδιαφερουν (covenant,sportdevil κτλ)

αλλα το θεμα ειναι στο covenant ας πουμε οταν βαζω μια ταινια να δω δεν μου βγαζει πολλες σε hd και 1080p(πολλες φορες και καθολου),

πρεπει να κανω επιπλεον ρυθμισεις?επισεις εχει ακομα ενα προσθετο με ταινιες (νομιζω posidon λεγεται ) και σε αυτο τα ιδια...

επισης το elysium δεν δουλευει ....

πιστευεται θα ηταν καλυτερο να περασω ενα build οπως αυτο που εχει στην 1η σελιδα?

Πως γινετε αναβαθμιση του build σε επομενη εκδοση?

διάβασε τα προηγούμενα Post + λίγες σελίδες πίσω....

Link to comment
Share on other sites

Για να φτιάξει .βγάζει πολλές πηγές( λίγες HD πολλές sd )..σε κάποιες 600+

Το ίδιο api το βάζεις και στο covenant ...στο TMBb

To Covenant μου παίζει μια χαρά χωρίς ΑΡΙ και κόλπα.

Τι το θέλει αυτό;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,προσφατα αγορασα το meecool m8s pro plus και ανοιξα το kodi,

εχει απο μονο του πολλες πηγες με προσθετα και ετσι εχω εγκαταστησει αυτα που με ενδιαφερουν (covenant,sportdevil κτλ)

αλλα το θεμα ειναι στο covenant ας πουμε οταν βαζω μια ταινια να δω δεν μου βγαζει πολλες σε hd και 1080p(πολλες φορες και καθολου),

πρεπει να κανω επιπλεον ρυθμισεις?επισεις εχει ακομα ενα προσθετο με ταινιες (νομιζω posidon λεγεται ) και σε αυτο τα ιδια...

επισης το elysium δεν δουλευει ....

πιστευεται θα ηταν καλυτερο να περασω ενα build οπως αυτο που εχει στην 1η σελιδα?

Πως γινετε αναβαθμιση του build σε επομενη εκδοση?

 

Εννοείς το Kodi που έχει από το tv center? Αν ναι, εγώ θα σου έλεγα να το απενεργοποιήσεις γιατί είναι customized και έχει μέσα άχρηστα add ons. Καλύτερα να βάλεις το Kodi από το playstore και να το στησεις εσύ.

 

Στο covenant πριν λίγο είδα ταινία 1080p, τώρα αν δεν σου βγάζει 1080p αυτό εξαρτάται από την πηγή. Άλλη καλή εναλλακτική που παίζει 1080p είναι το Nemesis, πήγαινε στην κατηγορία hd movies, είναι όλες σε 1080p. Απλώς έχε υπόψη ότι κάνει p2p streaming. Δες επίσης και το metaliq. Το elysium για να παίξει θέλει να κάνεις μοντες με το ΑΡΙ που έχουν αναφερθεί πιο πάνω.

 

Μπορείς να βάλεις και το diamond build αν δεν θες να ψαχνεσαι συνέχεια, αλλά δεν σημαίνει ότι αν το βάλεις ότι θα σου παίζει πχ το covenant 1080p. Απλά τα έχει όλα έτοιμα και έχει πολλά addons για όλα τα γούστα. Όταν υπάρχει update του build σου βγάζει μήνυμα, ακολουθείς τα βήματα και αναβαθμίζεται.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις στο tv center του mecool το diamond build και να εγκαταστήσεις και το kodi και να το στήσεις εσύ με τα addons που χρειάζεσαι.

 

 

 

Sent from my TbooK 16 Pro(E6C1) using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Άλλη καλή εναλλακτική που παίζει 1080p είναι το Nemesis, πήγαινε στην κατηγορία hd movies, είναι όλες σε 1080p. Απλώς έχε υπόψη ότι κάνει p2p streaming.

Από που συμπέρανες ότι το Nemesis χρησιμοποιεί P2P streaming?

Link to comment
Share on other sites

Από που συμπέρανες ότι το Nemesis χρησιμοποιεί P2P streaming?
Επειδή απαιτεί την εγκατάσταση του pulsar, από αυτό το υπέθεσα. Δεν ισχύει κάτι τετοιο?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επειδή απαιτεί την εγκατάσταση του pulsar, από αυτό το υπέθεσα. Δεν ισχύει κάτι τετοιο?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Δεν απαιτεί στις ταινίες ,δεν είναι p2p (Το sports zone περιέχει acestream ,για αυτό ίσως..)

Εχω έκδοση 1.0.3

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαιτεί στις ταινίες ,δεν είναι p2p (Το sports zone περιέχει acestream ,για αυτό ίσως..)

Εχω έκδοση 1.0.3

Το sports zone υπάρχει και σαν πρόσθετο; δεν το ήξερα... Έχει καλύτερη εικόνα από το apk?

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το sports zone υπάρχει και σαν πρόσθετο; δεν το ήξερα... Έχει καλύτερη εικόνα από το apk?

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το χρησιμοποιώ (Δεν βλέπω αθλητικά μέσω kodi ...πολλά click,ψάξιμο )

Λογικά δεν θα έχει . Τις ίδιες πηγές θα εχει

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαιτεί στις ταινίες ,δεν είναι p2p (Το sports zone περιέχει acestream ,για αυτό ίσως..)

Εχω έκδοση 1.0.3

Αυτή έχω και εγώ. Απλά όταν το εγκατέστησα εγκαταστάθηκε και το plexus, γι αυτό έγραψα απαιτεί, ίσως όντως υπερβολικό όπως το έγραψα για p2p, εννοείται δεν ισχύει σε όλα τα zones που έχει.

Πάντως είναι πολύ καλό addon, αν όχι το καλύτερο αυτήν την περίοδο θεωρώ για ταινίες 1080p.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω και εγώ. Απλά όταν το εγκατέστησα εγκαταστάθηκε και το pulsar, γι αυτό έγραψα απαιτεί, ίσως όντως υπερβολικό όπως το έγραψα για p2p, εννοείται δεν ισχύει σε όλα τα zones που έχει.

Πάντως είναι πολύ καλό addon, αν όχι το καλύτερο αυτήν την περίοδο θεωρώ για ταινίες 1080p.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Δεν μου έκανε εγκατάσταση το pulsar όταν το έκανα εγκατάσταση . Ναι περιέχει 1080p ταινίες (Δεν είναι όλες ) . Ειναι σχετικα γρήγορο, είναι One click play (δεν σου επιτρέπει να επιλέξεις Provider,δεν είναι απαραίτητο κακό εφόσον σου δίνει απευθείας 1080p )

Προσωπικά το covenant με Alluc api το θεωρώ καλύτερο αλλά ο καθένας με ότι βολεύεται ..

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

To mediarepos.net τωρα που εχει κλεισει, εχει ανοιξει καπου αλλου η κατι παρομοιο?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...