Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, επιβεβαιώνω μέχρι 720 δίνει.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχω βάλει το ftmc με το Diamond build. Οπότε βάζω την τηλεόραση μου βγάζει σφάλμα και κλείνει το ftmc.

Υπάρχει κάτι άλλο εναλλακτικό να βάλω αντί του kodi και του ftmc.

To spmc τι λέει; Υπάρχει κάποιο άλλο να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το ftmc με το Diamond build. Οπότε βάζω την τηλεόραση μου βγάζει σφάλμα και κλείνει το ftmc.

Υπάρχει κάτι άλλο εναλλακτικό να βάλω αντί του kodi και του ftmc.

To spmc τι λέει; Υπάρχει κάποιο άλλο να δοκιμάσω;

Τι έκδοση Android έχεις? Μήπως δεν έκανες σωστή εγκατάσταση του diamond? Χωρίς να περάσεις το build δουλεύει?

Για εναλλακτική λύση ταλέντο CEMC από το playstore, το δουλεύω εδώ και καιρό χωρίς προβλήματα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για HD,1080p εμφάνιση αποτελεσμάτων στο covenant....

Για αυτούς που δεν θέλουν να πληρώσουν realdebrid κτλ (προσωπικά δεν μου αρέσει να πληρώνω...)

Φτιαξτε λογαριασμό στο http://accounts.alluc.com/login.html

Μόλις τελειώσετε θα σας δείξει ένα API-KEY (ένα μακρινάρι)

γράψε το κάπου ...

Ανοίξτε το covenant στο kodi ,μετά tools ,Settings Accounts ..στο τέλος στο Alluc εκεί που γράφει API πρεπει να γράψετε το API-KEY σας!

Έτοιμο ...Τώρα θα σας δείξει περισσότερα αποτελέσματα + 1080p

Καλές προβολες

Screenshot_20170918-005227.png[/QU

 

νομιζω οτι ειναι ψευτικο το ολο σκηνικό ,ενω μου διχνει 1080p στο ανοιγμα ειναι sd ,σου παραθετω τις εικονες ,ειναι απο την ταινια δουκερνη , εσυ εχεις 1080p ?παντα με alluc https://imgur.com/a/Ia6Mx

Δεν είναι ψεύτικο !Αντλεί από εδώ http://www.alluc.ee/ Το ότι κάποια αρχεία μπορεί να γράφουν 1080p και να μην είναι αυτό συμβαίνει , δεν ευθύνεται το Alluc ! Πρέπει να καταλάβουμε το πως δουλεύει όλο το σύστημα ,kodi .Τα addon "αντλουν" τις ταινίες από site (αντί να πας εσύ στο εκάστοτε site και να κάνεις κλικ στην καθε ταινία στα προσφέρουν όλα στο πιάτο ,δεν ευθύνονται για το περιεχόμενο )

Υπόψη ΈΧΟΥΝ κλείσει (τα κυνηγάνε) πολλά μεγάλα site που πρόσφεραν δωρεάν streaming για ταινίες (για αυτό δεν υπάρχουν περιεχόμενα σε 1080p στα addon ) + που τα ίδια τα site δεν θέλουν το kodi ....χάνουν πελάτες...click ...χρήμα

Η ταινία που γράφεις ΔΕΝ υπάρχει σε καλή ποιότητα !!! Μόνο σε ts,HD ts (σαβουρα) υπάρχει ! Δεν μπορείς να βρεις κάτι που δεν υπάρχει !

Αυτή η b movie ...http://www.imdb.com/title/tt6836772/ υπάρχει σε 1080p

 

Screenshot_20170929-204558.png

 

Το http://www.imdb.com/title/tt5013056/ όπως έγραψα φυσικά και Δεν υπάρχει

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ψεύτικο !Αντλεί από εδώ http://www.alluc.ee/ Το ότι κάποια αρχεία μπορεί να γράφουν 1080p και να μην είναι αυτό συμβαίνει , δεν ευθύνεται το Alluc ! Πρέπει να καταλάβουμε το πως δουλεύει όλο το σύστημα ,kodi .Τα addon "αντλουν" τις ταινίες από site (αντί να πας εσύ στο εκάστοτε site και να κάνεις κλικ στην καθε ταινία στα προσφέρουν όλα στο πιάτο ,δεν ευθύνονται για το περιεχόμενο )

Υπόψη ΈΧΟΥΝ κλείσει (τα κυνηγάνε) πολλά μεγάλα site που πρόσφεραν δωρεάν streaming για ταινίες (για αυτό δεν υπάρχουν περιεχόμενα σε 1080p στα addon ) + που τα ίδια τα site δεν θέλουν το kodi ....χάνουν πελάτες...click ...χρήμα

Η ταινία που γράφεις ΔΕΝ υπάρχει σε καλή ποιότητα !!! Μόνο σε ts,HD ts (σαβουρα) υπάρχει ! Δεν μπορείς να βρεις κάτι που δεν υπάρχει !

Αυτή η b movie ...http://www.imdb.com/title/tt6836772/ υπάρχει σε 1080p

 

Screenshot_20170929-204558.png

 

Το http://www.imdb.com/title/tt5013056/ όπως έγραψα φυσικά και Δεν υπάρχει

τα ξερω ολα αυτα ,το θεμα μας ειναι οτι το alluc δεν εχει αυτο που σου δείχνει .στο cov σε καθε ταινια -σειρα εχει 2-3 hd και τα αλλα ειναι ts για ποιο λογο να το εχω ?τα πραματα ειναι απλα ,οι παλιες τανιες εχουν 1080 συνηθως η αλλιως real debrid ....δυστυχώς δεν έχουμε πολλες επιλογές οπως παλιά.

Edited by vallar33
Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση Android έχεις? Μήπως δεν έκανες σωστή εγκατάσταση του diamond? Χωρίς να περάσεις το build δουλεύει?

Για εναλλακτική λύση ταλέντο CEMC από το playstore, το δουλεύω εδώ και καιρό χωρίς προβλήματα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

H έκδοση που έχω είναι 7.1 και το tv box είναι το Η96pro+. Στο kodi που δουλεύω την ίδια έκδοση του diamond, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Το ftmc δείχνει να κρασάρει, για αυτό και έλεγα να δοκιμάσω κάτι άλλο όπως το spmc, μέσω του play store.

Θα δοκιμάσω και το cemc που λες. Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

H έκδοση που έχω είναι 7.1 και το tv box είναι το Η96pro+. Στο kodi που δουλεύω την ίδια έκδοση του diamond, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Το ftmc δείχνει να κρασάρει, για αυτό και έλεγα να δοκιμάσω κάτι άλλο όπως το spmc, μέσω του play store.

Θα δοκιμάσω και το cemc που λες. Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση.

Κάτσε να καταλάβω.

Το Η96pro+ μπορεί ή δεν μπορεί να τρέξει το απλό Kodi;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να καταλάβω.

Το Η96pro+ μπορεί ή δεν μπορεί να τρέξει το απλό Kodi;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Μια χαρά το τρέχει το απλό kodi. Απλά θέλω να έχω και μια δεύτερη λύση, ώστε να τρέχω διάφορα άλλα builds.

Link to comment
Share on other sites

H έκδοση που έχω είναι 7.1 και το tv box είναι το Η96pro+. Στο kodi που δουλεύω την ίδια έκδοση του diamond, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Το ftmc δείχνει να κρασάρει, για αυτό και έλεγα να δοκιμάσω κάτι άλλο όπως το spmc, μέσω του play store.

Θα δοκιμάσω και το cemc που λες. Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση.

Στο ftmc θα βάλεις το build για 16.1 γιατί το ftmc βασίζεται 90% στο 16.1 και 10% στο 17. Στο cemc θα βάλεις build για 16.1.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε PC υπαρχει τροπος να εγκαταστησω το terrarium tv μεσω kodi;Υπαρχει ενας οδηγος στο site αλλα ομολογω πως δεν εβγαλα ακρη...

Το θελω γιατι απο diamond build δεν μπορω να βρω ποιοτητα ταινιας κι ολο μου τα βγαζει σε χαμηλη ποιοτητα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σε PC υπαρχει τροπος να εγκαταστησω το terrarium tv μεσω kodi;Υπαρχει ενας οδηγος στο site αλλα ομολογω πως δεν εβγαλα ακρη...

Το θελω γιατι απο diamond build δεν μπορω να βρω ποιοτητα ταινιας κι ολο μου τα βγαζει σε χαμηλη ποιοτητα...

Ψάξε για Android emulator ! μετά κάνε εγκατάσταση μέσω αυτού ! Το Terrarium δεν έχει σχέση με το kodi !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Χθες το βράδυ εγκατέστησα το kodi με βοήθεια κάποιου βοηθήματος μέσα από το ιντερνεν με ελληνικά. Όμως εγκατέστησα μόνο για ταινίες κ όταν πήγα να δω το έκανα βάζοντας μια ταινία από τις νέες μου την έβγαλε σε χάλια σε ποιότητα κάμερας. :O:mad:Υπάρχει κάποιος ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ για κάποιον τελείως αρχάριο να τα ρυθμίσω;;;;;;;; φυσικά σε Ελληνικά γιατί τα Αγγλικά μου είναι αρκετά λίγα!!!!:blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Χθες το βράδυ εγκατέστησα το kodi με βοήθεια κάποιου βοηθήματος μέσα από το ιντερνεν με ελληνικά. Όμως εγκατέστησα μόνο για ταινίες κ όταν πήγα να δω το έκανα βάζοντας μια ταινία από τις νέες μου την έβγαλε σε χάλια σε ποιότητα κάμερας. :O:mad:Υπάρχει κάποιος ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ για κάποιον τελείως αρχάριο να τα ρυθμίσω;;;;;;;; φυσικά σε Ελληνικά γιατί τα Αγγλικά μου είναι αρκετά λίγα!!!!:blink::blink:

ψάξε στο youtube ...kodi Greek η ελληνικά ..έχει πολλά tutorial στα ελληνικά ..(για όλες τις πλατφόρμες , pc ,Android ,ios,κτλ τα βήματα είναι ίδια )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Στο ftmc θα βάλεις το build για 16.1 γιατί το ftmc βασίζεται 90% στο 16.1 και 10% στο 17. Στο cemc θα βάλεις build για 16.1.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Δοκίμασα τα ftmc και cemc, αλλά και στα δύο όταν άνοιγα κάποιον addon, μέσω του diamond build, για κάποιο λόγο κράσαραν και τα δύο και μου έβγαζε μήνυμα ότι η εφαρμογή διακόπηκε.

Τελικά έβαλα το spmc και τώρα δουλεύει μια χαρά το diamond build και είναι αρκετά γρήγορο.

Hi έκδοση του build είναι για 16.1

Link to comment
Share on other sites

Για 1080p ταινίες δείτε το add-on Nemesis, κατηγορία hd movies. Το Nemesis χρησιμοποιεί το plexus, που σημαίνει ότι πολλά streaming είναι p2p.

 

Μια ερώτηση: σας παίζει το subtitles.gr? Ενώ βρίσκει υπότιτλους, μόλις πάω να πατήσω download εξαφανίζονται οι επιλογές.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τώρα προσπαθώ να δω ταινία και δεν κατεβάζει υπότιτλους από subtitles

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια το chromium σε κοντι [ LibreElec ] γιατι δεν λειτουργει ξερει κανεις το βαζω και δεν κανει τιποτα ??:worry:
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιούνται οι κρυφοί φάκελοι στο tv box

Και μετα πως ενεργοποιούνται τα πρόσθετα στο kodi

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7327021#post7327021

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάνεις αντιγραφή τους φακέλους από Windows που θα βρεις εδώ:

 

C:\Χρήστες\"το όνομα χρήστη"\AppData\Roaming\Kodi

 

και τους κάνεις επιλογή στον φάκελο του TVbox που θα βρεις εδώ:

 

\Android\data\org.xbmc.kodi\files\.kodi

 

και στις δύο περιπτώσεις πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει τους κρυφούς φακελούς.

 

Πως ενεργοποιούνται οι κρυφοί φάκελοι στο tv box

Και μετα πως ενεργοποιούνται τα πρόσθετα στο kodi

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιούνται οι κρυφοί φάκελοι στο tv box

Και μετα πως ενεργοποιούνται τα πρόσθετα στο kodi

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως ενεργοποιούνται οι κρυφοί φάκελοι στο tv box

Και μετα πως ενεργοποιούνται τα πρόσθετα στο kodi

Ευχαριστώ

 

Στα Windows θα πατήσεις στο πληκτρολόγιο windows+R και θα πληκτρολογήσεις %appdata%

Στο android θα κατεβάσεις τον es explorer και από τις ρυθμίσεις του θα ενεργοποιήσεις την εμφάνιση των κρυφών φακέλλων.

 

Από την στιγμή που έχεις στημένο το Kοdi με τα πρόσθετα που θέλεις, δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις τίποτα μετά την μεταφορά

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

Καινούριο και πολύ όμορφο build στον G.K.N. Wizard, με πολλά πρόσθετα και extra λειτουργίες. :ninja:

 

https://mag250-greece.blogspot.com.es/2017/09/gkobu-build-gkn-wizard.html

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια εκδοση του το covenant. (1.1.18) τραβαει πλεον ροες και απο ελληνικες πηγες. Gamato κλπ. Αρκει στις ρυθμίσεις του, στη γλωσσα παροχων να μπει η επιλογη Greek +English. Tιποτα το σπουδαιο βεβαια αν υπολογισουμε την ποιοτητα streaming των συγκεκριμενων πηγων αλλα ειναι μια καλη λυση για οσους ψαχνουν ταινιες και σειρες με ενσωματωμενους ελληνικους υποτιτλους. Ας το εχουμε υποψιν μας και αυτο.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια εκδοση του το covenant. (1.1.18) τραβαει πλεον ροες και απο ελληνικες πηγες. Gamato κλπ. Αρκει στις ρυθμίσεις του, στη γλωσσα παροχων να μπει η επιλογη Greek +English. Tιποτα το σπουδαιο βεβαια αν υπολογισουμε την ποιοτητα streaming των συγκεκριμενων πηγων αλλα ειναι μια καλη λυση για οσους ψαχνουν ταινιες και σειρες με ενσωματωμενους ελληνικους υποτιτλους. Ας το εχουμε υποψιν μας και αυτο.

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μολις δοκιμασα 3 σειρες τυχαια, ενω τραβαει ροη απο ελληνικες πηγες και αναφερει sub δεν εβγαλε υποτιτλους σε καμμια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...