Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχω kodi v.17.0 σε android tv box 4.4.

 

OK , βάλε το https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.cemc από το. Playstore , και μετά κάνε εγκατάσταση το Simplicity M για Jarvis.

Αυτό που εχεις τώρα κάνε το απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

OK , βάλε το https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.cemc από το. Playstore , και μετά κάνε εγκατάσταση το Simplicity M για Jarvis.

Αυτό που εχεις τώρα κάνε το απεγκατάσταση.

 

Εχω το EBMC,παρομοιο δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε GUZGUN ακόμα το δουλεύεις το Pipo? Εγώ το έχω παροπλίσει παρότι ουσιαστικά δεν έχει κάποιο πρόβλημα...

Κάνε μια επανεκκίνηση στο tablet και κάνε και ένα καθαρισμό προσωρινής μνήμης του FTMC μήπως έχει φάει κάνα κόλλημα και ξαναδοκίμασε.

Το έχω πλέον για καμιά μόνο σαν TV box. Mια χαρά πάει. Έβαλα τελικά το Kodi 15.2 για την ώρα και βλέπουμε για όταν έχω παραπάνω χρόνο. Ευχαριστώ για τις παρακάτω πληροφορίες όπως και ναχει.

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάτι με το xsubstv?Χθες βράδυ δεν κατέβασε με τίποτα υπότιτλους ενώ τους βρίσκει κανονικά μέσω subtitles.gr.Οι άλλοι κατεβάινουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

@guzgun

Κι εγώ με το ίδιο τάμπλετ και παρόμοια χρήση με εσένα. Έχω περασμένο το spmc από play store. Δοκίμασα και το ftmc αλλά δεν κατάφερα να το ξεκινήσω ποτέ.

Μία άλλη καλή επιλογή για ταινίες - σειρές, είναι το terrarium. Με βόλεψε περισσότερο γιατί είναι πιο ελαφρύ και γρήγορο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Σε iptv κανάλια κυρίως αθλητικού περιεχομένου που με ενδιαφέρουν, τα ανοίγω, παίζουν για λίγα δευτερόλεπτα και μετά κολλάνε! ¨οχι σε όλα αλλά στα περισσότερα. Υπάρχει κάποια λύση? Έχω την έκδοση 17.3 και spinztv.
Link to comment
Share on other sites

@guzgun

Κι εγώ με το ίδιο τάμπλετ και παρόμοια χρήση με εσένα. Έχω περασμένο το spmc από play store. Δοκίμασα και το ftmc αλλά δεν κατάφερα να το ξεκινήσω ποτέ.

Μία άλλη καλή επιλογή για ταινίες - σειρές, είναι το terrarium. Με βόλεψε περισσότερο γιατί είναι πιο ελαφρύ και γρήγορο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το SPMC που έχεις βάλει από το Playstore είναι η έκδοση 16.4.2 (αν όχι προγενεστερη) η οποία δεν υποστηρίζει https ούτε έχει διορθωμένο το πρόβλημα ασφαλείας των υποτίτλων. Βάλε το CEMC από το playstore που υποστηρίζει android 4.2.2 και πάνω και έχει τα fix που προείπα.

Για το terrarium καλά τα λες, είναι μια καλή επιλογή για ταινίες και σειρές.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 συσκευές, στο σαλόνι kodi με raspberry στην κρεβατοκάμαρα σε tv box. Ενώ στο raspberry πάω στις νέες ταινίες ή στους κινηματογράφους ή στην αναζήτηση μου βγάζει ολες τις ταινίες ενω στο tv box μόνο παλιές, του 70, 60 κλπ στις ίδιες κατηγορίες. Φοράνε το ίδιο build και τα 2 μηχανήματα απο το greekodi.com. Καμιά ιδέα; Να σημειώσω ότι από ταχύτητα και απόκριση καμία σχέση το tv box, αφού σκέφτομαι να πάρω 2ο raspberry.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η ίδια περίπτωση, αλλά μου έτυχε στο exodus να βρίσκει ταινίες μόνο μέχρι το 1980 και έφταιγε το ότι είχε απορυθμιστεί η ημερομηνία στο box και δεν το είχα προσέξει.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει αν κανεις force close το tv box βγαζοντας το ρεύμα. Μαλλον bug του android.απενεργοποιηση και επανενεργοποίηση της αυτοματης ημερομηνίας στις ρυθμισεις του android.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά αυτό ήταν τελικά το πρόβλημα, η ημερομηνία είχε πάει στο 1970!!!!!!

Τώρα παίζει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ήδη αντικαταστάτης του exodus. Covenant το όνομα του. Υπάρχει στο σημερινό update του Diamond, με λίγη ώρα "παίξιμο" , μου φαίνεται ταχύτερο από το exodus στην ανάγνωση πηγών και έχει ροές hd
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ήδη αντικαταστάτης του exodus. Covenant το όνομα του. Υπάρχει στο σημερινό update του Diamond, με λίγη ώρα "παίξιμο" , μου φαίνεται ταχύτερο από το exodus στην ανάγνωση πηγών και έχει ροές hd

 

Συμφωνώ απόλυτα,πολύ καλή αντικατάσταση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

"NOTE: The web server is getting hammered with users trying to install this addon. If you see the zip file in the source but get an error when trying to install it, it means that the server load is high. Be patient and try again later."

 

 

Που σημαινει επισης οτι γιαυτο ηταν γρηγορο. Μολις μεταφερθουν ολοι οι εξοδουχοι θα σερνεται κι αυτό λογικα.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

"NOTE: The web server is getting hammered with users trying to install this addon. If you see the zip file in the source but get an error when trying to install it, it means that the server load is high. Be patient and try again later."

 

 

Που σημαινει επισης οτι γιαυτο ηταν γρηγορο. Μολις μεταφερθουν ολοι οι εξοδουχοι θα σερνεται κι αυτό λογικα.

 

Πάντως εγώ από τις 10:00 που προσπαθώ να το βάλω, αρνείται πεισματικά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ από τις 10:00 που προσπαθώ να το βάλω, αρνείται πεισματικά.

Για το Covenant είναι η προσπάθεια? Υπάρχει στο repo του twilight μαζί με AliveGR κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το kodi είναι όπως πρέπει να είναι. Τα addons και οι πηγές θα υπάρχουν πάντα αλλά ενίοτε θα αλλάζουν όνομα (Για ευνόητους λόγους) πχ Το Genesis θα γίνει Exodus, το navi x θα γινει phoenix κλπ κλπ. και φυσικά θα υπάρχουν και "μεταβατικές περίοδοι""......

Και ειναι ο μόνος τρόπος για να πετυχαινει τον σκοπό που έχει δημιουργηθεί. Για όσους μάθανε το kodi από τα έτοιμα builds και το exodus καλώς ήρθατε στον κόσμο του και ξεκινάτε διάβασμα παρακολουθηστε τις αλλαγές και αφήστε τις καταστροφολογιες.

ΥΓ: Σημερινή φωτό.

50d0436c5a38a9e08aec4400e871ba72.jpg

Τώρα είναι η στιγμή που πρέπει να πω: Σας τα έλεγα εγώ............

Link to comment
Share on other sites

Για το Covenant είναι η προσπάθεια? Υπάρχει στο repo του twilight μαζί με AliveGR κλπ.

 

 

 

Υπάρχει όπως και το ανάποδο διότι συνεργαζονται

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Καινούργιος με Kodi, δοκίμασα οδηγίες από την πρώτη σελίδα

Κατέβασα το ame αρχείο από το site

Και έκανα το πέμπτο βήμα αντί για τα άλλα

Ανοιξε κανονικά μου εμφάνισε τα πάντα από ραδιόφωνα κοινουμενα σχέδια και τα λοιπά

Το πρόβλημα είναι ότι στην τηλεόραση εμφανίζει μόνο 3 κανάλια της ΕΡΤ δεν υπάρχει λίστα,τι πρέπει να κάνω;δοκιμασα αντί να πατήσω χημα στην επιλογή τηλεόραση να ανοίξω από τις υποεπιλογες κάτω, έχει ant1 airlive.gr και κάτι άλλα αλλά τα ίδια οι λίστες είναι άδειες, επίσης μου πετάει μήνυμα ότι απέτυχε να κάνει αναβάθμιση το YouTube

Ευχαριστώ όσους το διαβάσουν και συγνώμη

Link to comment
Share on other sites

Για το Covenant είναι η προσπάθεια? Υπάρχει στο repo του twilight μαζί με AliveGR κλπ.

 

Σ'ευχαριστώ.

Δεν το γνώριζα αυτό.

Το απόγευμα που θα είμαι στην τηλεόραση θα το ψάξω.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...